Platím úver za byt a bývalý partner ho odmieta predať

lulu551
10. okt 2013

Ahojte.O chvilocku nastupujem na amtersku a platim uver za byt v ktorom nebyvam ani ja a ani on,ale odmieta predaj bytu,kym mu nevyplatim ciastku,ktoru vrazil do bytu...Co mam robit??ist s tym na sud,alebo..?

chavierka
10. okt 2013

určite si nájdi právnika, nech ti s týmto problémom pomôže.kamarátka bola na tom rovnako ako vy dvaja, teda aspon nebola tehotná....a on ju z bytu vyhodil, úver bol tiež na nu, platila aj úver, dokonca aj nájomné na byt a všetky energie, on to neplatil ani cent, len tam býval a postupne demoloval jej byt a nábytok. ona okrem platby úveru, nájomného a energií si ešte platila aj další podnájom, v ktorom bola nútená bývať. Nešlo sa s nim niako dohodnúť a naťahoval ju skoro rok, až sme jej neustále tlkli do hlavy, nech si nájde právnika a dá to na súd. A dohodli sa až na súde, v byte býva ona a jeho za pomovi dalšieho úveru vyplatila a konečne mohla poslať do riti.....byt je už jej, platí si svoj úver, svoj byt, svoje nájomné...bez právnika a súdu by sa daleko nepohla

hradnapani
10. okt 2013

@lulu551 suhlasim s nazorom, ze s nim komunikuj uz len cez tretiu osobu, t..j cez pravnika, ktory nie je vydieratelny jeho blbymi recami a napadmi. Usetris si cas, nervy a napokon aj peniaze, hoci pravnik zadarmo tiez nebude.

luciahromadkova
10. okt 2013

@lulu551 ved to potrebujes sily na ine, za chvilu budes mat drobca, budes musiet stale okolo neho, kolkokrat sa nevyspis a pod., a naco minat energiu na niekoho kto za to nestoji... a nepocuva a hlavne si neuvedomuje, ako tym ublizuje... a skodi inym a sebe,
dobreho pravnika sice zaplatis..., ale nebudes expriatela musiet pocuvat a v pripade nutnosti ta zastupi na sude,
mozno to nebude potrebne, ale chlapec aspon pochopi, ze ak nebude mat chut sa dohodnut strati na tom aj on a bude za totalneho magora.... a tiez ak je drobec jeho aspon bude vidiet, ze v pripade problemov to budes takto riesit aj v buducnosti- teda, ze ty nebudes pocuvat jeho skusaniny, ale budes sa s nim bavit vecne aj v otazkach dietata
este raz drzim palce, lebo tvoja ponuka bola slusna aj v jeho prospech, ak nechce nech za to nesie nasledky...

kveta
10. okt 2013

@lulu551 Ak ho das do RL moze Ti robit rovnake naschvaly okolo dietata. Ziadat striedavku, nosit Ti ho neskoro, atd.

kveta
10. okt 2013

@lulu551 Lebo do toho bytu investoval a investiciou zvysil jeho hodnotu.

veriiii
10. okt 2013

@lulu551 musis sa obratit na pravnika, on ti pomoze vykluckovat z toho, to ze tam vrazil peniaze,no tazko vycislit o kolko to zvysil hodnotu, kedze vsetko podlieha zubu casu..takze urcite to nebude taka suma akoby ti "priatel" vycislil podla blockov.a .mozno by bolo dobre to zatial dat do najmu, nech zbytocne nepreplacas..neviem, opytaj sa pravnika aj na toto..

lulu551
autor
12. okt 2013

@veriiii no,lenze my momentalne mame sancu byt predat za taku hodnotu,ako sme aj kupili,aj napriek tmu,ze sa prerobil,tak ako by to potom bolo??a kebyze som predsa prestala platit ten uver a ani on by ho neplatil,tak exekutori by mi mohli vziat aj nieco ine,ako ten byt,ci ako?

lulu551
autor
12. okt 2013

@sissy27 ja už rozmyslam aj nad tym,ze to naozaj prestanem platit ,aj napriek tomu,ze budem zapisana v registri,ako neplatic..som taka zufala,ze to je asi to najmenej ,co ma momentalne trapi,no na kolko rokov budem v tom registri evidovana??

veriiii
12. okt 2013

@lulu551 nie, exekutor ti to nezoberie, ale banka s tym,ze co ste uz zaplatili na uvery asi stratite, banka sa to bude totiz co najrychlesie snazit predat a urci taku cenu aku vam dali uver, teda ak ste mali aj depozit,tak to stracate asi tym padom..ine je teda ak ho radsej predate vy..teda aspon tak to chodi tu v Anglicku..

veriiii
12. okt 2013

@lulu551 no, to je podla mna najhorsie co mozes urobit ,prestat platit, to sa radsej dohodni s priatelom cez pravnika..ziskas si aj zle meno u banky a uz ti nikdo nepozicia..

stastenka42
13. okt 2013

@lulu551 tak takto dopadla kamaratka po rozvode...nedalo sa s nim nijako dohodnut,pretoze z nicim nesuhlasil,ani s prenajatim..nakoniec si nasla pravnika,dali to na sud,byt sa podarilo predat a a z jeho ciastky sa odratali aj splatky na uver a najomne na ktore neprispieval a o to menej dostal...musís to riesit co najskor, pretoze byt patri banke ktora ma zalozne pravo,nema dosah nan exekutor..ten nastupuje az po banke...

lulu551
autor
13. okt 2013

@veriiii noo,ja som uz taka zufalka z toho vsetkeho,ze momemntalne mi je uplne jedno nejaky zapis v registri..viem,je to hlkupe,ale naozaj uz neviem:/ Ja z toho bytu nechcem absolutne aj tak nic,takze mne ak hrozi"len"ten zapis v registri tak myslim,ze to podstupim,aby som mala zaco malemu nakupit o chvilocku veci...ako dlho trva zapis v registri neplaticov?

veriiii
14. okt 2013

@lulu551 prepac, ja s tym nemam osobitnu skusenost-to ti musi povedat pravnik..ja som len uviedla jeden z aspektov..,ale to nie je len o tom zapise,pozri najdi si pravnika a nebudes lutovat, pretoze ak to nechas ladom skladom skor budes lutovat,ked ti to budu brat☹