Vysoká hypotéka a nízky príjem. Ste na tom rovnako?

anjelik85
4. dec 2007

ahojte, chcem sa opýtať, či existujú ešte ďalší blázni, ako my, že budeme mať príjem dokopy asi 22 000sk a ideme brať hypotéku na 30 rokov po 10 000sk. mám z toho riadny strach, ale inú možnosť nemáme. ☹

michalag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolulka
4. dec 2007

anjelik, taká veľká??? 😕 😕 😕

my máme tak 20.000 príjem a netrúfam si 5.000-covú uplatiť. 😔

michalag
4. dec 2007

dadi 🙂 , to vas vyjde mesacne tak vela?

evitkamalicka
4. dec 2007

my mame prijem cca 35 000 a splacame 4200 a aj to sa mi zda vela

gitarka
4. dec 2007

ahoj,tak mi s manzelom mame dokopy 30 000prijem mame tiez hypoteku na 30rokov ale platime len 4000mesacne na viac by sme sa nedali,ved treba z niecoho aj zit,ale ked neni ina moznost tak to beriem.pa

alionuska
4. dec 2007

Anjelik85 a neboj sa nie si sama.My splacame mesacne 10.000 a tiez s odretymi usami.Moj drahy mal nehodu a musel ist na operaciu stehennej kosti a aj teraz je PN,takze sme zostali skoro bez prijmu.Nemoze vykonavat svoje povolanie,je kamionista a vtedy ked jazdil bolo fajn.Teraz je to nic moc.Ale zatial sa to da zvladnut.

angua27
4. dec 2007

anjelik, my máme príjem 35 tis. a ideme splácať na 10 rokov hypotéku 8500. mám z toho dosť strach, ale keď sa nebude dať splácať, nastúpim do práce. držím palčeky, aby ste to zvládli.

susik77
4. dec 2007

anjelik: asi by som do toho nesla ☹ ani nie z dovodu, ze je to tak vela na taky prijem, ale vselico sa moze stat a mesacne budete musiet 3 ludia vyzit s 12000 Sk, to znamena 4000 Sk na jedneho 😎 Takze to bude total tesnotka a asi nenasetrite z toho ziadnu zalohu, keby niekto z vas dlhodobo marodil, pripada mi to dost rizikove.A to este z toho asi musite platit poplatky za byt-okolo 3000 Sk...
Ozaj, a daju vam hypoteku, ked mate taky prijem?

dannynka
4. dec 2007

ahojte,tak my mame dokopy prijem okolo 20-tisic a z toho musime splacat hypoteku cez 5-tisic a mame ju na 20-rokov a to z odretymy usami 😅 😅 😅

zuz11
4. dec 2007

anjelik, tak my splacame uver vo vyske aky je vas prijem 😉 takze existuju aj vacsi blazni ako vy 😉 😀

pietra
4. dec 2007

ja by som sa bala, je to dost vysoka splatka a takmer polovica vasho prijmu. 30 rokov je fakt dlha doba a nikdy nemozes vediet, co za ten cas zivot prinesie. Ja viem, ze takmer kazdy ma dnes na krku hypoteku, este tych 5-7tis si viem predstavit, ale tych 10 sa mi zda fakt vela. Drzim palce, nech to zvladnete 😉

julova
4. dec 2007

napodobne takmer ako Zuz... 😀..my splacame 17 tisic mesacne...a esteneviem aky mame prijem, lebo cakam prvy mesiac matersku 😝...ale hlavne ze zdravicko sluzi 😉...penaaaze boli su aj budu, len my sa pominieme 🤐 ...raz 😀...kym to ide, tak to ide...v najhorsom sa vzdy da ten byt predat, vymenit...vselico...😉

elliana
4. dec 2007

je to dost, ale my sme na tom podobne. Platime 7 tis. HU, 6 tis. stavebne a prijem mame o cosi vyssi. Sice je pravda, ze HU mame na 20 rokov, ale na 30 by nam uz pozicku nikto nedal...manzel je uz podla nich stary 😖 😅

luciask
5. dec 2007

anjelik predpokladam ze na MD budes asi do veku 3 rokov tvojho dietatka a potom ides do prace. Takze prijem v domacnosti bude vyssi. Taktiez mas asi dietatko v plienkach a to sa jedneho dna oduci a zase mas o nieco navyse. Myslim si ze sa to asi da, ved ked nie kupit teraz, tak kedy potom? Tie necele dva roky, kym pojdes do prace nejako prekleniete a potom uz to pojde lahsie.

lidka619
5. dec 2007

my máme príjem s manželom cca 20000, a platime mesačne úver zo ŠFRB 4 500,sk na 30 rokov , ale to som ešte na materskej
- anjelik a úver zo ŠFRB si vylúčila? je to podstatne výhodnejšia alternatíva ako hypo 🙂 , a máš tam úrokovú sadzbu garantovanú na celých 30 rokov splácania, čo u hypotéky , ak sa nemýlim nemáš

katarinkad
5. dec 2007

anjelik, mne sa to zda dost vela... 30 rokov po 10tis !!! Ale vy musite najlepsie vediet, ci do toho ist alebo nie. Ja by som na to asi odvahu nemala. 🙂 Tiez mame uver, ale podstatne nizsi, s mesacnou splatkou 1.200,- Sk a aj tak som mala obavy podpisat tie papiere v banke. 😵
No ale ak inu moznost nemate a potrebujete strechu nad hlavou, tak asi treba do toho ist....cas ukaze...snad to nejako budete zvladat. Drzim palce. 😵

miriamka
5. dec 2007

Anjelik...urcite nie ste jediny.My mame viac uverov,dokopy mesacne platime vyse 20 tisic 😀

ukana
5. dec 2007

anjelik, tak my mame splatku 4500 na 20 rokov a vyssi prijem ako vy, a aj to mam obavy, moze sa stat vselico. Mozete ochoriet na dlhsiu dobu, mate nejaku financnu reservu? Ved len tie poplatky za omeskanie platby hypoteky, my za kazdy omeskany den 150sk cca. 😖 Plus platba za byt 4500, inkaso, mobily, skolka, strava, oblecenie, cestovne... Skus si naratat kolko mesacne miniete na seky a na stravu. Teraz pravdepodobne byvate u rodicov, neminiete tolko na stravu, ale ked sa osamostatnite 😒 😒 😒 tych 10tis. mi pride dost malo na 3clennu rodinu na vyzitie, alebo len tak na hrane ☹
Ale zas uz sme jeden uver v stavebke splatili(este pred hypo) a dalo sa to. Splatili sme, bolo to len na 7 rokov po 1900sk, ale na zaciatku mi to prisiel strasny peniaz, ked sme to zacinali pred 10rokmi splacat. treba odvahu, ale aj pouvazovat..drzim palce, nech sa rozhodnete hocijako. 😉

miriamka
5. dec 2007

Ukana...mas pravdu,asi je to o tom ci ma clovek rezervu.My mame ako rezervu bytik,keby bolo najhorsie,predame ho.

ukana
5. dec 2007

ved to Miriamka, hned sa cloveku lepsie spava 🙂 len som muzovi nakazala, ze sa mu 20rokov nesmie nic stat a potom uz moze v klude vydychnut, po tych 20rokoch to utiahnem aj sama 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale bola to taka nie moc vydarena sranda 😅

miriamka
5. dec 2007

No asi keby sme vobec nic nemali,neviem neviem...predsa len treba mysliet na to co sa moze stat,ze vsetko je stale drahsie...a treba to mat riadne premyslene.

ukana
5. dec 2007

ved to, ja mam vzdy nervy vtahu po nakupe potravin, ked nesiem v jednej igelitke nakup za 500 a ziadne maso alebo nieco drahsie...Obcas poslem muza, aby vedel, KAM TIE PRACHY STALE DAVAM 😠 😠 😠 😠

Ale zasa ja by som sa snazila najst si nejaky zdroj prijmov navyse 🙂

miriamka
5. dec 2007

Ukana...ved prave,a to mame prijem vyssi nez 20 tisic mesacne

ukana
5. dec 2007

my tiez 😒

expertka8
5. dec 2007

..baby....jeden dolezity dotaz....mate hypoteky aj poistene???...prave pre pripad..ak clovek zostane na dlhodobejsej PN...vazne oxorenie=invalidny doxodok..strata zamestnania...prip. umrtie...bohuzial..aj taky je zivot... 😔

...ja by som bez poistky hypo nemohla ani spavat 😲

miriamka
5. dec 2007

Expertka...my mame poistenu hypoteku,ale dufam,ze to nikdy nevyuzijeme.

ukana
5. dec 2007

jeziiiiiiiis, ja neviem, volam manzela, tych papierov bolo tolko, cosi sme poistovali, ale nie som si ista 😲 😅

zuzu13
5. dec 2007

ex. životná poistka by to mala poriešiť...no my sme ju museli zrušiť, lebo by nebolo čo do úst...takže trpneme aby sa niečo nestalo...inak...dovi-dopo bytík... ☹

ukana
5. dec 2007

stretneme sa pod mostom, zalozime stanove mestecko 😀