Pôžička. Chcem vedieť váš názor!

duska1122
25. sep 2009

ahojte mam taky mensi - vacsi problem. priatelova mama si berie pozicku 150 tisic, a chce aby jej priatel rucil. neviem co si mam mysliet, som mu povedala ze nechcem aby to robil, ma to byt na 5 rokov. viem ze by jej chcel pomoct, a chapem to ale mam s toho strach ona neni najmladsia ma aj zdravotne problemy, a stat sa moze vselico. nechcem aby sme na to doplatili. ved 5 rokov to budem mat 3O a to som dovtedy chcela stihnut dieta. a teraz sa budem bat je to proste velky zavezok. nechcem takto zacinat nas zivot spolocny. a nechapem ako to jeho mama moze od neho chciet. zas ale na druhej strane sa bojim ci niesom sebecka, ze to zbytocne nafukujem, chcela by som vediet aj nazor niekoho nezaujateho. dakujem

vevusiatko
25. sep 2009

emilyz presne to aj mna zaujalo ze skoro 100 tisic na kuchynu hm tolko by som za nu nedala ani zo spotrebicmi 😀

emilyz
25. sep 2009

vevusiatko: ja by som dala 😀 , ak by som mala, proste ak ma clovek vyssi prijem a vie, ze si to v pohode moze dovolit, tak ziaden problem, premna-zamna aj za 300 tis., ale nie, ked je pre niekoho 30 tis. nezvladnutelna ciastka... 😖

jajka: dobra palka tych 300 tis., co ste rucili, no parada fakt.

sue
25. sep 2009

Katrin, stará pani? Má viac ako 50rokov? 😅 bože baby,ale ste kruté 😅 len aby to vás nepostihlo tiež 😅

duska1122
autor
25. sep 2009

to je smutne ked sa takto chova vlastna rodina. tiez si myslim ze by si mala ked tak zobrat tych 30 ale ze taktop su mensie uroky, neviem urcite da menej penazi za 30 tisicovu pozicku ako za 150 aj ked s mensimi urokmi. ale do toho jej nebudem hovorit, len sa musime rozhodnut ci rucit s tym ostatnym nic nenarobim. ona ma poradcu financneho a ten jej radi snad dobre

maznacik007
25. sep 2009

sue.. nie krute ale poucene zivotom... ked splacas za nieco co si v zivote nevidel.. a ozobracujes vlastne deti.. tak potom mas na to iny nazor.. aj na nove kuchyne na splatky.. / mala som to moznost vidiet v blizskej rodine / a ja by som do rucenia nesla...

to odkupenie je ina vec... na to ano..

ukana
25. sep 2009

teda mne ta suma pride taka normalka, nic extra 😅 na kuchynu.......sporak, mycka, digestor, linka, nove rozvody, voda, elektrika, robota, obklady, podlaha.........to sa nazbiera 😒
my si rucime navzajom, teda uz sme dorucili, my sme rucili nasim a nasi naoplatku nam, uz sme to aj posplacali......nikomu inemu by som nerucila, to zavisi aj od rodiny 😒

emilyz
25. sep 2009

duska: ale akeho poradcu? ono obcas su aj ti poradcovia pofiderni... To by som si tiez otestovala. podla mna tvoj priatel by si s nou mal sadnut a otvorit jej oci, ci vobec je realna sanca, ze tych 150 tis. splati. normalne prepocty by som spravila, aby ona videla. Urcite by som nedovolila tu kuchynu a na to odkupenie bytu by som sa poskladala s ostatnymi clenmi rodiny. Ked nie 30 tis, tak aspon 20 by ste mohli vyskladat

katrin21
25. sep 2009

sue: no to je jedno , kolko ma rokov, ale " skacem dokial na to mam" a nie viac ...da sa spravit super kuchyna za menej. viem co hovorim, lebo staviame... my mame za tych 150 navrhnutu, ale keby na to nie je, viem vystruhat taku aj za 50, ze by vsetci cumeli 🙂) a aj za menej, ak je to typicka panelakova tak aj za 1
30tis ( SK)

katrin21
25. sep 2009

ukana.. jasne, ak chce platit aj prace, ano.. ale ak len linku menit, tak sa da za ommoho menej 🙂

grettka
25. sep 2009

sue, ja som radila ist rucit, kedze je to matka... ALE duska potom prisla s negativnou skusenostou, ktoru mal jej muz v minulosti s mamou, no a v tom pripade menim nazor... odkupenie poriesit hned samozrejme

duska1122
autor
25. sep 2009

ona ma 47. nechce tu kuchynu za 100 tisic s tych penazi chce 60 tisic dat na vyplatenie toho uveru. ze aby bola kryta keby cosi takze kuchynu za takych 40-50 tis.

dominka11
25. sep 2009

ja by som ručit nešla nikomu. ale dám sem jeden odstrašujuci príklad, MM požičal vlastnému bratovi peniaze a už ich pravdepodobne nikdy neuvidi...

grettka
25. sep 2009

duska, tak nech jej priatel vysvetli, ze po negativnej skusenosti z minulosti nema velmi asi chut ist rucit. Nech si berie uver len na odkupenie da jej podmienku, ze splatky nech riesi "dohodou o zrazkach zo mzdy", teda cez mzdovu uctaren v praci. Budu jej to stahovat priamo zo mdzy, myslim, ze to ide. Tym by to mohlo byt kryte, proti tomu, ze mama by nesplacala...

duska1122
autor
25. sep 2009

no na neho musim opatrne. s mamou ma dost blizky vztah keby som to na neho vybafla tak sodoma gomora

sue
25. sep 2009

...každopádne dúfam, že sa ani jedna z vás neocitne v takej situácii, že by potrebovala ručenie úveru vlastným dieťaťom 😒

maznacik007
25. sep 2009

no duska.. to je prave to divne rozmyslanie.. ona si 60 tisic co si poziacia na 10 a mozno vaic percentny urok odlozi aby mala na splatky / na ucte kde ich bude mat bude urocenie 1-2 percenta/ ako to mi pride divne.. toto nemoze normalnyfin. poradca nikomu poradit...

ako podla mna si v situacii ked s tym moc nenarobis... priatelovi skus povedat.. ze nech sa s mamou porozprava.. nech si ide s nou za tym poradcom.. nech si to da podrobne vysvetlit a uvidi...

moj muz tak rodicom platil.. do aleluja.. a ked sa ozenil a neplatil tak sa na neho a na nas vykaslali.. a islo o uvery na nove auto elektroniku.. a tak.. same hluposti...

katrin21
25. sep 2009

sue: ale tie deti poznaju svoju mamu... a pokial sa nestane tragedia, asi vacsina z nas by si uver aj doplatila... ale tu je to fakt riziko z minulosti 😒

grettka
25. sep 2009

sue, ja si mozno budem musiet zobrat uver sama na mamine okna 🙂 ibaze viem, ze ak by to bolo mozne a moja mama by si mohla vziat uver (co nemoze) tak by som jej isla rucit bez problemov. Je to aj o dovere vo vztahu rodic-dieta.
A u duskinho priatela tato dovera bola narusena v minulosti... ked si mama neplatila to, co mala, na predoslej strane sa o tom duska zmienila, tak si to najdi.

duska1122
autor
25. sep 2009

keby to aspom nebolo tak vela ale podla mna 150 tis. je dost aspom pre mna. fakt neviem musime si to prebrat v klude. obidve riesenia su zle v prvom rade sme sa do tejto situacie ani nemali dostat.

draga
25. sep 2009

podle mě 150 je málo v dnešní době a ručila bych ale jak jsi psala o tom, že máma nesplácela tak jí už bych neručila...pokud má k ní přítl blízký vztah tak si to stejně rozhodne asi sám...hlavně se kvůli tomu nezhádejte to za to nestojí...

macka01
25. sep 2009

Toho fin.poradcu by som poslala voziť hnoj ak jej on dáva také rady. Ak potrebujem 30 tisíc tak si požičiam 30 tisíc nech sú úroky ake chcu,buď potrebujem alebo nie.Nezoberiem si 150 tisíc len preto ,že tu su už úroky menšie to je na hlavu.Pomôžte jej s tými tridsiatimy alebo vôbec,nemyslím si že sme kruté len preto,že jej radíme opatrnosť.Ja by som v tejto dobe nešla nikoho pýtať za ručiteľa,lebo muž sa nevie zasa zaručiť,či bude mať stale pracu,a nevrhla by som nikoho do nešťastia len zato že musí za mna platiť čo ja nevládzem.Ak na to nemám,tak si šetrím a raz sa to snáď podarí

kili
25. sep 2009

to som tak divná, že by som to svojmu priateľovi nezakazovala? však je to jeho mama, komu inému by mal pomáhať??? 🙄

draga
25. sep 2009

ještě mě pobavilo stará paní (47) 😀 😀 😀 pomoooc ...holky do kolika let se pracuje u vás na slovensku, než jdete do důchodu u nás to je 65 let 🙂) ale nevím jak budu činná 😀 😎 😀

draga
25. sep 2009

kili jj taky jsem tohle napsala hned napoprvé ale pak se duska zmínila, že už máma nějaký úvěr měla a nesplácela...ale i tak je to přítel, je to jeho máma a jak jsem napsala rozhodne si to asi on 😀

duska1122
autor
25. sep 2009

ja mu to nechcem zakazovat to nie. len chcem aby nad tym porozmyslal nez sa rozhodne. ja som napisala ze je starsia nie stara.

sue
25. sep 2009

Hej, ale baby to tu tak píšu, že stará pani 😝 ja mám kolegov v práci a tí sa čosi rozprávali o svadbách a že "tie staršie panie sa tam nadrapujú a tancujú...a už majú po štyridsiatke" 😝 😀 😀 😀 a pri tom je to ledva za polovicou produktívneho veku 😀

murinka
25. sep 2009

v dnesnej dobe rucit niekomu je obrovske riziko-ja by som do toho nesla-aj rodina ta moze neplatenim splatok ,,vysupat,, na ulicu....ale-tiez sa na to treba pozriet z opacnej stranky-keby si bola na jej mieste a potrebovala by si rucitela ty........neviem,je to tazke..............

draga
25. sep 2009

holky jak to máte s tím odchodem do důchodu jste přehlédly mojí otázku 😎 v kolika letech 😀

duska to stará paní jsi nenapsala ty ale jak se to pak dál rozebíralo tak to několikrát padlo a teď jaks napsala těch 47 tak jsem se musela smát...kdyby to četla 😀

grettka
25. sep 2009

ze starsia pani... 😝 boze 47 - to je mladaaaaaa..... sue, mladym okolo 20 su takito styridsiatnici stari... ja mam k tym 47 este 15 rokov.. a ked ma niekto v tom veku nazve starsou panou tak budem zlaaaa... s tou polovicou produktivneho veku mas svatuuu pravdu

kili
25. sep 2009

aha, tak keď neplatila, tak je to iné, som si prečítala len prvú stranu (ak je to na nej, tak som si to nevšimla)
to si potom treba fakt rozmyslieť, prečo to vtedy neplatila atď.
ale rozhodne nezakazovať, keď to chce spraviť, tak s tým nič nespravíš, len by si bola za fúriu 😅 😀