15 mesačná dcérka nechce papať

zuzulienka0102
13. máj 2012

Ahojte maminky, mam 15-mesacnu dcerku, ktora nechce papkat. Jedine co neodmieta je materske mliecko. Rano dostane mliecko, alebo instantnu kasu, na desiatu ovocie, ktore zje len malokedy a aj to len v podobe vyzivy (z cerstveho ovocia spapka len banan), na obed dostane stravu z poharika a aj to zje maximalne 3/4 (domace jedla nechce ani vidiet, aj jej navarim, aj to zahodim, skusala som jej to aj pomiesat s kupovanym, ale aj to odmieta). Po obede "dostane" opat ovocie alebo jogurt- zase nic, to uz nezvladnem a dam jej mlieko. Alebo tak velmi place, ze jej to mliecko dam. Na olovrant to iste. Na veceru jej robim krupicnu kasu, tu ako tak spapka. Pred spanim dostane este mliecko. Pecivo alebo chlebik jej davam, len po papani ci uz desiaty alebo olovrantu. Poradte prosim. Dakujem.

zuzkat1
13. máj 2012

@zuzulienka0102 ahoj...moja ma 28 mesiacov kojim ju kedy chce...teda ona to postupne zredukovala na cca 5 kojeni pocas dna + cca 5 v noci jej jedalny listok v 28mich mesiacoch
rano nic alebo zelenina ktoru som jej dala k chlebu
desiata ovocie alebo jogurt zvycajne zje jedno jablko alebo jeden banan alebo 3/4 jogurtu...alebo jeden kus ineho ovocia
obed nic alebo par lyziciek toho co som navarila
olovrant keksik (brumik alebo hipp tycinka) ovocie
vecera nejaka kasa alebo chlebik - opat zje len zeleninu ktoru mala k nemu

ja ti radim nekupovat tie umele hovadiny pekne jej var ona sa postupne nauci a netrap sa urcite nehladuje pokial pribera je to OK, nenut ju privykne si...
radim nekupovat lebo postupne jej budes chciet davat varene domace a ked sa nauci na tie kupovane tak nebude chciet domace... nasa dr vie kolko mala zje a nerobi jej to starosti vidi ze mala je zdrava a prospiava takze je to vsetko OK... nase miery: 88cm a necelych 12kil.... vsetci sme napriek tomu spokojni🙂

inffinity
13. máj 2012

@zuzulienka0102
@zuzkat1 tak my máme doma šílenou žížalku.. bude mít tři roky za měsíc a mám cca 95cm možná i 98 a 13kg hubená je až za roh a vůbec nechce papat..můžu se já na hlavu postavit.. začala jsem to provozovat tak že ji vždy někde neco nastražím, třeba nechám na stole v kuchyni jogurt a ona přibehne i se lžičkou mamí mužu ho papat 🙂 atd..kojila jsem ji taky do 27měsíců 🙂 ale přes den jsem nedovolila vysvetlila jsem ji že je velká a mlíčko sme měli na usínání a na noc 😉 jídla jsem nikdy nekupovala, vařila jsem od začátku.. moje má ráda omáčky, polívky hlavně zeleninovou.. no a na chlebik nebo něco takové musí mít asi náladu.. taky jsem už zoufala bo má žebra všude jdou ji videt i ze zadu, elastáky na ni plandaji..no děs běs :-/

veva45
13. máj 2012

Zuzka u nas presne toto iste a moja mala ma o kg menej ako tvoja... dnes zjedla mozno dva zemiaciky a kustik rozuka... a dva kusky hrusky... moja nejedla do roka, nechcela len sa kojila a mam problem do nej nieco tiez dostat.... uz aj lekarke som vravela....jak som si precitala co pises ako keby som to ja pisala 😀 tiez nam elastaky padaju....

sento
14. máj 2012

ahoj, ja mám už doma síce o chvíľu školáčku, ale do troch rokov sme tiež s ňou mali problémy, nechcela papať. Ona cíce jedlo neodmietala, ale dala si 2-3 lyžičky a bola najedená. Zlepšilo sa to v lete pred nástupom do škôlky, a každopádne som jej jedlo dochucovala, ako keby som varila pre seba. Samozrejme, nie presolené, ale dochutené, lebo plané mi nezjedla už vôbec. A kojiť 5x v noci 2,5 ročné dieťa? To sa mi zdá trošku moc, v tomto veku sa mi zobudla v noci maximálne 2x a to sme zachránili trochou čajíku a spinkala ďalej. Neboj sa všetko sa to upraví v škôlke, uvidí druhé detičky ako papajú a ani sa nenazdáš a spapá celú porciu. Držím palce, chce to len vydržať, pokiaľ nebýva chorá, nie je bledá a chudokrvná, ťažkú hlavu by som si z toho nerobila 😵

zuzkat1
14. máj 2012

@inffinity
@veva45 moja nosi oblecenie maximalne na 12-18 mesacne deti, tracka jej kupujem aj vecsie aby mala krize chranene...ale ja som spokojna, nestresujem kvoli jedlu ved sa rozpapa...ona je spokojna a zdrava a to je hlavne... tym ze je nizka tak tie kila ma na vysku take primerane... ja kojim a kojit budem minimalne do troch rokov, nemienim ju ja obmedzovat... ona si nejak stanovuje kedy chce... a teda tych 5 za den je malo oproti tomu co bolo...do roka papala pocas dna aj 10x a teraz ked sme vonku alebo nestiham tak jej poviem ze neskor a ona vydrzi...ja jej pomimo cas na jedenie davam len ovocie...a toho mi zje dost zatial takze ok...

@zuzulienka0102 este som chcela ze ked uz ma 15 mesiacov tak mozes pomaly davat to co varis vam, len samozrejme ked je to nieco korenene tak odobrat pre nu a dokorenit pre vas, ale uz moze aj sol aj koreniny len v malinkom mnozstve...ja som jej po roku uz necarila extra len som obmedzila tuk a korenie... a niektore potraviny vynechala (huby, orechy, udeniny atd...)

zuzkat1
14. máj 2012

@sento no ved kazdy podla seba🙂 mne ked vstane tak naco ju tlacit cajom?🙂 aj to ma preberie este viac nez kojenie🙂 spi pri mne tak sa len otocim... a iste je to zdravsie ako caj 😉

sladkasue
14. máj 2012

@zuzulienka0102 neriesila by som, ked kojis... davaj stale MM a zacni akoze od znovu - zavadzat jedlo🙂

jami2
14. máj 2012

Ahoj, ja mám podobný problém. Pýtala som sa na to doktorky a ona, že dieťa vizerá dobre a proti jeho váhe nemá nič, tak som to prestala až tak riešiť. Kojím tiež kedy chce. Papať začal až v 10. mesiacoch. Neexistuje človek, ktorý by sa nenaučil jesť. Z domácich jedál vyskúšaj hovädziu polievku. Ja tiež dávam aj kupované jedlo, ale je v ňom veľmi málo mäsa a deti červené mäso potrebujú kvôli železu, takže ho treba doplniť od inakiaľ. Ja rozmixujem hustý hov. vývar so zeleninou na kašu a dám aj trošku soli a korenia, aby to zjedol. Ďalej čítam, že Ti malá nechce ovocie. Skús do nej dostať aj surové, lebo v tých kupovaných je málo vitamínu C. Ja dávam kiwi každý deň. Samozrejme nezje ho celé, ale aspoň niečo. So zeleniny dobrovolne zje iba rajčinu. Skús jej vydlabať vnútro. To majú deti rady. Držím palce. Pa

veva45
14. máj 2012

@zuzkat1 moja uz 3 roky mala .... Ja som ju kojila 25 mesiacov.... Ja tiez sa dufam ze sa to zmeni.... Vcera mi tak malo jedla..... Ona je potom tak srasne netvozna..... Hruza.... Este sa spoliham ze skolka pomoze....

zuzkat1
14. máj 2012

@veva45 no aj ja sa spolieham na skolku ze ked uvidi ze deti jedia tak bude aj ona, ale moja nie je nervozna ked nepapa, mojej to nechyba, ak chce tak sa nakoji ale povacsine mam pocit ze jej tych par hltov staci...

lubicakovac
14. máj 2012

@zuzulienka0102 náš malý bol tiež taký, že nič nechcel, len mliečko, ale časom sa to nejako utriaslo, hlavne netreba nútiť, náš malý začal jesť s nami, ked videl že jeme, prišiel na pár lyžičiek ochutnať 🙂 a potom to už šlo, teraz je z neho hrozný papák, aj ked sa veľa naraz nenaje, priebežne musí stále čosi žuť 🙂