5 ročné dieťa nevie kresliť

amanra
7. máj 2014

Ahojte maminy, moj 5 rocny syn podla mna vobec nevie kreslit. Jeho prace su porovnatelne s 3 rocnymi detmi. V skolke sa mu preto spoluziaci uz aj vysmievaju. On sa aj snazi nieco nakreslit, ale zvacsa sa to ani moc nepodoba, na to co to ma byt. Inac je tak normalne sikovny, aj jemna motorika je podla mna v poriadku, bez problemov sklada aj tie najmensie dieliky z lega a pod. Bavi ho kreslit pomocou sablony, ale ak ma nakreslit nieco odruky, nejde to. Minule sa na neho stazovala ucitelka o skolky, ze mali ulohu nakreslit nejaku postavu z oblubenej knizky. Moj syn zacal cosi kreslit, najprv povedal, ze je to teta a nakoniec z toho bola husenica. To je pre neho uplne typicke, ze cmara a nakoniec povie, ze je to nieco na co sa to najviac podoba. Da sa ho kreslenie nejako naucit? Doma trenujeme kreslit tvary, ale nemam s tym moc uspech. Dakujem za kazdu radu.

simjak
15. máj 2014

Ahojte.Môj za chvíľu 9ročný Misko doma nikdy nakreslil.Vždy sa len pozeral ako kreslim ja,prípadne ma poučil čo mám opraviť,ale sám nechytil ceruzku,fixku,voskovku...nič.Napriek tomu mi každý týždeň z výtvarnej prinesie celkom vydarené dielka.Takže som spokojna sama so sebou,že som ho doma nenutila kresliť 😉

livkaslivka
19. aug 2019

Vejarik by mal u nás úspech môj syn Lubko je veľmi šikovný a je nadšený z každej novej vedomostnej hry.bude mať 4 r a nasáva informácie ako špongia obyčajne hračky ho nikdy nebavili bude to vedator 😱

annam1
2. máj 2021

@nagulinka Dobrý deň môžem aj ja poprosiť? Dakujem

mishkamishka
27. dec 2022

@nagulinka Dobrý deň, viem, že sa ozyvam po dlhšom čase, ale mohla by som aj ja poprosiť zopár rád pre dieťa (4roky), ktoré neradi kreslí? Aj sústredenie na aktivity tohto typu pokrivkáva... Ďakujem! M.