5 ročné deti si ukazujú genitálie. Ako to riešiť?

bosorka0312
12. feb 2015

Môj syn ma 5 rokov a načapala som ho ukazovat pipika a cikulku s kamaratkinou malou a so susedovim chlapcom,neviem či s toho mam už fobiu,ale aj obrazok mimozemštana čo nakreslil v školke mi pripadal ako keby ma pipika,som sa ho pytala a on že nevie ččo to je,neviem či sa bal priznat alebo to je len mija hlupa predstava? Lebo u nas doma nahotu nevidi,nechodim dokonca ani v spodnom pradle pred nim,ani žiadne filmy a podobne veci,,,ako to mam riešit,resp.neriešit? ☹

natalym
12. feb 2015

@bosorka0312 Možno by si mala sem tam, lebo je to pre neho tajomné a je zvedavý.

bosorka0312
autor
12. feb 2015

ako par krat ma videl ked som bola na wc,aj som mu vysvetlovala čo ma chlapeca čo dievča,stalo sa par krat že ma videl,ale nie že by sme to pred nim robili normalne,že chodime nahy a tak,tak neviem či mam stoho robit halo alebo ho to prejde aby sme sa nedostali do dakej blbej situacie pred cudzimy...

natalym
12. feb 2015

@bosorka0312 Ja si myslím, že nie je dobré sa zase doma ani pred deckom neprezliekať asi tak normálne, však nech sa pozrie. Primerane k veku vysvetliť a tiež vysvetliť, že sa to nepatrí si ukazovať. Sú zvedaví, je to normálne.

dzejn80
12. feb 2015

Podla mna je nejaka nahota prirodzena, ked to nikde nevidi, ani sa o tom napr. nebavite, tak je zvedavy.
My sa bezne prezliekame aj ked nas deti vidia, alebo ked som dojcila mladsieho, starsi sa tulil a vypytoval. Najvacsiu radost maju ked ich tatinko zoberie do sprchaca a ked nie je tatinko doma, musim aj ja 🙂. Vobec mi to nevadi a myslim si, ze je to aj prirodzene.

bosorka0312
autor
12. feb 2015

ja viem len ked to od Vas čiatm že je to normalne ja viem že je ale len mam strach aby nerozpraval dakomu(nebodaj učitelkam) že chodime doma pred nim nahy,lebo dieta si to vie povedat po svojom 🙂 ked bol menši tak mi nevadilo byt pred nim naha ani mužovi,ale to od vtedy mam blok od kedy tsa o to zaujima s kamaratmi a dievčencami,som myslela že to stopnem ked sa nebudem ukazovat...nerobim stoho dake halo?

jankapo
12. feb 2015

objavuju sa...patri to k veku...vies, ked ta nikdy nevidel nahu, tak samozrejme, ze mu je kamaratkina cikulka uplna novinka...nevravim ze sa mas nejak pretrcat, ale nahota v beznych situaciach doma je normalna...ved sa nezamykam ked sa prezliekam, sprchujem...chalani si vbehnu vsade a vidia ma....jasne, ze okukuju, popytaju sa, uz sa aj zacinaju chichunat...ved to je mile... 😉 hlavne teraz ked som prsata, bruskata, tak su zas zvedavi co sa to deje...a ved nech vidia ako sa zene meni telo, ved je to normalka...a jeho pipik je predsa jeho sucast, ako akakolvek ina koncatina, organ....cize tiez nevidim dovod nieco moc "riesit"...skor viac uvolnit atmosferu...😉 lebo cim viac bude citit napatie, tym viac to bude vypustat v situaciach, ktore uz potom mozno nie su celkom vhodne...

henikav
12. feb 2015

ja si myslim ze v tom veku je to uplne normalne, uvedomili si ze maju nieco rozdielne, tak objavuju "svet" 🙂 Podla mna neries

bosorka0312
autor
12. feb 2015

Velmi mi Vaše prispevky padli vhod,velmi ste m i poradili a mne sa ulavilo,fakt Vam dakujem že tu nie je žiadne odcudzovanie od Vas,ste zlate babulky...to mi asi kvapka na city ked som tehotna... 😀 😀 😀

kleofaszkutya
12. feb 2015

Poslat do katolickej internatnej skoly! A vzdy ked ukazuje pipika, tak na hodinu dat klaknut do kuta!
Kto to kedy videl, taketo spravanie je nemravne a zvrhle!! Pipik a pisula su neciste organy!!
Tiez by som pouvazoval nad kastraciou!!!

timea7
12. feb 2015

@bosorka0312 prečo sa bojíš, že by to rozprával pred učiteľkami? Veď možno aj oni chodia doma nahé 😎 Ale nie, som učiteľkou v MŠ, z mojej skúsenosti, deti, ktoré občas doma vidia rodičov nahých, nahotu absolútne neriešia, presne vedia, kde sa to hodí a kde už nie. Keď sa z toho robí tabu, je to lákavejšie.
Ešte ma napadlo, že som mala v triede chlapčeka a jeho mamina mi rozprávala, že na zápise (do cirkevnej školy) sa ho učiteľka pýtala, či by ešte chcel brata (sestričku už mal). odpovedal, že chcel, ale to nepôjde, lebo mamina má nalepenú samolepku.....

katarinamarkova
12. feb 2015

@bosorka0312 ked sa clovek narodi je nahy.
co viac dodat.

melania1
12. feb 2015

😀 No neviem ako by som to riesila ja, to nas asi este len caka🙂 Ale deti su samozrejme zvedave. Ja si pamatam situaciu zo svojho skolkarskeho obdobia, ked sme si tiez ukazovali (mimochodom dotycny skolkarsky spoluziak je teraz moj svagor, dufam, ze on si to uz nepamata🙂
Ale tak urcite sa o tom asi treba porozpravat s malym🙂

bosorka0312
autor
13. feb 2015

@kleofaszkutya si robite srandu?

bosorka0312
autor
13. feb 2015

@melania1 ja sa mu vždy snažim vysvetlit čo je zle a čo dobre,viem že s vekom ide zvedavost,nezachadza to dako daleko len som sa zlakla lebo som nevedla ako reagovat ale Vy baby ste mi tu velmi pomohli,Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

olivia6
13. feb 2015

ano, robi si srandu, je ironicky, neries 🙂

lalaboo
13. feb 2015

@bosorka0312 je to uuuplne normalne 🙂 robili sme to aj my, budu to robit aj nase deti...len my si to uz nepamatame hihi 🙂

ivett1
13. feb 2015

@bosorka0312 neboj, je len zvedavý ...má na to vek ... aj my máme takého malého zvedavca ...😉 a počkaj ešte na tie otázky, ktorými ťa zasype o rok o dva ...🙂

fra
13. feb 2015

@bosorka0312 myslím, že je to v tom veku pomerne normalne - vy ste si neukazovali, ked ste boli malí? lebo my áno ale len parkrat a potom to rychlo prešlo a našli sme si ine zabavky ... samozrejme by som ho v tom nepovzbudzovala a skusila ho upriamiť na inú činnosť, ale celkovo by som sa asi skor tvarila, že som nič nevidela než okolo toho robiť nejaké haló - vieš ako je to so zakázaným ovocím...

kleofaszkutya
14. feb 2015
jenny2009
15. aug 2015

@kleofaszkutya to co pises ? neviem pripomina mi to tvrdenia z cias inkvizicie, alebo si to myslela zo srandy. Kazda cast nasho tela je prirodzena, ma to nejaku funkciu, bez toho by si ani ty nebola na svete, dietatu to mas vysvetlit co to je, samozrejme v primeranom veku a detskym sposobom, ja som tiez radiklane proti nejakej sexualne vychove na zakladnej skole, ale ako si to napisala ty az mam z toho strach
typujem ze si z prisnej katolickej vychovy, ..... alebo zeby si podstupil kastraciu ty ????

charlie1980
15. aug 2015

Neries. Aj ja si velmi dobre pamatam, ako sme si pocas obedneho spanku v skolke "ukazovali", curala som postojacky ako chlapci pri tej prilezitosti, velka mlaka podomnou a tiez zo mna nie je "uchylak" 😀

crystal333
15. aug 2015

@kleofaszkutya odporucam, vyhladat velmi ale velmi rychlo psychiatra😀

lubkavargova1
15. aug 2015

@kleofaszkutya
@kleofaszkutya tebe odporucam dalej nesirit vlastny genofond 😖

lubkavargova1
15. aug 2015

@bosorka0312 je to uplna normalna reakcia 5 rocneho dietata. om by ti vedeli lepsie napisat ucitelky materskych skol. kazde dieta si tym obdobim prejde. Ja si to uz presne nepamatam ao sa to obdobie vola, ale ucili sme sa to na cvokarine v casti : vyvinova psychologia...ale nakolko mali sme harpiu tak sme sa skor biflovali a my sme sa tomu az tak nevenovali...ale neni to ziadna katastrofa...neboooooj pride puberta to bude ine zuzo 😀

beatrice1607
15. aug 2015

Myslim, ze @kleofaszkutya to myslel/a velmi ironicky. Akoze mamicka vidi problem kde nie je. 😀