Agresivita u 3-ročného dieťaťa. Neviem si rady

lucy999
17. sep 2008

kto mi vie poradit či je normalne aby dieta malo taku histeriu že všetko hadže ani na slovo v tej histerii nepočuva už neviem čo mam robit lebo si myslim že som zlyhala. odkedy začala chodit do školky začalo to a ja si už neviem dat radi.bojim sa aby sa jej dačo nestalo.

miriamkac
17. sep 2008

lucy999 nehister...... 😉 my sme na tom tiez tak....aj ked my sme zacali "histercit" aj pred skolkou....proste necham ju vyrevat, a ona sa uz naucila (aj dnes sme to "aplikovali), ze ked prestane, tak potom sa budeme bavit dalej....(len na nu "mrkam" aby si nahodou neublizila).

lucy999
autor
17. sep 2008

najhoršie je na tom že byvame s mojou mamkou a ocom a ja jej zakažem a oni jej dovolia. a histeriu ma čym dalej vätšiu

miriamkac
17. sep 2008

Tak to ti nezavidim....mala vie, ako dosiahnut svoje a hlavne u koho....doporucujem dolezity rozhovor medzi tvojimi rodicmi....o respektovani tvojich zakazov a prikazov.....ine je, ked tam ty nie si, potom moze babke aj na hlavu vyliezt ak jej to dovoli....
Ja mam nieco podobne so svokrou, ale ta nastastie nebyva s nami.

lucy999
autor
17. sep 2008

Už som to tolkokrat hovorila obom rodičom ale nepomaha to vraj ja som na vine a ked dieta toto robi tak ho treba ukludnit lebo sa mu dačo stane mysliš že som naozaj na vine ked sa snažim aby to viackrat neurobila tak ja ju chcem naučit aby prestala tak že si ju nevšimam a oni stale pridu a zoberu ju kde to vedie bud sa zblaznim ja alebo už neviem

miriamkac
17. sep 2008

No podla mna ukludnit sa snazit, 😠 ..ale z vlastnej skusenosti viem, ze to niekedy nejde, alebo nechce ist. Moja mala, ked zacina s "amokom" tak jej ponuknem nieco na pitie (caj alebo vodu) niekedy to pomoze a ukludni sa, niekedy ani to (hlavne vtedy, ked jej nieco nedovolim) potom ju necham chvilu vyrevat a pridem s niecim inym (napr: farbicky, knizka) ked nezabera ani to necham ju zase chvilku a zacnem "vyhrazat" : tamto neurobime, tam nepojdeme..." snazim sa to robit vsetko v klude aj ked mi to da vela namahy nevytocit sa....ono vzdy na nieco "kapnem" co ju zaujme (u nas funguju kolotoce 😝 ) az nakoniec ju necham spravit to, ze ona pride za mnou :"mama uz neplacem"....a to mam potom vyhrate...

lucy999
autor
17. sep 2008

ked sme sami a ma taku histeriu tak trva asi 10 min a potom sama pride a povie prepač mamka ale ak sme doma už viaceri tak akoby naročky to robila a začne plakat a vystrajat neviem prečo to robi ved na nu ani nekričim ani nebijem pekne okolo nej vždy a ona akoby teraz ked začala chodit do školky nam to vracala že tu mate za to že tam musim chodit.

miriamkac
17. sep 2008

Ale no, to hadam nie..... ☹
Ona sa predvadza, lebo vie, ze pri viacerych ludoch jej to prejde....trvaj si vzdy na svojom a nedovol aby ti do toho niekto zasahoval, alebo urob pravy opak...nezasahuj, nech si poradi babka, dedko....a len sa prizeraj, ked su taki mudri a ty to robis zle, nech ti to ukazu.... 😉

lucy999
autor
17. sep 2008

oni to vyriešia tak že mne sa to nepači lebo ju len viac rozmaznavaju. dufam že toto obdobie rychlo prejde lebo už mam nervy na krajičku. ale nie vždy len už mam toho dost nie na darmo sa hovri že mlady maju byt sami a bolo by to ok ale mame sa stahovat asi okolo 2-3 mesiacov takže to musim nejako vydržat a budem to potom riešit po svojom asi aj ked viem že nie vždy to vide ako chcem ale dakujem za debatu

caruzo19
18. sep 2008

lucy neboj sa,kazde dieta sa nauci co si ku komu moze dovolit.starych rodicov bude natahovat a teba bude pocuvat uvidis.koniec koncov,stari rodicia su tu na to,aby deti rozmaznavali.tak sa tym netrap

renca3
18. sep 2008

lucy999...my sice nebyvame u nasich, ale sme tam dost casto. no a maly ma 4 roky a uz pekne prerastol dedkovi a babke cez hlavu a nevedia si s nim rady. tam je proste panom on. ja s nim mam tiez casto problemy, ale dokazem si s nim poradit, ked aj striktne.

lucy999
autor
18. sep 2008

dnes sme nemali histeriu po dlhšom obdobi aj učitelka povedala že neplakala cely den aj pojdela ale nechce spat. dnes som mala pekny den

annaola
21. sep 2008

neboj, to je uplne normalne. my mame teraz takmer 4 roky a stale obcas mame take stavy 😀

jaja0110
22. sep 2008

lucy999- na histerie a vzdorovite obdobia je lahka pomoc 🙂 precitaj si temu na koniku: terapia pevnym objatim

Nepoculi ste o tom? Tu je link: 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...