Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 ročné dievča sa nevie správať v kolektíve

bobulka34
10. sep 2012

ahojte, mam problem s dcerou , ma 5 rokov a vsimam si, ze sa nevie spravat v kolektive. Posobi sice spolocensky, ale akonahle sme na nejakej akcii ostane v uzadi, mrnci. Hoci deti pozna. Druhi rodicia ani nevedia, ze maju deti a ona stale len pri mne, pritom ak je so svojou kamaratkou co s nou vyrasta je az privelmi aktivna (akonahle je tam tretie dieta ide do uzadia). Celkovo je v poslednej dobe neovladatelna, za vsetko place, dozaduje sa pozornosti, jedine co ju zaujima su sladkosti a aby mala jedlo ktore lubi. Neviem ako nanu, pretoze ked jej vynadam nevnima to, ked jej dam po zadku, vobec jej to po 5 minutach nevadi. Celkovo si vsimam , ze nebudim v detoch respekt, aj ked sa snazim byt prisna nejak to ku mne nepasuje a potom pride chvila, ze sa jednoducho neovladnem, lebo mi to pada na hlavu a trapi ma aby nemala problemy v buducnosti. Neviete mi poradit, dakujem za kazdu radu

siska07
10. sep 2012

mozno u nej este prevlada vzdor ked sa dozaduje pozornosti, place atd... skus to tak trochu ignorovat, zmen temu, niecim ju zaujmi. a ten kolektiv, no neviem, spytaj sa jej priamo, co sa deje, preco je v ustrani, boji sa? nevie ako sa ma spravat? komunikuj, nebud prisna, zmen taktiku

sue
11. sep 2012

@bobulka34 a aká je v škôlke?

lanczi
11. sep 2012

@bobulka34 ,bytka a krik v tomto pripade nieje absolutne vhodna..more lasky,chvali a trpezlivosti..nie sme vsetci rovnaky,ak nanu nakricis bude viac bojazliva,uplakana..ak ju podporis,a pozvbudis hoc za absolutnu malockost doda jej to odvahu a istotu..

lienockaa
11. sep 2012

@bobulka34 ja si myslim, ze je dolezite, ze ma teda nejaky kamaratsky vztah, aspon ten jeden, s kamoskou, s ktorou vyrasta..to znamena, ze kamosit sa vie, co je absolutne v poriadku..mozno nema rada akcie, kam ju vodite..su skratka deti, ktore neoblubuju velku spolocnost, neoblubuju hlucne akcie..co sa tyka vzdoru, tak uz by mal slabnut a nie sa stupnovat..ale mam 4,5rocneho syna, ktoremu tiez este vzdor neskoncil.. 😀
ak mozem poradit, skus mensie kolektivy, len par deti, ja neviem, mozno dve, alebo len jedno, ale ine nez ta kamoska, ktoru ma..myslim, ze tvoja dcera je v poriadku, len asi nebude velmi spolocensky typ..
moj syn tiez nema vela kamaratov, je radsej v malom kolektive a sam priatelstva urcite nenadvazuje, musim prist a trosku tomu kontaktu spociatku pomoct, napr. sa opytam dietata ako sa vola, kolko ma rockov, predstavim mu svojho a opytam sa, ci sa nechcu zahrat..este sa mi nestalo, ze by sa niektore dieta zahrat nechcelo..spociatku som pri nich a uz ako vidim, ze sa zacnu hrat sami, tak mozem ist, moja uloha skoncila a mozem sa pozerat..
neznasa akcie typu narodeniny, party, hlucne detske centra, detske kutiky v nakupnych centrach..proste nic, kde je vela ludi..nevycitam mu to, aj ja som podobny typ, nemozeme byt vsetci spolocenski.. 😉 a zas na druhej strane mam extremne spolocensku dcerku, takze vychovou to nebude, je to proste povaha dietata..nenut ju byt takou, aka nie je.. 😉

mummy01
11. sep 2012

@bobulka34 chapem ta,lebo ja mam uplne rovnaku dcerku.Musis ju hlavne brat taku aka je a chce to vela trpezlivosti.Viem ako blbo pozera okolie na taketo dieta,moja ani nepozdravi,neodpovie ked sa jej niekto nieco pyta a casto zazera na ludi.Uz som sa stretla s tym ze si ludia mysleli ze som matka co nevie vychovat dieta k slusnosti,ze moje dieta je divne 😠 niekedy sa to tazko rozdychava.Ale hlavne musis dcere ukazat ze si na jej strane a si ochotna jej pomoct.Ja moju niekedy trocha postrkujem k aktivite,ale s mierou lebo ked ju niekto do niecoho velmi tlaci tak sa vzoprie a hysterci.V skolke sa uz naucili ze je trocha ina,introvertna...ma svoju kamosku a viac jej netreba.Ak chces trocha viac popisat napis mi kludne IP 😉

mummy01
11. sep 2012

@bobulka34 a este doplnim-co sa tyka toho jedla tak u nas to bolo uplne to iste.Tu pomoze iba trpezlivost a pravidla.Ja som zaviedla take ze ak pekne zje obed moze si dat sladkost.Jedine toto nam zabralo,ale musis to aj dodrzat.Priznam sa ze nevarim jedla ktore viem ze do ust neda,bola doba kedy som ju nutila jest vsetko ale potom sa vzoprela a nejedla vobec nic,tak robim kompromisi a slecna uz zacala ochutnavat jedla ktore predtym do ust nedala.Hlavne okolo jedla nerob zbytocne stresy,ak sa jej jedlo nepaci tak jej vezmi tanier a povedz ze dalsie jedlo bude az na olovrant....chce to pevnu ale laskavu ruku.

adrioska
11. sep 2012

@bobulka34 hm, akoby si o mojom synovi pisala, lenze on ma len 3,5 roka...tak som zvedava, co ti poradia, budem sledovat temu..A tiez co sa jedla tyka, ja som to uz tiez vzdala, budeme varit stale to iste, co lubi, len aby nieco zjedol, lebo to nema zmysel. A obcas prekvapi, napr. vcera zjedol obed v skolke (mali kur. pecen s ryzou a salatikom). Minule zjedol krupicovu kasu v skolke (doma nechcel). A uz zacina aj ovocie jest, momentalne mu velmi chuti hrozno zo zahrady to aromaticke...

dievcinka
11. sep 2012

@bobulka34 ako keby to bolo o mojom synovi. On deti tiež absolútne nepotrebuje. Má 3 roky a teraz začal chodiť do škôlky. Hrá sa sám a vôbec nespolupracuje, keď idú cvičiť alebo hocičo iné, tak on proste nebude. Keď sa ho niečo pýtajú neodpovedá. A pritom má doma 1,5 ročného brata a s tým sa pekne zahrá. Asi sú tie deti také ťažké povahy 😉 Ja dúfam, že sa to zlepší a zopár kamošov bude mať, aj keď asi tiež nebude nejaký veľmi spoločenský typ. A s tým jedlom sme na tom podobne. Jedol by stále len cestoviny a ryžu, nič iné nepotrebuje a ovocie nezje ani za svet...popri tom mladšom sa naučil jesť aspoň výživy, tak aspoň niečo

kata212
11. sep 2012

@bobulka34 moja dcéra má už 14 rokov ale ona je presne taka istá aj bola a veľa sa nezmenila. ked je doma tak je až príliš aktívna a ked v škole tak taka utiahnutá a uzavretá, z jednou kamaratkou hovory normálne ako doma ale tiež ked tam príde niekto iný tak už je zasa utiahnutá. tento problém sme skúšaly ale nedá sa to riešiť. ☹ to je povahou.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli