Aké výživné mám žiadať?

majkapytlova
4. dec 2012

ahojte babky chcem sa opytat,mam manzela ale podala som ziadost o vyzivne takze ma caka sud....v marci mi konci rodicovska dovolenka...ked prebehne sud a budem mat urcene vyzivne...o aku davku alebo o co mozem ziadat na urade pre mna a pre moje dve deti?

alena16
4. dec 2012

@majkapytlova Vsetko zalezi hlavne od jeho prijmu a nasledne od sudcu...

majkapytlova
autor
4. dec 2012

no on je na socialke.....takze dostava 76eur....

sissy27
4. dec 2012

@majkapytlova žiadať môžeš koľko chceš, aj milión, koľko ti priklepnú záleží od viacerých faktorov - napr. aj od oficiálneho príjmu tvojho (ex)manžela... zrátaj si, koľko minieš na deti (strava, bývanie,doprava,lekár a lieky, poplatky v škole / škôlke, krúžky, drogéria, oblečenie, obuv, ak majú napr. okuliare alebo potrebujú extra lieky napr. na astmu, poistenie, tábor, oslava narodenín, pomerná časť dovolenky... ) a z toho polovicu... čo sa týka teba - budeš musieť preukázať fakt, že sa nemáš ako sama živiť a teda pozerám, že deti máš už dosť veľké, tak príde asi otázka, prečo nepracuješ... ale tiež si zrátaj základné výdavky na seba a z toho polovicu...

sissy27
4. dec 2012

@majkapytlova no to si mala rovno napísať - na deti dostaneš horko ťažko minimálne výživné (čo je okolo 25€ na jedno), na výživné na seba rovno zabudni... a to, že ti súd odklepne aj to minimum, ešte neznamená, že tie peniaze aj niekedy reálne uvidíš... v tomto prípade skôr nie ako áno...

majkapytlova
autor
4. dec 2012

od manzela ziadam najnizsie vyzivne,mna zaujma o co mozem na urade poziadat o socialku o davku v hmotnej nudzi?malu mi zoberu do skolky az v septembri takze skor si ani hladat pracu nemozem.....

sendy182
4. dec 2012

@majkapytlova skús sa opýtať mamičky s nickom ..........dejnas.........ak dostávaš rodičovský príspevok a úprídavky na dve deti.......tak sa zohľadňuje myslím ešte bávanie ak si s deťmi sama.......možno....strava v škole,škôlke......ako hmotná núdza.........no neviem

angua27
4. dec 2012

ak dobre viem, tak ak bývaš sama s deťmi, čiže nie u rodičov a nebýva s Tebou v domácnosti nikto, kto má príjem, môžeš požiadať o príspevok na bývanie (podmienka je, že nehnuteľnosť vlastníš, alebo máš nájomnú zmluvu). tak isto o príspevky v hmotnej núdzi. ak Ti uznajú hmotnú núdzu, môžeš v škole požiadať o nižšie platby za stravu pre syna. držím palce.

lujza123
4. dec 2012

ach..chlap lážo plážo poberá sociálku, môže sa válať doma a pohodička žiadny stres...žena dve deti na krku, nikoho nezaujma že nemá príjem ani do práce nemôže ísť lebo nemá škôlku pre dieťa, ale nejako ich uživiť, obliecť musí.
Chlapovi tú sociálku nezoberú lebo musí chudáčik z niečoho žiť
To že žene kolkokrát neostane na stravu pre seba a deti ani tolko čo je ta sociálka nikoho netrápy.

Tento svet je tak nespravodlivý

@majkapytlova určite sa chod opýtať priamo na sociálku, určite ti poradia čo všetko sa dá

majkapytlova
autor
4. dec 2012

dakujem babky za rady....pojdem sa potom informovat na urad.....