Prefinancovanie úveru

didi4
29. okt 2013

Ahojte mamicky,uz velakrat som nasla na tomto fore velku pomoc, tak som sa rozhodla obratit na Vas.Od noveho roku sa chystam na matersku, problem je ale v tom,ze mam hypoteku 38 000 a aj spotrebny uver od banky vo vyske 5000 €. Hypoteku mam na byt, ktory mam momentalne v prenajme a z prijmu za prenajom platim splatku hypo. Problem ale je, ze predchadzajuci najomca mal problemy s platenim najmu, od januara mi meskal s platbou aj 3 dni, co sa odzrkadlilo aj na oneskorenych splatkach za hypo, az to vyustilo v juni tohto roku, kedy mi nezaplatil za byt vobec za 2 mesiace a tym ma dostal do problemovej situacie, kedze mi vyrobil dlh v banke v sume 800 € na splatkach hypo, ktory postupne splacam. Kedze od januara sa chystam na matersku, chcela by som si dat prefinancovat hypotekarny uver a aj spotrebny uver do jedneho ale v inej banke, cize moja otazka je, nakolko banka bude skumat moj uverovy register a ci sa mi to vobec oplati?
Dakujem za rady.

majusqa77
29. okt 2013

@didi4 skumat ho urcite bude, ale podla mna chod a daj si spravit navrhy. mozno sa ti to oplati, mozno ti daju vyssi urok koli meskajucim splatkam

didi4
autor
29. okt 2013

@majusqa77 dakujem za tip, ide o to,ze som urcite zapisana v uverovom registri, ze mam zlu platobnu schopnost.

alex31
29. okt 2013

@didi4 ... chod do banky priamo za nejakym financnym poradcom a uvidis co vymysli ... su v tom zbehli .... a ze si vedena v nejakom zozname ???? no poviem ti skutocny priklad ... poznam chlapika ten sa asi cely zivot tocil v jednom kruhu dlhov, uverov, splacania aj nesplacania ... tiez bol v takomto zozname neplaticov ... no a pred mesiacom mu prefinancovali vsetky uvery a dostal stavebne sporenie od slovenskej na 30.000 Eur ... mam pocit ze ani on nevie ako mu to vlastne dali .... obehal asi naozaj vsetky banky .... v kazdej ho odmietli presne kvoli tomu ze uz niekde figuroval ako neplatic a nedoveryhodny dlznik a predsa sa nasiel niekto kto mu pozical ... takze netreba nad tym diskutovat tu na fore ale urcite chod do banky a pytaj sa ich ... nakoniec dnes je uz tolko roznych produktov a moznosti .... drzim palce aby sa podarilo a pozor na buducich najomcov .... aj ked dnes uz clovek nikdy nevie z koho sa co nakoniec "vykluje " ...

didi4
autor
29. okt 2013

@alex31 dakujem za podporu a tipy, velmi mi to dodalo na odvahe, skusim teda obehat banky a povedat im celu pravdu, snad ich tym nevyplasim, ale nabudim 🙂

bets
29. okt 2013

kolegyna bola vedena v uverovom registri ako problemovy klient, ked dva krat sa oneskorila asi o 5 dni so splatkou uveru, aby mohla refinancovat uver, musela cakat myslim dva roky, kym ju vymazali z uveroveho registra.
ja osobne by som nesla do rizika, ze by som najomne viazala na splatku, ale na ucte, z ktoreho sa splaca uver by som vzdy drzala minimalne sumu rovnajucu sa vyske splatky, aby pre pripad, ze sa najomca oneskori, nemala som ja problem s mojou bankou. clovek, ktory ma uver, by mal drzat rezervu aspon na tri splatky, pre mna osobne aj to je malo, ja drzim rezervu 24 mesacnych splatok. clovek nikdy nevie, aka neocakavana situacia moze nastat...

didi4
autor
30. okt 2013

@bets to je vsetko pravda, ale predtym som nepracovala 4 mesiace,takze som rezervy pouzila na obdobie bez prace.
Ak by ste niekto vedeli o niekom, co bol v takejto situacii a napriek tomu mu dali hypo v nejakej banke,budem rada za kazdu info.

ancura
30. okt 2013

Ahoj, rátaj s tým, že banky do úverového registra pozerajú. Niektoré rok, niektoré pol roka, či si platila v poriadku. No stalo sa mi, že napriek tomu, že moji klienti boli s omeškaniami na úvere sa mi podarilo im úver vybaviť. banka vie dať mnohokrát výnimku, záleží aj na dôvode omeškania. No radím ti ako ti tu už bolo povedané, aby si vyhľadala finančného poradcu, ktorý ti ušetrí čas, peniaze a určite sa do toho vyzná viac... samozrejme bez urážky. Môžem ti s tým pomôcť aj ja, ale v Ba nebývam až tak často.. ak niečo kľudne píš IP...
Pekný deň

solventy
8. nov 2013

Dobrý deň. Banka bude skúmať v registri všetko. Ozvite sa mi, možno Vám pomôžem. solventy@azet.sk

gloria9
19. nov 2013

kto potrebuje prefinancovat pôžičku aj hypoteku napiste mi e-mail a opiste mi situaciu vela ludom som pomohla jana299@post.sk

1ema1
3. dec 2013

možem sa vas opytať už ste prefinancovali hypoteku??

petruska89
3. dec 2013

@1ema1 jasne čo by si chcela vedieť?

triomama
4. dec 2013

Pokial si v registri nemáš šancu...

zuzkavv
10. dec 2013

treba byť zaposledných 12 mesiacov čistých to znamena žiadna upomienka od banky tak banka jevpohode v opačnom prípade hypotéka nepripadá v úvahu....pripadne otázky vilinovicova.zuzana@gmail.com manžel robí dlhe rokyvo finančnictve tak mu troška pomožem 🙂

vierkal
14. dec 2013

vzdy sa da pomoct 🙂)ak chcete ozvite sa. 🙂)) alex 31 ma pravdu niekedy financny sprostredkovatelia maju viac informácii ako tí ,co robi a v banke.🙂)
triomama aj ked je clovek v registry aj s tym sa robiť vzdy niečo.Len zalezi od cloveka ako to bere a ako sa bude chovat ak mu chce niekto pomoct

monik8
22. jan 2014

@alex31 , ahoj čo znamená stavebné sporenie od slovenskej ( t.j. slovenskej sporitelni?) nerozumiem Ďakujem za odpoveď.

ehalasova
29. jan 2014

@didi4 my sme tak refinancovali vlani. Mali sme 3uvery (nedalo sa inak poriesit), bo sme odkupovali nehnutelnost a prerabali nehnutelnost. Obratila som sa na znamu financnu poradkynu (bez nej by sme si ani neprdli). Predtym sme mali mesacnu splatku cca 720€, teraz 457€. Dobre sme trafili urok v inej banke (uni). Ale co sa tyka registrov, budu ho preverovat v kazdej banke. Nam tam tiez neco vyskocilo, ale nebolo to z oneskorenych splatok, ale nedostatocne prostriedky ku koncu mesiaca na debete, kvoli uroceniu precerpania. - mala hovadina, ale narobila problem. Nakoniec nam to akceptovali v inej banke. Tak sme si vydychli. Tiez som na materskej, pracujem z domu aby sme sa mali lepsie, bo stat nepohne ani nechtom.

lenka591985
31. jan 2014

Ahojte mame s muzom kupeny byt na ktory sme brali uver,a rozmyslame nad prefinancovanim uveru alebo navyssenim potrebujeme njake korunky na nove auto,chcem len vediet aky je postup a potrebne dokladovanie ...dakujem vopred

draik
1. feb 2014

Ak nie je zostatok úveru príliš vysoký voči trhovej hodnote bytu, tak môžte požiadať o navýšenie existujúceho úveru. Budú s tým spojené nejaké poplatky, keďže ide o zmenu zmluvy. Zároveň nemôže ísť o klasickú hypotéku určenú iba na financovanie bývania.

livi
6. feb 2014

@gloria9 napísala som mail

kareta21
6. feb 2014

Ahojte..potrebovala by som refinancovat uvery..nasiel by sa niekto, kto by mi s tym pomohol, pripadne nasiel najvyhodnejsi urok??dakujem..

petka_7
7. feb 2014

Dobrý deň, pôsobím vo finančnej oblasti a v prípade záujmu viem poradiť, pomôcť, poprosím kontaktovať na email petka.7@centrum.sk

petka_7
9. feb 2014

@kareta21 dobry den, posobim vo financnej oblasti, viem pomoct aj v tomto, pre blizsie info ma prosim kontaktujte na email petka.7@centrum.sk, dakujem.

filipcikova
9. feb 2014

Ahojte ,potrebudem poriešiť úver a hlavne si potrebujem ujasniť nejaké veci ohladne toho, pracuje tu niekto v bankovníctve , kto by mi pomohol? Ďakujem

andreah25
11. feb 2014

@filipcikova čo treba?

andreah25
11. feb 2014

@kareta21 pošlite mi IP s popisom situácie a možno budem vedieť poradiť 🙂

mirkoslavka
23. apr 2014

@didi4 Ako sa Vam to podarilo s tým refinancom ??Tiež mam podobný problem

shania31
23. apr 2014

@mirkoslavka
Treba si zvazit do ktorej banky chcete ist- tazko sa radi vopred. Vacsina bank tu moznost ponukat refinancovat stare uvery.

snivajodvaznejsie
23. apr 2014

@mirokoslavka na Vašu otázku odpovedám v správe. Pekný deň prajem.

marika_pb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
borisfinanc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz