Aké aktivity majú vaše deti v súkromných škôlkach?

ivush
14. sep 2011

Maminy, bola by som rada, ak by ste sa podelili práve o pridanú hodnotu, ktorú ponúkajú súkromné škôlky vašich detí. Konkrétne sa mi jedná o záujmové krúžky a ich frekvenciu ako napr. cudzí jazyk, pohybová výchova (šport, tanečná), hudobná, atď. Náš syn totiž navštevuje jednu bratislavskú škôlku - sme maximálne spokojní s prístupom učiteliek, venujú deťom naozaj plnú pozornosť, rozvíjajú ich po mnohých stránkach, učia ich kvantum informácií, kreslia, majú nejaké tie pohybové cvičenie na hudbu s učiteľkou...To všetko je fajn. Ibaže cena je nadštandardná (v porovnaní s cenami ostatných škôlok dostupných na webe) a mám pocit, že chýbajú aktivity naviac s odborníkmi. Totiž 2x týždenne majú angličtinu, 1x hru na flautu a každý druhý týždeň šport s trénerom a logopédiu. V podstate to všetko prebieha doobeda a poobede majú už len voľnú hru.
Ide mi len o porovnanie ponuky našej škôlky s reálnymi ponukami konkurencie. Som zvedavá či (a ako) obstojí tá naša....
Vďaka za každú info 🙂

usonicky
18. sep 2011

@orlovka neviem, ci poznate adekvatnu didakticku realizaciu socialneho konstruktivizmu, ale nie je mozne povedat to, co ste/si napisala. Nikomu neberiem jeho nazor a ked chce uplatnovat humanizmus, nech ho uplatnuje, ale bohuzial ako odbornik musim napisat, ze humanizmus - napr podla Rogersa v priamom uplatneni v skolach nenasiel svoje miesto. Ak by sme respektovali zakladne paradygmy humanistickej teorie je v podmienkach skolstva (obzvlast na Slovensku )neaplikovatelny,respektive studie, ktore preznetuju jeho aplikovanie v americkych skolach prezentuju uplne nieco ine, ako ste/si napisala. Tvorivo humanisticky system , ktore je tu na Slovensku nikde vo svete nieje znamy a nepouziva sa, je nasou Slovenskou raritou. A keby sme neboli na tomto fore, ako sme na fore mamiciek, tak by som svoj nazor aj odborne argumentovala. Co sa tyka socialneho konstruktivizmu, nielen podla mojho nazoru, ale i podla velkeho mnozstva svetovych odbornikov, vobec nie je uzko specificky, dovolim si vas/teba orlovka opravit. Prave socialny konsturktivizmus dokaze adekvatne a efektivne posobit na jedinca a pri tom aj cielovo sa zameriavat na stanovene obsahy- ciele. Ale naozaj by som tu nechcela viest odborne debaty, ktore sem nepatria. A este pre jadusku a orlovku zaroven- jaduska myslela prednasky nie na mateskej skole, ale na vysokej skole, kde ucim. Bola by som velmi rada , keby sme sa s orlovkou stretli osobne a spolu by sme sa porozpravali, asi by som vam moje stanovisko lepsie vysvetlila. Ale i tak si dovolim upozornit, kazdy v demokracii ma pravo si vyberat akym sposobom bude realizovat predprimarnu edukaciu a v statnom vzdelavacom programe su prezentovane obsahy, ktore sa ma dieta naucit a iba v uvode sa mierne prezentuju odporucane postupy. Pri som si opat dovolim upozornit, ze sa odvolavaju na autorov Piaget, Vygotskyj, Bruner, okrem inych a my odbornici to vieme, ze su to kognitivisti a aj socialny konstruktivisti. A prosim didakticke aktivity nevymysleli humanisti, ale kognitivisti. Tolko len teorie, ostatne mamicky mi prepacia tento odborny exurz, ostatne -orlovka, najradsej osobne. Som pristupna kazdej odbornej komunikacii a diskusii.