Schvália mi nkup na splátky, keď som na rodičovskom?

dominikab227
20. jún 2013

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, schvalia mi nakup na splatky, pri poberani len rodicovskeho prispevku? Hladam informacie a nikde nic...Za odpovede vopred dakujem 🙂

sissy27
20. jún 2013

@dominikab227 záleží, aká spoločnosť, na ako dlho a aká bude výška splátky... takže najlepšie sa informovať priamo na mieste...

andrejka1974
20. jún 2013

neschvalia ti to, je mi to luto , ale to nejde je to jedno aka spolocnost ale to ti neprejde s vlastnej skusenosti

kvetinka211
20. jún 2013

@dominikab227 tieto veci nemavaju prilis dobre podmienky ... ak ti to aj schvalia, tak maju velmi dobre vypocitane ze sa im to vyplati a z rodicovskeho budes velmi tazko splacat predrazenu pozicku ... pokial to zrovna nie je nova pracka ku ktorej sa inak nedostanes, tak by som do toho nesla ...

sissy27
20. jún 2013

@andrejka1974 sú spoločnosti, ktoré nemajú problém dať na splátky aj dôchodcom, ženám na materskej či poberateľom dávky v nezamestnanosti...
len naozaj treba veľmi dobre zvážiť, či tú vec tak strašne potrebujem, že to nepočká, kým začnem zarábať...

andrejka1974
20. jún 2013

@sissy27 nevedela som, ja poynam cetelem, homecredit a quatro a tie nedavaju

dominikab227
autor
20. jún 2013

no u nas je to takto, ze zariadujeme si kuchynu v novom byte a chceme sme spotrebice na splatky...(v nay elektrodom) suma za vsetko co sme si vybrali vysla 915 eur...manzelovi splatkovanie neschvalia, lebo je zivnostnik a za minuly rok mu vysiel nizky prijem... mali sme v plane, ze akontacia by bola 400 eur a potom 6 mesiacov by sme splacali po 100 eur mesacne...cize prakticky moj prispevok by to pokril....schvalili by nam splatky v takomto pripade? co myslite?

sissy27
20. jún 2013

@andrejka1974 zohľadňuje sa tam viac vecí, napr. predchádzajúce alebo súčasné ďalšie úvery, rodinný stav, počet vyživovaných detí a podobne...

sissy27
20. jún 2013

@dominikab227 nerieš, čo si myslíme alebo aké máme skúsenosti, choď do nay na splátkové oddelenie a bav sa s nimi... vedia ponúknuť rôzne varianty, rôzne spoločnosti, a budeš vedieť na čom si... a teda poobzerala by som sa aj po inom predajcovi, nay nepatrí práve k tým najlacnejším...

dominikab227
autor
20. jún 2013

dakujem vam zienky, urcite sa tam zastavim a uvidim, co sa da robit

ela2710
20. jún 2013

@dominikab227 ak myslis splatkovy festival quatro, tak tí matke na RD predaj na splatky nedaju, maju to aj na svojej stranke, ze poskytuju len zamestnanym a co viem od znamych, tak tovar na splatky nezamestnanym a zenam na RD neda nijaka splatkova spolocnost, jedine ak pozicku, za ktoru si to mozes kupit, to davaju napr. Provident, a neviem ci aj Proficredit alebo Pohotovost...

dada1212
21. jún 2013

@dominikab227 pochybujem a duplom ak ide o takú veľkú sumu.
možno že keby chceš niečo napríklad na 100€ so splátkami po 10€ mesačne, tak nejaká spoločnosť schváli.
ale takto ťažko.

stanislavao
21. jún 2013

@dominikab227 urcite nie. a naco ste si navyberali veci za tolko penazi? ved treba kupovat postupne z nasetreneho.

adrianai
21. jún 2013

@dominikab227 tebe určite žiadna splátková spoločnosť úver neschváli (jedine naozaj iba nejaká nebankovka a to by som si ja riadne rozmyslela...), ale predsa len skúste požiadať na manžela, robila som na splátkovom a niekedy to vyšlo aj živnostníkom s nižším príjmom, predsa berú do úvahy, že reálne môže byť ten príjem vyšší, do zmluvy sa uvádza aj tvoj príjem, tak možno...treba len skúsiť, v nay ti môžu urobiť zmluvy cez viac spl. spoločností, ak neprejde v jednej, skúste druhú...a ešte jedna rada, dajte čo najvyššiu akontáciu a splátky si znížte aj za cenu väčšieho preplatenia, ale je väčšia šanca, že nižšia splátka prejde 😉

anjelik2509
21. jún 2013

určite nie...ja som sa bola nedávno informovať ohľadom tohto, mne by neschválili pôžičku (len na posteľ), ani manželovi (v novej práci je ešte len tri mesiace)...Majú tam prísne podmienky a všetko si overujú...

klincek
21. jún 2013

@dominikab227 mne na RD splatku schvalili (Cetelem), ale kupovala som len umyvacku a mesacna splatka bola velmi nizka.. ale spytaj sa priamo u predajcu, mozno by vedel najst sposob, aby to preslo.

martina00707
21. jún 2013

@dominikab227 mne schvalili...v nay sme kupovali televizor v hodnote 1 300e ....kedze som drzitelkou striebornej quatro karty, tak som myslela ze hned bez problemou mi to schvalia lebo nikdy som nemala ziaden problem, ale terz to bola trosku vyssia suma tak si odomna vyziadali doklad, ze poberam RD, ten som nevedala najst tak som volala do spolocnosti ci prijem mozem preukazat aj vypisom z banky - ze ano....tak pan co mi robil splatky im preskenoval vypis a kedze videli ze na ucte je dostatok financii, ze keby nieco mam to z coho splatit , tak mi to schvalili....ale co som len pocula, tak cetelem nedava ked si na RD.

dominikab227
autor
21. jún 2013

my zariadujeme kuchynu, stolar pri skladani linky bude potrebovat varnu dosku, ruru, tak sme boli vyberat. a momentalne je v nay taka akcia, ze ak kupis tri spotrebice do kuchyne, stvrty mas za polovicu. Tak sme hned vybrali aj digestor a chladnicku...a to ze to chceme na splatky, ze nemame dostatok financii. Len je aj taka moznost odberu, ze na splatky, tak sme to chceli vyuzit, lebo potrebujeme zariadit este obyvacku a jedalen (byt si zariadujeme bez pozicky, len z toho co odlozime). Manzelovi vysielza minuly rok takyto nizky prijem, z toho dovodu, ze chcel platit nizsie odvody. A bohuzial neplanovali sme v marci, ze v juni sa naskytne taka moznost. Pracovnik v nay nam spominal, ze sa to da aj tak, ze si to vezmeme na niekoho ineho z rodiny....Preto som sa pytala, ci by som mohla aj ja, aby sme to nemuseli riesit este s niekym.

dominikab227
autor
22. jún 2013

oprava, vynechala som tam slovo: * to, ze chceme na splatky, neznamena, ze nemame dosttatok financii.

moon1979
22. jún 2013

@dominikab227 nie, pretože podmienka na nákup na splátky je pravidelný príjem, ktorý dokladuješ potvrdením od zamestnávateľa ... rodičovský príspevok je sociálna dávka takže bez šance ...

kikushka2386
31. júl 2014

ahojte sice starsia tema ale mozno bude vediet niekto poradit.....skusali ste niekto uz nakup na splatky cez tesco sluzby?ake su podmienky?

08121994
10. dec 2014

Kikushka 2386 toto zaujíma aj mňa...nikde som nenašla odpoveď

miracleloanservice
Odpoveď bola odstránená
Zobraz