Aká je výška školného v prípravke?

viabella
14. aug 2008

Chcem sa spytat ak sa niekto vyznate v zakonoch, dostala sa ku mne info, ze za pripravku sa neplati, pretoze je povinna. My mame dost vysoke skolne a detom aj tak vsetko kupujeme, tak by som chcela vediet ci niekto nema viac info, dakujem

ukana
14. aug 2008

viabella, podla mna povinna nie je, uz len preto, ze romske deti tam nechodia, a keby bola zadarmo, tak by chodili vsetky 😅 🙂

junovka
14. aug 2008

pokial viem, tak povinna uz nie je.Akeby si aj dala do pripravky, tak by sa nemalo platit nic.Este pred 2 rokmi bola, nakolko Timka musela, v podstate do skolky chodila od 3 rokoch 😉

viabella
autor
15. aug 2008

Dcera chodi do skolky uz treti rok, stravne normalne platime 30 na den a skolne mame 400 co ine skolky v KE maju od 200-300 a pomocky dostavaju, no my vsetky pomocky kupujeme. Porovnavali sme zoznam a viac nez do prvej triedy, ale to je uz o inom. Viem ze ej mamky ktore su tzv. socialne prip, teda same s detmi a nezamestnene maju skolku za 1denne a skolka na nich dostava dotaciu, ale u nas to tak nebolo lebo museli vsetko platit, pokial sa to neprevalilo, ale to je uz iny pribeh... Proste a jednoducho sa ku mne dostala info a chcela som si ju overit lebo nemam v plane sponzorovat nieci sukromny zivot na ukor skolkarov, viem ze je to len 400mesacne a u nas je 45 pripravkarov....dakujem za vase nazory

lienocka235
16. aug 2008

pripraveda urcite ni eje teraz zadarmo.. uvazovalo sa o tom ale nebolo to schvalene.. aby ste mali narok na skolku za korunu musite byt v hmotnej nudzi..
my platime mesacne 300 sk skolne od septembra sa ma zvysit... ale tuto sumu si neurcuje skolka ale mesto resp u vas mestka cast.. takze skolka je v otm nevinne.. ta rovnako rozhoduje aj o vyske stavneho... my ho mame vyssie.. cca 40 na den.. potom platime rocne 1500 na hracky a pod.. a take ze mydlo toaletny papier a pod.. nosime samy..
ak ide o statnu skolku tak o vyske poplatkov rozhoduju poslanci mestekej casti..treba sa tam obratit ak sa vam zda neprimerana

molnitko
25. aug 2008

deti predškolkého veku, kroré do 1.9.2008 dovřšia 5 rokov sú od platenie školného oslobodené. To znamená, že všetky deti, ktoré by mali v budúcom školskom roku riadne nastúpiť do prvej triedy sú od poplatku oslobodené. poplatok za ne uhrádza štát prostredníctvom zriaďovatela.
na pobyt v meterskej škole za 1 korunu majú nárok deti zo sociálne znevýhodnehého prostriedia, to znamená, že sú v hmotnej núdzi / musia to doložit na úrade/. takéto deti neplatia poplatok za mš bez rozdielu veku. tekéto deti by mali byť aj prednostne prijaté, tak oko deti predškolkého veku, do tzv. prípravky.
toľko hovoria nové vyhlášky o mateskej škole 😉

viabella
autor
4. sep 2008

dakujem velmi pekne za info 🙂 molnitko 🙂 ak by si nahodou vedela nejaku vyhlasku v ktorej to je alebo podla akeho rozhodnutia prosim ta napis mi ju, lebo s tymto mame akosi problem. viem ze na vedlajsich skolkach neplatia a my sme seky dostali.....este raz dakujem

leteku
4. sep 2008

Viabella pozri si zákon 245 z roku 2008 jediný platný a paragrafy 16 a 28.

viabella
autor
5. sep 2008

dakujem

lienocka235
5. sep 2008

viabella
dnes som bola vyplatit skolku a platila som len 640 stravne.. skolne som neplatila.. a aj veduca mi povedala ze deti v pripravke skolne neplatia
u nas je problem s tym ze je v triede 31 deti... nechapem ako.. lebo podla zakona to nie je mozne.. ale riaditelka p obrala do malej triedy nove deti.. a dalsie posupla k predskolakom.. aj ked je jasne ze do skoly na buduci rok nepojdu.. /narodene sep. az dec. 2003/

viabella
autor
5. sep 2008

u nas je v triede tiez 31 deti ale to nejako netrapi my mame problem s pani ucitelkou, pisem o tom v teme skolkari a chces tak kuk....ja uz tomu nasmu skolskemu resp.skolkarskemu systemu prestavam rozumiet...vela deti, neochota.......ved deti su nasa buducnost

lienocka235
5. sep 2008

no mna to teda trapi ten pocet deti.. aj ucitelka sa stazovala.. ale co ona zmoze.. je to hrozne vela deti na jednu ucku doobeda a druhu poobede..
tak som volala na skolsky urad.. a stazovala sa a tak.. nech to riesia.. a ten chlap mi.. ze aj iny rodicia chcu mat deti v skolke a tak.. a ja mu na to ze dobre ale preco ked maju problem s miestom beru deti ani nie 3 rocne a take co su matky na RD a deti nie su predskolaci.. a on ze to neexistuje a tak.. ale houby plno je tam takych.. a potom ked sa nieco v tej triede stane..tak na viene bude ucitelka.. aj ked tolko deti sa yvladat neda..
pododtykam ze v ostatnych triedach tolko deti nie je.. len v predskolackej..
idem kuknut na to o tej ucitelke.. my mame ucitelky super super.. tri roky tie iste.. a oni su z toho na nervy len sa nemozu ozvat.. tak som sa ozvala ja. 😀

viabella
autor
5. sep 2008

chapem ze ti to vadi, to je ako som ti pisala aj u nas tak, ale proste momentalne ma viac trapi ta nasa super ucitelka, nerozumiem ze skolky su preplnene a pritom sa stale nejake rusia lebo je malo deti, ako zda sa mi to proti logike 😒 u nas od zaciatku je viac deti ako ma byt, chvilami nechapem za co platime v skolke a cely ten system, aj ucitelky toho maju dost,aj rodicia a zvycajne je to len birokraticky problem

lienocka235
5. sep 2008

ako viabella citla asom si to o tej ucitelke.. a konala by som rychlo na tvojom mieste.. poslite tu peticiu na mestsky urad ako zriadovatela.. a kopiu riaditelke.. a uvidite .. ze to pojde rychlo..ak nahodou nie tak je tu statna inspekcia..
ako ked ide o dieta tak ja sa stazujem.. lebo takato ucitelka moze narobit poriadne problemy a mala moze si vybudovat odpor voci skolke a aj skole.. ..

viabella
autor
5. sep 2008

ale drzim palce, bojuj, jednoducho sa musime ozvat su to nase deti 🙂 im by sa na skolskom urade tiez nepacilo keby v kancelarii 3x3m sedeli desiati, vsetko co skusaju na detoch by som praktizovala na nich, ved ak je v triede o desat deti viac ako ma byt tak to obmedzuje ich osobny priestor, rozvoj, lebo ucitelka nestiha, asi nie su obmedzenia poctu len tak zo srandy 🙂

viabella
autor
5. sep 2008

samozrejme ze to nenecham len tak, ale dost zalezi aj na ostatnych rodicoch, ked dnes ta mamicka zbierala podpisy tak jej podpisalo desat rodicov doteraz a treba nam 15, chceli by podpisat ale boja sa, nechcu robit problemy a pod, ale este sa nestihla stretnut so vsetkymi tak uvidime ako to pojde ale v pondelok chceme tu peticiu poslat 😠 najhorsie je ked sa z bezproblemoveho dietata stava uplakane a bojazlive dieta, tak tazko sa to vysvetluje, ten vyraz oci sa neda ani opisat, mna sa moja dcera neboji a preco v nej ma taketo pocity budovat ucitelka, ktora ju ma pripravit do skoly, ako potom maju mat deti chut sa ucit nove veci ked sa boja co len ceknut, a tie fyzicke tresty tak to sa vraciame asi niekde do tazkeho komunizmu,musi sa to riesit, len dufam ze vsetci ti rodicia ktori nadavaju a stazuju sa tak sa postavia k rieseniu celom a nie so strachom 🙂

molnitko
12. sep 2008

31 detí v triede?????? to je vrchol. ja mám tento rok deti predškolákov a mám 25, čo je 2 nadstav optoti vyhláške. ešte minulý rok sme mávali aj 28 a to už bolo strašne veľa, neviem si predstaviť ako je to s toľkými deťmi?????????????? Kde je potom individuálny prístup a podobné veci, veď to je v nadľudských silách toto zvládať. úprimne ľutujem učieteľky aj vás rodičov........ ☹

lula26
12. sep 2008

Molnitko, píšeš, že máš 25 detí, nadstav 2, ale podľa vyhlášky o MŠ môže byť v triede len 22 detí. Máte už odsúhlasenú výnimku od štátnej inšpekcie?

lienocka235
14. sep 2008

v predskolskej triede moze byt 28 deti na vynimku statnej skolksej inspekcie ktora je uz udelena.. tak tie tri deti presunuli do nizsej triedy..
zevraj je teraz nejake preklenovacie obdobie kedy to tak moze byt.. mam to potvrdene z inspekcie.. nic nenarobime s tym.. bohuzial..

bejka13
15. sep 2008

to preklenovacie obdobie je preto ,lebo škol.zákon- vyhláška o MŠ je platná od 1.9. a deti sa prjiímali už v marci .Je to tak , že niekde sú naozaj otrasné počty detí. Ale v súkromných škôlkach je to s počtom detí lepšie. Ale aj tak , učiteľky by mali dostať medajly za "výdrž" ! Je to niekedy s tými drobcami o život !!veď doma máme jedno , dve a máme čo robiť. keď sme na MD , druhé dáme do školky. a večer sme na odpadnutie . čo vy na to ?