3-ročný syn sa nevie hrať s detmi

nikamon22
2. nov 2020

Ahojte. Mam taky problem so synom ,ma 3 roky estelen teraz zacina rozpravat. Vsetko by bolo relativne ok ale on sa nevie hrat s druhymi detmi. Ked sa nahanaju bicykluju smykaju vtedy sa zapaja ale ide o hracky. Ked sa s niecim hra a pride niekto za nim sa pridat v momente reve nervaci hadze sa o zem. Proste chce sam. Ale nie ze by to bolo raz za cas chapem kazde dieta sa chce hrat aj samo ale on to robi vzdy. Som uz na nervi z neho aj ked sme na navsteve vzdy je krik pre hracky. Pritom ma deti rad . PAS ma vylucenu. Poznate alebo mate aj vy take deticky? Prejde ho to niekedy?

anjelicek26
2. nov 2020

Tak 2-3 rocne dieta sa hra v drvivej vacsine casu same, alebo pomimo deti, alebo otravuje ine deti svojou pritomnostou 😂 Ine je to, ked ma od malinka surodenca, ine, ked este len nastupil do skolky. On sa musi naucit, ako sa hrat s dietatom, kde treba kompromisy - teda nie kazde dieta bude robit to, co on chce. Ale to je otazka par tyzdnov, netreba mu ustupovat. Ked sa zlepsi rec, komunikacia, bude to lahsie aj s tou hrou - potom si to vykeca a nebude musiet nervovat... daj tomu cas.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
2. nov 2020

moja je jedinacik a tiez sa nevedela hrat s inymi detmi, schopnost hrat sa s inymi detmi sa rozvija postupne, neprichadza automaticky a v tomto veku to zvycajene deti este nevedia

malinoismum
2. nov 2020

Nebol na ihrisku s detmi? Jasle? skolka? Ak nie, netreba sa bat, zvykne si... Moja od roka fungovala v jasliach je zvyknuta- preto hovorim, zvykne si. A veru pise
@anjelicek26 pravdu, moja sa hrala sama aj v jasliach az potom zacala ta "kolektivna rivalita"🙂 Nepripisuj mu dg ked nieje len zvyknuty ..a rozhovori sa. vsak kazde dietatko je ine 🙂 Uvidis 🙂

saxana000
2. nov 2020

Moja bola taka ista v 3 rokoch nerozpravala nehrala.sa s detmi vzdy len sama.na smyklavke napriklad akonahle prisli ine deti odisla na piesok ked prisli deti na piesok odisla do kamienkov.hracky pozicat tiez nechcela.vela sa zmenilo nastupom do skolky teraz uz sa zahra ale velakrat ju najdem v skolke ako sa hra sama a kamaratov si doteraz vybera.ma iba par vyvolenych.alebo niekedy ked sme niekde na novom ihrisku a padne jej niekto do oka.nie je taky ten rychlosaskamaratim typ.. Ale ja tiez som taka ze mam okruh par ludi ktorych si k sebe pustim a davy zrovna nevyhladavam ani nemusim byt stredobodom pozornosti.myslim ze to bude skor povahou a nie choroba.

nikamon22
autor
2. nov 2020

Dakujem upokoli ste ma 😃 mame v okoli vela kamaratov v jeho veku a ked vidim ze oni su uz hotovy maly ludia a moj je este stale take nerozumne babo tak stale rozmyslam co je zle. Maly navstevoval aj jasle aj do skolky chodi ucitelky vravia ze tiez sa nervaci. Ale zvlada ju zatial. Prave preto ze kolektivy ma uz za sebou rozmyslam ze ci aj ine deti su take. Tak asi sme to vyhrali s tou povahou od mala je neskutocny tvrdohlavec. Tak teda dufam nadalej ze ono to raz pride 🙂 dakujem vam 🙂

majamat
2. nov 2020

@nikamon22 kazde dieta je ine. aj psychicky, aj fyzicky, urcite sa este netreba bat, ze sa nieco deje.

kacena4
2. nov 2020

neboj aj ine deti v jeho veku su na tom rovnako, len ty to prezivas viac prave na svojom dietati, nie na tom "cudziom" vek 3-4r. je prave o tom, ze dieta ide do spolocneho kolektivu do skolky kde sa socializuje a zvyka si na ine deti ked si zvykne bude ok. niekomu to trva mesiac inemu aj rok kym sa socializuje. kazdy sme iny - jedinecny. daj mu cas. je vynimocny! 🙂 ber ho tak. trosku jedovania mu neuskodi. tym ze ma problem s rozpravanim sa aj tazsie dorozumieva v kolektive a socializuje. preto mu to ide tazsie. potrebuje viac casu. drzim palceky. netlac napilu.

bogierka
2. nov 2020

podla mna je to v tom to veku normalne a podla mna to teda bude len take prechodne obdobie, ono sa to aj v skolke zmeni. chce to podla mna len cas a cvik

cookie29
2. nov 2020

to je normalne. Moj chodil do jasli od 4m, to znamena ze bol v kolektive. A viem, ze som sa kedysi pytala jednej vychovavatelky, kedze som ho pravidelne vidavala sameho sa hrat, ze v takmto veku je to normalne. Deti si proste buduju aj svoj svet. Treba sa snim rozpravat, vysvetlovat. Hracku pozicat nemusi, ked je jeho. Ale takisto mu nemusia pozicat ostatni.

strudlikmalicky
2. nov 2020

Poznám jedno dieťa, ona od malička nezniesla žiadne deti ani cudzích ľudí, na ňu ani pozrieť sa nesmeli, hneď utekala preč. Ale v škôlke sa postupne zmenila, oťukala, po roku už sa hrala vonku s deťmi, ktoré poznala, pred cudzími ešte utekala, ale postupom času sa aj to upravilo. Extrovertka z nej nikdy nebude, ale funguje v pohode.

siska53
2. nov 2020

@nikamon22 moja sa tiez nevedela hrat s detmi..dlho..dlho.. max.ich pozorovala. A ked uz, tak hrala sa jedine so mnou.. alebo s este o 2 r.starsim.bratom.. s nikym inym. Az postupne v skolke, aj to trvalo dobry rok..dovtedy viac pozorovala, ako sa hrala s detmi.