3 ročná dcérka masturbuje. Čo s tým?

zuzkalenka
30. máj 2012

Ahojte!
Mám skoro 3 ročné dievčatko a už viac krát som ju pristihla ako sa sama obchytkávala medzi nohami a aj ležala na bábike. Neviem ako jej to vysvetliť že sa to nerobí.
Máte niektorá skúsenosti čo s tým?
Ďakujem za odpovede.

cerez
30. máj 2012

Moja dcéra to robila tiež až do 5 či 6 rokov. Moja si dávala svojho obľúbeného macka. Nie je to nič vážne, prejde to. Skúste jej odvrátiť pozornosť. Neskôr sme jej vysvetlili, že sa to mackovi nepáči. Zabralo. Držím palčeky

ludka140281
30. máj 2012

aj moja to robila,dokonca sa šuchala na gauči po ležiačky.....prestala sama,hoci som ju upozornovala,že to nemá robit,len vtedy,ak ju nik nevidí( rada lekarky)..robila to od 18 mesiacov do 4 rokov približne....zistila,že sa jej to páči,je to neškodné,prejde to 😉

sirinka
30. máj 2012

a co...nasa tiez masturbuje, ta najstarsia, takmer kazdy vecer a aj v skolke pri obednom spanku...aj ja som to robila uz v predskolskom veku...
ale mne to mama aj starka velmi vytykali, zakazovali, hresili ma za to az som mala v dospelosti problem vobec mat normalny orgazmus, kedze som sa naucila za to hanbit...nedokazala som sa uvolnit, dlho mi trvalo odstranit tento blok...
takze jej dookola vysvetlujem, ze je to sice v pohode a prijemne, ale ze nie je dobre robit to napr. v skolke, v kolektive, ze je to sukromna zalezitost...
ona totiz ked objavila krasu masturbacie, robila to kedykolvek a kdekolvek a pred hocikym...teda aspon chcela... 😅

ematko29
30. máj 2012

aj moja dcérka to robí, ona zaspáva na plyšovom medvvedikovi.nerobim z toho vedu iba som sa bála ako to budu brať deti v skolke,ale som počula,že to robí vela detí av škôlke stakymi vecami majú skusenosti.takže sa tomu odúčaniu nejako nevenujem

lucka1987
30. máj 2012

- nejedna sa o masturbaciu v pravom zmysle slova,deti v tom veku sa tym upokojuju, nieco ako babatka pri cmulani cumlika, alebo starsi pri ohryzani si nechtov
- urcite to dietatu nezakazuj je to uplne normalne, a robia to takmer vsetky deti.. osobne si pamatam aj na seba 😅 hanba to nie je /
- pokial to dieta robi v sukromi a neobtazuje tym druhe deti, niet sa coho bat.. toto obdobie prejde...

najlepsie urobis ak ju " nacapas", ze si ju nebudes vsimat, odignoruj to zbytocne jej budes nieco vysvetlovat, ze sa to nerobi, len ju akoby zahanbis a moze tym utrpiet.

je to uplne bezny vyvin sexuality u deti. toto obdobie prejde.. u niekoho skor u niekoho neskor, no pokial tym neobtazuje okolie a robi to v sukromi, nechaj to tak a nevsimaj si to...

danu
31. máj 2012

Otazku zamykam na ziadost zakladatelky