5 ročná slečna je závislá na mame

janus141
29. máj 2013

ahojte maminy nasa 5 rocna slecna je v poslednom case zvlecena strasne za mamou ja nemozem nic bez nej ani osprchovat sa byvame u svokrovcov zo zaciatku chodila s nimi spat ale teraz nechce o tom pocut do skolky ide az teraz od sep. chystame sa ist na svadbu bez nej a neviem ci ju mam nechat doma aj s mlacou sestrou 3 roc. mal niekto teke trucovanie doma ze len mama a nikto ini?ona taka nobola co 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jarmilka1985
29. máj 2013

Troska po nej pokric a potom bude v sprche uz len s tatikom. 😅
Ale ne nechaj ju ju to prejde, vysvetlovat vysvetlovat vysvetlovat a ma uz 5 ked jej to povies Xty krat pochopi to. Teda ze mamka sa potrebuje sama osprchovat chod zatilal ku babke a nakresli mi nieco...atd... 😅

mirkakab
29. máj 2013

ahoj, rozmýšlam či nežiarli na mladšie sestričky. Ja mám 7 ročnú, tá je v pohode a 4 ročná je tiež len na mne nalepená. chodí už do škôlky, naštastie si lahko zvykla ale po príchode domov si to vynahrádza. Teraz mi to tolko neprekáža, ked sme celý den od seba, ale ked som bola s nou doma, padala som dolu nosom od únavy. A kamoška má 8 ročnú a tiež je stále na nej nalepená, to bude trocha asi aj v povahe.

materina_duska
29. máj 2013

@janus141 Ak ťa to upokojí - nám psychologička povedala, že do 5 rokov je takéto správanie v poriadku 😉

sympa1
29. máj 2013

@janus141 moja 5 ročná je skoro rovnaká ... Ale ona má skôr obdobia... Niekedy vsetko sama a inokedy ani najesť ani zuby ani prezliect bezomna . Ked je z nej cert tak jediný človek ktorý s ňou pohne som ja . Ocko je na ňu krátky a ani nemá nervy na jej vymyslanie. So mnou vari vesia pradlo nechá sa nosiť na rukách a pusinkuje ma. Ja si to užívam ... Tieto privilegia 😀

janus141
autor
30. máj 2013

@materina_duska tak to si ma potesila uz som sa bala ze sa nopohnem od nej dakujem 🙂 🙂 🙂

janus141
autor
30. máj 2013

@jarmilka1985 to mas pravdu plac este nikomu neublizil ked poplace tak ej prestane 🙂 🙂 🙂

janus141
autor
30. máj 2013

@sympa1 tak nase len teraz trucuje a dufam ze ju to prejde 🙂 🙂 🙂

mamavera
3. jún 2013

@janus141 nie je na teba naviazaná, ona ťa vydiera. Aby si sa nemohla osprchovať bez toho, aby s tebou nebola?! V piatich rokoch?! Šup, šup, pekne na svadbu, prežije to. Buď k nej milá, láskavá, stále ju ubezpečuj o tom, ako ju máš rada, ale stavaj pevné hranice, pekne postupne. Ak nezažila žiadnu traumu - pobyt v nemocnici, úmrtie člena rodiny, požiar alebo naopak zatopenie domu, je to vydieranie a upozorňovanie na seba a zrejme aj trochu žiarlivosti. Keby boli problémy, návštevou detského psychológa nič nepokazíš.Držím palce.

janus141
autor
4. jún 2013

@mamavera ahoj to mas uplnu pravdu suhlasim s tebou inac dakujem za koment prajem pekny dnik pa

mamavera
4. jún 2013

@janus141 pekný dník aj tebe