Pôžičky od Providentu alebo Kešovky. Máte niekto?

angyalok
26. sep 2009

Ahojte,je tu niekto kto ma pozicky od Provident alebo Kesovka?

mawka
16. sep 2012

@ingrida4 staci ak do poznamky pri splatke das "splatka istiny" alebo to rovno plat na ucet opravnenemu a exekutorovi posli vzdy pozdrav, ze si znizila istinu. uroky sa uz neurocia, uroci sa len istina alebo jej cast, ak si uz cast splatila. zvycajne si exekutor berie peniaze na svoje trovy, resp. odmenu a ma na to narok, ale tym padom sa ti nezaplati istina a uroci sa jej plna vyska a teda mas stale vacsi a vacsi dlh.

Pohotovost je jedna velka sracka, vsetko ihned riesia exekuciou u jedneho kvietka exekutora v BA, ktory mal opletacky, ale sudy to uz riesia a exekucie u pohotovosti zastavuju. hlavne tie starsie zmluvy.

Provident je sice taka trochu mala uzera, ale da sa s nimi komunikovat. nedavaju exekucku hned, ale snazia sa komunikovat po tom, ked vy komunikujete s nimi. potom davaju nejakej firme, ktora vymaha dlhy pohladavku vymahat a az to nejde, potom ide sud, zaloba o vydanie platobneho rozkazu a ak ani potom klient nezaplati, tak nasleduje exekucia. cize klient ma stale cas sa dohodnut.

ale v kazdom pripade, neberte si pozicky, ked ste v srackach, dostanu vas do vacsich a potom ked budete potrebovat naozaj nejaku pozicku, neda vam uz nikdy nikto.

radsej si privyrobte na bazariku, predjaom kozmetiky a ukladajte si to na nejaky ucet, na ktory nesihajte nikdy, iba keby bolo zle. a aj keby ste tam mali odkladat za kazdy predany kusok oblecka v bazare po 3 e, casom sa to nazbiera.

nebudte blbe ako ja, nekazte si zivot pozickami.

pidikoval
19. sep 2012

My mame požičku s providentu a nieje až taka zla len sa netreba dať nachytať platime im ju na učet platime pomaly o polovicu menej a to iba koli tomu že k nam nechodi každy tyžden obchodny zastupca pre peniaze .

martinko22
14. mar 2013
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

Od Providentu by som si pozicku asi zobral, ale skus sa pozriet na tuto recenziu ked tak: http://www.pozicka.sr/pozicka-provident-kompletna-recenzia/

otocko43
6. máj 2013

Zo všetkých nebankoviek, je najférovejšia Provident: peniaze mi fakt trebalo rýchlo, zavolala som, asi do hodiny ma kontaktoval OZ o ďalších 30 min. bol u mňa, jasne všetko vysvetlil, vyplatil pôžičku a nakoľko sa mi začalo dariť, vedela som ju splatit skôr ako za 60 týždňov, pravidelne som platila a dostala som teda bonus( celkom slušnú sumu) a teraz ak niekto povie, že by potreboval požičať tak mu môžem odporučiť práve Provident. Moji rodičia si tiež požičali z Providentu a su spokojný tak isto, vždy na dôchodok príde OZ, vezme peniaze, zapíše platbu, netreba nikam chodiť, stáť v rade na pošte alebo banke , môžete zaplatiť aj večer , cez víkend. Jasne, ak si človek vezme pôžičku( úver) mal by ho predovšetkým PLATIŤ a potom sa sťažovať. Neverím, že ak človek riadne plati dohodnuté splátky, tak naňho pošlú exekútora, sorry to je hlúposť a najväčšia výhoda toho celého je, že splátky boli týždenné, čo je super.......lepšie znie napr.15,50eur týždenne ako 62 eur mesačne. To je teda môj názor na nebankovku PROVIDENT

silvinuska
3. júl 2013

Zalezi od zmluvy ako ma podpisanu exekutor s opravnenym. Vacsinou je to 80% opravneny 20% exek. ...ale aj opravneny vacsinou ak je pohladavka urocna tak prv tie 80% ide na splatenie urokov a az tak postupom casu sa dostanes k istine co je vlastne tvoja pevna dlzna ciastka. Ozaj zavisi od toho ako je v zmluve pisane. Niekedy mas zas tak, ze z tych 80% mas zas rozdele percenta na istinu aj na uroky napr. Splatka 100€/mes. 20€=exek. 80=opravnenemu. Opravneny si moze tieto 80e bud prv uroky stahovat alebo rozdelit tychto 80€ zas na 80% istina a 20% uroky co je 64e a 16e. Zalezi ako je zmluva a podmienky. Treba sa na take veci pytat exekutora popripade opravneneho. Ale exek by mal povedat je to normalna bezna otazka😉

love232
3. júl 2013

@angyalok ja mam konecne tento mesiac posledna splatka preplatis raz tolko ale ked potrebujes rychlo peniaze co uz...a ak dobre platis mas na konci zlavu tak aj ja teraz cakam kolko zlava bude ;)

tomasgroszmann
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapatymajo
29. júl 2013

Provident nieeee, toto riešenie ešte viac prehĺbi problémy ... ja by som to nechal naozaj na odborníkov a dal by som si vypracovať 3 ponuky ...

Tomáš môže byť jeden z nich a zvyšní sa nájdu ľahko .

biba04
30. júl 2013

ahojte, usetrit sa da napriklad aj na splatkach...ak mate pozicku ci pozicku z nebankoviek, hypoteku, ci ine spotrebitelske uvery s vysokymi urokami ? 8 a viac % ? Viete, ze by Ste mohli mat uroky pod 8% ? Hypoteku pod 4% ?
Alebo Ste vlastnikmi nevyhodnych poistnych zmluv a peniaze, ktore setrite nie su zhodnotene tak ako by Ste si zelali ? Vlastnite leasing ?
Vlastnim licenciu NBS, t.z. ze viem kombinovat produkty roznych bank, cim dokazeme vytvorit ovela lepsie podmienky a Vam tak usetrit desiatky, stovky ci az tisice eur na
na Vasich uveroch. Staci, ak mi napisete. Ja Vam zavolam spat, prip. pridem az k Vam domov a spolu zhodnotime Vase zavazky a ak sa Vam to bude pacit, zadarmo pre Vas vypracujeme projekt, s ktorym usetrime Vase peniaze

martinko22
2. sep 2013
Používateľ martinko22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martinko22.

Úroky sú tam skutočne dosť vysoké, viac tu: http://www.pozicka.sr/pozicka-pohotovost-sk-recenzia-a-nase-hodnotenie/

martin43
22. okt 2013

vsetko treba brat s rozumom ...

martin43
22. okt 2013

ja som natrafil na celkom serioznu nebankovku a maju zaujimave vyhody ohladom vysku uroku ktory sa da lahko znizit, bral som uz od nich asi 4x a preplatil som mozno 3x menej ako u provident a pod. ja len doporucujem -------> www.spdom.sk

magia22
31. okt 2013

@otocko4
@otocko43 ...ze lepsie znie??? sa smejem
to ako v banke povedali ved zoberte uver a neplate splatky tak to by znelo uplne ze najlepsiee...a hentie nebankovky tak to je jeden darmozracky podvod!!!! ci zla alebo dobra skusenost stale je to uzera...skoro 95% exeturov zije len vdaka takym uzeram ako su nebankovky....

ykul
20. nov 2013

My máme dobrú skúsenosť s DoorFinancial. Sú lacnejší ako Provident.

patkake
6. jan 2014

@ykul dobry den mozete mi povedat nieco viac o tej pozicke? co ktomu treba? davaju na matarskej?

alenanr
14. feb 2014

Mala som pozicku na dovolenku, vsetko urobili tak, aby som to mala bez navysenia.
Ak je dost casu pred dovolenkou, nemusite preplatit ani Euro.
http://www.dovolenkanasplatky.sk/splatky-bez-na...
Mam este hypoteku, ale v riadnej banke, nie cez provident.

bibika55
1. mar 2014

@angyalok Od nich ruky preč!!!

kvetka_horvatova
17. apr 2014

Ak môžem poradiť, od nebankoviek ruky preč. Môžete nájsť aj pozitívne recenzie na Provident, ako napríklad tu http://www.pozickomania.sk/recenzie/provident/ , ti ale nič nemení na fakte, že úroky sú nehorázne vysoké. Keby som mala zvoliť nebankovku, tak buď cez HomeCredit, Quatro alebo Cetelem. Tak sú úroky podobné tým, aké ponúkajú banky.

olison
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olison
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasnalalia
18. jún 2014

Ahoj chcem sa informovat tiez mam provident a vcera pytala obchodna zastupkina peniaze no dnes ked som snimi volala vraj uz minulivtyzden ma dali na vymahanie ma niekdi stym skusenost aky je postup kolko sa musipreplatit atd.. prosim o niake info.dik

8pete9
18. jún 2014

Od nebankoviek RUKY PREC! Maju vysoke uroky 15%-20% niekedy aj 50% ci 150%.
Ak Vam banka nechce dat peniaze pretoze ste nespolahlivy, je to signal pre vas, ze nemate hladat peniaze u nebankoviek!
Dobry urok na spotrebny uver je pod 10% aj ked aj to je podla mojho nazoru vela. Niekde tych 10% rocne nakoniec musite zohnat, co zase zatazi vas rozpocet.
Namiesto poziciavania si urobte osobny rozpocet a zacnite setrit. A neverte blbostiam typu: "splacat je lahsie ako setrit". Neviem ktora spolocnost ma takyto slogan, tusim Quatro. Je to vymyvanie mozgov.
Najprv setrit, potom minat.

martinailova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolino
29. júl 2014

@martinailova ahoj je nejaká možnosť ako zrušiť revolving- reťazenie úverov zaujíma ma do koľkých dní od pripísania peňazí na účet mám možnosť nečerpať ďalší úver pýtam sa kôli kamarátke tej bolo povedané od paní ktorá jej chodí pre splátky že má preplatok z pôžičky cca 60 € a že jej ho pošlú na účet tak dala číslo účtu lenže tam jej prišlo 680€ a ana nemá záujem čerpať ďalšiu pôžičku nakoľko si ju nemôže dovoliť platiť .vdaka

vikinka50
20. aug 2014

@krasnalalia

Ak potrebuješ pomôcť s pôžičkou od Providentu - kontaktuj občianske združenie - Združenie na ochranu občana spotrebiteľa HOOS Prešov - email: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com, kde pomáhajú spotrebiteľom v takýchto prípadoch a žalujú spoločnosť provident, ako aj iné nebankové subjekty pred neprijateľnými zmluvnými podmienkami a žiadajú, súd aby rozhodol, že tieto úvery sú bezúročné a bez poplatkov.

martinailova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinailova
30. aug 2014

@ykul a @patkake ... door finanz krachli a my provident teraz riesime ich pohladavky 🙂

miso001
31. aug 2014

@martinaiova ahoj, som rad ze je tu taky uprimny clovek priamo z providentu. Prezrad mi prosim ako prebieha overovanie bonity ziadatela u vas ...lebo neviem pochopit ako je mozne, ze moja mama sa u vas dokazala este viac zadlzit, napriek tomu ze ma prebiehajuce exekucie (zrazky z platu) . Kazdopadne chystam sa jej to predcasne vyplatit tak dufam, ze tam nebude nejaka nachytavka, ak je to taka seriozna spolocnost ako tvrdis.

martinailova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikos
10. sep 2014

@ivetka2007 presne tak. Základom je situáciu riešiť, ale vzhľadom k tomu, že často si berú také pôžičky menej gramotní ľudia, tak je toto dosť ojedinelý prístup. Tí, čo utekajú si neuvedomujú, že im dlhy v kuse rastú z dôvodu, že sa oni nepostavili k situácii tka ako by sa malo. Ale čo už, každého vec.