4 ročný syn. Aký veľký je ten váš?

fifi555
1. aug 2008

Caffte,
mam 4 rocneho syna, je nejaky drobny. Ma 107 cm, 19.5 kg . Teda si myslim, ze je drobny... 😕 ake su vase 4 rocne deti? Vidim tu miery rocnych, dvojrocnych, 3 rocnych....tak ma zaujima aj tento vek.

kmnigvil
29. jan 2011

@adetka Moja dcérka bola hospitalizovaná, keď mala 1 rôčik. Nestále vracala a nič nechcela jesť. Lekári jej v nemocnici diagnostikovali anorexiu. Vtedy vážila iba 8 kilogramov a merala 80 centimetrov. Po dvoch mesiacoch jej zistili, že má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a nie anorexiu.

adetka
29. jan 2011

@kmnigvil ... nasa nevracia ... alergiu na mlieko nema...

kmnigvil
29. jan 2011

@adetka Tak je iba slabý jedáčik. Ale keď je hravá a zdravá to vôbec nevadí. Moja tak veľmi narástla od 2 do 3 rokov. Keď mala 2 roky vážila 12 kíl. V priebehu roka pribrala až 7 kíl.

ria80
29. jan 2011

Jak může mít miminko anorexii? 😕

kmnigvil
29. jan 2011

@ria80 To ani mne nie je jasné. Ale takú diagnózu nám napísali do prepúšťacej správy, keď nás prepúšťali z nemocnice. Malú tam prijímali, lebo mala vysokú horúčku, nechcela jesť a neustále iba vracala. Všetky krvnú testy boli negatívne. Až po dvoch mesiacoch nám zistili, že malá má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Vtedy detičky rapídne chudnú, nechutí im jesť, majú veľké bruško a veľa vracajú. Ale našťastie po 1,5 roku sme sa z toho vyliečili.

ria80
29. jan 2011

Anorexie je přece psychická nemoc,kdy se člověk rozhodne vědomě nejíst.Ne z horečky a nemoci.
To přece u miminka není možný.Nechápu,jak to vůbec mohlo někoho napadnout.

kristi
29. jan 2011

Mia ma 16kg a 102 cm ve 4 letech, zadnej cahoun z ni nebude 😉

jolinka
29. jan 2011

no od nas asi mensi nebudu, mladsia dcera ma teraz 4 roky a 4 mes, meria 96 cm
starsia je trosicku vyssia, 96 cm mala na rovnych 4 roky 😉

katy1979
29. jan 2011

@kmnigvil co blbnes s obezitou nas maly ma tiez 19kg len 110cm a teda tucny nie je. pri 104 mal skoro 18kg.

bera28
30. jan 2011

Holky, sorry, že vám sem lezu, ale já mám taky dvě vychrtliny, počítám, že ve 4 letech se dohrabeme tak na 13 kg. Jen jsem chtěla opravit @ria80 a @kmnigvil - anorexie je nechutenství neboli snížený pocit chuti k jídlu. To opravdu není psychické onemocnění. Takže i mimino má klíďo diagnozu anorexie. Vy jste si to spletly s mentální anorexií, ta se dá diagnostikovat zhruba od 6.let věku 😉

ria80
30. jan 2011

@bera28 Aha,myslela jsem,že anorexie je jen jedna,ta mentální.

kmnigvil
30. jan 2011

@katy1979 Ja vôbec neblbnem s obezitou. Na detskej endokrinologickej ambulancii nám ju diagnostikovali a musíme tam pravidelne chodiť aj na kontroly. U dcérky musíme dávať pozor nato, aby nám nepribrala. Musí si udržať svoju hmotnosť čo sa nám aj darí. Za 3/4 roka pribrala iba 0,5 kilogramu. Ak by veľmi pribrala, museli by sme ísť na genetické testy, či náhodou nemá nejaké genetické ochorenie, kvôli ktorému tak veľmi priberá.

silvia_pp
30. jan 2011

Dcérka bude mať o mesiac 4roky, meria 110cm a váži 18,5 kg 🙂

lucire
31. jan 2011

môj syn má 3,5 roka a som neštastná lebo sa mi zdá, že je malinký oproti ostatným deťom v jeho veku...čiže meria 97cm, a váži 13kg. manžel je vysoký ale do svojich 15rokov bol krpatý tak snáď ešte dobehne ostatných.

evina313
31. jan 2011

starsi syn bol vzdy drobunky, maly, chudy....teraz ma 15r. chudy ostal, a narastol zatial do 172 cm a este predpokladam, ze rastie. ja mam iba 164 😉 mladsi syn ma 2,5 r. 98 cm a 14 kg, myslim, ze je tak akurat. rovesnikov mame aj vacsich, ale zas aj mensich. ono sa to dost otoci v puberte, hlavne chlapci. treba pozriet aj na rodicov, surodencov...ale mam aj znamych, co su obaja vysoki a deti maju malinke, chuducke, dievcatko tusim berie aj rastovy hormon. ale zase oni sa aj malinki narodili, obaja predcasne. ten rastvy hormon jej tusim nasadili az v 6 rokoch, alebo tak nejak

kamilecka
1. feb 2011

Ahojte

kedze moj syn v aprily bude mat 4 roky ..tiez ma zaujimalo kolko by mal aspon priemerne mat

http://www.rodiciaaja.sk/?page=telesnyvyvoj.html

kamilecka
2. feb 2011

@lucire moj syn ma 3 roky a 9 mesiacov a ma 100cm a 14,5 kg

@ivett1 dik ...uvidime po kom budu deti ....ja mam 155cm a manzel ma 185 😀 😀 😀

ivett1
2. feb 2011

@kamilecka 😀...mame skoro rovnake vyskove miery 🙂 (ja a môj m)...tiez som zvedava, ako sa to bude vyvijat...ale zatial to vyzera, ze dcerka bude po mne-drobcek a syncek po mazelovi 😉

kamilecka
2. feb 2011

@ivett1 u nas to je praveze naopak ......dcera je na svoj vek vyssia ako bol syn v jej veku ...dost ho predbieha..... 😅 tak snad to nebude tak ze ona bude vysoka a on nizky ...to by bolo horsie 🙂

ivett1
2. feb 2011

@kamilecka ...aj ja som bola vzdy vyssia ako moj bracho a v puberte ma prerastol o cele dve hlavy ....😀

lucire
2. feb 2011

@kamilecka no určite to nený tak zlé ako vidím. Len si myslím, že niekedy ľudia stále porovnávaju podľa toho ako kto vyzerá

katecameron
2. feb 2011

@kamilecka aj moj je aprilovy ktoreho aprila ste vy? nase cerstve miery su 105cm a 16kg mal 17 ale po 2mesiacoch choroby schudol na 16 inak je chudí ako rebro ked tak holy beha mam z neho dost ako keby sme mu jest nedavali 😀 😀

kamilecka
2. feb 2011

@katecameron 17.4 sa narodil .....no moj tiez posobi dost chudo pri 100cm a 14,5kg 🙂

katecameron
3. feb 2011

@kamilecka tak to je super aj moj je17.4.2007 o 19.08narodeny v BS

kamilecka
3. feb 2011

@katecameron no veru 17.4.2007 o 21:20 v Ke 🙂 sranda ..... 😀

katecameron
3. feb 2011

@kamilecka no tak sme trpeli priblizne v rovnakom case 😀 len v na inom mieste v ten den sa vf Bs narodili traja este pred obedom chlapcek Roman o tretej poobede Emka a Vilko ten moj bol posledny ten sa az tak neponahlad ale primar o siestej vecer pritvrdil lebo chcel ist domov este mi nic nebolo skoro ziadne kontrakcie ale potom do hodiny bol chlapcicek na svete 3430g 51cm ma v papieroch ale na sale vraveli 52cm a moj muz tvrdí ze on videl ked ho merali a ze mal 53cm tak si vyber 😉 😀

bubatinko
9. feb 2011

uff, no moj starsi syn uz ma par mesiacov po 4 rokoch a vyska 119cm a vaha 18kg
tato tema je do nejakej statistiky?? 😀

dara76
9. feb 2011

@bubatinko moj bude mat o par dni 7 rokov a meria 116 a vazi 18-19kg

bubatinko
9. feb 2011

@dara76 no ja som uz z neho niekedy zufala s oblecenim 😀 on je taka vyska po tatinkovi lebo on ma trosinku nad dva metre 😀 a mladsi syn je na tom tak isto ze dĺžeň 🙂 ten ma 2 roky a meria 106cm a vazi 17kg 😎