Kedy nám dajú úver alebo hypotéku?

banbinka
10. máj 2014

S priatelom by sme si chceli kupit bytik ,lenze on pracuje na stavbe a to ,len brigadne uz par rokou.Keby chceme úver musel by byť zamestnany na zmluvu??a ako dlho musi byt zamestnany?pol roka ??este nikde v banke sme sa pytat neboli ,lebo znama nam vravela ze pokial nema zmluvu a aspon 800e plat na zmluve nedaju nam ani omrvinky a nie to uver na byt 😒 ako ste sa asi docitali ja sa tomu vobec nerozumiem 😅 dakujem za radu dakujemmmmmm

nikawero12
10. máj 2014

@banbinka kedže tvoj priateľ nemá trvalé pracovné miesto a ty zrejme tiež nepracuješ, tak o hypotéke na bytík môžete akurát tak snívať, žiadna seriozna banka vám úver nedá.

sisaha
10. máj 2014

@banbinka je jedno ako dlho musi byt zamestnany, podstatne je, ze ma zmluvu na dobu neurcitu. Takze jedine, ak by si uver vzali rodicia na seba

banbinka
autor
10. máj 2014

@nikawero12 a ked si nájde pracu na zmluvu kolko by mal mať plat a kolko by mal byt zamestnany aby nam uver dali??dakujemmm doteraz sme byvali v podnajme kde neplatime tak nam to vyhovovalo ale svoje je svoje 🙂

banbinka
autor
10. máj 2014

@sisaha rodičia su uz starsi im by uver uz nedali 😒

sisaha
10. máj 2014

@banbinka tak potom musi hladat taku pracu, kde mu daju zmluvu na dobu neurcitu. Pripadne ty, ak pracujes - uver mozes vziat na seba

banbinka
autor
10. máj 2014

@sisaha od pondelka začíname hladat priatelovi pracu ja nemozem ☹ mam rizikove tehotenstvo u mna to bohuzial momentalne nieje mozne tak jedine priatel ako doteraz zarobil vynikajuco az moc vynikajuco len co ked len brigadne zmluvu mu dat nechcu len nejaky zdrap že je na brigade a to v banke neprejde.Tak hladať trvalu robotu a potom sa hadam podari .Dakujemmm

nikawero12
10. máj 2014

@banbinka ja nie som odborník na poskytovanie úverov, ale toľko viem aj ja, že hypotéku môže dostať len človek, ktorý preukáže zamestnanie na trvalý pracovný pomer a to, na akú výšku hypotéky máte nárok závisí od príjmu žiadateľa...ale to sa treba ísť opýtať do banky, alebo stavebnej šporiteľni.

banbinka
autor
10. máj 2014

@nikawero12 dakujem za info ste zlate kočky všetký 🙂

piacere
10. máj 2014

@banbinka jednoznačne musí mať pracovnú zmluvu, ideálne na dobu neurčitú. Nemusí mať na dobu neurčitú (vlastná skúsenosť), jediné, čo nie je možné (teda je, ale len cez nejakú výnimku v banke, ktorú sa nám nepodarilo vybaviť), takže nesmie byť v skúšobnej dobe.
Takže nájsť prácu na zmluvu a vydržať skúšobnú dobu (3 mesiace).
Výška úveru závisí od príjmu...

paladia
10. máj 2014

V jednej nemenovanej banke teraz davaju hypoteku pre mladych, a treba mat bud pracovnu zmluvu 3 mesiace a z nej aj platene povinne odvody a na 4-ty mesiac sa da ziadat, alebo na zivnost, pricom je potrebne danove priznanie, podla ktoreho vypocitaju, ci je klient schopny uver splacat. Vyska prijmu ovplyvnuje vysku uveru a treba rucit nehnutelnostou. Boli sme sa pytat minuly tyzden. Ale inak uroky su velmi vyhodne a splatka v podstate smiesne nizka.

kitty88
10. máj 2014

banky vsak posudzuju vysku prijmov za predchadzajuci kalendarny rok, my sme ziadali o hypo koncom 2013, ale predlozit sme museli potvrdenia o vyske prijmov za rok 2012.

99zuka
10. máj 2014

Ahoj, musi byt zamestnany na zmluvu, nemusi byt na dobu neurcitu, ale nesmie byt v skusobnej dobe, cize min 3 mesiace, vyska uveru zalezi od vysky prijmu, ale aj od kupovanej nehnutelnosti......Ak chces viac info napis mi do ip pekny den z.

zara0201
10. máj 2014

Vacsina bank nevyzaduje zmluvu na dobu neurcitu ale pracovny pomer aspon raz predlzeny. To znamena ze ak ma odpracovany rok a na dalsi dostane zas zmluvu na dobu urcitu /ale ten isty zamestnavatel) tak to by slo.
Niektore banky davaju aj hypo bez dokladovania prijmu, ale len do vysky 50 % nehnutelnosti teda v podstate nic.
Ziadne brigadne prace, ale riadne pracovne zmluvy.
Fuha, inak obdivujem ludi co privadzaju deti "do nicoho".

hradnapani
10. máj 2014

@banbinka ak ti mozem odporucit, tak o hypo v tejto situacii ani neuvazujte. Aj keby ma l priatel trvale zamestnanie, tak by to bolo naozaj narocne na prezitie. Nahodou pride o robotu a ste nahrati. Pokial mate teraz prenajom zadarmo a mozete tam zostat, tak nie je o com. Hypo si zoberte az vtedy,ked budete mat dva prijmy.

kaktusik007
11. máj 2014

@banbinka ty si idealny priklad, kde sa da zuzitkovat stavebne sporenie... ak by ste si totizto fakt pravidelne sporili, tak pre stavebnu sporitelnu ste prevereni klienti a daju vam uver - pokial splatka uveru bude do tej istej sumy ako sporenie...

akoze fakt, ak nemate dostatocnu bonitu na hypo, stavebne sporenie je ideal... ale aby ste mali narok na stavebny uver, musite bud polovicu cielovej sumy mat na ucte o stavebnom sporeni dva roky, alebo teda pravidelne sporit tych 6 rokov.....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
11. máj 2014

my sme teraz vybavovali uver a teda bolo potrebne mat zmluvu na dobu neurcitu..mne sa skoncila pred 2 tyzdnami, a tympadom sme s priatelom uver nebrali spolu, ale len on sam .. takze tolko papierov co potrebovali .. cize zmluvu na dobu neurcitu, vydokladovat mzdu, danove priznanie, my sme museli davat aj vyplatne pasky ..ale priatel pracuje v zahranici, tak to bolo trosku ine .. dostali sme aj vynimku z banky, ale hrozne dlho to cele trvalo! ono aky prijem by mal tvoj praitel mat je otazne, kedze neviem aku ciastku by ste si cheli zobrat a na ako dlho ... proste tak ci onak, treba sa zamestnat na dobu neurcitu a vydokladovat, ze na ucet chodi praveidelne vyplata, nemat ziadne ine uvery je najlepsie a nebyt nikde dlznikom a nepreukazat, ze ak nahodou nejaky uver uz priatel mal,ze ho nesplacal ..

malinka158
23. jan 2015

@lilyianka ahoj ak tvoj priatel pracoval v zahranici potrebovali ste iba tie papiere co si napisala vyssie? Tiez by som chcela uver s banky a tiez pracujem v zahranici ale na zivnost 😒

lilyianka
23. jan 2015

@malinka158 myslim, že pri zivnosti tam potrebujes aj cosi ine a ze sa to tazsie vybavuje ako ked si zamestnanec ...ale treba sa popytat v banke ... lebo u nas sa tiez pomylili a mysleli si, ze pracuje na zivnost a chceli od nas nviem ake hocijake papiere

malinka158
24. jan 2015

@lilyianka ved toto pracujem na rakusku zivnost, danove priznanie som este ani nepodavala tak pochybujem ze mi niekde daju uver 😒

lilyianka
24. jan 2015

@malinka158 moj muz si podava danove priznanie tu na Slovensku .... popytaj sa v bankach, nam najviac vysla v ustrety SLSP...

malinka158
24. jan 2015

@lilyianka hned ako sa vratim domov budem musiet

llienkal
11. feb 2016

Dobrý deň.neviete mi niekto poradiť ako získať úver na pozemok a dom v rskusku?100%ja som na materskej a partner pracuje.uz sme to skúšali bo viacerych bankách ale všade nás odmietajú s tým ze dom na materskej a pod.nepoznate niekoho kto by nam pomohol?dakujem

tortelinka
11. feb 2016

@llienkal 100%? to asi nikde a na zahraničnú nehnuteľnosť ti nedá žiadna banka

llienkal
11. feb 2016

@tortelinka na stavbu a pozemok v rakusku

llienkal
11. feb 2016

@tortelinka v rakúskej banke nie na sk

tortelinka
11. feb 2016

@llienkal ok, ale celú sumu asi nikto...

lastom
8. mar 2016

ahojte, uver da da vybavit, aj ked si na dobu urcitu, aj ked mas zivnost, aj ked pracujes v zahranici ako zivnostnik. Kazda banka ma ine podmienky, preto sa neda jednoznacne povedat, v ktorej to prejde, to si treba prejst osobne alebo telefonicky. Napr. pri zivnosti na slovensku vacsina bank vyzaduje dost tvrde podmienky, ale su banky, kde sa to da riesit bez navysenia odvodov a inych poplatkov. Ak potrebujete poradit, kludne sa mi ozvite, rad pomozem.
PS: kupit pozemok, nehnutelnost v zahranici sa da iba tak, ze zalozite nehnutelnost na slovensku. Ide tam o vymozitelnost prava, slovenske banky by nevedeli riesit nehnutelnost v zahranici, pokial by ju potrebovali predat, ak by ste prestali platit.

andreah25
12. mar 2016

@llienkal Hypo vieš získať v pohode aj vtedy, ak si na MD, ale priateľ pracuje, takže ten príjem štandardný tam je. Otázka je, aký je priateľov príjem, či je z TPP alebo je SZČO.
Taktiež, ak chceš riešiť nehnuteľnosť v Rakúsku, tak ak chceš hypo z banky v SR, tak musíš jej založiť nehnuteľosť na SR, napr. rodičovský dom či byt, alebo niečo iné, skrátka ale musí byť na SR, nedá sa za hypo v SR ručiť nehnuteľnosťou v AT.

Ak môžeš ručiť iba tou kupovanou nehnuteľnosťou v AT, tak potom riešiť hypo jedine v banke v AT a s týmto Ti teda neporadím. To treba ísť k nim do AT do nejakej banky a poriešiť si všetko tam, majú iné podmienky, iné požiadavky.
Prípadne sa skús zastaviť u nás v SR v pobočkách AT bánk, možno Ti budú vedieť poradiť - takými sú u nás Oberbank alebo BKS bank (pobočky majú hlavne v BA, ale v iných krajských mestách, vidím, že v profile máš PN, takže buď choď do BA alebo do Žiliny, ale myslím, že v BA Ti poradia možno skôr, keď sú blízko AT hraníc).

llienkal
13. mar 2016

@andreah25 ahoj dakujem za info.my sme uz boli vsade a nieco uz riesime ale v at bankach nam bez min 30percent svojich penazi zo sumy ktoru potrebujeme nedaju uver takze je to dost tazke