30 ročné lehátka v predškolskej triede

Su na to nejake normy, ze by to tak nemalo byt? Co mozem robit, aby som dietatu
zabezpecila kvalitny oddych, kedze je alergik a ma problemy s dychanim pocas spanku
(spuchnutu sliznicu). Chcela som to riesit sama a zabezpecit nieco lepsie ale
brania mi (novu postel nesmiem kupit a momentalne uz aj s postelnym pradlom robia problem).
Mam nejake moznosti?
anjelicek26
21. okt 2013
@ebbi pozbierat sa na nove lehatka pre vsetkych, lobovat u rodicov, u zriadovatela. Jednemu zmenit je diskriminacne akosi... ja mam lepsiu postel akoty atp...
ebbiautor
21. okt 2013
@anjelicek26 tato moznost neprichadza do uvahy, uz sa to zistovalo a vsetci sa nevyskladaju
a kedze nemaju ziadny problem, tak sa im to ani neoplati na 10 mesiacov, co chapem
to je tiez diskriminacne, ze ostatni mozu dychat a ja nie 😞
molka
21. okt 2013
@anjelicek26 ja si nemyslím, že je to diskriminačné, veď to dieťa to potrebuje zo zdravotných dôvodov.

@ebbi prečítaj si tento článok, možno tam nájdeš radu: http://www.sme.sk/c/6975088/skolky-uprostred-dn...
ebbiautor
21. okt 2013
@molka ona nema problem s vydrzanim, nie je nadsena ale prelezi to tam
problem je, ze ma spuchnutu sliznicu, smrka, zo zaciatku jej nedovolili ani vreckovku si zobrat, teraz uz viaj moze ale aj tak jej to nepomoze, lebo ma v nose opuch
molka
21. okt 2013
@ebbi ja viem, myslela som to tak, že v článku nájdeš radu, kam sa obrátiť v prípade akejkoľvek sťažnosti, je tam presne pomenovaný príslušný úrad.
ebbiautor
21. okt 2013
@molka tak to som nepochopila 😉 myslis statnu skolsku inspekciu? dufam, ze tak daleko nebudem musiet ist, ved uvidime, skusim riaditela a zriadovatela, ci nam nejako vyjdu v ustrety, zatial vsetko klasicka odpoved, neda sa, nejde :-p
ivett1
21. okt 2013
@ebbi u nás je potrebné potvrdenie od pediatričky (na základe vyjadrenia alergo-imunológa), že je malý alergik a nie je problém ...
PS: u nás predškoláci už nemusia ani spať, ani oddychovať ...
ebbiautor
21. okt 2013
@ivett1 tak to mate super, ze nemusia vobec..
to potvrdenie by nebol ziadny problem - takze na zaklade toho potvrdenia by mi mali vyhoviet...???
to uz je jedno, ci to pojde z ich alebo z nasich penazi - ide o zdravie
ivett1
22. okt 2013
@ebbi musíš sa spýtať u vás v MŠ - skús sa spýtať najskôr učiteliek, či by sa niečo dalo urobiť, keď prinesieš posudok od lekárky a keď budú reagovať vyhýbavo, tak riaditeľa MŠ ... ale možno stačí len napísať žiadosť-priložiť vyjadrenie od doktorky (posudok) a na to ti musia dať odpoveď ...ak MŠ zamietne vašu požiadavku, musia to aj odôvodniť... takže budeš vedieť prečo ... ale inak by som postupovala tak, ako ti už kočky radili, aby si sa spojila s inými rodičmi, či nemajú záujem aj oni o kúpu nových postieľok a navrhnúť, že si časť zafinancujete a časť škôlka ....my sme to takto urobili pred rokom ... "fifty-fifty" 😃 nemuseli sme platiť plnú cenu, lebo to nebolo od začiatku ako nastúpili deti do MŠ, ale až od druhého roka a potom "škôlka" prispela bez komentárov, lebo jej už tie postele ostanú ...
ak by rodičia nesúhlasili resp. nemali by záujem, tak sa skúste dohodnúť s vedením MŠ, že postieľku, posteľné prádlo kúpite a bude to od vás "sponzorský dar"... 😉 ...
ebbiautor
22. okt 2013
@ivett1 dakujem
uz mam pisomnu ziadost pripravenu, zajtra este idem za riaditelkou MS, s ucitelkami nic neporiesim, to sa taha uz druhy mesiac a este na mna kuka ako na blbca, ze co chcem a jedna uz zacala vystrkovat rohy, tak som si povedala, ze to treba s niekym kompetentnym riesit, akurat sa na seba hnevam, ze som to neriesila hned - ale vobec som netusila, ze tam nieco take maju, lebo tie lehatka su schovane a rodicia tam nemaju vraj pristup - mala sa stazuje od zaciatku, len kym som zistila, kde je problem chvilu to trvalo ]-(
ivett1
22. okt 2013
@ebbi tak nech sa ti to podarí😉
ebbiautor
22. okt 2013
@ivett1 dakujem 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli