5 ročný syn si obhrýza nechty

anjika44
1. sep 2020

Bude mať 5 rokov, kvôli tomu sa bojím ho dať
od septembra znova do škôlky, aby nechytil
nejaký vírus, keď bude mať ruky v ústach.
Neviem, ako ho to mám odučiť.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikaa09
1. sep 2020

Ja chcem vyskusat tie laky co su horke. Syn nema rad hore tak uvidime moj mam8 rokov :(

anjika44
autor
1. sep 2020

@viestta on si ich obhryza napriklad pri pozeraní rozprávok a to je dosť zaujimavá činnosť pre neho

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikaa09
1. sep 2020

@viestta mne sa to nedati aj ked preatanem vzdy sa mi zadrhne alebo zlomy :( vitaminy ak beriem je mi zle

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
2. sep 2020

@anjika44 Citala som toto a verim tomu:
Obhryzanie nechtov je ľahká neuróza. Je vonkajším prejavom vnútorného napätia – dieťa sa dačoho bojí, prežíva nepríjemné situácie, nemá uspokojenú potrebu istoty a bezpečia, nahrádza si tak napr. aj satie z prsníka alebo z fľaše. Dospelí zvyčajne idú smerom odstraňovania samotného obhrýzania nechtov. No to nebýva účinné, keďže neodstraňujeme príčinu.

Ako dieta som si zacala obhryzat nechty ked ma dali do skolky ako 4 rocnu. Neznasala som tam byt. Mala som z toho hrozne stresy. Cely cas som si len priala aby sa uz den skoncil a ja isla domov. Ale nemalo zmysel o tom vraviet rodicom lebo do skolky sa ide a hotovo.
Mama sa na mna hrozne hnevala koli nechtom. Kazdu nedelu mi kontrolovala nechty a ked ich nasla ohryzene, vybila ma. Toto bol dalsi stres. Nedalo sa tomu odolat. Bala som sa bitky ale musela som ten necht odhryznut.
Preslo to same. Nemapatam si ze by som skoncila koli nejakej pricine. Proste po cas som u netuzila ten necht odhryznut. Bola som vtedy uz skolacka.
Skus pouvazovat co sa zmenilo v jeho zivote ked s tym zacal. Skusit z neho vytihnut ci ho nieco netrapi. Moze to byt aj velmi maly problem ako strateny macko, kedze pisu ze to je lahka neuroza. Mozno skusit detskeho psychologa.

Ak nie, tak skus spojit hryzenie nechtov s niecim co nema rad aby sa sam motivoval ovladat to nutkanie. Napriklad ak uz bol u zubara a boji sa toho, povedz mu ze hryzenie nechtov sposobuje zubny kaz.

zaba21
2. sep 2020

@anjika44
Môj syn si bežne nechty neobhrýzal. Keď bol chorý, zvykli sme ho dat k mojim rodičom, vtedy si začal hrýzť nechty. Po návrate domov za pár dní prestal. Dôvodom bol môj otec, nerobil mu síce nič zlé, ale bol hlučný a niekedy kričal. Takže áno, dôvodom môže byť vnútorný stres.
Inak ja som si nechty hrýzla tiež, prestala som keď som mala asi 13 rokov. Bola som v tábore a bola so mnou dievčina v mojom veku a mala krásne pestované nechty, vtedy to nebolo bežné. Tak som sa zaťala a prestala som. Nechty si síce nemalujem ale snažím sa ich mať upravené.

anjika44
autor
2. sep 2020

@zaba21 Nechty si začal obhrýzať počas korony, keď prestal chodievať do škôlky. predtým to nerobieval.

mrkvicka060
2. sep 2020

@anjika44 ty tu mas uz niekolko diskusii ohladom tvojho syna a tvojej vychovy ak si dobre spominam. Prve, co ma po precitani tvojho uvodneho prispevku napadlo, ze to je unho psychickeho povodu...prepac, ale mala by si si konecne nejako najst k nemu cestu...

anjika44
autor
2. sep 2020

@mrkvicka060 aha - tak zase som iba ja na vine - nezabudni, že na výchovu je aj manžel - a on si takisto obhryza nechty, tak možno dieťa to po nom opakuje

andreatytler
2. sep 2020

@anjika44 To moze byt ta pricina s tou skolkou. Pojde terz spat do skolky v septembri? Ak ako, dufam ze s tym prestane.

anjika44
autor
2. sep 2020

@andreatytler no neviem, či až nie od polovice, napAčIA Sa
mi tie opatrenia, ked maju dve deti vtriede covid, ostane deti
idu na testy alebo do karanteny, aj ich rodičia - tak po dvoch tyzdnoch až

anjika44
autor
2. sep 2020

@anjika44 oprava - ostatné deti

andreatytler
2. sep 2020

@anjika44 Chapem, je to zlozite so skolkou v tejto dobe. Mozno sa mu v tej skolke pacilo a chyba mu... ci uz kamarati alebo ta rutina... detom rutina velmi vyhovuje... mozno skuste sa hrat na skolku doma. Rano robte to iste ako ked ste chodili do skolky a potom cely den aktivity ako v skolke. Teda neviem ci je to casovo unosne.
Alebo povedat muzovi aby prestal s ohryzavanim spolu so synom ze oni spolu urobia preteky kto vydrzi dlhsie bez ohryzavania.