Máte skúsenosti s exekútorom?

lulu551
15. okt 2013

Ahojte.Momentálne platím úver 200 EUR mesačne a ostane mi už len 100eur a o chvilocku budem mat babatko.Lenze,ten uver platim za byt v ktorom nebyvam ani ja a ani moj byvaly priatel ,takze su to zbytocne vyhodene peniaze a ja uz to nemozem dalej tahat,pretoze moj byvaly odmieta predat byt,kym mu nevyplatim ciastku,ktoru investoval do rekonstrukcie..Rozhodla som sa prestat platit ten uver,on je rucitel,takze pojde automaticky nanho,lenze ak nebude platit ani on ,zrejme nas cakaju exekutori,lenze ako to bude s nimi prebiehat?Za vsetky odpovede dakujem.

anatalia77
15. okt 2013

@lulu551 vrátila by som sa do bytu a platila ho,ak sa dá.Ďalej by som v prípade nutnosti vzala aj podnájomníka,nejakého študenta,alebo matku s dieťatom a týmto si finančne pomáhala.Prepočítala by som si všetky alternatívy a ak by to bolo možné by som sa pokúsila získať byt pre seba.Tú čiastku čo investoval by som odpočítala zo splátok a jeho časti nájomného/mal by ako spolumajitel prispievať/Pokúsila by som sa navrhnúť,aby jeho vložené peniaze boli započítané ako dar dieťatu,alebo by som zašla do krajnosti a rozdelila by som byt na tretiny,s tým že by tebe a dieťatu patili 2/3.
Pýtala by som náklady na tehotenstvo,výbavičku a výživné pre seba.Ak by bol ochotný sa dohodnúť okolo bytu a hypotéky,tak by som urobila nejaký ústupok.
Alimenty by som pýtala aspon 200 eur,a odargumentovala by som to tým,že platím našu hypotéku nakolko sa on k plateniu nemá...
Tiež platím hypotéku na dom,v ktorom býva moj ex,a už to idem riešiť súdom.

lulu551
autor
15. okt 2013

@anatalia77 noo,lenze v tom byte sme ani nezacali byvat,takze nie je ani zariadeny,inak by som ho uz dala aspon do podnajmu..takze,ostava mi uz asi tiez len ten sud,lebo debil debilom ostane..ale prave aj kvoli tomu mu dam platit take vyzivne,ze uvidi,on si mysli,ze on je teraz "na vrchu",lebo ja platim a on si natahuje cas,ale ja si stojim za tym,ze vsetko sa kazdemu vrati...a ozaj,ty si to uz dala na sud,ci?lebo,dala by som aj ja,len uz vidim,ze to bude trvat minimalne rok,kym sa tam rozhynu a dovtedy nechcem pkatit ten uver :/

anatalia77
15. okt 2013

@lulu551 ja to idem podať už tento mesiac.
A byt možeš prenajať aj nezariadený!daj primeranú sumu,z toho zaplať byt a aspon čast hypotéky.
ja osobne som musela prenajať svoj 1-izbák,lebo som nemala na platenie dostatočnej sumy za byt/trebalo 170 a ja som platila110/,ale chcú po mne aby som to doplatila..tak mi vznikol dlh cca 500 eur..ja som na týždnovkách tak som ho pranajala jednej babe za 150 eur,s tým,že mi byt musí nechať k dispozícii cez víkendy v prípade potreby.Mala som minimálne 30 záujemcov,a nemali s tým najmenší problém...
Tiež proste musím platiť našu hypo,lebo ručím práve týmto bytom...inak mi ho exekútor zoberie,a som bezdomovec...
Tem dom máme spoločný,a ja som pri jeho kúpe predala ešte jeden byt,ktorý bol moj za slobodna...takže tiež riešim,nech sa hypotéky zbavím,lebo dom neužívam tretí rok...

anatalia77
15. okt 2013

@lulu551 a ešte niečo-ja mám aj vdaka hypotéke náklady cca 420 eur,včera mi prišla výplata 425 eur...

lulu551
autor
15. okt 2013

@anatalia77 lenze on nesuhlasi s nicim,pretoze je to idiot..nic,co mu navrhnem nesuhlasi,proste musi robit napriek,takze ja to asi tiez budem musiet jedine cez sud riesit...a to preco az po troch rokoch riesis sudom?

gujami
15. okt 2013

@lulu551 shok.podaj navrh na sud,kde budes ziadat aby sa byt predal az potom ho mozes zarekonstrukciu vyplatit.uver platit neprestavaj,nerobi ti to dobre meno do buducna.pri predaji to vyriesite tak,ze on si vezme viac penazi,kedze rekonstruoval.a ak by si bola svina,mozes rekonstrukciu napadnut,ze ty si s nou nesuhlasila a podrypnut ho,ci ma povolenie na rekonstrukciu od bytoveho druzstva

anatalia77
15. okt 2013

@lulu551 neriešm to až po 3 rokoch,teraz bude len rok čo sme sa rozviedli..
Pozri sa,neohliadaj sa nanho,ved tebe treba pre dieta,tak urob riešenie,aké tebe vyhovuje,a ak bude mať problém,tak nech to dá na súd-byt prenajmi,ale predsa len sa poraď s právnikom
A na ten súd to daj,ale najprv mu to daj písomne ako návrh,a potom na súd,aby bolo vidno,že si sa chcela dohodnúť.Inak čo keby si pristúpilla na to,že byt bude tvoj,a ked sa tak stane tak ho predaj,a daj mu prachy,alebo prenajmi a splácaj?
Nestrácaj nervy-trpezlivosť ruže prináša.Inak neviem,vy ste boli manželia alebo ste boli priatelia?

lulu551
autor
15. okt 2013

@anatalia77 cozeee??a to z coho vies vyzit?? aaaach :/ kolko platis ten uver?

lulu551
autor
15. okt 2013

@gujami lenze je mozne aj to,zeby mi sud pridelil mu zaplatit plnu sumu ,ktoru on dal do rekonstrukcie?

lulu551
autor
15. okt 2013

@anatalia77 pisomne mu mam dat navrh ,ako co? no hej,on este nedavno aj chcel tak,zeby som ho vyplatila s tym,ze sa vzda spoluvlastnictva,cize byt bude len moj,ale o par dni nato si to rozmyslel ,lebo tak by ma uz nemohol dalej natahovat a zrejme to ho drzi pri zivote...

anatalia77
15. okt 2013

@lulu551 nuž zamestnávatel mi dáva príspevok 24 eur na ubytovanie,z toho si zoberie 17 eur za bývanie,zostáva mi 7 eur,a tie mám akurát na to,aby som nimi pokryla výdavky za jedálen-tento mesiac cca 7,83 eur...platím len 10% z ceny obeda,čo je cca 30 centov...
Bývam v byte, mám sama izbu,a dnes som jedla dva chleby s maslom a cesnakom,ale nájdu sa prachy na čaj,alebo iné drobnosti.Celkovo som nastúpila rozvodom na šetriaci režim,a celkom sa mi darí.Tým prenájmom si trošku pomožem,lebo aj ked doplatím dačo na ten byt,tak mi zostane asi 50 eur,a to je pre mna hotové bohatstvo..
Úver platím 150 eur a spoločnú požičku 35 eur 😢
Daj mu písomne návrh a musí sa vyjadriť napr.do mesiaca,a potom podaj na súd,s tým,že si sa snažila dohodnúť.Ak na to máš,tak si skús byť nechať,budeš na materskej,tak ti dovolia splátky,prinajhoršom predáš.
Apropo 😀 ako žena so strechou nad hlavou si skor najdeš partnera 😉

gujami
15. okt 2013

@lulu551 o tom pochybujem.nemas dostatocny prijem

lulu551
autor
15. okt 2013

@anatalia77 fuuu,tak to nezavidim,ale kym mas aspon ako tak co jest a mas kde byvat,takje to vzdy lepsie,ako nemat ani jedno z toho a verim,ze sa tam sudom podari to vybavit tak,ako si prajes..len mi daj potom vediet,ako dlho si cakala po podani na sud na samotne konanie..

anatalia77
16. okt 2013

@lulu551 dám vedieť

vivinka26
21. okt 2013

@lulu551 ešte ma napadlo, prečo tam vlasne nechce bývať sám, a vyplatiť teba, veď je dospelý, zarába, býva s rodičmi... čo , byt predá a za chvíľu sa aj tak osamostatní? 😕 predpokladám že už nemá 18 rokov... nechápem tých chlapov...

gloria9
4. jan 2014

mamičky prosím Vás aj keď Vám to je možno trošku nepríjemné ale potrebovala by som fotokópiu upovedomenia o začatí exekúcie od exekútora MOLNÁRA prosím správa určite sa dohodneme. Dakujem

zvolsiinylogin
8. mar 2014

@janie80 prosim ta, mozem sa spytat? moj snubenec v prvom manzelkou nabral dlhy, ktore on teraz vo forme exekucii splaca...preco nic neplati jeho exmanzelka? svokra povedala, ze ona si na vychode robi dalsie dlhy, ale on ze ich musi platit...da sa to? a ked exekutor ma staru adresu trvaleho pobytu, musi to zmenit na aktualnu? pa..

janie80
8. mar 2014

@zvolsiinylogin bohuzial, s tymto ti ja neporadim, ja som robila pred MD v banke, cize uz sme riesili az tie veci po zacati exekucie v suvislosti s uctom a uvermi... Co sa deje predtym a co sa da a co nie, to ja netusim... 😔