Vysoká hypotéka a nízky príjem. Ste na tom rovnako?

anjelik85
4. dec 2007

ahojte, chcem sa opýtať, či existujú ešte ďalší blázni, ako my, že budeme mať príjem dokopy asi 22 000sk a ideme brať hypotéku na 30 rokov po 10 000sk. mám z toho riadny strach, ale inú možnosť nemáme. ☹

julova
5. dec 2007

Kacenqa - viem viem...my teraz byvame tiez v Novom meste, ale kusok blizsie k Racku..Nove mesto je super lokalita 😉...takze v tej lokalie som aj ja doma...a dokonca aj do centra mesta sa to da peso - pekna letna prechadza urcite nie je viac ako 30 minut si myslim 🙂....a nostlagicky spominam na Plamu...lebo hned vedla nej je "moja" stredna skola chemicka 😀

tak to ste teda super kupili a uz teraz super zarabate 🙂 😀...veru aj ja by som rada ostal v Novom meste...no fakt uvidime, ako to vyjde o tie dva roky, ked to bude pre nas akutalne....

aj nam chceli robit nadstavbu...a my mame domy tak do kocky a je to taky nadherny dvor aj s detskym ihriskom a ze polovicku by potom chceli vyrubat stromy a urobit beton. parkovisko 😠 ...lebo nakoniec sa z toho vyklulo, ze nie len podkrovie, ale dalsie tri poschodia 😠 ...cely nas vchod sme radiklane proti...tak aj u Vas je to teda "super" 😖...a nam este na mieste byvalej BAZky idu stavat..."mrakodrapy" 😖....aaaach jo....tak pridi kocikovat potom do parku na Racko 😉 ...tam sa ja chystam...ten dufam neskaantria 😠

kacenqa
5. dec 2007

julova - hej to sa kolegyna rozculuje, oni byvaju kusok za rackom, na kraskovej...v podstate sme vsetky 3 kolegyne dopadli namilu jarmilu...jedna byva na kramaroch, v 1. baraku v kopci nad prazskou, ze v podstate byt preplatili kvoli vyhladu a teraz im rovno cez cestu zacali 12poschodove tela stavat, takze po vyhlade ani chyru ani slychu. druhej zase tie vase mrakodrapy idu stavat pod nosom..no a najnovsie aj nam.... 😠 prd mi je platne, ze LEN CAST parku bude zrusena, ked tam od aprila bude neustaly hukot a prach....sme si to uzili uz toto leto, lebo nam prerabali kurenie na inu kotolnu a kvoli tomu prekopavali komplet potrubia a tym, ze sme na 1. poschodi, akonahle som otvorila vetracku co i len na mikrovetranie, mala som behom dna na stole suvislu vrstvu jemneho prachu 😠 😠 no a nevetraj v lete...teraz to bude o tom istom, akurat ze nam vo februari pribudne babo a tak sa asi zblaznim od upratovania, lebo tento rok som to kaslala, nemalo to vyznam to upratovat kazdy den...ludia bedakaju ze nieto penazi, ale len co sa najde meter stvorcovy volny, uz sa na nom stavaju baraky....skoda reci...jedinu vyhodu to ma, ze teda pribudnu dake obchody v tych novych domoch...lenze to tak o rok a pol, ked to dostavaju...a to este netusim, kde im spravi aparkovisko, lebo sice planuju podzemne garaze, ale ked za jendo statie zapytaju pol melona, tak im to podla mna nikto nekupi a vsetci sa budu dzgat na to parkovisko popri ceste...no 400 aut dakujem pekne...

magg
5. dec 2007

ahojte, my mame dve hypoteky jedna je na 15 a druha na 30 rokov dokopy to robi 5 000 mesacne. Nas prijem je okolo tych 18 - 20 000, este platime 4100 za byt. Nie je to bohvie co, ale bez toho by sme nemali kde byvat a nemohli mat babatko. Zatial sme ale nehladovali, ani holi bosi nechodime (ved nemusim mat lodicky od pradu 😉 )

julova
5. dec 2007

kacenqa - tak my byvame kolmo na Kraskovu - na Sibirskej 😉...a teda ak nam odklepne nejaky zazobanec tu nadstavbu aj bez nasho suhlasu, tak uz sa tesim 😖....ved tiez ideme mat cochvila male babo a ked si predstavim ako mi nejaky rok vecne niekto prasi rovno do bytu a vrta neustale nad hlavou a poschodisku behaju zaspineni roboši...no ide ma porazit z toho 😠

magg - aaacho jo - to mate super...asi sa prestahujem na vychod...tu v BA je to teda o drzku 😝

magg
5. dec 2007

julova -ja tiez vravim ze zlaty presov, nic nam tu nechyba ale platy by mohli byt vyssie 😅

ukana
6. dec 2007

ja by som chcela plat z Blavy a byt z Presova, namate??? 😀 😀 😀

julova
6. dec 2007

ukana 😀

ukana
10. dec 2007

anjelik, tak ako ste sa rozhodli? pomohli sme vam trosku? 🙂

bambulko
26. jan 2008

My máme tiež splátku 10 tisíc,rozostavaný dom,druhe dieťa na ceste a žijeme.Nieje to také strašné.Trocha skromnosti nezaškodí. Dožijeme uvidímet.j.naše heslo 🙂 😵

revayova
26. jan 2008

bambulko ty si ale optimista.Uz si to tu nasla? Je to tu super , vsak. 😀

revayova
26. jan 2008

bambulko ty si ale optimista.Uz si to tu nasla? Je to tu super , vsak. 😀 Aj mi mame dva uvery a splacam 6 tisic mesacne a mame dve deti a to chceme zcat stavat dom . Jedine ma ukludnuje, ze predame byt ale aj na zaciatok stavby treba peniaze a nejako si neviem predstavit ako popri materske a tych uveroch mam este j usetrit.Je to na porazenie, ale nejako musime prezit.Saaaaaaaaaak o ine nam ostava 😒

bambulko
26. jan 2008

Revayka ty si optimistka

revayova
26. jan 2008

bambulko tebe sa hovori, ked mas uz postavene 😝