4 ročný chlapček sa stále pocikáva

martija
30. sep 2012

Chcela by som sa vas opytat, predtym,ako navstivim lekara na vase skusenosti. Niekde som citala,ze do 5 rokov ide o normalny jav. Podotykam,ze sa pocikavame iba vnoci. Prolem je vsak v tom,ze sa mi syn pocikava noc-co noc. Malokedy sa stane,ze sa nepocika, niekdy sa pocika aj dva-krat za noc. RAda by som vedela, ze ti, co mate pdobny problem,co na to vasi lekari, ci to treba riesit. Plienky sa vraj uz neodporucaju, podlozka mi zachrani akurat tak plachtu a matrac,ale co s perinami, vankusmi ,co vsetko poocikava....Mame aj tzv. treningove nohavicky, su z frote materialu, vnutri maju igelit,ale aj tak ich precika komplet so vsetkym. Neviete o nejakych,ktore by zostali mokre (teda citil by,ze sa pocika) ale neprepustili by to? Alebo ako to riesit? Pocula som,ze ani budenie a davanie na nocnik neni vhodne,koli tomu,ze zase sa to dieta spolieha na vas, a nie na seba....A este som zabudla napisat,ze cez obed sa casto pocikava aj v skolke,ked zaspi.....Som z toho dost uz zufala, to pranie je dost na nervy, rano som nanho uz nakricala, ked ocikal aj druhu postel, az mi to bolo luto,viem,ze to tiez neni riesenie.....
Ospavedlnujem sa, ak som diskusiu zaradila nespravne,ale naozaj netusim,ci uz ide o dajaku chorobu,ale je to normalne....

marecek4
6. okt 2012

@martija nee,ztratit vážně nemáš co,leda tak chlapeček počuranou postýlku-a o tu nestojíte 🙂 a to mráčkování je podle mého taková nenásilná metoda pro prckovu zodpovědnost

sakura77
14. okt 2012

ahojte baby-tak som vas prisla povzbudit,pretoze sme riesili toto iste...a uz mame po probleme uplne jednoducho 🙂
maly bol dost skoro bez dennej plienky,nocna bola dost problem,skoro do 4 rokov a stale plna rano...tak sme zacali skusat bez plienky,no samozrejme pocikany kazdu noc....tak som vzdy ked sme isli my spat ,ho dala vycikat..a takto to pokracovalo dlhsiu dobu-teraz ma 5,5 roka,pokial som ho nedala okolo polnoci vycikat,do rana pohroma..uz som zvazovala aj lekarku,ze asi bude nejaky problem s tym,nefrologia alebo nieco take... a pred mesiacom som sa uz vazne dozrala a urobili sme si spolocne tabulku,vyfarbili,polepili farebnymi obrazkami a dohodli sa ze ked bude na nej 7 po sebe nasledujucich hviezdiciek(hviezdicka ked sa nepocika a ide sam v noci sa vycikat,alebo vydrzi az do rana,cierny bod za pocikanie) tak ze potom moze ist do hrackarstva si vybrat akukolvek hracku ktora sa mu zapaci..samozrejme som tomu nedavala ziadnu nadej na uspech,ale tak ze ked to nevyjde,pojdeme uz to riesit po doktoroch....
a baby,na moje pocudovanie,vecer sa vycikal,pripomenula som ze dnes v noci ja nepridem ho dat vycikat a budeme sa rano tesit na hviezdicku🙂 prva noc,nic...vydrzal do rana..tak som to brala,ze nahoda🙂druhu noc nic,prisiel sa sam vycikat a takto to islo az po tu siedmu 🙂fakt som tomu neverila,ze by sa to mohlo podarit a ono ano..na 7my den sme isli do dracika kupit hracku a odvtedy sme uplne bez problemu,bud vydrzi alebo sa ide v noci vycikat,vacsinou nas zobudi,ze ide,ale tak to je pre mna uplne najmenej 🙂
drzim palce aj vam..mozno je to fakt len v hlave 🙂 ako u nas 🙂

andulka13
15. okt 2012

@sakura77 Ahoj! To je super, ze sa vam to podarilo! No u nas a myslim aj inych, co tu pisali je problem v tom, ze tak tvrdo spi, ze sa nezobudi, ani ked je pocikana a je jej zima ☹ . To, co si pisala sme uz davno skusali, funguje to len v pripade, ze ju dame 2x za noc vycikat. Sama sa zobudila, ze chce cikat, za tento rok asi len 3x. Takze mi uz nekreslime ani neodmenujeme, lebo ona velmi chce ale nejde to, tak ju davame cikat, aby nebola z toho frustrovana. My sme s tym kreslenim a odmenovanim zacali v januari, tak si myslim, ze takto fungovat cely rok, by asi nebolo to, co prave chceme. Tak my uz radsej volime cestu vysetreni a uvidime...o dva tyzdne ma 6 rokov, tak si myslim, ze uz niet na co cakat. No aj tak, vdaka!

sakura77
15. okt 2012

@andulka13 no ja som bola sama prekvapena,lebo u nas to tiez tak bolo,ze sa nezobudil kolkokrat som prisla on mokry a spi si veselo....tak som fakt rada lebo uz som sa bala jak budeme chodit po doktoroch...drzim palce... 😉 🙂

andulka13
15. okt 2012

@sakura77 Dakujem, dufam, ze sa to niekam pohne a my sa z toho konecne dostaneme. 🙂

sakura77
15. okt 2012

@andulka13 urcite ano,ved nikto sa nepocikava do 18tky 🙂

andulka13
12. dec 2012

@martija
@evelin325
@sakura77 Ahojte dievcata! Tak sa vam po dlhej dobe hlasim, aby som vam dala vediet, ako na tom sme. Trosku to trvalo, no boli sme na antibiotikach, tak sa to cela posuvalo. Vysledky mocu u pediatra boli v poriadku, odporucil nas k nefrologovi, kam sme sa objednali, no kym sme sa tam 26. novembra dostali, tak sa nieco zmenilo. Kratko na to, co som pisala naposledy, sa nam obcas podarilo zabudnut dat malu v noci cikat a ona sa nepocikala!!! Tak sme po case prestali a drzi sa, len sem tam sa jej stalo, ze si ucvrkla (ako to nazval nefrolog) ale zobudila sa na to! Na nefrologiii jej opat odobrali moc, aj ten bol v poriadku a robili sono (oblicky, mechur a tak), tiez to bolo v poriadku. Tak sme si tam s doktorom presli celu genezu ako sa k tomu dostala a vlastne az tam som si uvedomila jednu vec, ze tato zmena nastala asi tak mesiac po tom, co sme zmenili skolu. Mesiac po nastupe sa zacala pocikavat (pred 3. narodeninami) a mesiac po nastupe do novej (Cirkevnej skolky) sa to zacalo obracat k lepsiemu. A doktor mi dal za pravdu, ze to je vyznamny fakt. Vravel, ze niekedy staci len jedna ucitelk, a aj to staci ak len zastupuje, a niektore deti potom trpia enurezou, ze aj u jeho syna to tak bolo. Potesil ma, ze to ucvrknutie bez toho, aby bola pod nou mokra postel, je posledny krok k uplnej suchote! Pochvalil nas, ze nam nema co povedat, lebo vsetky zasady enuretickeho rezimu dodrziavame (to co som popisovala vyssie) a mame v tom pokracovat. Mame prist na kontrolu o 3 mesiace a tam prinesieme v dvoch flaskach vsetok vyzbierany moc z noci pred tym, v jednej vsetok nocny a v druhej ranny, no musi to byt vsetok, nic nesmie chybat. Tak som zvedava, co z toho bude🙂
No a teraz sme na tom tak, ze uz ju nedavame v noci cikat, iba ak naozaj vynimocne pred spanim este pije, a vydrzi. Myslim, ze je to naozaj tym, ze v tejto skolke ich pustaju cikat aj cez spanok a uz nema strach, ze sa pocika. Oni nam sice tvrdili v tej predoslej, ze ich pustaju, no potvrdili nam to viacere deti, ktore presli do novej skolky, ze tu je lepsie, lebo tu nas pustia cikat, ked spime. Myslim, ze to hovori za vsetko, len skoda, ze tato skolka vznikla az teraz v septembri, mohlo viac deti skorsie a pokjnejsie spavat.
Tak sa drzte v zdravi a dufam, ze tu uz ziadna z nas nema problem s pocikavanim nasich zlaticok! Pekne zasnezene predvianocne dni plne pokoja!

maajka83
12. dec 2012

@sakura77 aj my sa trapime. Tiez bol skoro bez dennej plienky. Mal rok aj pol, ale nocnu mal do 3 r. plienka plna, tak sme to stopli, a skoro dva roky sme ho nosili dva, tri krat na wc a aj tak sa pocikal. Teraz sept. Ked som dva tyzdne kazd den prala celu postel, som zavolala znamemu prim. Na urologii, povedala som co je vo veci, objednal nas na vysetrenie. Potom nam dali lieky, mysli, euricin, ktory nam pomohol. Pred liecbou sme 24 h.zapisovali o kolkej a kolko vypije a tiez ked cikal. Vsetko som merala mnozstvo a cas. A potom pocas liecby. Na kontrole sme to ukazali a podla tych hodnot nam povedali ze sa to zlepsilo. 3hoc pred spanim nemoze pit, a dve hodiny po zaspati ho dam este cikat cca okolo 22hod a potom bud vydrzi,alebo ide sam.

martija
autor
12. dec 2012

@andulka13 tak to je super, ze mate taketo pozitivne novinky. My sme boli tiez u nefrologa. Vysetril moc, oblicky, vsetko v poriadku,Takze nam nasadil umely hormon. Vravel to,co som uz vedela,ze vnoci blokuje moc tento hormon, a pokial neni vyvinuty, tak sa moze dodat zatial umelo. Ale kedze tento umely hormon ziadnym sposobom nestimuluje tvorbu toho priodzeneho, teda nelieci,tak som sa rozhdla,ze ho davat malemu nebudem. VEd to mam zajedno, ci davam hormon,alebo plienky, lebo v kazdom pripade pomaham telu, kedze si nevie pomoct same, akurat,ze v priapade plienok nezatuazujem oblicky a vyhnem sa umelej hmote v podobe liekov.Takze tak, radsej si pockame, kym sa to samo priodzene upravi. Som rada,ze oblicky a moc boli v poriadku, to bolo pre mna pri vysetreni podsatne. Takze ani na kontrolu nemozme ist,kedze sme nerespektovali liecbu,ale myslim,ze v nasom pripade nevadi, kedze mal vsetko ok. Inak neviem, co je vo vdzuchu,ale aj my sa lepsime (klop klop) mava viac suchych, ako zacikanych plienok. A zrovna ked mu nedam sa posti 😀 . Aj segra co mala malu,tak to iste, tiez sa v poslednej dobe lepsi. My sme nepresli ziadymi zmenami,tak u nas to bude asi naozaj len tym hormonom..
Aj my prajeme krasny advent..

sakura77
13. dec 2012

@andulka13 🙂 super,teda,psychika ma velku moc....🙂 ja sa priznam ze sme mali nehodu este,ale tak ja mojho proste nedonutim nenapit sa,on vela pije,hlven vecer a fakt si neviem predstavit ze 3hodiny pred spanim by necikal....tak ale je to o milion percent lepsie a najvacsia sranda je ze malinka,co mala teraz 3 roky,je uz tiez bez plienky,ale ta sa rozhodla sama ze nechce,pritom ju mala 5 kilovu rano,tak som jej nedala presne od 3nerodenin a pekne bud vydrzi celu noc,alebo sa vypyta cikat ze sa zobudi🙂takze si z nej musi synator brat priklad 😀

@martija drzim palce aj vam,neboj,navzdy to nebude🙂
@maajka83 a kolko ma maly? lebo tak ja do 4 rokov 4,5 rokov by som este neriesila...

maajka83
13. dec 2012

@sakura77 maly bude mat 5 rokov. keby mal menej tak tiez neriesim, ale uz je velky.

sakura77
13. dec 2012

@maajka83 tak ano,uz treba...

savanah111
17. feb 2013

Ahojte! My mame problem s cikanim uz dost dlho. Cez den uz nema plienku asi od dvoch rokov. ani neviem presne, ale tej nocnej sme sa este do teraz nezbavili. Zacala som skusat pred tym ako mala ist do skolky, nedavatjej na noc. Vecer som ju dala okolo 8-9vycikat, potom okolo polnoci, a aj tak sa zobudila dve hodiny nato, a pocikana az za usami. Takto sme fungovali asi nejake tri tyzdne, niekedy sa nam zadarilo, aj jednu noc vydrzat pekne nepocikana, ale potom tyzden v kuse. Zacali sme mat doma ako na mestskych zachodoch, ja nevyspata, mala tiez, lebo som ju na cikanie budila, tak som to vzdala. Od vtedy ma kazdu noc plienku 5kilovu rano. Zaujimave na tom je, ze cez den sa nepocika, ani v skolke, ani doma. A v noci, ked nahodou spi u starych rodicov asni tam sa nepocika, preto minule svokra zostala zaskocena, ze doma sa pocikava, a zacala malej davat rozumy, aby jej povedala, ked jej dam plienku. poucovala mna, ze aby som ju davala vycikat pred spanim, a podobne uz davno odskusane veci. Mala kd sa rano zoudi, vidiet na nej, ze ju to mrzi, ale nedokaze to ovplyvnit, je mozne, ze by na to este "nedospela"? Inak je neuveritelne sikovna, aj v skolke, len toto cikanie. Co mam robit? Ja uz neviem. Dakujem za rady! 🙂