5 letá dcera není schopna říct jméno, adresu, věk

lv
29. nov 2012

ženy nemáte některá radu, jak na 5-letou holčičku, své jméno-adresu-věk říkala dřív jak naučenou básničku, snad od 2let, jako každé děcko, najednou když s ní komunikujeme dospěleji, není schopná to říct - řekne křestní jméno /u toho se kroutí, hopká, šišle, kňourá..je vidět, že je jíí to nepříjemné a odvádí pozornost/, když se zeptáme jak se jmenuje dál, příjmení, řekni to celé - jen kouká..a kde bydlíš je "v růžovém domečku", na ulici neodpoví, když už jí napovíme neví číslo a plete si ho s věkem, prý je jí 11 😨 ...v klidu opravím, vysvětlím a zeptám se za hodinu a zas ☹ na preventivní prohlídce u pediatra to z ní páčili snad 10min a nevypáčili.

kitinka76
30. nov 2012

@renkol Lukášek je koukám pěkné číslo 😀 😀 😀 v dobrém 😉 !!!! Mám takové rošťáky s vlastním názorem moc ráda. Ten se v životě neztratí 😉

ivaanka
30. nov 2012

Můj 2 letý syn tak mluví ve větách, umí říct jméno, příjmení a kolik mu je. Adresu mě nenapadlo ho učit. Nicméně s cizíma lidma zásadně nemluví, ani slovo. Takže když se ho doktorka na prohlídce ptala na různé věci, dostala jsem z něho jenom "jdeme pyč". Kupodivu nás neodeslala rovnou do ústavu, když nejspíš bude taky zaostalý 😀

llluckaaa
30. nov 2012

@renkol A co teprv ten náš. Já někdy nevím, jestli si dělá strandu nebo je barvoslepý. On na většinu barev odpoví červená nebo zelená 😒 Včera jsme hráli hru, že on řekl barvu a my jsme běhali po bytě a tu barvu na něčem hledali (a to mu šlo dobře).

berenika39
30. nov 2012

@llluckaaa přidám taky jednu reakci na moje brzdné otázky: mami, copak ty si to nepamatuješ???????????
takže ono je to taky o tom, na co se jich ptáme. když se to tak vezme - k čemu je otáka, jak se jmenuješ, když to vědí obě strany, že....nebo mě točily tetky na vesnici - a ty jsi chlapeček nebo holčička? nebo na oslavě teta, když měl petr TŘETÍ narozeniny: a pé´to, ukaž kde máš maminku? a ukaž kde máš tatínka? no on stál jak jouda, tupě zíral, těkal očima a nevěděl, co má dělat. oba jsme stáli vedle něj, že....
takže bych je nepodceňovala, ptala se na to, co nevím, a chci vědět. (kde je pyžamo, který jsi včera dostal čistý a polil si ho polívkou? - schovaný v kufříku u pexesa...dnes ráno... 😀 ).

renkol
30. nov 2012

@kitinka76 Luky vždycky musí mít poslední slovo, a když manžel je ted pracovně v zahraničí, tak řekne, že on je tu jediný chlap tak ho musíme poslouchat.. On i učitelky ve školce dokáže uargumentovat. 😀 😀

renkol
30. nov 2012

@berenika39 tak vidím, že i u vás se schovává špinavý oblečení mezi hračky. 😀

renkol
30. nov 2012

@berenika39 A nemáte u vás taky imaginární kamarády nebo japonce ONO SAMO, který to dělají za malýho ten nepořádek nebo schovávají to špinavý oblečení.

renkol
30. nov 2012

@berenika39 To náš malý přímo zuří a dokáže ho to vytočit, když ty babky na vsi se ho pořád ptají dokola jestli je chlapeček nebo holčička? a jak se jmenuje? takže jednou jim odpoví že je dinosaurus pak je třeba transformer atd.

berenika39
30. nov 2012

@renkol ano, petr byl poměrně dlohou dobu bagr 😉

renkol
30. nov 2012

@berenika39 No jo jaká otázka taková odpoveď. 😀 😀

lv
autor
26. feb 2013

připojuji pro pořádek: vyjadřuje se lépe, zkoušela jsem koktejl rad /jméno psát k obrázkům, příběhy s hračkami/..dceři byla napsána návštěva logopedie na naučení se hlásky "ř" /to zvládla za 1návštěvu/, s logopedkou jsem rozebrala situaci a bylo mi doporučeno jak postupovat, aby se její samostatné vyjadřování, používání nesprávných tvarů slov, popisy situace a vůbec komunikace dále zlepšovala. Máme rok do zápisu, takže když budeme pěkně hrou procvičovat, zlepší se a neměl by být ve škole problém. Manželův brat a dcera z 1.manželství jsou oba dyslektici, možná nás to prý také nemine.