Hypotéka pre slobodnú matku?

nelka24
16. okt 2008

otvaram tuto temu,lebo mi zaujimalo ci tento stat nejako podporuje aj slobodne mamicky
ostali sme sami bez otecka,ale ten nam plati alimenty,myslite,ze je moznost v nejakej banke dostat hypoteku na byt,ked som sama? viem,ze pocas materskej to asi nebude mozne,az ked sa zamestnam,ma s tym niekto uz skusenost?

jonatanka
16. okt 2008

ahoj nelka nechcem byt hnusna, ale nas stat, nepodporuje ani kompletme rodiny, toboz nie slobodne maminky, som slobodna maminka aj ked s mojim drahym pekne spolu zijeme, ale ak chces nieco vybavit, nemas sancu,pre socialku nie som soc. pripad a pre banku som insolventna 😠

nelka24
autor
19. okt 2008

jonatanka to nemyslis vazne? to nemam absolutnu sancu dostat hypoteku,ked som slobodna matka,aj ked budem zarabat??
😠

u teba je aspon vyhoda,ze sa mozete zosobasit a potom vam daju hypoteku urcite,ale ja sa nemam za koho..
asi to budem musiet riesit podnajmom,ale to su vyhodene peniaze a nikdy to nebude ani moje,ani mojej dcery!! 😠

gerena
19. okt 2008

nelka ja ta asi nepotesim......ja ako slobodna a to bez dietata som mala co robit aby som dostala hypoteku, musela som knej este aj pozicky zobrat, lebo plna suma mi ani nevysla podla platu...........a to mam celkom slusny plat a chcela som 1.200.000

synaps
19. okt 2008

baby, ja som bez problemov dostala hypo, som slobodna, bezdetna a vobec mi nerobili problemy. vsetko sa vemi rychlo vybavilo. nelka, nemyslim, ze ak budes mat trvale zamestnanie, by s tym mal byt nejaky problem 🤐

luciar79
19. okt 2008

keď máš príjem dajú aj slobodnej aj s dieťaťom. len musí ostať rezerva aj na živobytie.A to už musí byť fakt pekný zárobok.Musíš preukázať že si schopná splácať, oni v podstate nejako neriskujú lebo keď nebudeš zoberú ti byt.

nelka24
autor
21. okt 2008

tak to ste ma potesili,teraz pri tejto financnej krize idu strasne dole ceny bytov,tak by to mohlo byt aj realne dufam,ked nebudem pozadovat prilis velku sumu,tak max 2000000. Takych 10000 by som bola schopna splacat mesacne uz aj teraz,ale bohuzial,kym som na materskej asi mi ju nikto neda 😠

blumchen
21. okt 2008

Na cielovu sumu hypoteky cca 1.800 000 musis mat cisty prijem cca 22 000,- mesacne, ak ho nemas, banka znizi cielovu sumu, ktora ti podla prijmu vyjde.

petruci6
21. okt 2008

ale to musim byt zamestnana,vsak?nestaci ked mi na ucet posiela peniaze otec dietata teraz?

blumchen
21. okt 2008

musis byt zamestnana, alebo byt zivnostnicka - tam sa kontroluje prijem podla danoveho priznania.

petruci6
21. okt 2008

ty pracujes v banke?Tak mi neostava na teraz nic ine,len vyhadzovat peniaze na podnajom..kym sa nezamestnam

blumchen
21. okt 2008

nepracujem , ale v auguste som tym vsetkym presla - brala som hypoteku.

janka1874
21. okt 2008

v prvom rade ešte matkou nie si takže banka ťa zatiaľ bude brať ako slobodného občana a musíš mať príjem na účet alebo ak nie tak to by nebol až taký problém ale kontrolujú odvody do sociálky a na zdravotné a ak tam nemáš zamestnávateľa tak smola aj keď by si sa preukázala neviem akým príjmom nedajú pokiaľ nie si normálne zamestnaná a to na dobu neurčitú

viem to lebo som s tým predtým robila nie síce v banke

nanyka
21. okt 2008

pokiaľ viem, tak všetko závisí len od príjmu, nie od toho, či je človek slobodný, či má deti..ak je dostatočne vysoký príjem, tak sa dá všetko 😉

janka1874
21. okt 2008

áno nanyka ale to nesmie byť na materskej a musí mať oficiálneho zamestnávateľa ktorý robí odvody to kontrolujú

nanyka
21. okt 2008

janka, no ved samozrejme, tak som to aj myslela 😉 viem, ze maju pristup k informaciam zo socialnej poistovne, kde odvody kontroluju..
je logicke, ze ked je na materskej, tak na ten ubohy prijem jej nevyjde pozicka ani na slanu vodu 😉

alica147
21. okt 2008

nelka my máme s priatelom hypotéku,podstatný je príjem a aj trvalý pracovný pomer 🙂

nicol20
10. nov 2014

to je strasne ako su slobodne maminy obmedzovane..teda hlavne financne ..a stat nieje schopny pomoct....v inych krajinach by za smiesnych 230 eur ani len nikto nerozpraval .. napr.v Taliansku takych cca 600 e je uplne normalny prijem pre slobodnu matku..teda od statu myslim.... ak nie viec..OCH TO SME TEDA DOPADLI.

meca
10. nov 2014

@nelka24 ja s tym robim a urcite je moznost, ze dostanes aj sama len musis mat prijem. V pripade, ze budes nieco potrebovat kludne sa na mna obrat.

maslenka47
10. nov 2014

@nicol20 to chces vazne tvrdit, ze nejaky stat vyplaca 600 eur matkam do 3 rokov dietata? Prepac, tomu sa mi nechce verit. Mimochodom, u nas mas tiez 6 mesiacov po narodeni dietata narok na 70% z tvojho platu (vola sa to materska dovolenka), potom sa ocakava, ze sa vratis do prace. Predpokaldam, ze takto nejako to bude aj s tymy 600 eurami v tvojom Taliansku. Ale u nas si to niektore zjavne predstavuju tak, ze budu sediet doma na zadku s dietatom 3 roky, nic pre spolocnost nerobit a este ich za to maju ostatni aj platit. Najlepsie nepracovat vobec, len si narobit deti, ved nech ma zivi stat, hm? 😝

Nuz a co sa tyka hypoteky, bankam je jedno, ci ste mamicky a kolko mate deti. Pokial mate dostatocny preukazatelny prijem, tak vam hypoteku daju.

majka99999
10. nov 2014

@meca tema z roku 2008

nicol20
10. nov 2014

@maslenka47 preboha akoze nechapem tvoju reakciu.tak never mne to moze byt sumafuk ja nepatrim k zenam kt si spominala..som len napisala ako to je inde .byva tam moja sestra.tak isto je to tam a s minim. mzdou je ovela vacsia ako tu...ak sa ti nepaci moj komentar tak nanho nereaguj.neoplati sa ani pisat tu.bo na MK su via a viac divnejsi ludia.....a toto nase Sovensko? Fu mooc zaostale .

vroni
10. nov 2014

@maslenka47, Taliansko nie, to je uplna kravina, ale napriklad Rakusko tych cca 600 euro mesacne plati (vratane rodinnych pridavkov na 1 ks dietata) - do troch rokov dietata za podmienky, ze sa vystriedaju obaja rodicia alebo je rodic osamely (nestaci byt "slobodna" matka)

07jana2014
28. máj 2015

ak potrebujete vybaviť úver či hypotéku tak sa mi ozvite, vieme to vybaviť za vás a nemusíte obiehať banky

lynduska
25. máj 2017

@07jana2014 môžem info?