6 ročná dcéra ma pubertu

livia293
21. máj 2018

Ja uz neviem ako dalej...ak ma niektora z vas taky isty problem alebo ste si tym presli tak ako ste to zvladli?....Ide o to: mam doma 6 rocnu dceru a teraz sa nam narodil syn ...ma dva mesiace...nie je to o ziarlivosti na neho pretoze toto obdobie trva uz dobry rok....Nevie sa zmestit do koze...strasne vystraja,skace,nereaguje na upozornenia,nepocuva a neskutocne reve za kazdu somarinu ...doslova somarinu...jej sa nieco nepodari na prvy krat tak zacne plakat,place ked ma ist rano do skolky,rozrevala sa aj na kruzku mazoretiek lebo jej nesiel jeden cvik,,,reve lebo jej spadne retiazka na bicykli,reve ked jej poviem ze ma ist jest,...proste neustale plac...za vsetko co vam len napadne reve...uz stracam trpezlivost...treba mi hlavne okolo maleho teraz a prave ked ocakavam od nej nech je aspon ticho aby ho nezobudila akokeby narokom vrieska , z trucu trieska dverami do izby ako pubertacka,,,a nepomaha ani ked sme jej s kludom aj ja aj manzel vysvetlovali iste veci nepomohlo...aj ked sa jej spytame nech nam vysvetli co sa deje preco place tak NIC...proste sa zatne a nepohne s nou nikto...ked som s malym manzel sa jej snazi venovat alebo sa s nou chce rozpravat aj posanti s nou ale to trva max. 5 minut a vzdy to pokazi ona tou svojou trucovitou povahou....uz aj od inych clenov rodiny som sa dozvedela ze na nu nemaju nervy....fakt neviem ako z toho nekonecneho kruhu von :(

lucy1205
22. máj 2018

@kubkovamama presne toto zabralo aj u nas

lucy1205
22. máj 2018

@bibistec tak si urobte druhe a bude to robit aj vasa 😉 nemate skusenosti s tym ako sa spravaju surodenci, ani ako sa deti zmenia,ked pribudne novy clen rodiny...tak prosim pani nesudte

ema234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
22. máj 2018

@lucy1205 ja niekedy zasnem kolko zasluh si ludia pripisuju vo vychove a vobec neberu v uhvahu, ze kazde dieta je ine, ma inu povahu a na kazde aj nieco ine plati.. nie vzdy clovek hned pride na to, co plati na to jeho a mozu sa niektore mamy tvarit aka dokonala je ich vychova, mozno na dalsie deti by nesedela aj keby sa poskladali..

moonlight1210
22. máj 2018

@jana_eyre poznam rodinu, kde maju prve dieta velmi pokojne, inteligentne, ani sa s nim nebolo skoro treba ucit, velmi samostatné, v pohode poslusne, ani pubertu nemalo bohvieako divoku, vzdy pomohol rozumny dohovor. a jeho rodicia rozdavali rady celej zvysnej rodine, ako treba spravne "vychovavat". aky treba mat pristup a ze to funguje, lebo na ich dieta to plati. potom sa im ale po rokoch narodilo druhe dieta. a to bolo ako z divych vajec. velmi rychlo pochopili, ze vychova moze byt aj trapenie. lebo toto dieta je dodnes tvrdohlave, vybusne, papulnate, v skole blicuje, skusa, kde sa daju este posunut hranice neposlusnosti, dokaze cloveka priviest do stavu, zeby na neho varechu vzal. ale ma aj mile chvilky, ked chce.
kazdopadne, rodicia uz ziadne vychovne rady nikomu nedavaju, lebo toto dieta tazko zvladaju oni sami. a uz asi pochopili, ze to prve bolo "za odmenu", nie ich zasluha. 🙂

maminecka2
23. máj 2018

@moonlight1210
@jana_eyre Preeesne, ja to toto tiez "milujem", ked niekto kto ma super poslusne dieta si mysli ze je to zasluha jeho super vychovy...
Som si myslela ze za tie roky pri troch detoch som uz odolna, ale minule som bola svedkom ako jedna mater takej utlocitnej babiky (slovom anjelik) nadava na ostatne deti (medzi nimi aj moj hyperaktivny syn) ake su tie deti chuligani, ze s nimi sa hrat nebude... Aj som jej chcela nieco povedat ale nic mi nenapadlo, nemam taky dar reci 😤 Ale nasr... som doteraz. A teda tie deti nic take nerobili, ja si ich dohliadam aby sa nieco nedialo. Mne v zivote nenapadlo niekoho sudit.

nelie1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
28. máj 2018

@maminecka2 mne je tiez casto luto, ze nemam dar reci a rychlejsie reakcie.. vzdy ked si spatne premietam situacie, vedela.by som tak super reagovat.. skoda len ze mi to docvakne par hodin potom 😅😅

maminecka2
28. máj 2018

@jana_eyre Presne 😏