Platím úver za byt a bývalý partner ho odmieta predať

lulu551
10. okt 2013

Ahojte.O chvilocku nastupujem na amtersku a platim uver za byt v ktorom nebyvam ani ja a ani on,ale odmieta predaj bytu,kym mu nevyplatim ciastku,ktoru vrazil do bytu...Co mam robit??ist s tym na sud,alebo..?

sissy27
10. okt 2013

@lulu551 na koho je písaný úver, kto je dlžník a kto spoludlžník, na koho je písaný byt?

lulu551
autor
10. okt 2013

@sissy27 uver je pisany na mna,no on je rucitel..a byt je pisany na oboch..

macamac
10. okt 2013

@lulu551 a prečo ste išli do kúpy bytu a dlhov, ak tam nebývate?
si dajte nájomníka a z nájmu pokryte splátku úveru, resp. jej časť

gumimaci
10. okt 2013

@lulu551 ak si spoludlznik, tak pre banku ste rovnoceny dlznici. Vlastnici bytu ste obaja? je to byvaly manzel, ci partner? Ak ste obaja spoluvlastnici bytu, treba dat na sud zalobu na rodelenie Podieloveho spoluvlastnictva (ak ste neboli manzelia) ak ste boli manzelia tak vysporiadanie BSM.
Ak ste neboli manzelia, tak mozes od neho ziadat polovicu z ciastky, ktoru si ty zaplatila na uver. Ak nastupis na MD, daj si zaroven ziadost na oslobodenie od sudnych poplatkov.

macamac
10. okt 2013

@lulu551 😲 prepáč
až teraz som si všimla, že bývalý priateľ
tak to mení situáciu 😉

macamac
10. okt 2013

@lulu551 a je kompletný?
to má čo za podmienku, že odmieta predať,kým nevyplatíš?
veď je spolumajiteľ, nie?
po predaji sa vyrovnáte a tam mu môžeš zohľadniť jeho vrazené peniaze
niektorí ľudia sú fakt divní 😝
zrejme ti chce robiť napriek 😝

lulu551
autor
10. okt 2013

@gumimaci ano,vlastnici sme obaja a je to byvaly partner,talze sme neboli zosobaseny..No,ak to dam na sud,je mozne,zeby mne sud udelil,aby som mu zaplatila tu ciastku,ktoru dal on do bytu za rekonstrukciu??

lulu551
autor
10. okt 2013

@macamac pyta odomna vyplatenie za rekonstrukciu preto,lebo vie,ze z predaja nam neostane nic nazvys...no,je nieco take mozne,aby som mu ja platila nieco,kedze on je vlastne tiez spoluvlastnik??

macamac
10. okt 2013

@lulu551 a iank nech sa chlapec spamätá a rieši po dobrom, lebo ak po nástupe na MD prestaneš platiť, automaticky idú po ňom ako po spoludlžníkovi a budú stŕhať jemu z platu, ak teda má nejaký
a keď to vyhrotí do exekúcie, tak tým len stratí - stratíte obaja

lulu551
autor
10. okt 2013

@macamac ved prave preto snim uz niesom,lebo som sice trosku neskoro zistila,ze kompletny teda nie je..mam pocit,ze to robi napriek ,aby ma natahoval,ale ja t uz musim riesit,lebo o chvilku nastupujem na matersku..nechcela som ho uznat ani za otca maleho,ale nech pekkne plati za vsetko....

macamac
10. okt 2013

@lulu551 no určite by som mu neplatila nič medzi štyrmi očami, to by chcelo riešiť právnou cestou
a prečo by vám z predaja neostalo nič nazvyš?
hádam nemáte hypo vyššiu, ako by bola predajná suma?
sa mi to nezdá, malo by vám niečo ostať

kveta
10. okt 2013

@lulu551 Podpis mu uznanie dlhu aj s definovanim, ze ho vyplatis do x dni od predaja bytu.

lulu551
autor
10. okt 2013

@macamac lenze ,ak by som prestala platit ten uver a neplatil by ani on,tak mam z toho problemy s exekuciou aj ja potom,ze??

macamac
10. okt 2013

@lulu551 no otcovstvo len pekne uznaj, sú to peniaze pre dieťa
aj keby si ich rovno nepotrebovala, môžeš mu šetriť, nie?
v tomto netreba byť zbytočne hrdý a odmietnuť niečo, na čo má dieťa zákonne nárok

macamac
10. okt 2013

@lulu551 aj ty, jasné, lebo obaja ste vlastníci 😒

lulu551
autor
10. okt 2013

@kveta ja som aj ochotna ho vyplatit,lenze urcite nie skor,kym predame ten byt,lenze on chce za kazdu cenu ,aby som ho vyplatzila skor,nez byt predame...som zuufala,lebo uz nato nemam nervy a nechcela som s tym ist na sud,kedze som tehotna a zbytocne stresy,ale zrejme to tak bude musiet byt alebo ja uz fakt neviem,ze co...:/

nivi
10. okt 2013

a on si to ako predstavuje? ze mu das polku z predaja a este prachy za rekonstrukciu? a to ako neva ze ty si splacala uver? a ako ste to mali s najmom? byvali ste v tom byte vobec?
cele zle. no ale to tak byva. ak si dvaja nedoriesia financie dopredu :(

lulu551
autor
10. okt 2013

@macamac ved presne,uvedomila som si aj ja,ze preco by dieta malo na moju hrdost doplacat,to v ziadnom pripade..nech pekne vsetko plati,ked aj on sa teraz takto chova a ked mu clovek povie slusne,ze potrebuje vyhladat odbornu pomoc ,ta mi ide cez usta davat...

sissy27
10. okt 2013

@lulu551 tiež by som odporučila najprv sa porozprávať - ak má aspoň jednu normálnu bunku v hlave, tak mu docvakne... všeobecný postup je asi taký, že ak nebudeš splácať úver, obrátia sa naňho, ak ani on tak po 95 dňoch príde k splatneniu úveru - banka bude vymáhať doplatiť celý úver... to samozrejme nebude z čoho, takže prichádza exekútor a ten najjednoduchšie čo môže spraviť a asi aj spraví, zoberie byt a predá ho, z toho vyplatí banku, svoju odmenu a dovidenia... ani jeden z vás neuvidí prachy, ktoré ste doteraz zaplatili a nejaké prachy za rekonštrukciu vôbec nie...nehovoriac o tom, že obaja sa ocitnete v úverovom registri ako nespoľahliví a môžete zabudnúť na akýkoľvek úver či kreditku...

lulu551
autor
10. okt 2013

@nivi ja uz neviem,ako si to on predstavuje,kazdy druhy den meni svoje poziadavky..naposledy to bolo,ze ho mam vyplatit a po vyplateni sa zriekne spoluvlastnictva,lenze teraz zase s tym nesuhlasi,proste psychopat...mam s tym ist uz predsa na sud??akoby asi oni mohli o otm rozhodnut??:/

gumimaci
10. okt 2013

@lulu551 nez to das na sud, posli mu oficialnou cestou navrh dohody. teda nap. ze po predaji bytu vyrovnate hypo, + si rozdelite co ostane. Tvoj podiel by mal byt minus ciastka z rekonstrukcie, jeho podiel minus polovica zaplatenych uverovych splatok.

lulu551
autor
10. okt 2013

@sissy27 Ja som ochotna vzdat sa vsetkych penazi,co som do toho bytu dala,takze by mi bolo aj jedno,keby exekutori ho vzali a nedali nam nic...lenze,ten zapis o nespolahlivom splacani by mi teda nechybal...

lulu551
autor
10. okt 2013

@gumimaci lenze ,nasli sa aj teraz kupcovia na byt,lenze za taku cenu ho chcu,ze z predaja nam neostane ani euro a je mi to jedno,pretoze pre mna je prvorade predat ho a mat pokoj od uveru,on preto vystraja ...

sashabb
10. okt 2013

@lulu551 keď má takýto prístup, tak by som velmi nepočítala s tým, že ti bude platiť na dieťa 😒 To že to bude mať stanovené súdom ti nič nezaručí. Preto by som si velmi rozmyslala čo a ako. Aby si potom nemala ďalšie problémy skrz dieťa vďaka nemu. 😒

gumimaci
10. okt 2013

@lulu551 pokial sa nedohodnete ani na sude, tak sud moze prikazat predaj veci.

lulu551
autor
10. okt 2013

@gumimaci s tym aj ratam,ze sa ani tam nedohodneme,lenze mohol by naozaj sud mi pridelit zaplatit mu to,co dal do toho bytu??

kveta
10. okt 2013

@lulu551 Ano.

lulu551
autor
10. okt 2013

@kveta lenze nechapem,preco by som mu mala platit ja zato,co dal do toho bytu?ved ja si ho nenechavam pre seba...

luciahromadkova
10. okt 2013

@lulu551 ty sa s nim rozhodne uz nebav, naco, robi ti naschval, ty teraz stresy nepotrebujes.... najdi dobreho pravnika, povedz co mas za poblem...,on urcite navrhne rozumny sposob ako riesit problem, vratane navstivenia tvojho expriatela..., nech mu to chlapcovi vysvetli...., a rovno nech pravnik mu da nejaku pisomnu dohodu ako sa to bude riesit..., ak nie nech sa to potom poda na sud....
ved nech si expriatel spocita o co pridete ak sa nedohodnete slusne, vratane nasledkov...
drzim palce k prijatelnej dohode

lulu551
autor
10. okt 2013

@luciahromadkova mas pravdu,ja uz ani nemam chut a sil sa s nim donekonecna natahovat,len preto,ze jeho bavi mi robit napriek...budem uz naozaj musiet zakrocit s tym pravnikom a snad sa podari nieco...ved on praveze akoby si neuvedomil,ze teraz este som mu ochotna aj dat istu ciastku,ale tak zeby suhlasil s predajom,lenze kym nebude suhlasit tak potom nedostane ani tolko,kolko som mu bola ochotna dat ja...aaach,preco vobec takito ludia musia byt??:(