5 ročné dieťa v škôlke nespolupracuje. Poradíte?

caroline1979
1. okt 2014

Ahojte mamičky. prosím poraďte - mám 5 ročnú dcérku. Do škôlky chodíme radi, aj sa zapája dcérka do aktivít, no keď ju učiteľka vyvolá, niečo sa jej opýta, tak buď úplne zcesty rozpráva alebo pokrčí plecami a povie neviem. Tiež keď maju kresliť, tak nezačne skôr ako jej vyslovene učiteľka neukáže čo má robiť, ináč bude pri stole aj 10 min. sedieť a nič. ked sa jej opýtam ako bolo v škôlke, tak mi nepovie nič, len že dobre. až po určitom čase začne spievať alebo recitovať niečo čo sa učili. Pritom doma je z nej malá rebeka, aj kreslenia sa dožaduje. Prosím poraďte či máte podobný problém, alebo skúsenosti dakujem

eeffka
1. okt 2014

Uplne normalne dieta... preco asi ucitelky v 1.triede hovoria: deti vyberieme si ceruzky, otvorime si knizku a tuto hore zacneme robit kruzky a popri tom ich maluju na tabulu? 😎

k_a_j_k_a
1. okt 2014

Klasika 🙂 a Tebe aspon zacne spievat a recitovat casom. U nas ani jedna ani slovo. Na otazku, co robili v skolke dostanem bud "nic" alebo " neviem ". Na otazku, co papali, mi mladsia odpoveda "spapala som vsetko" 🙂 podla mna to patri k detom. A ked chcem nieco vediet, tak to z nich taham ako z chlpatej deky 🙂

loliki
1. okt 2014

Je to normalne. Dieta si na skolku zvyka. Robi co moze. Odpovie ako vie a nakresli si co chce, alebo co kázu. V com ti máme poradit? Kto má vlastne problem? Ty, dieta, ci ucitelka?

ivett1
3. okt 2014

tak, takto reagoval aj ten môj ...keď mal 5 rokov ... kreslil si svoje, alebo vôbec...odpovedal , či vlastne neodpovedal na otázku, ale začal rozprávať o tom, čo mu práve bežalo v hlavičke a na moje otázky "čo bolo v MŠ?" ešte stále povie , že ..nič... alebo keď zmením otázku na "ako bolo?" ...tak mi odpovie že... dobre...a už si rieši svoje veci😀 ... tebe aspoň zarecituje alebo zaspieva ...si pred nami😀

lauricka
3. okt 2014

nevidim to ako "problem", kazdy sme ina povaha. Podla mna jej nic nie je 🙂

zuanach
3. okt 2014

Skúste začať inak formulovať otázky....nie ako bolo v škôlke / neskôr v škole. Lebo odpoveď bude vždy rovnaká. Nič, v pohode, dobre....Skúste sa pýtať konkrétne napr. Čo sa ti dnes najviac páčilo, boli ste von? A jednoducho rôzne otázky.....nepýtajte sa hneď, nechajte ich vydýchať....toť moje zatiaľ skromné skúsenosti 🙂

siska53
3. okt 2014

@caroline1979 ..Suhlasim s @eefka a @zuanach.
A podla mna to nie je nespolupraca. To by sa tych aktivit ani nezucastnovala a nerobila by ich ani na vyzvanie. To,ze ked ju vyvolaju a ona krci plecami ci odpoveda z cesty..moze to byt pre nu stresujuce..preto tak reaguje..boze, mna este na vyske,ked ma prednasajuce vyvolali odpovedat,oblieval studeny pot a pomaly som zabudla,ako sa volam...

sasa114
14. nov 2017

Ahojte.Dcera bude mat v decembri 5 rokov.Treti rok uz chodi do skolky.2 roky nebol ziadny problem rada tam chodila,ale tento tam nechce vobec chodit.Dnes mi ucitelka povedala ze sa vobec do nicoho nezapaja ze ja sa jej mam viac venovat a zamysliet sa nad sebou.To ze sa v skolke nechce s nikym hrat a najradsej je sama ja za to nemozem.Ked odide zo skolky je uplne ina aj doma sa hra vie vsetky basnicky pesnicky zo skolky aj ked tam ich nepovie.Viem ze ucitelka na nej sedi od kedy tam chodi nemam ju rada od zaciatku.V skolke sa pocika obcas ale doma vobec zobudi sa a ide na wc.Chodim snou aj ku psychologicke lebo ucitelka ma tam poslala a ona nevidi ziadny problem normalne dieta.Tak ja neviem kde je problem.Poradte mi

siska53
16. nov 2017

@sasa114 tak kde? Asi v ucitelke.. Neda sa vam zmenit trieda/skolka? My sme museli menit,lebo dieta nam v poslednej triede ucitelky sikanovali..

nelinka2009
9. okt 2021

@siska53 môžem sa spýtať ako to prebiehalo? Kľudne napíšte súkromnú správu...