6-ročná dcéra už 2 týždne nekakala a bolí ju konečník.

livia32102
30. dec 2019

Dobry vecer zienky.... Potrebujem poradit... 6 rocna dcerka mi uz 2 týždne nekakala lekarka nam kazala davat probiotika ale nepomohlo a teraz ju konecnik boli ked ma pocit na stolicu... Mate niektora s tym skusenost? Prosim nejaku radu... Dakujem velmi pekne za kazdy nazor

anjelicek26
30. dec 2019

Dva týždne prijde niekomu normálne🙈Dávno ste mali ísť do nemocnice. Všetko nad 5 dní je riziko veľké,že sa telo zaplaví toxickými látkami a dostane šok.Nic v zlom,ale balte sa a choďte.

fiafia
30. dec 2019

@livia32102 no to je dost dlho. Duphalac ste neskusali?ked bolo zle davala som ho o dost mladsej dcere.

oslo1
30. dec 2019

Fu, 2 tyzdne je velmi vela nekakat. Lekarka uz mala volit klyzmu, glycerinovy cipok, zhora potlacit movicolom. Probiotika ako doplnok. Aspon jej robila vysetrenie per rectum?
Pani lekarka si neuvedomuke zavaznost situacie.

ladyvi
30. dec 2019

Livia, uz nemas babo. Tam 2 tyzdne mozu byt normalne, ak je len kojene, ale aj to je zriedkave. U 6 rocnej musis rozmyslat v tychto veciach ako o dospelom. Ak nejdes 3 dni na zachod, ako ti je? 2 tyzdne su hrozne dlha doba. Ved jej musi byt uz nevolno, boliet ju creva, vnutro, neprijimat potravu, musi mat obrovske brusko uz. Sup sup pohotovost.

deti95060810
30. dec 2019

ukľudním ťa,,,, u nás bežná vec. dcéra má 9r. Kúp jej preháňadlo Guttalax - to isto pomôže. Len to bude trvať aj 12 hod. kým sa dostaví účinok. Takže daj ráno...My to máme od liekov.
Niekedy nám pomáha aj masírovanie bruška v teplej vode.... Ja až tak pritlačím, že dcére sa to nie moc páči...Iné nám NIČ nepomáha.

ukulela
30. dec 2019

Lieky ako radia baby. Zajtra by som bola nastupena u lekárky a ak neordinuje tak na urgente. Dopoludnia. Je tu kopa diskusii a rád, o strave, liekoch, pohľadaj. Lje to jednorazový alebo opakovaný problém? Ja by som možno ešte teraz skúsila cipok večer ...

karinka83
30. dec 2019

@livia32102 tiež si myslím, že smer nemocnica. Syn mával problém s kakaním, od lekárky som dostala inštrukciu, že ak sa do 7 dní nevykaká, mame prísť a pošle nás do nemocnice.

habibim
30. dec 2019

@livia32102 kúp sušené slivky... Aspoň 5ks daj variť do vody s 1lyzicou cukru... Nechaj nech vrie aspoň 5minut... Keď vychladne, alebo bude piloteple, daj jej vypiť... Slivky sa rozvaria takže môže aj zjesť... Zaručene do 2-3hodin pôjde na WC... Podotýkam, môže sa zlaknut, keďže to bude trosku možno aj bolieť, lebo čreva sa budú krútiť... Ale nie je to až také hrozné... A ak ani po tomto to nepôjde, tak smer nemocnica... Držím palce

ukulela
30. dec 2019

@habibim len ja si myslim, že po 2 týždňoch tam bude mať tvrdý stopel, ktorý treba uvoľniť, rozpustiť cipkpm alebo klystirom. Ak by jej ho vytlačilo také prudké prehnane, asi by som sa bála nejakých rán na konečníku ...

mrkvicka060
30. dec 2019

Tiez si myslim, ze po takom dlhom case to treba "opravovat" z opacneho smeru, nie vyjedat kadeco. Ja ako tehotna som trpela zapchou, a uz po 3-4dnoch ked som nebola na wc, tak uz ani spominany duphalac nebol vhodne riesenie, lebo vykakat sa potom naozaj nebolo prijemne... ine riesenie som vtedy nemala, ale uz by som to riesila inak.
Ja uz by som bola s dietatom na pohotovosti po 8dnoch, nenatahuj to experimentami. Neviem si predstavit 12 dni nekakat pri normalnom stravovani. Netrap ju

habibim
30. dec 2019

Slivky dávajú aj do detských sirupov na to, aby to rozpustili v tele a aby to vyšlo, skoro až, samé...riesili sme to s našou malou, tiež ako 6r.mala problém s týmto... A potom som to aj ja takto riešila po dvoch cisársky h kedy mi capiky vôbec nezabrali... Jednoducho to zo mňa ,, vytieklo".. Nepríjemné je len to ako sa to zrejme rozpúšťa v črevách.. Lebo to trosku cítiť...

haanovajana
30. dec 2019

Fuha 2 týždne je dlha doba,chod snou k doktorke,lebo už bude dobre zapečena.

jana_eyre_2
30. dec 2019

Čo najskôr k doktorovi a prosím daj vedieť ako ste dopadli.. držím palce!

ruzenka57
30. dec 2019

@livia32102 preboha dufam ze jej nevyvalilo bok...

moni73
30. dec 2019

@livia32102 isla by som urcite na pohotovost, hned. 2 tyzdne nie su sranda a neverim, ze lekarka radila probiotika, to snad po 3-4 dnoch.

ivca88
30. dec 2019

Choďte ihneď na pohotovosť. Keď ju boli konečník, už to ries ihneď.
Môže tam byť aj niečo vážnejšie, že to sama vykakať znezvladne

liliana363
30. dec 2019

@livia32102 rano jej daj pohar dost teplej vody vypit. A mozno v klude doma, dat rukavicu a nejaky detsky olej na prst a skusit jej to trosku uvolnit. Ja osobne si niekedy musim takto pomoct, lebo viem ake krce ma cakaju ked to nedostanem von.

renata9
30. dec 2019

preboha len nie žiadna pohotovosť...............trauma na celý život u dieťaťa...................normálne dať gutalax a pomôcť rukavicou.................nič iné nezaberie

anjelicek26
30. dec 2019

@renata9 ak tam má stopel a dotrha si konečník a rozšíri si črevo, TO bude trauma na celý život. Nemali tak dlho čakať,je neskoro.

renata9
30. dec 2019

@anjelicek26 ak si myslíš že nejaký pán dr z hrubým prstom jej pomôže a zbaví ju traumy z tlačenia na stolicu ,budiš ,, asi si to nikdy nezazila.je to hnusné ale radšej matkin prst ako nejakého dr..............zažívala som to s dcérou 5 rokov,kým prišla na to že kakanie nie je mučenie

renata9
30. dec 2019

@livia32102
@anjelicek26 sekla som sa, nie gutalax ale easylax a ak nezaberie hneď tak treba pomôcť prstom a

gabika0825
31. dec 2019

Za tým môže byť vážnejší problém. Ja by som dieťaťu nepomáhala určite takýmto sposobom doma... hlavne ak neviem čo môže byť príčina. Hneď volať na pohotovosť a popýtať sa na postup. Aspoň.

ovaaa
31. dec 2019

Skusila si cipky?

janinah
31. dec 2019

dúfam,že ste už boli u dr,ak nie,tak na chir. amb.,už pomôže len manualne vybratie,strašia ťa tu traumou,to by mala robiť sestrička,ale trauma psychicka furt lepšie ako komplikácie,čo môžu nastať....

macekovam
31. dec 2019

@livia32102 keby si skusila použit teplomer??,

pokemonkaa
31. dec 2019

z niektorych probiotik moze zapekat, su dobre tie so zivou mikroflorou, napr. biopron, floraliv... v lekarni dostat glycerinove cipky pre deti, velmi dobry s rychlym ucinkom je Easylax. tiez dlhsi kupel v teplej vode, detsky caj.

juliet86
31. dec 2019

ako to dopadlo???

zuzubb007
31. dec 2019

Už po týždni by som bola nastupena na pohotovosti, viete vôbec čo všetko sa moze stat? Ihned k doktorke

katrin21
31. dec 2019

No,jasne ze ju budw boliet uz ritka... hrube crevo reabsorbuje vodu, cize cim dlhsie v nom stolica stoji, tym je viac zbavena vody a tvrdsia.. je to zacarovany kruh, musi to vytlacit cez bolest, bohuzial..kup jej duphalac a nejake prehanadlo, podavaj harmancekovy caj, zmakcuje stolicu..2t je uz zivot ohrozujuci stav!!! To crevko moze prasknut
@deti95060810 nie nie je to normalne...aj ked vy s tym bojujete, normalne to nie je... zadrziavanie stolice ma psych.pricinu ,treba po tom patrat..

katrin21
31. dec 2019

A to pomahanie s rukavicou a olejcekom je fajn napad... ono to boli...nasa ked 3 dni nekaka,uz je hovienko obrovske a tvrde a place, dva tyzdne to si ani neviem preestavit