4 ročný synček máva záchvaty zúrivosti

tvks
10. nov 2012

mam 4 rocneho synceka a 3 rocnu dcerku,syncek mava niekedy zachcaty zuryvosti,uz som vyskusala vsetko mozne mate niektora s tymto skusenosti?Prosim poradte mi Dakujem

miskax2
10. nov 2012

@tvks ja som pocula ze ked ma dieta zchvat tak ho treba silno chytit a objat a drzat az kym sa neukludni vydela som to aj ked som praxovala v MŠ a fungovalo to aj na mojho synovca chytil amok ked sme boli v krcme na preliezkach tak som chytila a stiskala zuril napinal sa ale ja som bola silnejsia este som mu aj spievala postisku do uska 😉

hradnapani
10. nov 2012

@miskax2 myslis teoriu pevneho objatia od Prekopovej? To by bolo asi dobre si vopred nastudovat, lebo podla mna sa tym da aj ublizit. Ale ked som to videla v jednom ceskom dokumente, tak by som to asi radsej nerobila. Ani dospely ked sa hneva, tak nie je nadseny tym, ked nemoze prejavit svoju emociu a niekto ho zacne nasilne objimat. Ale kazdopadne, ak uplatnovat tuto metodu, tak az po dokladnom nastudovani, ma to svoje pravidla.
Inak poradit autorke neviem, len ma zaujala tvoja odpoved.

xlucia
10. nov 2012

@tvks
@miskax2 nie nie a este raz nie. ziadne pevne objatie, aby tym dieta este viac rozzurite. treba tomu dat cas, on prestane. hlavne sa nenechat vytocit

katy1979
10. nov 2012

Jejda len ziadnu terapiu pevneho objatia.
Co znamena zachvat zurivosti? Ak mas pocit ze to je velmi zle a nevies to zvladnut poradit sa s odbornikmi.

miskax2
10. nov 2012

@hradnapani ja taketo "mudre " knizky necitam len vravim kde som to videla a ako som to vyuzila v praxi a pomohlo to...... myslim ze dieta si skor ublizi ked ho nechame nech sa hodi o zem.... nie?

maznacik007
10. nov 2012

@tvks zavisi od toho co je myslene pod zachvatom zurivosti ... pokial pocas neho bije kope kuse vsetko naokolo nie je pristupny ludskemu slovu
my pouzivame rozne sposoby hlavne podla stavu zachvatu a podla miesta kde sa deje
pokial je takyto stav napr. v autobuse, vlaku, (dost chodime po lekaroch) tak zvyknem priputat do kocika popruhmi tak aby si neublizil a neublizil ani inym.... zvukove prejavy sa snazim nevnimat resp. kludnym monotonnym hlasom hovorim vsetko je v poriadku si v bezpeci mas pravo sa hnevat ... ale toto tiez len v istej faze... niekedy nechavam najprv par minut vypustit paru az potom to hovorim.... ak sme bez kocika tak o chytim nozky dam medzi moje kolena jednu rucku pod pazu druhu zachytim, a jemne ho skrabkam po chrbatiku...
ine ako ho takto chytit mi neostava lebo inak by si ublizil on alebo by ublizil niekomu inemu ....a proste tam musim mat zodpovednost a najma myslim na jeho bezpecie,
doma mu nechavam viac priestoru na prejavenie hnevu ma hnevaci kutik a bici vankus...
okrem toho skus vynechat mlieko... nam znizilo prejavy agresivity, plus davaj mu magnezium a B6 ja davam sumive a ja davam aj homeopatika aktualne a mam pocit ze to celkom zabera... to nam dala nasa pediatricka ona je aj homeopatka presne na mieru..
co sa tyka nejakeho ineho liekovania u tak malych deti tak tam toho neni velmi na vyber a takym malym detom sa velmi psychiatricke lieky nedavaju... pokial to naozaj neni uplne nevyhnutne..
dolezite je zistit aj spustace zachvatov...

osobne som nebola na skoleni terapie pevneho objatia, ani som o tom necitala nejako velmi ... su na to rozdielne nazory osobne si myslim ze sa da aj z toho nieco vybrat a prisposobit si to sebe a potrebam svojho dietata...
to co som pisala pomaha nam a este aj ina metoda zrkadlenie... ja zrkadlim jeho pocity a pomenuvam ich a hovorim ano mas pravo citit hnev so starsimi detmi resp. v tej faze po sa da hovorit aj sposobom ze to prenesies na seba... ano chapem ze sa citis nahnevany lebo uz si unaveny alebo pod. ja ked som unavena tiez som podrazdena.. a vtedy idem si skor pospat... co keby si to skusil aj ty?

1ingrida1
10. nov 2012

@miskax2 na moje dieta pevne objatie urcite nefunguje a posobi to na neho velmi zle. chyti este vecsi amok,pocika sa a vpziera sa az kym vladze.potom padne unavu.trvalo to niekedy aj 20 min.mne to odporucila psychologicka a povjem ti ze som to sice urbila trikrat,ale uz nidky viac.plakala som pri tom,a myslela som ze mu ublizujem,ale ona ma uistovala ze je to v poriadku.podla mna to niektore deti beru velmi zle.je to individualne, ale moj syn si urcite myslel v tej chvili, ze mu ublizujem. pretoze ta agresia sa zmenila na branenie sa.aj ked to bola este stale agresia a zurivost,ale uz to bolo v obrane

1ingrida1
10. nov 2012

@maznacik007 nam sa tiez osvedcilo dovolit mu prejavit ten hnev napr na vankusi,nech sa vykuse a vybucha do vankusa. aspn potom nema pocit viny a hanby.teraz uz sice nie je taky agresivny,ale boli casi, a svedcia o tom aj nase jazvy po kusancoch a skrabancoch..boli casi ked sa naozaj neovladal a kusal,bil skrabal a dival sa nam pri tom do oci a az sa triasol. a ked to koncilo,strasne sa hambil,chcel sa mojkat a snazil sa to nejak "zakecat". ani neviem co nam pomohlo, ze uz taky agresivny nie je. aj ked obcas sa to vrati.

1ingrida1
10. nov 2012

@tvks ak je to doma a ublizuje sebe,niekomu inemu,alebo nici nabytk,skus to nekomentovat,iba ho odniest do izby,alebo do spalne, nech sa vyburi v posteli,kde sebe ani nikomu inemu neublizi.hlavne asi treba byt ticho,oni vtedy aj tak moc nevnimaju,teda aspon nas misko nas vtedy nevnimal. a skor ho to rozculovalo este viac ked som sa snazila uputat jeho pozornost.ked to skoci, nekricat na neho,nenadavat mu aky je zly a podobne.nevies co sa v nom odohrava,a vies ze aj dospeli maju problem potlacat hnev.a potlacat hnev tiez nie je moc zdrave.ja netvrdim ze ho v tom treba podporovat,ale dat mu priestor,aby sa mohol sam ukludnit.a prejavit mu pochpenie.takto som to robila ja,ale az po roku.cely jeden rok som s nim bojovala, kricala,nadavala, obcas som mu nieco aj vratila.fakt som bola znicena psychicky aj fyzicky.musela som si ostrihat vlasy,co ma za ne tak tahal ze mi ich trhal.mam dojazvene ruky od kusanoch a skrabancov,modriny jak fetacka a podobne.,az neskor mi doslo,ze ja to v nom podporujem tou mojou reakciou.cim viac som sa hnevala ja,tym viac sa hneval aj on.kolotoc.najprv som h skusila pohladkat pokazde,ked ma udrel,aby videl ze dotyk nema bolet,to bolo zle.zistila som ze ked sa hneva netreba sa mu vnucovat 🙂 bolo to este horsie.az po case sm dosla na to, ze obcas mu treba nechat priestor na to aby upustil paru bez toho aby mu to niekto vycital.ked si hadzal hracky o zem,uz som mu za to nenadavala,ved su jeho.on to pochopil ked skoncil zachvat a on zistil ze si rozbil svoje oblubene prasiatko.teraz uz si rozmysla co kam hodi.

miskax2
11. nov 2012

@1ingrida1 jasne kazde dieta je ine neexistuje univerzalna medoda ani na tento problem ani celkovo na vychovu ono je to niekedy len o pokusoch a omyloch......

karkulka29
13. nov 2012

u nas pevne objatie nefunguje..ak dcera zuri, kope okolo seba a odtlaca ma.. a ja az taku silu nemam
neviem poradit, sama neviem ako na to a tiez mam doma velmi velmi tvrdohlave dieta

kris557
13. nov 2012

@tvks U nás zaberá keď si ju nevšímame (rozprávame sa medzi sebou, umývame riad a atď.) neprihovárame sa, nepozeráme sa na ňu, nič sa jej nepýtame ...a ono ju to samo prejde, keď vidí, že nemá divákov. Inak je dobrunká, ale keď začne revať a nič sa jej nepáči tak to je večer keď sa jej chce veľmi spať a nespala v škôlke. Takže ani nedohovárame, nevyhrážame sa, nebijeme....

kobrtko
3. jan 2013

@hradnapani no, to som skúšala aj je to riadna blbosť... decko tým len ešte viac rozčúlite, veď si predstav, že máš nervy, potrebuješ dať emócie vonku (veď aj dospelým sa to stáva) a zrazu Ťa niekto chytí a obmedzuje v tvojom prejave, na ktorý máš právo- o to väčšie, keď si drobec s nezrelým nervovým systémom... keď sa mi neskôr malý takto šmaril asi 2x o zem, tak som len počkala, vôbec nemá zmysel na dieťa kričať a keď sa ukľudní, tak mu vysvetliť (nie biť ho), prečo nemôže toto alebo hento a že trváš na svojom a že takéto hnevanie sa nemá zmysel, dá sa dohodnúť, tomu ver!

simca06022011
3. jan 2013

baby a co robite ked sa vam dieta hadze o zem alebo udiera hocikde..??? mala ked zacne zurit tak si aj hlavu o dvere trepne .. aj hocico... a ked ju chytim este viac zuri, doskriabe ma, vycape... ked jej dam po zadku nepomaha, ked jej poviem.. nic.. kricat neskusam, to je zle aj ked je kludna. Ked ju nechytim doudiera sa... zatial mi pomoze ked ju supnem na "leziaka" na podlahu... no ale to sa nie vsade da...
inak ja som mala take kludne dieta :( ale teraz posledne dva tyzdne co robi.. to je hroza...

kacena4
3. jan 2013

dievcence + @tvks terapia pevnym objatim sa robi pri psychicky "chorych" detoch - nemyslim tym doslovne, ale tych ktore prezili traumu, napr. zo smrti niekoho blizkeho, soku, aj porodu, ked su adoptovane... a VZDY by sa mala zacat robit pod dohladom specializovane lekara nie len tak doma v zurivosti (aj rodica) to je o ublizovani je o pevnom objati. ja som napr. pevne objatie pri synovi pouzivala a nam pomohlo.

skor si myslim, ze treba hladat pricinu preco maly ako 4 rocny prejavuje taku zurivot, ze mas potrebu pisat o tom ☹ ☹ mozno si tym len chce udrzat pozornost. mam 2 deti po roku a to da zabrat (poznam)nie len tebe/manezlom ale aj detom samym a nevedia to inak vyjadrit len takymto sposobom. hladaj kedy sa prejavuje zlostou co ho k tomu vedie ako presne reaguje. moj syn bol az prilis agresivny. dnes uz je o 180% lepsi ked ma zlost ide do izby a vybyje si ju do vankusa.
takze vankus zabera, alebo mu kup v draciku valec na boxovanie za par eur, skus mu dat trhat noviny v tej chvili, izolovat ho od okoliteho diania ak si doma a da sa to, nech nema publikum, hlavne ty sa nauc nevystresovat sa pri tom, nic mu hned nehovor, nech sa trosku ukludni a HLAVNE nic si nerob s ludi okolo teba, ja som trpela ked na mna kukali vsetky co som za mater ze si neviem vychovat decko... dlab na takych ludi, mysli na syna, sak aj oni mali deti a aj tie ich maly obcas zachvat zurivosti
drzim palceky nech najdete pricinu a nasledne aj sa vam podari elimitovat ju

hradnapani
3. jan 2013

@kobrtko ved ja s touto teoriou takisto nesuhlasim, moj nazor je podobny tomu vasmu...

vivusika
3. jan 2013

momentálne to zažívame doma tiež so štvorročným chalaniskom 😝 na nášho mladého neplatí vtedy nič, pomôže iba si ho nevšímať a on keď vidí, že nemá publikum, prestane sám 😉

jankapiknova
3. jan 2013

moj maly mal par krat nervy a hadzal všetky hračky o zem,reval a zuril a pomohlo ked som ho chytila do objatiaä(samozrejme sa branil) a snažila som sa mu hned niečo ukazovat napr. v TV (pozri aky srandovny ujo a pod. ) a do minutky bol kludny a ležal a pozeral. nestalo sa to velakrat ale možno 5-6 krat. ale aj to mlieko može byt pravda,pijaval aj liter za den,teraz max. 2 deci a nezuri...možno na tom mlieku niečo bude.