3ročný syn nereaguje, keď sa mu niečo povie potichu a s kľudom

anjika44
8. jan 2019

Mám doma malého čertíka. Je síce aj múdrejší (aspoň mne sa zdá), ako by mal byť v jeho veku, no často vystrkuje rožky. Keď mu niečo človek povie, aby urobil - napríklad má pri večer sedieť pri stole a nebehať po kuchyni, má si obyť papučky atď, tak nereaguje, ani keď sa mu to zopakuje viackrát za sebou. Až keď mu to poviem s krikom, vtedy poslúchne, no samozrejme, rozplače sa. Ako sa to dá bez kriku? Myslím, že 5x zopakovať kľudným hlasom stačí. A nechcem svoju požiadavku opakovať aj stokrát, lebo už pri tých piatich razoch si pripadám jak taký debil. Sluch má syn v poriadku.

pocahontas88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulik2306
10. jan 2019

To ako keby som čítala o svojej dcére ale ta ma 8
🙂10 krát jej poviem" prezlec sa do pyžama"nereaguje, aspoň keby odpovedala dobre mami počkaj niečo si dorobím a prezleciem sa ale ona nič,.... potom samozrejme už skriknem lebo ma to tiež nebaví vkuse opakovať to isté a ona mi odpovie "čo na mňa kričis ja počujem" no mňa ide poraziť

somelierik
10. jan 2019

Nečítala som ostatné príspevky, takže sa možno budem opakovať. Treba ísť s malým na ušné.
Možno je to v poriadku, možno však počuje slabšie a preto ho vyľaká, keď naňho skričíte..... A možno je to fakt čertík 😊😊😊

iskrickaa
10. jan 2019

@anjika44 Tiez mam trojrocneho. Ja zopakujem 3x a este mu poviem, ze ten treti raz pocitam do troch a koniec. Potom mu to urobim sama, i ked protestuje. Nebijeme. Pri inych cinnostiach pomaha, ked piviem dobre, este mas 5 minut, 2 minuty... Ma pojem o case od dvoch rokov. Teraz uz pozna hodiny a vie o kolkej sa pocas dna co robi, tak sa ide pozriet do svojej izby alebo do kuchyne, v oboch su velke hodiny. Minule bezal za muzom - tati, uz preslo 10 minut, uz bude lepidlo tuhe!

vanesanova
10. jan 2019

@anjika44 no hlavne by som to tomu dietatu ani nedovolila na ten murik liezt! To je presne jak moj muz vidi ze moj 2 roc. Ide popod stol a ze si urcite treskne hlavu ale on mu bude dohovarat na miesto toho aby ho hned chytil... To jasi uz dieta poznam ked proste viemze nepocuvne urobim to za neho ale urcite nie si prva ani jedina ktoru 3 roc nepocuva na slovo to by bol aky zazrak keby na to nieco existovalo 😅 no niektore deti pocuvaju viac niektore menej mozno v skolke sa nauci ja mam 2 roc a nejak to moc neriesim ked sa nechce obut obujem ho ked nechce sediet pri stole tak je bez jedla a je hladny az do dalsieho jedla krik nic neriesi myslim ze pomaha len nam rodicom vypustit paru 😅 ale v zasade sa tym nic nevyriesi u nas ale celkom funguje chvalenie ze ked nieco sam urobi a posluchne tak ho pekne obaja pochvalime to ma velmi rad maly. V tomto veku je to dost narocne este si neuvedomuju dosledky ze preco sa ma najest preco napit preco obut... Len vela pevnych nervov!

amyqce
10. jan 2019

@iskrickaa aj u nas pocitam do troch. este ani raz som nemusela povedat tri. a to funguje uz aj na druhu, vacsiu certicu. suseda ta povie svojmu, ze pridu policajti a zabera. minule som skusila, ze ked hned nepojde spat, prileti drak a odnesie ju. ako 2rocna sa postavila pri balkon a vrieskala, ze ,,draaaaak, de siiiii,, tak sme presli na klasicke raz... dva... a na tri uz bolo urobene ;) @anjika44

iskrickaa
10. jan 2019

@amyqce my ho nestrasime. A vie, ze draky neexistuju😁 Ked nepocuvne, spravime to zanho aj za intenzivneho skreku a dobre😊

katrin21
10. jan 2019

@anjika44 môžeš ešte vyskúšať to že sa znížiť na jeho výšku A povieš mu z očí do očí: "Janko" Teraz sa ešte môžeš dve tri minúty naháňať ,ale potom už pôjdeme a obujes si papučky/ pôjdeme jesť...atd..
Tak si budeš istá že ťa vnima a zároveň ho pripraviť na zmenu situácie.

anjika44
autor
10. jan 2019

@iskrickaa jeden môj kolega povedal, že každá svokra je drak

veronikadomanova
10. jan 2019

@anjika44 ahoj,odporúčam ti pozrieť si Nevýchovu,neviem či to poznáš,je na fb ale aj stránka je www.nevychova.cz
Vo veeeeelmi veľa veciach mi pomaha vo výchove...zatiaľ to u nás nefunguje na 100%,ale nejde to hneď
Možno sa ti to na začiatku bude zdať ako nonsens ale fakt to funguje 🙂

meredith83
10. jan 2019

Treba sa k nemu zohnut a pozriet mu do oci a potom mu povedat co mas na srdci. Ono je to omnoho ucinejsie. Ja som babysittingovala cez 10 rokov a toto vzdy fungovalo. Inak dobry je aj neposlusny kutik kde das dieta ked napocuva na 3 krat...

zirafkasaska
10. jan 2019

mam rovnaky problem a riesenie som zatial nenasla, aj ked ma krpata uz 5r. nepomaha vysvetlovanie, ani negativna skusenost, vydieranie, motivovanie, nic. az ked si to sama uprace v tej malej hlave, tak urobi co od nej chcem. mam dost obavy ako to bude s nastupom do skoly, ktory bude podla vsetkeho na jesen, pretoze teraz je este jedno, ci prideme do skolky 8.30h, v skole neskore prichody nikto nebude tolerovat. ale zalezi iba od nej ci bude vychystana za 5 minut alebo za 1.5hodiny. uz ma nebavi kricat, ani vysvetlovat, ani nachadzat sposob co dnes bude fungovat. budem rada, ak niekto poradi nieco nove

mechurik
10. jan 2019

@lenuliatko84 pekna blbost vyhrazat sa 3.tou osobou

maduha
10. jan 2019

@anjika44 mne sa pri detoch osvedcilo chytit za ruku, vynutit si ocny kontakt a zopakovat poziadavku. Vtedy mate plnu pozornost, dotyk, pohlad aj hlas vnima. Poviem, urob toto, je to dolezite, inak budem kricat. A uz len byt dosledny. Ale skuste to aj na sebe. Ked od vas on nieco chce, otocit sa k nemu a komunikovat, casto to maju odkukane od nas, ze nereagujeme. 😁 A posledne, skuste prevenciu situacii, aby ste nemuseli vela zakazovat. Vela zakazov zacnu deti ignorovat, nestihaju, tak vypnu. Drzim palce.

maduha
10. jan 2019

@zirafkasaska dieta za rok velmi vyzreje a skola je velka motivacia. Pani ucitelka je autorita, deti plnia vsetko co povie a miluju ju. Malokedy je to inak.. Nebojte sa dopredu. Ale trenujte doslednost, kwd neposluchne, dat vedla do izby, kym sa uvedomi alebo schovat hracku. Dieta musi mat hranice a pravidla. Ale zase nie prilis vela.

zirafkasaska
10. jan 2019

@maduha dakujem, dufam, ze budeme mat stastie na dobru ucitelku. ja dosledna som a trvam na pravidlach, nehovorim veci, ktore nemozem splnit, ale na odpoved, ze ju mam nechat doma samu a mam ist do prace, lebo ona sa nebude obliekat, nepomaha ze ju taham na schody v pyzame, neviem reagovat inak ako krikom. ked zacala chodit do skolky, chcela som ulahcit pracu ucitelkam a v dobrom som ich upozornila, ze je tvrdohlava a ze musia najst sposob, na ktory bude reagovat. jedna to akceptova, druha pani ucitelka mi zahlasila, ze ju nemam co poucovat, ze ona je ucitelka 20 rokov. vysledok: jedna nemala ziadny problem a vacsinou nasla sposob, ktory fungoval, povazovala ju za jedno z najsikovnejsich deti v triede. od druhej som cele 2 roky pocuvala ako neposluchala, robila si po svojom a nic pozitivne som od nej nepocula. ta mala potvora jej robila napriek a vytacala ju cim len mohla.

eliska13
10. jan 2019

@lenuliatko84 to je úžasná rada strašiť dieťa zlym ujom vieš ,že mu tym môžeš veľmi ublížiť?

eliska13
10. jan 2019

@somelierik čo čítam autorku on je svojhlavy a živý od narodenia

abbey1
10. jan 2019

Ja ako čítam často autorku, myslím, že dieťa je úplne normálne dieťa, len matka má mnoho problémov a z toho pramenia problémy pri výchove.

somelierik
10. jan 2019

@eliska13 neviem, nepoznám. 😊 Ale prajem jej v každom prípade veľa šťastia. Aj ja mám doma jedno živé striebro 🤣

anjika44
autor
10. jan 2019

@eliska13 radšej zlou tetou 🙂

anjika44
autor
10. jan 2019

@abbey1 Kedy dieťa pochopí, že mám rakovinu a nemá byť taký zlostný? Jeho dokáže rozčúliť už aj to, že kvety na obrázku nie sú modré ale červené...fakt každá blbosť. Niekedy mám dojem, že by s ním mal čo robiť aj človek, ktorý je mixom Švejka a Andera z Košíc. Ja viem, že má len tri roky, ale on sa rozčuľuje za také blbosti, ktoré by si iné deti ani len nevšimli. V škôlke vraj poslúcha. Z toho mi vyplýva, že som totálne sprostá a neschopná matka a najradšej by som tam niekedy išla na tzv. hospitáciu, aby som videla, že ako to tie učiteľky robia, že tam je dobrý.

abbey1
10. jan 2019

@anjika44 3 ročné dieťa nepochopí nikdy, že máš rakovinu. Oni len vidí, že má mama problémy a tak to niekedy využíva či zneužíva. Ale ver, že tak sa správa väčšina detí, ak to rodičia neustoja. Keď sa cítiš neistá, skús sedenia s psychológom, aby tebe poradil, ako pracovať s malým a hlavne so svojimi emóciami. Tam je hlavný problém.

kiara3
10. jan 2019

@anjika44 ja mám tiež niečo podobné doma...A keď bol menší tak keď som niečo od neho chcela tak som išla k nemu s tým že sa na mňa díval keď som mu povedala čo ma urobiť alebo aj dala ruku na rameno aby reagoval že hovorím s ním...Potom to urobil na 1x....Teraz ma 8 rokov a keď mu niečo poviem musím zopakovať 10x pri tom moju požiadavku počul len sa mu nechce....takže vyhliadky do budúcna žiadne...bude to tak stále 🤣

kiara3
10. jan 2019

@anjika44 to že je škôlke dobrý nieje o tom že ty si zlá mama....Ale to že si mama a deti sa môžu inak správať doma inak u babky a inak v škôlke...náš sa tiež na všetko rozčuľuje ale my už aj vieme prečo....A riešime to s odborníkmi...A deti vo veku 2-4 rokov su v obdoby vzdoru

jersey87
10. jan 2019

@anjika44 booooze s tym prezliekanim do pyzama akoby som citala o nas. Potom som ja ta zla a tatinko hra chrumkaveho. 😂

anjika44
autor
10. jan 2019

Keď kričím, tak zlosť z malého nevyprchá. Keď sa tvárim pokojne, tak isto aj naďalej kričí. Tie ženy, ktoré máte viac detí - kašlete na to, keď majú záchvat zlosti a nevšímate si to, alebo máte pokojné detičky? Lebo neviem si predstaviť, že by som mala takýchto dvoch či troch cholerikov.

eliska13
10. jan 2019

@anjika44 napadlo Ta niekedy, že je tvoje zrkadlo?je nestabilný a cholericky ako ty.Zmateny.... raz je mama taká raz taká raz dovolí, raz nie.Ty naňho tlačis vo veľa veciach on je dieťa nie dospelak.Mala by si sa zamyslieť preco Ťa rozčuľuje, lebo si to ty.dufam, že ho nemanipulujes tým, že si chorá, že.....

anjika44
autor
10. jan 2019

Jasné, čítam mu lekárske správy namiesto rozprávok. 🙂 A už sa snažím byť zásadová, keď niečo nedovolím, tak nedovolím. A neviem, ako by som mohla manipulova trojročné dieťa. To sa nedá.