Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

4 ročný syn máva pocikané slipy

oluska88
22. mar 2013

Ahojte mamicky.Mam problem s mojim 4 rocnym synom.Uz su tomu dva mesiace,co prestal chodit sam na wc.Vzdy sa isiel sam vycikat aj vykakat.Za posledne dva mesiace ma vzdy ocikane slipy alebo okakane.Musim ho stale upozornovat na to,aby sa pytal,ked sa mu bude dat,alebo jednoducho nech ide.Od plienky je odnauceny vyse roka.Ake mate vy skusenosti a co ste robili,ked ste mali takyto problem?

palinkovamaminka
22. mar 2013

Ahoj. Kazdy krat sa pocika, ci len niekedy? Mali ste nejaku zmenu velku pred tymi dvoma mesiacmi?
V prvom rade by som sla ale na kontrolu k detskej lekarke, ci nahodou nema nejaky zdravoty problem.

sendy182
22. mar 2013

@oluska88 čo sa udialo pred tými dvomi mesiacmi? 😉

oluska88
autor
22. mar 2013

@palinkovamaminka skoro kazdy den.Jedina zmena co sa udialo bolo to,ze mladsia dcerka zacala chodit.ale pochybujem,ze to ma s tym nieco spolocne
@sendy182

sendy182
22. mar 2013

@oluska88 chodí do mš?.........

oluska88
autor
22. mar 2013

@sendy182 nie,az od septembra nastupuje...

aristka
22. mar 2013

je ešte maličký,bude sa ešte opakovať,že bude cikaný,podľa toho čo píšeš neviem,či si riťku po stolici utrie sám ,lebo na to je ozaj maličký,,sprav jedno,keď pôjde cikať choď za ním a znovu mu ukáž a vysvetli ako to chlapci robia,inak malá ti chodí na nočník,lebo je dosť možné,že napodobňuje sestra sadne si na wc a ciká potom širinu marinu 😀

sendy182
22. mar 2013

@oluska88 tak možno ide o krok späť.........u neho........ak sa vylúči choroba.......čo pravdepodobne nie je...... 😉 ....skús sa s ním porozprávať a vysvetliť....že je šikovný a či nechce radšej ešte do nočníka.....od rána mu pripomínaj cikanie......aj pred prechádzkou a podobne...pochváľ ho ak bude v suchom......ak nie tak len prezleč bez výčitiek 🤐 ...........moja známa mala podobný problém so synom tak sa mu vysvetlila že bude mať naspäť plienku.......a pochopil to 🙂 ..........

kacena4
22. mar 2013

@oluska88 ak je to len "cvrknutie" a spinenie je to asi od stresu. ak dcerka zacala chodit co je pre neho uricte VELKA zmena moze to byt jeho krok spat a prejavil sa tymto sposobom pockaj mesiac dva a ak sa to nezlepsi po vysvetlovani nie zastrasovani plienkou... (tebe by sa tiez nepacilo, keby sa ti niekto vyhrazal ze sa prepusti z prace, ked toto nespravis...a ty si v strese) ta velka zmena je v tom, ze doteraz mal svoj zivotny priestor len pre seba svoje hracky SVOJE.... ale teraz ked zacala chodit lahsie a skor a hlavne sama sa dostane aj do jeho osobnej zony co ho moze rozrusovat a takto sa to prejavi drzim palce nech to mate cim skor za sebou. hlavne ho nestresuj nech sa to nezhorsi

sendy182
22. mar 2013

@kacena4 moja známa sa mu nevyhrážala plienkou.....len sa ho opýtala či si pamätá keď nosil plienky......a či ich chce mať naspäť.......to bolo len dohovorom.......... 😅 😅 😅......mal malého bračeka