3ročný syn nereaguje, keď sa mu niečo povie potichu a s kľudom

anjika44
8. jan 2019

Mám doma malého čertíka. Je síce aj múdrejší (aspoň mne sa zdá), ako by mal byť v jeho veku, no často vystrkuje rožky. Keď mu niečo človek povie, aby urobil - napríklad má pri večer sedieť pri stole a nebehať po kuchyni, má si obyť papučky atď, tak nereaguje, ani keď sa mu to zopakuje viackrát za sebou. Až keď mu to poviem s krikom, vtedy poslúchne, no samozrejme, rozplače sa. Ako sa to dá bez kriku? Myslím, že 5x zopakovať kľudným hlasom stačí. A nechcem svoju požiadavku opakovať aj stokrát, lebo už pri tých piatich razoch si pripadám jak taký debil. Sluch má syn v poriadku.

anjika44
autor
11. jan 2019

@daisylucky ale figu borovú, som zlá matka, horšiu odo mňa nepoznám

beky1813
11. jan 2019

@anjika44 presne,, vystihla si to. Ina na teba nema 👍

anjika44
autor
11. jan 2019

a buď sa na všetko vykašlem a nech si dieťa robí čo che u manžela, alebo všetko okolo dieťaťa budem robiť len ja a nech som potom jak mátoha,

anjika44
autor
11. jan 2019

@beky1813 na hlavne ty, ty si naopak najdokonalejšia, my dve sme taký protipól

beky1813
11. jan 2019

@anjika44 tomu ver, ja jeden koniec rebríčka, ty druhy 🤣

daisylucky
11. jan 2019

@anjika44 teda nechcem ta dako urazit, ale bud mas pred kramami alebo by ti ozaj bodla rada od psychologa alebo len prilis vela pocuvas vychvalovanie sa inych mamiciek na ihrisku a pozeras prilis vela nastajlovanych fotiek od inych mamiciek na fb. Si minimalne priemerna matka a riesis a trapis sa preto, co kazda druha, co ma trojrocne dieta. Ved si precitaj poradnu od psychologicky na mk, pisu tam hlavne matky deti od dva do sest rokov, pretoze najma v tomto veku vie detom ,,celkom dobre prepinat,,.

daisylucky
11. jan 2019

@anjika44 tu je link a dokaz, ze nie si jedina, co toto riesi https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

beky1813
11. jan 2019

@daisylucky psycholog, toto rieši od narodenia maleho, samozrejme pod roznymi menami,

anjika44
autor
11. jan 2019

@daisylucky pred krámami nemám, lebo už nemám maternicu - ale možno mám metastázy v druhom vaječníku

daisylucky
11. jan 2019

@beky1813
@anjika44 ok, zjavne je tato debata o niecom inom ako o vzdore trojrocneho dietata, k tymto inym veciem poradit ani sa vyjadrit neviem...
@anjika44 snad sa ti zdravotne polepsi, drzim palce

danula.ch
11. jan 2019

@zirafkasaska u nás fungujú odchody do školy tak, že ak sa jeden deň nestihnú vychystat načas, o toľko skôr ich na druhy deň zobudim. Alebo im ten čas od rátam od času, ktorý môžu byť inak na x boxe. ..... Úplne ideálne by bolo nechať ich vyzrat následky neskorého príchodu, ale to by učiteľky mojich detí nepochopili

slecnad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulienkax
12. jan 2019

@anjika44 ale jasne ze neskákali ale silno mi argumentovala a tažko jej bolo dohovoriť. Jej maminka kecala s inými mamičkami A vobec si ju nevsimala. A este aj po strome lozila a jej maminke to bolo jedno. Mne by to bolo šumafuk lenže moja dcéra chcela po nej opakovať.

anjika44
autor
12. jan 2019

Najhoršie na tom je, že kvôli správaniu mojho dieťaťa som uplne prestala chcieť sex. Ako mám mať chuť, keď vrieska kvôli každej blbosti, je permanentne zlostí (má aj svetlé chviľky, ale tie zlostné prevládajú)...mne je to jedno, keby si aj manžel našiel milenku, ale pokiaľ bude moje dieťa také vznetlivé, tak odmietam aj ten sex. Keby len občas, ale on hysteričí za každú blbosť - nejde mu dať dokopy dva diely stavebnice? Začne hádzať vecami. Nejde mu obliecť ponožka? Kričí, že to počujú asž na prízemí. Pri modsávaní soplikov a umývaní vlasov idem ohluchnúť. Podľa detskej lekárky vraj adhd nemá...tak neviem -- je to nejaká porucha, alebo je to normálne? Ja to vidím, že neumriem na rakovinu, ale že ma skolí infarkt. Alebo mu povieme, že aby sa išiel vycikať a on začne kričať, ako najhlasnejšie vie, že niééééééé, veď včera som bóóóóól...atď - skrátka zlostný je kvôli všetkému.

anjika44
autor
12. jan 2019

Napríklad. ked neche si upratať nejaké hračky, tak ich upracem ja, ale minimálne jeden deň ich potom nedostane...nech si vrieska a odvráva v školke, tam platíme 400 euro mesačne, ale tam je žiaľ dobré, potom sa musí doma ventilovať...a fakt niekdy vyskúšam aj to, že on ked napríklad nechce si obuť papučky, lebo MUSÍ sa ešte neviem ako dlho hrať soí stavebnicou, že ja mu nedám nejakú hračku, lôebo MUSÍM si prečítať noviny. Len to asi ohluchnem.

anjika44
autor
12. jan 2019

Tak mi napadlo - nemôže byť zlostný kvoli tomu, že jedáva sladké? Ale myslím si, že aj iné deti jedávajú a neviem, či aj ony sú také zlostné. Keby som mu prestala dávať sladké, zlepšilo by sa to, alebo by bol ešte zlostnejší? Smola, že má povahu po mne - ale vraj ja som akko dieťa taká zlostná nebola.

eliska13
12. jan 2019

@anjika44 ja si pamätám ako si opisovala, keď bol malý odsávanie soplov, umývanie vlasov a držať ho nasilu, lebo musí, lebo...mama tak chce.A to bol mimino.Myslim, že ty si mu to zhnusila tým tvojim nasilu prístupom.To nie je vytka, ale na zamyslenie sa.Ked vrieska, že sa mu nedarí chyť ho a vysvetli mu, že ak bude vrieskať vezmes mu to, prípadne sa spýtaj či mu môžeš pomoct.Neviem veď si pedagóg musíš vedieť niečo ako motivovať deti.On je ako ty a to Ťa najviac irituje.spravte z umývanie vlasov zábavu nech si sám namydli daj mu poháriky do vody spravit to ako zábavu možno sa to zlepsi

anjika44
autor
12. jan 2019

@eliska13 tak príd na návštevu a zabav ho ty pri tom 🙂 a muselka som ho držať nasilu, inak by mi utiekol z vane pri tých vlasoch a dochrámal by sa..ale vlasy už umývam pri umyvadle, opláchnem vodou pomocou rúk, dám šampon a znovu oplachnem vodou - sice nie je to dokonalé, ale lepší sposob som zatial nevymyslela...a neviem, aku zabavu mám spraviť - lebo ked mu poviem, že idem ho sprchovať, najmenej 20x mi predtým stihne zopakovať, že niééééé vlasyyyyy...no asi tak

anjika44
autor
7. mar 2019

Tak situácia z dnešného večera. Syn si mal upratať hračky - konkrítne dať časti stavebnice do krabice,namiesto toho skákal po kuchyni, behal po byte, až keď som na neho zrúkla, začal upratovať. Keď ho muž prezliekal na noc, tak skákal po posteli (syn, nie manžel), až keď som zvýšila hlas, tak prestal. A manžel mu nič nepovie, ani keby neviem čo dieťa robilo.