6 ročná dcérka nemá nás nerešpektuje, klame a robí zle

l_k
13. aug 2014

Dobry vecer, som uz zufala, naozaj. Som mamina dvojiciek - 6 rocna dievcata. Amália - neskutocne dobre dievcatko, citlive, pomaha x Natália certica, stale klame, robi zle Amalke, robi jej naschvaly, ked sa nepozeram aj udrie, nieco poviem a ona sa mi jednoducho smeje ako keby som bola neviem co....Poviem jej nerob to lebo si ublizis no ona schvalne to urobi a este sa u toho smeje. snazim sa jej vysvetlit, pytat sa, venovat jej pozornost lebo mi kazdy vravel ze ona si ju takto chce ziskat pri c-om vela jej casu venujem a stale nepocuva... Poviem A, no ona urobi B a este s akou radostou. ona strasne ma teraz vytaca, som tehotna 34txzden, ja uz neviem ako jej vysvetlit ze sa sprava jenoducho zle ☹ vcera sedim v obyvacke, otvorene dvere do spalne a vidim ako rozhadzala plienky co som vyzehlila, ked sa jej pytam total nastvana preco to urobila, ona mi do oci povie, ze to ona nebola, preco po nej furt vrieskam...ja uz fakt neviem ☹ prosim neviete mi niektora navrhnut ako jej dohovorit alebo co....zlyhala som.........dakujem Lucka

erickatt
13. aug 2014

Skus si u vas najst decku psyxholigicku. Isto ti poradi

bajana
14. aug 2014

ja by som zrusila kricanie a zaviedla tresty ... take dieta uz musi vidiet nasledky svojho konania - samozrejme, nie fyzicke...tak isto by som zrusila prikazy a zaviedla odmeny, staci len slovne ( budes moje dobre dievcatko, ked pre mna urobis to a to)... a este by som sa poobzerala po nejakej knizke o vychove deti...

(mimochodom - asi sa dam na drahu detskej psychologicky - ak maminky utekaju za odbornikom s kazdym normalnym a beznym problemom, musia sa mat ako prasa v zite...v poslednom case sa tu objavuje stale viac rad typu " chod za odbornikom" )

bandikovajana
14. aug 2014

Som na tom podobne mam od muza adoptovane dvoch chlapcov 15rocny ok ale 12 rocny ka som uz na prasky chodi aj psychologom à nic. Od prvej triedy ma v skole pokarhanie bije sa hlava nehlava ci dievca alebo chlapec vobec nerespekruje skolsky poriadok vyrusuje vkuse poznamky nosi na stvrt roka mu uz musia dolepovat strany co uz mu to nemaju kam pisat. A doma mame spolocnu dcerku a od mala jej robi zle berie jej hracky soti ju privre jej prsty do suplika à podobne. Teraz ma 3 à pol roka à je ako spongia vsetko sa uci odkukava. On je on ma z nej sasa ukazuje jej rit vyplazuje jazyk. Ona. Je velmi sikovna vsetko chce pomahat à ked jemu nieco rozkazem on ne unaveny boli ho chrbat. Nechce sa mu. Stale vyhovorky à uz to odpozeraza aj ona som zufala.. A o klamatve tak to je koniec tak klame az reve ze to on nie à ja nakoniec zistim ze bol to on. Ako ceresnicka mojej zufalosti zacal nam kradnut peniaze.ukaradol 100e à nkaupil si cipsy hamburgery à bohvie co pritom maju jedlo doma v skole desiatu aj obed. Uz nevkadzem ked idem z domu hoci na 10min zamykam si vsetko do spalne aj to co chcem jest ked sa vratim lebo este niesom pri vytahu à uz je v kuchyni.ma uz nabeh na obezitu ale staci se idem na wc tak si uteka nieco zobrat aby som ho nevidela

seahorse27
14. aug 2014

@l_k Pricinou moze byt skutocne ziarlivost - na sestru, ktora je vzdy mila, dobra, chvalena a teraz sa este pridala ziarlivost na noveho surodenca, ktory si ukroji z vasej pozornosti. Ja by som zaviedla nejaky system odmien a trestov, na ktorom sa spolu s dcerkou dohodnete. Odmeny by mali byt predovsetkym o vasej pozornosti - ked sa bude spravat dobre, zoberiete ju (len ju samu) na vylet, do kina - ty alebo manzel, aby mala pocit, ze je v centre pozornosti. Naopak, ked sa nubude spravat podla dohodnutych pravidiel, dostane menej pozornosti, pripadne jej odopriete nejaku vyhodu (TV, PC...). Ide o to, ze naozaj asi puta vasu pozornost na seba takymto neprimeranym sposobom a treba ju doviest k tomu, aby to robila tym ziaducim spravanim.

womankc
14. aug 2014

myslím, že len sa snaží upútať vašu pozornosť, zrejme má dojem, že druhej dcére prejavujete viac náklonnosti a to isté aj k tomu maličkému , cíti ďalšiu konkurenciu . No aj napriek iným komentom si myslím, že dobrá detská psychologička by od veci nebola , aspoň by Vám mohla poradiť ako účinne na ňu.

25daniela
14. aug 2014

@l_k sice to asi bude o ziarlivosti, ale aj o povahe... A to nezmenis, niekto sa rodi ako anjel a niekto ako cert, pomoze iba pozitivna motivacia a odmeny v pripade vhodneho spravania... A raz vyrastie, ale anjel a nej asi nebude nikdy...

hajajanka
14. aug 2014

@l_k My sme zaviedli bodovaci rezim. Za dobru vec dobry bod (cerveny), za zlu vec zly bod (cierny). Vecer sa spocitaju body a bud je odmena alebo trest. Dobre body su velka motivacia 🙂
Zo svojej skusenosti viem, ze cim viac na dieta revem (lebo aj ja som len clovek a nervy nemam nekonecne dlhe), tak tym viac dieta trucuje, robi naschval a pod.
A keby mi dieta rozhadzalo plienky, tak by si ich muselo aj ulozit (hoci by bolo desat hodin vecer). Bude musiet ukladat raz, dvakrat, trikrat a potom si to rozmysli, ci bude robit takuto nezmyselnu cinnost.
Drzim palce. Dobre viem, co to je mat doma 6-rocneho provokatera.

kiki68
14. aug 2014

zaviest tresty a kludne ten bodovaci system. Bude sa musiet snazit,ak nieco bude chciet. A cokolvek spravi,nech okamzite napravuje. Ak odmietne napravit,tak vyjadrit svoj nesuhlas s tym a trvat na tom,ze to tak bude a napravi to aj keby co bolo. Je to ako u psa, nikdy nesmie clovek polavit a mavnut rukou,ze sak si sadne nabuduce. Nesadne,lebo bude vediet,ze ked nemusi,tak sa nic nedeje.

zuzitko74
14. aug 2014

Tvoja dcérka musí pocítiť, že istý typ správania sa jej neoplatí. Akú metódu zvolíš, to je už na tebe, každé dieťa je iné a každé reaguje na niečo iné.

cicimotinka
14. aug 2014

u nás zaberá, keď si musí "odpracovať", čo urobí - rozhádže, musí upratať (kým to neuprace, nemá jesť, piť, nikam sa nejde)... niekedy to zaberie kopec času a trucovania - ja som už unavenýýýýý, ja už nevláááádzem... ale dnes už je to podstatne lepšie... a máme aj body... za 5 červených má nejakú "vymoženosť" za 5 čiernych mažem 1 červený... a zaberá chváliť, chváliť a zase chváliť... na úplné "blbosti" - si šikovný, že si netresol dverami, ale ich pekne zavrel... si šikovný, že si si odniesol tanier zo stola... si šikovný, že si si pekne uložil topánky... proste to, čo sa patrí a urobí to, musí mať od Teba odozvu... niekedy sa od rána ide pretrhnúť, aby bol chválený... a inak psychiater Ti nepomôže, maximálne Ti dá dajaký oblbovák, keď už, tak nájdi psychológa-terapeuta... držím palce

sono2
14. aug 2014

@l_k ziarli, pyta si takto pozornost, musis sa jej venovat...

ivka225
14. aug 2014

@bandikovajana A čo na to tvoj manžel? Ak má syn 12 rokov, už musí presne odhadovať následky svojho správania. Asi budem nemoderná, ale navrhujem poriadne ho zmlátiť.

bandikovajana
14. aug 2014

@ivka225 zufali chi s nim po vselijakych lekaroch si nema poruchu spravania alebo co a nic nikto a neboj uz sme skusili vsetko dohovor zakazy tresty hracky sa mu pobrali televizor zakazal Playstation zabavil telefon zabavil lebo vulkarne sms posielal spoluziackam a vsetko uz aj vyprask dostal à nic namiesto toho aby sa snazil ziskat vsetko spat klame à kradne podvadza pozera televizor v odraze zrkafla alebo spoza rohu po skole chodi hrat pocitac k spoluziakom à povie mi ze mal hnacku à bol v skole n'a zachode dlhsie no hroza som v koncoch.ked sme sa spoznali bol malicky som ho uspavala nosila na rukach vsetko super n'a vylety sme chodili à ako nastupil do prvej triedy ako by mu preplo potom o rok sme mali dcerku a teraz je ako keby mal hlavu vyfukanu pozera kreslene princezny s malou à uz memam silu ho ani upozornovat odozeniem ho idem za zachod à uz je tam zas uz nevladzem à svokra to je pripad tiez uci ho aby nam nehovoril veci ked tam ide vkuse pozera bars ake serialy aj pre neho nevhodne à sedi len za pc. U mojej mamy maju hojdacky trampolinu pieskovisko velky dvor psa bicykel à neviem co a povedal jej minule ze u drujej babky je lepsie ze u mojej mam. Je taka nuda ze asi skape.skoro ma natiahlo ona ma 2i byt

jalito
19. aug 2014

@l_k tiež by som videla problém v tom, že Natálka cíti, že podvedome nadržuješ sestričke za to, že je dobrá, milá a robí všetko, ako chceš ty, a to dieťa sa proti tomu búri. Navyše ešte do toho čakáš tretie dieťa a Natálka sa može cítiť právom odstrčená zvlášť, keď má z tvojho jednania pocit, že by mala byť dobrá, ako sestrička aby si ju prijímala. To je zlé. Dieťa sa má prijímať bezvýhradne a bez podmienok, nie s podmienkami typu: keď budeš dobrý, tak ťa budem mať rada, alebo keď budeš ako sestrička, tak ťa budem mať rada. Možno si to neuvedomuješ, ale robíš to proste podvedome a to dieťa to cíti. a preto sa tak správa. Skús sa nad tým zamyslieť...

andreaka11
25. aug 2014

@bandikovajana mozno idem prilis daleko, ale mozno toto by pomohlo

http://www.slvs-senec.sk/

daj chlapcovi na vyber, bud sa zacne spravat ako sa ma, alebo ho posles na prevychovu.

ewisam
25. aug 2014

@l_k nechcem sa hrat na mudru, ale zakazuj, je velka vie ze robi zle a nenechaj sa vytacat, lebo to jej robi najvacsiu radost...
Nepojdes k pocitacu, kym si neupraces izbu a podobne nech sa postavi aj na hlavu.... zo zaciatku bude skusat, ale grif je v tom, ze nesmies povolit...musi jasne vediet, ze za neuposluchnutie pride trest / a nehovorim o bitke/ hovorim o vyhodach a zabave... trest samozrejme musi byt primerany a treba sa s muzom dohodnut, aby ste boli jednotni, pretoze zacne skusat na tatinka, ked mama zakazala, on dovoli. Snad pomoze 🙂

bandikovajana
25. aug 2014

@andreaka11 aj take uz bolo som bola tak vytocena zas ma klamal a myslel si ze sa to prepecie tak som mu povedala ze ja viem ze klame a ked mi to niekto v skole potvrdi dalsie ranajky bude mat v polepsovni .sice sa priznal vtedy ale nadalej sa sprava tak ze to ani popisat neviem

andreaka11
26. aug 2014

@bandikovajana nemas to veru lahke.... mozno by si sa mala prestat "vyhrazat" a zacat konat., lebo bude to len horsie a horsie. drzim ti palce, a zelam ti vela sily, aby si to zvladla!!

jarmila82
1. mar 2015

Tak to drzim palce...my mame 12 rocneho syna...problemy uz od skolky.uziva lieky, ma ADHD.v skole same problemy a poznamky.v aprili zmenil skolu a nic.pochvala, trest, zakazem mu...nic...klame a klame.bol aj na dva mesiace na psych lieceni v hrani az za kosicami...nic...ale moja trpezlivost uz pretiekla..ide do slvs senec

alexiss
24. jún 2019

@jarmila82 dobry den dali ste tam syna? Viem ze to je uz davno ale skusim sa rekh opytat

jarmila82
27. jún 2019

@alexiss ano syn tam bol tri roky.ale nic nepomohlo.v prvom rocniku na strednej skole prestal chodit do skoly tak je vyluceny