4 ročný chlapec je veľmi citlivý

ankalv1
20. feb 2013

Ahojte potrebovala by som radu okolo staršieho, ak ste sa s tým niektorá stretli.. Tomino je dosť citlivý, nieže by bol prehnane maznavý, skôr sa chce často pritúliť atď.. to je ok- doma, lenže každý deň mi príde domov zo škôlky že sa s ním nikto nehrá a že nemá žiadnych kamarátov. keď som sa na to pýtala učky povedala mi že no on sa niekedy hrá s deťmi a niekedy sám ,ale že veď jemu je tak dobre.. no ale asi ani nie Bohvie čo sa mu preháňa hlavičkou. ja sa mu snažím dohovárať nech sa hrá viac s deťmi ako sám, ale on mi povie že s chlapcami byť nechce lebo sa bijú a dievčatá sa hrajú spolu.. tak čo s ním? ďakujem za rady 🙂

ankalv1
autor
20. feb 2013

Sorry- preklep v názve 4-ročný

zvedavamt
20. feb 2013

Strach prekoname len tym,ze robime veci ktorych sa bojime alebo ich nemame radi.
Ak sa nezapaja v skolke,dobre by bolo ho brat "za detmi aj inde. My sme boli do 6r doma s malou,tak sme chodili do materskeho centra,na rvozne tvorive dielne, kruzky, herne a tam som si na nu dozrela.
V skolke tazko daco riesit,ked im to samo nedochadza,ze by ho bolo dobre viac zapojit do kolektivu. Neoplati sa na to upozornovat, viem z vlastnej skusenosti,ale mozno mate lepsie ucitelky ako u nas. 🙂
Mozno sa ho opytat s kym sa v skolke hrava a potom urobit hraciu navstevu u kamarata,alebo u vas. Dcera tak bola u kamosky, dovtedy nikde mimo domu nespala. Sice si vytrpeli s nou do rana,ale potom uz si zvykla a nebol vobec problem v skole v prirode na tyzden z domu.

ankalv1
autor
20. feb 2013

@zvedavamt dík no toto všetko my robíme odmalička sa stretávame s inými deckami nemal nikdy problémy ale tu v triede naozaj majú dosť chlapcov čo sa bijú a to on moc nemusí.. deti s ktorými sa mi stretávame sú akurát choré tak možno má len teraz blbé obdobie a prejde to, no neviem..

katecameron
20. feb 2013

aj ja ma doma takeho len uz ma 8 rokov s chlapcami sa nechce hrat doteraz lebo su podla neho sprosty a biju sa a biju aj dievcata neviem ci sa to da nejako skorigovat kewd raz nechce
@ankalv1