• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

srenata

Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu.
Skúšala som, neviem nakoľko pomohli ale schudla som. Samozrejme zároveň som behávala, plávala a nechala som si od dietologičky zostaviť jedálniček. Žiadne tabletky nezaberú bez vašej pomoci ale ako doplnok určite ano
17. júl 2016 o 17:31
To je veľmi individuálne, záleží od konkrétneho dieťaťa. Spýtajte sa učiteľa v ZUŠ a hlavne kúpte kvalitné nástroje
16. jan 2016 o 17:22
Ja som tiež objednávala cez kytary.sk. S dovozom nebol problém, predtým sme sa boli pozrieť aj v kamennej predajni v Brne. Reklamovať som sice nemusela, takže túto skúsenosť nemám ale vzhľadom k tomu, že jednajú naozaj solídne, ani toho by som sa nebála. Hlavne je to len Česko, nie USA. A mimochodom s ich jednaním som bola nadmieru spokojná, navyše majú vlastný servis a ten vám poskytne málokto
11. jan 2016 o 13:31
kozmetika, wellness poukaz, nejaká pekná šatka, parfém,...
21. dec 2015 o 15:09
My sme mali psíka z útulku a malu sme dobré skúsenosti. V útulku vám určite radi poradia. určite by som si nebrala psíka so zlými skúsenosťami, týraného alebo niečo podobné. Ale keď je psík v útulku už nejaký čas, zvyčajne poznajú jeho povahu a vedia ho odhadnúť. Čo sa týka granulí, je dobré zistiť si, čím bol kŕmený v útulku a keď ich budete chcieť zmeniť, dávajte mu nové po troške do tých starých, aby si na ne postupne zvykal. Vhodné ranule vám poradia v chovatelských potrebách. ja mám dobré skúsenosti so ZOODOMom v Bratislave. Majú veľký výber a vedia poradiť :slight_smile:
21. dec 2015 o 13:41
My taký dosť netradičný, od januára ide tatino do dochodku, tak sme mu objednali detské knižky z egmontu, aby mal čo čítať až bude strážiť vnukov. a kdeže s nimi stále pozerá Mášu a medveďa, hádajte čo sme objednali :slight_smile:
18. dec 2015 o 10:18
Syn tiež stále chce hrať na flautičku ale neviem či pri tom vydrží? Kde ste mu kupovali flautu? V hračkárstve alebo normálne v hudobninách, či na bazáre?
11. dec 2015 o 12:29
V tomto veku mali najradšej krtkove príbehy a obľúbenou bola knižka Moj macík
9. dec 2015 o 13:32
Ten náš ešte stále frčí na transformeroch a autách na diaľkové ovládanie :slight_smile:
7. dec 2015 o 18:49
Náš drobec dostane šliapaciu štvorkolku - http://www.rajhraciek.sk/falk-sliapacia-stvorkolka-600-pirate-cervena-p18510. Ak máte záujem o niečo podobné, na rajhraciek majú teraz super akcie :wink:
7. dec 2015 o 18:47
Na začiatok by som určite kupovala z druhej ruky a ak to dieťa baví, tak potom určite kúpte nové v hudobninách. Umenie treba v dieťati podporovať :slight_smile:
7. dec 2015 o 16:08
sériu kníh o Vilolette - napr. http://www.egmont.cz/knihy/violetta-moje-tajemstvi-moje-sny-tajny-denik/ :slight_smile:
5. dec 2015 o 15:37
Ak nie ste tak bohatí, aby ste mohli kupovať lacné veci, investujte do niečoho poriadneho. Určite sa spýtajte priamo v hudobninách, nekupujte niekde cez bazár a vyberte si hudobniny, kde vám nástroj naladia a zároveň kde majú vlastný servis.
4. dec 2015 o 17:24
Ja tiež potrebujem mať kontakt s knihou, prelistovať si ju až potom ju možem kúpiť
22. nov 2015 o 15:13
A aby som nezabudla, na ekzém nám veľmi pomáha každoročný pobyt pri mori. A ako alergikom im aj krásne prečistí pľúca :slight_smile:
22. nov 2015 o 14:49
Kniha špeciálne pre deti a tatinka je super nápad. Ja som tak objednala z egmontu Pohádky do postýlky pro malé nezbedy. a túto knižku može čítať len tatinko :slight_smile:
19. nov 2015 o 09:36
So značkou Acana máme aj my dobré skusenosti, vacsinou ich nakupujeme v BA v ZOODOMe. Ale majú aj kopec iných značiek, granule treba skúšať. Nájdete ich aj na FB príp. na nete www.zoodom.sk. určite vám poradia aj tam
16. nov 2015 o 13:11
Ja mám rada knihy od Keleovej-Vasilkovej. Sú to príbehy zo skutočného života, so skutočnými problémami skutočných ľudí ale s pozitívnym koncom :slight_smile:
15. nov 2015 o 19:15
Ak ešte hľadáte tip, ja som tento rok objednala 9-ročnej neterke knižku http://www.egmont.cz/knihy/ledove-kralovstvi-nove-pribehy-kouzelne-detstvi-a-tajici-srdce/
15. nov 2015 o 19:02
Ak ešte kojíte, skúste červené líčka potierať materským mliečkom. To bol u nás všeliek. Može to byť zavádzaním príkrmov, niektoré detičky to ťažšie znášajú. Zavádzajte príkrmy opatrne a hlavne každú jednu zeleninku a ovocie skúšajte viac dní aby ste zistili či nemá alergiu. Určite sa vyhýbajte kravskému mlieku a citrusovému ovociu
13. nov 2015 o 11:26
My máme veľmi dobré skúsenosti s kozmetikou Protopan. Majú sprchový olej, telové mlieko, krémy i výživové doplnky určené pre citlivú a atopickú kožu. Skúste si pozrieť ich stránku www.protopan.sk
13. nov 2015 o 09:29
Súhlasím, omega mastné kyseliny sú super. Ja si ich objednávam z www.protopan.sk spolu s krémom na atopickú pokožku. Na podporu imunity sú skvelé tiež laktobacilky
10. nov 2015 o 13:36
My sme kožné testy nezvládli, takže námn robili testy z krvi, malému keď mal dva roky. Máva astmatické bronchitídy a ekzém ale má vraj veľkú šancu, že z toho vyrastie. Paradoxne alergie mu nezistili žiadne, zato jeho brat ich má neúrekom, Ale každopádne liečbou u alergolodičky sa nám stav veľmi zlepšil :slight_smile:
10. nov 2015 o 13:32
Ak "žeriete" Ľadové kráľovstvo jako my, doporučujem: http://www.egmont.cz/kategorie/filmove-pribehy/ledove-kralovstvi/
10. nov 2015 o 13:18
U dospelých sa ekzém lieči rovnako ako u detí. Žiadne alergeny v prostredí, v strave, žiaden stres, zdravá životospráva a premasťovanie pokožky
22. okt 2015 o 13:33
Ovsené kúpele zaberali aj mojim deťom a na premastenie sme používali kokosový olej
21. okt 2015 o 10:51
Ahojte maminy, máte nejaké aktuálne nápady? Vianoce sú o chvíľu? Čo plánujete kúpiť svojim ratolestiam?
18. okt 2015 o 15:32
Skúste farmu so zvieratkami. Naši drobci sa s tým radi hrajú už dva roky. Dajú sa kúpiť rozne verzie - domček a zvieratká a nejaké doplnky, alebo skladacia farma, kde si ju deti vytvárajú sami a podobne :slight_smile:
18. okt 2015 o 15:31
Nezáleží na plemene ale na konkrétnom psíkovi. Nemáte zaručené že konkrétne plemeno psíka bude milovať deti. Rovnako ako ľudia aj psíkovia majú svoju povahu. Mám rada psov ale do bytu by som ho určite nechcela. Je to obrovská zodpovednosť a časovo by sme to asi nestíhali. Nehovoriac o tom, že sa vám može stať, že si dieta a psík proste nesadnú. Ja by som do bytu volila určite menšie a hlavne menej náročné zvieratko :wink:
18. okt 2015 o 14:28
V téme: Pes v byte
Priznám sa, že k tak malým deťom by som si na psíka netrúfla. Asi by som počkala, kým trošku nepodrastú a súhlasím s názorom, že to musí byť rozhodnutie celej rodiny, aby potom psík netrpel
18. okt 2015 o 14:22
My sme sa tiež vyhýbali bazénu len v období, keď mali deti ekzém v aktívnej podobe. Pokiaľ sa práve neprejavoval, normálne chodili plávať a nikdy sa im vplyvom pobytu v bazéne ekzém neobjavil. V zime im dávam výživové doplnky, pretože ekzém sa im objavuje hlavne vtedy, keď sú chorí. A aj v tomto smere im otužovanie v bazéne skôr pomáha
15. okt 2015 o 14:33
Knihy Karla Maya som aj ja zbožňovala ale môjho syna moc nebrali. On dlho čítaval Troch pátračov a potom začal čítať Star Wars. O tom sme si moc nepokecali, lebo tento žáner zase moc neberie mňa. Ale chalanom okolo tých 14 rokov by sa mohli páčiť
15. okt 2015 o 12:52
Kozmetiku Protopan som v tehotenstve vyskúšala aj ja a keďže moje deti atopický ekzém bohužiaľ zdedili, mliečko na premasťovanie používam aj pre nich
23. sep 2015 o 13:49
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s výrobkom Protopan Sun Protect. Bol vyvinutý špeciálne na citlivú atopickú pokožku a je vhodný pre dospelých i deti. Tak ak máte citlivejšiu pokožku, určite doporučujem. Dobre sa rozotiera a pokožku aj pekne premastí :slight_smile:
13. sep 2015 o 10:16
Tak som si teda tiež objednala local Cream od protopanu. Používáme ho mesiac a zatiaľ sme spokojní. Deti majú pokožku vláčnejšiu, nešúpe sa im, dúfam, že účinky vydržia dlhodobo :slight_smile:
12. sep 2015 o 16:31
Kúpele s morskou soľou a premasťovanie pokožky mliečkom na citlivú atopickú pokožku. Nám sa osvedčil tento: http://www.protopan.sk/produkty/premastujuce-mlieko.htm. Odkedy sme spojili tieto kúpele s premasťovaním, nepotrebovali sme hormonálne maste :slight_smile:
12. sep 2015 o 16:24
Ja som ani nevedela, že Prasátko Peppa existuje aj v televíznej podobe. my sme to doteraz tiež len čítali v knižke :slight_smile:
11. sep 2015 o 17:49
Nám chodí pravidelne Medvídek Pú. Syn sa vždy teší na darček a vymaľovávanky. Objednali sme si ho cez www.egmont.cz :slight_smile:
10. sep 2015 o 12:58
my sme zostali verní Šikovníčku. Deťom sa páči a zároveň ich rozvíja :slight_smile:
10. sep 2015 o 12:55
Toto je naozaj smutné na slovenskom zdravotníctve. Na vyšetrenie sa často dostanete až vtedy, keď je pre vás neskoro. Chodíte pravidelne na prehliadky, zistia vám rakovinu v rannom štádiu ale liečenia sa často ani nedožijete :cry:
28. aug 2015 o 14:44
Úprimnú sústrasť všetkým, čo ste toto museli zažiť. Bohužiaľ na Slovensku je to tak. Všetci mladí lekári utekajú za lepšími podmienkami do zahraničia (nie že by som sa im čudovala), tí čo zostanú a naozaj sa chcú o pacienta čo najlpešie postarať, veľmi rýchlo zhltne systém. Česť všetkým lekárom, ktorý svoju prísahu berú vážne a naozaj sa snažia svojim pacientom pomocť a neberú ich len jako čísla. Ja viem, je to ich obrana, aby si pacientov príliš nepustili k telu – to by sa zakrátko museli zblázniť ale pacienti si svoj osud tiež nevybrali,. Musia bojovať zo všetkých síl a keď sa k nim lekári správajú ako ku štatisticky stratenému prípadu, na optimizme im to naozaj nepridá. Vštkým bojujúcim želám veľa síl do boja, ktorý za nich nikto iný vybojovať nemože
26. aug 2015 o 10:35
Rakovina si nevyberá a treba vyskúšať všetko, čo sa len dá. Okrem klasickej medicíne je tu vždy aj alternatívna, ktoré sa ale nemusia vylučovať ale výborne dopĺňať
19. aug 2015 o 16:13
Bohužiaľ s rakovinou som sa stretla u svojich blízkych už niekoľkokrát a bohužiaľ vo vacsine prípadov im rakovinu zistili už v pokročilom štádiu. Bolo to veľmi ťažké ale čo je doležité je podpora rodiny a pozitívne myslenie. To je v tomto prípade najdoležitejšie. Vám príbuzným radím nezanedbávajte prevenívne vyšetrenia, ak sa rakovina začne liečiť včas, može vám zachrániť život. Hľadajte čo najviac informácií, poraďte sa s viacerými lekármi, skúste všetky dostupné metódy a bojujte. Držím vám palce
19. aug 2015 o 16:12
Knihu citátov, prípadne Muži sú z Marsu, ženy z Venuše :slight_smile:
19. aug 2015 o 10:05
Takéto zážitky mám aj ja. Jedna z mojich obľúbených knižiek v detstve bol Budkáčik a Dubkáčik a Tri múdre kozliatka. Poznala som ju skoro naspamať. A dnes ju pred spaním čítam mojim deťom
14. júl 2015 o 14:15
My sme to tiež riešili rukavičkami a častým premasťovaním pokožky. Drobca som krémovala aj 4x denne - zakaždým, keď som ho musela pri prebalovaní kúpať. Ručičky som krémovala po každom umytí vodou. Neviem čo používáš pri kúpaní ale určite si zaobstaraj nejakú myciu emulziu alebo sprchový olej pre atopikov. Mojmu synovi veľmi vadili akékoľvek mydielka
14. júl 2015 o 13:17
Holtov krém používal sestrin syn a veľmi mu pomohol. My sme ho tiež skúšali ale synček má diagnostikovaný atopický ekzém a na ten mu nepomohol. Niekoľkokrát sme museli siahnuť po kortikoidoch, pretože celé nožičky mal posiate škaredými červenými fľakmi a nič iné na to nezaberalo
13. júl 2015 o 11:40
Ja som mala v tehotenstve tiež problém s ekzémom. Často som sa krémovala a na akútny problém mi pomáhalo prikladanie ľadových obkladov - to pomáhalo od svrbenia. Užívala som laktobacily, aby som podporila aj imunitu. Do pôrodu sa to nestratilo ale aspoň sa to dalo vydržať
7. júl 2015 o 12:11
@karolinka789 Podobný problém som mala aj ja. Mne veľmi pomáha pobyt pri mori a v zime soľná jaskyňa. Ekzémy sú často spojené s dýchacími problémami a na to je najlepšia morská soľ a prečistenie dutín
6. júl 2015 o 13:09
Ahojte babeny, mne sa tiež v tehotenstve ekzém veľmi zhoršil. Ale v dobe, keď som myslela, že sa z toho svrbenia zbláznim, sme išli na dovolenku a more mi ekzém upokojilo až do porodu. Leto je tu, tak to skúste :slight_smile:
4. júl 2015 o 11:26
Mne pomohlo užívanie laktobacilkov, pomožu nakopnúť imunitu a potom možno nebude ekzém taký agresívny.
3. júl 2015 o 19:28
U nás frčí Jake a piráti ze Země Nezemě. Starší číta príbehy, mladší skladá puzzle. No čo, mám takých malých pirátov :slight_smile:
2. júl 2015 o 14:00
Mojmu synovi sa páči Mašinka Tomáš, Maťko a Kubko, MAcko Uško, ĽAdové kráľovstvo
21. jún 2015 o 14:40
Čítame asi od roku, dovtedy sme spievali. Prvá úspešná bola Ľadové kráľovstvo - knižka na celý rok. Objednávali sme ju cez net z egmontu.cz na Vianoce
21. jún 2015 o 14:37
@lenatali Ja tiež objednávam z egmont.cz ale my frčíme na rozprávkach o Včielke Maje. Teraz momentálne stále maľujeme a hádame s Majou :slight_smile: Ale je to milá postavička, že? Aj keď mne sa viac páčila tá povodná, na ktorú sme sa dívali ako deti my
18. jún 2015 o 14:11
Monster High číta aj moja dcera. Nuž čo, doba pokoročila a princezné vystriedali čarodejnice :slight_smile:
18. jún 2015 o 14:07
Ahoj maminky, máte niekto skúsenosti s kosmetikou protopan? Našla som na ňu dobré recenzie, používate ju niekto?
11. jún 2015 o 13:04
Pri takto malom babatku je používanie akejkoľvek kozmetiky otázne. Nemože mu vadiť prací prášok? Mojmu synovi vadil prášok, keď ležal v zavinovačke a ošuchovala sa mu plienka o tváričku, do našej postele som ho nemohla dať vobec, lebo mu vadil škrob na obliečkach na perinách. Doktorka mi poradila všetko jeho prádlo po vypraní ešte premáchať v teplej vode a všetko žehliť. Priamo na ekzém som mu dávala materské mlieko
22. máj 2015 o 13:00
My sme synovi tiež kupovali hneď veľkú postel. Kupovať "detskú posteľ" mi príde ako zbytočné vyhadzovanie peňazí. Na veľkej posteli sa vyspí rovnako dobre. My sme nekupovali ani zábranu. Syn spával od 2 a pol roka na dolnej posteli (máme poschodovú). Pre istotu som mu na zem dávala paplón, keby v noci náhodou spadol. Nikdy z postele nespadol. Zábrana mi prišla nebezpečná, pretože by ho lákalo je preliezať
21. máj 2015 o 19:31
Máme dve deti, tak sme hneď kupovali poschodovú posteľ kvoli úspore miesta. Na hornej máme bezpečnostnú sieť pre istotu, aby nespadol. Od dva a pol roka spával starší syn dolu, od 4 rokov spáva na hornej posteli
21. máj 2015 o 19:27
Mne sa ekzém v tehotenstve veľmi zlepšil a odvtedy vobec mávam len minimálne problémy. Ja to pripisujem tomu, že som upravila životosprávu, začala som sa zdravo stravovať, užívať vitamíny a hlavne som sa prestala stále za niečím naháňať a stresovať. Ja som sa s dieťatkom veľmi upokojila a možno aj to mi veľmi pomohlo
21. máj 2015 o 13:18
Premasťovať, premasťovať, premasťovať. Aj keď sa vám zdá, že pokožka nie je suchá, nezabúdajte na pravidelné krémovanie. Keď sa už ekzém prejaví, natieranie nepomože. Opatrne s akýmikoľvek chemikáliami - mydlá, prášok na pranie, aviváže - často aj prášok na pranie určený pre malé detičky može vadiť a dávajte pozor na to čo jete - či už vaše dieťa lebo vy ak ešte kojíte
15. máj 2015 o 14:06
http://www.egmont.cz/knihy/na-vlasku-4/ - moje krstniatko ju úplne miluje :slight_smile:
14. máj 2015 o 14:16
My sme tiež začali používať kozmetiku protopan. Dcéra má patnásť rokov a atopický ekzém sa jej objavil v dvoch rokoch. Skúšali sme veľa krémov a telových mliek ale najlepšie skúsenosti sme mali práve s telovým mliekom Protopan Body Lotion. Samozrejme sa musí vyhýbať určitým potravinám, občas sa objaví nejaká kozmetika, ktorá si s jej pokožkou nerozumie a úplne z jedálnička musela vylúčiť kravské mlieko. To je mi ľúto najviac, keďže to mala veľmi rada. Skúšali sme kozie mlieko ešte keď bola malá ale to mi vobec nechcela.
14. máj 2015 o 13:30
Pre atopickú pokožku sú najlepšie krémy vyvinuté špeciálne pre tento druh pokožky, to znamená aj opaľovacie krémy. My používame opaľovací krém od protopan Sun Protect. Je vodný pre deti aj dospelých
12. máj 2015 o 11:34
Moj syn v 2 a pol roku poznal celú abecedu a počítať do 10, poznal farby. Ale čo mu stále nejde je kreslenie, preto ho k tomu nenútim. Nesnažím sa naučiť ho čítať alebo niečo podobné ale vidím, že to ho naozaj zaujíma. Skúšala som s ním maľovať, kúpila som mu vymaľovávanky, má doma pastelky, voskovky, prstové farby, fixy ale proste ho to nebaví. Baví ho skladať si písmenká a stále sa ma pýta, čo "napísal". Tak ho nechávam a podporujem ho v tom smere, ktorý ho baví. Občas mu kúpim vymaľovávanku ale viac sa poteší knihe alebo komiksu. Má rád Káčera Donalda, tak mu to občas kúpime. Na sviatky mu kupujeme knihy - príbehy o pirátoch (momentálne sa chce stále hrať na piráta) alebo detské encyklopédie. Na deň detí sme mu objednali z www.egmont.cz encyklopédiu o zvieratkách, tak som zvedavá. Možno nejaké zvieratko konečne aj namaľujeme :slight_smile:
11. máj 2015 o 13:20
Náš syn mal v postieľke latexový matrac a keďže sme s ním boli spokojní, kúpili sme mu ho aj do veľkej postele. Držala som sa doporučení pre deti do troch rokov - týkalo sa to hlavne postieľok, že deti majú mať pevný podklad, žiadne prisposobivé pamaťové peny. Zatiaľ sme spokojní, synčekovi sa spinká dobre
6. máj 2015 o 12:50
Doma máme vankúše z bio lenivej peny a sme maximálne spokojní. Najvačší problém je, keď cestujeme na chalupu, kde máme klasické páperové vankúše. Už na nich nevieme spávať. Asi si budeme musieť nosiť naše vankúšiky zo sebou :slight_smile:
6. máj 2015 o 11:27
My čítavame Maťko a Kubko, Macko Uško - tú majú ešte po mne, Včielku maju - rozprávky na celý rok, tie čítavame pred spaním. Cez deň majú radi knihy, kde možu niečo domaľovať alebo tam majú nejaké úlohy. Na narodeniny syn dostal knižku s omalovánkami - http://www.egmont.cz/knihy/vcelka-maja-malovani-s-majou-vylet-na-louku/ a strašne sa mu to páči. Už budeme musieť objednať ďalší diel, pretože už sme všetko vymaľovali.
5. máj 2015 o 12:46
Ja sama trpím bolesťami chrbtice, preto som chcela aj do postieľky kvalitný matrac. Bolo mi doporučené, že pre malé bábo sú lepšie tvrdšie matrace a hlavne matrace, ktoré držia tvar - takže rozhodne nie molitan, na ktorom som ako dieťa spávala ja. Pre miminká nie sú dobré ani pamaťové peny, a to je dovod, prečo sa neodporúča, aby bábo spalo s rodičmi. My sme kúpili latexový matrac, konkrétne http://www.prespanok.sk/bambino-latex-detsky-matrac-z-kombinacie-studenej-peny-a-latexu?kat=matrace%2Fdetske. Je aj hypoalergénny, čo bola moja ďalšia požiadavka. Je naň záruka tri roky a dlhšie vám na ňom bábo asi spať nebude. Náš chrústik na ňom krásne spinká už dva roky a zatiaľ sme s ním spokojní
4. máj 2015 o 13:36
Moje deti spávali na latexovom matraci a vzhľadom k tomu, že spávali radi a dlho, dúfam, že pre ich chrbtice to bola dobrá voľba. Oni boli v postieľke rozhodne spokojní :wink:
4. máj 2015 o 13:28
Ja som kupovala čisto bavlnené oblečenie, najlepšie biele alebo bledé. Akonáhle mali niečo farebné, čo púšťalo farbu, hneď som to vyhodila. Prala som na 60 aj to čo sa malo len na 40 stupňov a všetko oblečenie som asi do štyroch rokov detí žehlila. Čo sa týka čierneho čaju, moje deti ho tiež pili a čajové vrecúška (samozrejme studené) som im potom prikladala na miesta s ekzémom - upokojilo to pokožku. Ekzém samozrejme nezmizol ale aspoň sa tak nedriapali. Pomáhali aj slané kúpele a časté premasťovanie pokožky, aby sa ekzém znova neobjavil. Teraz im už stačí len premasťovanie po každom kúpeli mliečkom pre atopickú pokožku a ekzém sa už dlhú dobu neobjavil
24. apr 2015 o 13:28