3,5 ročný syn v škôlke plače a nemá ani kamarátov

10. sep 2021

Syn 3,5 ročný menil tohto roku škôlku kvôli presťahovaniu. Už chodil aj rok predtým,ale kvôli covidu pomenej,tak ako všetci. V škôlke bol rád, je to betarik,ale bolo vidno,že im všetkým prirástol k srdcu. Teraz je to ale inak. Je to len piaty deň čo chodí, ale čo deň to horšie. Veľmi plače, drží sa má, nechce má pustiť. Učiteľky sú staršie a hneď na prvý môj dojem nepríjemné. Necítim z nich žiadnu nehu a láskavosť. Riešia len to či v škôlke spal. Nie je zvyknutý vždy zaspať ale oddychovať poobede stále. Dnes napríklad prvé slová učiteľky dnes bol dobrý dnes zaspal, nič viac. V škôlke veľmi plače, ja stojím v chodbe aj 10minut po Tom ako som ho odovzdala a plačem s ním, trápim sa doma a keď som po neho prišla do škôlky v stredu, učiteľka mi povedala: ''mozete byť smutná, plače len za tatikom". Od.ebalo mi dekel a nezmohla som sa na slovo. Pýtam sa ho ako je vskolke tak nedobre a nemá ani kamarátov, vždy keď prídem hra sa sám pri jednom stole a ostatné deti inde. Rozmýšľam či zmeniť škôlku alebo aspoň triedu dá sa to na začiatku roka? Alebo je to len tým,že zmenil škôlku a ja som zaujatá od prvého momentu?

letfenixa
10. sep 2021

Myslím, že kľúčová je učiteľka a jej prístup. Syn chodí tretí rok do škôlky, má tretí pár učiteliek a jeho nadšenie/nenadsenie nasleduje podľa učiteliek.

bagre
10. sep 2021

jeminko... no to, že nemá kamošov, nie je až také zlé keď je tam pár dní. Ale učiteľky... uff no neviem...

simona139469
10. sep 2021

Ja ešte nemám deti ale poviem ti o sebe keď ja som bola mala. Najprv som chodila do škôlky u nás v dedine a bola som tam nešťastná. Síce som tam mala aj kamarátky ale po nociach som plakavala a do škôlky som nechcela chodiť. Mamka so mnou skončila až u psychologičky a tak so mnou bola asi do 5tich rokov alebo 6tich doma. Potom ako predškoláčka som chodila do mesta, škôlku som si vybrala sama( povedala som že áno že do tejto by som chcela ist) a tam tiež nie žeby to bolo najlepšie ale určite lepšie ako prvá škôlka. No zas v tej druhej škôlke som bola najstaršia a tiež no neviem. Najlepšie už v skole potom. Ja by som ho z tej škôlky vzala, a našla nejakú takú kde sa ti to bude pozdávať že budeš mat z toho dobrý pocit.

ailiba
10. sep 2021

Úprimne, ja by som ešte počkala... Predsa len je to veľká zmena a ešte je to len pár dní. Pani učiteľkam by som priniesla čokoládu, alebo kávu s uznaním, že som rada, že môj betarik ma také skúsené pani učiteľky.
Proste dat do toho viac pozitivity. Staršie učiteľky bývajú prísnejšie, ale zas majú viac skúseností a deti veľa naučia.

leuska15leuska15
10. sep 2021

Dala by som tomu mesiac. Aj jemu by som povedala nech sa netrápi, že tam bude par dni a potom sa rozhodne ci tam zostane. Tak by som ziskala čas zistiť ci sa to zlepší (kľudne sa mozee- nájde si skvelého kamoša a nebude chcieť odísť) alebo to bude stále zle. A tiež by som mu dala nádej, že nebude sa trápiť navždy, ak to proste bude takéto zle.... Ale netráp sa, že nemá kamaráta. Ani moja zatiaľ nemá kamarátku. Nájsť si kamošov netrvá 5 dní, na to treba niektorým deťom aj rok 🙂

mogaa
10. sep 2021

treba hľadať príčinu prečo plače a hlavne či plače len chvíľu po tvojom odchode alebo počas celého dńa....naša chodila od 2rokov do súkromnej škôlky(deti od 2-3rokov), tam šťastné a veselé dieťa, učiteľky ju chválili že je veľmi dobrá.....minulý rok v oktobri prestúpila do štátnej škôlky mala 2,8roka - celé zle, síce neplakala ale odchádzala odtiaľ ako kôpka nešťastia, denne na ňu učiteľka niečo mala či niekoho pohrýzla, pocikala sa alebo na niekoho vyplazla jazyk.....zlepšilo sa to až koncom roka, teraz prestúpila tiež do druhej škôlky - opäť spokojné dieťa a učiteľky ju len chvália že aká je dobrá....obe sú strašie učiteľky a naozaj je vidieť že k tým deťom majú vzťah, aj dnes ako sme pre ňu prišli ju uderla hojdačka, učiteľka ju hneď brala na ruky, včera keď sme pre ňu prišli ju práve hladkala po vláskoch......a teda teraz má 3,8roka a tiež mi povedala že tam nemá kamarátov ale viem že s deťmi sa tam hráva......

mabenn
10. sep 2021

ja by som to riesila...ked mas zly dojem z uciteliek, to je zaklad...take male dieta rychlo zle prostredie zmeni