Zmena priezviska, bydliska a občianskeho preukazu

leria
27. feb 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, akosi som to tu nenašla 🙂 nedávno som sa vydala a potrebujem vybaviť nový obciansky preukaz, zmenu priezviska ale aj bydliska...... len neviem ako mám postupovať..... pôjdem nahlásiť trvalý pobyt v mieste bydliska, lenže pod akým priezviskom ma zapíšu, ak nemám ešte nový obciansky preukaz? dajú mi potvrdenie pod starým priezviskom a s tým a sobašnym listom pôjdem na políciu.... a potom ked dostanem nový obciansky , tak mam ist opäť na príslušný úrad v mieste pobytu nahlásiť zmenu priezviska, ci ako? dufam, ze som to tu dala zrozumitelne 😉

luba28
27. feb 2014

@leria nie,..zoberies sobasny list aj stary OP+original listu vlastnictva kde si ,...ak tam neni si tak tvoj manzel musi ist s tebou a prihlasit ta na trv.pobyt,..potom dostanes z matriky potvrdenie o trv.pobyte a s tym dokladom+ starym OP a + sobysnym listom ides na policiu,...zaplatis 6,50,...

leria
autor
27. feb 2014

@luba28 júj ďakujem pekne, si zlatá.... nemala som v tom úplne jasno 🙂 pekný večer 🙂

luba28
27. feb 2014

@leria a ak mas vodicsky tak si daj hned aj ten,...stary ti ostava az kym ti nedaju novy,...

leria
autor
27. feb 2014

@luba28 no dám si aj ten.... a s pasom sa musím plasit? Ked najskôr vycestujem o rok? 🙂

adelusha
27. feb 2014

@leria ahoj, ja som nedavno nasla letenky zo svadobnej cesty, uz som aj medzicasom zabudla ze som vtedy cestovala pod dievcenskym menom, leteli sme do Egypta, skoro pol roka po svadbe a este som nemala vymeneny pas 😀
Ale to bolo pred 10 rokmi, neviem ako to beru teraz 🙂

luba28
28. feb 2014

@leria ja som tiez este nemenila,...a to su uz 3 roky,..kym nepotrebujem tak nemenim

ammellia
28. feb 2014

Pas pred cestou určiť vymen.