Aké jedlá by ste chceli, aby sa varili Vašim deťom v školskej jedálni?

mimi1983
13. máj 2020

Maminy poraďte, aké jedlá chutia Vašim ratolestiam v škôlkach a školských jedálňach? Alebo aké jedlá by ste odporúčali variť pre Vaše detičky? Ďakujem za inšpirácie
(zn. Budúca zamestnankyňa školskej jedálne 😜)

lubka474
13. máj 2020

Prepac, ale ty si myslis, ze v skolskej jedalni sa vari podla zelania?

gir
13. máj 2020

V škôlke sa varí podľa školských noriem. Ako budúca vedúca to nevieš?

lubka474
13. máj 2020

Presne tak, vari sa podla noriem 🙂

sendy1977
13. máj 2020

ano v škôlke sa varí podľa noriem, ale jedálny lístok zostavuje vedúca jedálne 😉

lubka474
13. máj 2020

@sendy1977 ale tiez ho zostavuje podla nejakych pravidiel a nie podla zelani rodicov pripadne deti

sara07
13. máj 2020

najlepšie uvidíš čo im chuti a čo nie podla toho čo viac budu objednávat ked su 2 druhy jedála čo viac nosia nezjedené
určite by som vylučila špagety s kečupom - to mi je len už obed - langoš 1 kus, šiška až 2 kusy , mliekovu polievku , špenatovy privarok ,

sendy1977
13. máj 2020

@lubka474 ved jasne podľa noriem a na želanie rodičov, jedno druhe nevylučuje. 😉

lubka474
13. máj 2020

Robim v jedalni a tak trosku viem o com pisem. Ale mozno u vas je to ine 🙂

lucik194
13. máj 2020

ono ale zavisi aj od toho kolko sa "usetri" a a ko za kolko dokazu zohnat jedlo..... napr. u nas sefka jedalne v skolke bola dietologicka sestra vystudovana.
jedalnicek bol super, vyvazeny, pestry, striedali sa zemiaky, ryza, bulgur, kuskus, mucne jedla, maso, ryba, privarky..... nemavali nikdy spagety s kecupom, ani langos,
buchty ano, ...... nemohla som povedat ani pol slova...... teraz v skole je to jeden grc, otras, varia inde a detom do skoly nosia autom..... jedalen pre dospelych

mila23
13. máj 2020

@lubka474 mozem otazocku? zaujima ma ci take veci ako parene buchty pecu kucharky v jedalni alebo kupuju polotovary? dakujem

suhlasim s @sara07 ..spagety s kecupom..to co je za jedlo? akoze podla noriem? to sa tie kucharky narobia kym taky obed uvaria...o vyzivovej hodnote radsej pomlcim

sendy1977
13. máj 2020

@lubka474 nerobím, iba mám školu spoločné stravovanie. Viem že niekedy boli v normách šišky (neviem či teraz sú) ale viem si predstaviť, že ak by rodičia nesúhlasili, tak by ich vedúca do jedálneho lístku nemusela dať. Napríklad teraz sa môže dať rama, čo niekedy sa nemohlo dať a viem, že veľa rodičov s tým nesuhlasi, radšej by boli za klasické maslo, čo je tiež v normách.

sara07
13. máj 2020

@mila23 alebo mrazené gulky , prípadne mrazené šúlance s kakaom , som si bola pozriet či su to tie , ano su , su dobre ano ale ked nestiham varit a od školskej jedálne očakavam obed nie kupim polotovar a hodim do vody ,dobre 3x do roka sa to dá ale nie pravidelne každy mesiac

ovaaa
13. máj 2020

Nasi maju na ZS vyber salatovy bar alebo klasicke jedlo. Moj syn maval salat aj 3x do tyzdna. Sucastou salatoveho baru bolo okrem zeleniny kuracie mäso, cestoviny , rozne dresingy, pecivo.

lubka474
13. máj 2020

@mila23 my parene buchty nerobime. Mame cez 200 obedov a to by bolo nerealne.

sara07
13. máj 2020

@sendy1977 no záleží napr, či sa aj urobí anketa na web stránke či suhlasia s niečim alebo nie,nás sa nik nepyta žial 😂
šišky to je u nás na fašiangy na olovrant to neberiem ako jedlo obed

lubka474
13. máj 2020

@mila23 a spagety s kecupom a syrom su v normach 🙂 a deti ich maju radi

mimi1983
autor
13. máj 2020

@lubka474 viem ze sa varí podľa noriem, ale dá sa zaviesť aj niečo nové. Samozrejme ze nie všetko.

lubka474
13. máj 2020

@mimi1983 jasne ze sa da, len sa musis stale drzat tych noriem 🙂

sendy1977
13. máj 2020

@sara07 syn na ZŚ na obedy nechodil, ale na rodičovskom združený rodičia, ktorých deti chodili na obed mali anketu ohľadom obedov

mimi1983
autor
13. máj 2020

@lubka474 riaditeľka mi povedala, že mám vymýšľať jedla, naberať inšpirácie na niečo nové. Preto hľadám inšpiráciu aj z iných škôlok, škôl... Od maminiek, čo deti majú radi, a je aj zdravé..

lubka474
13. máj 2020

@mimi1983 ja sa s tebou nechcem hadat, ale ked sa bavime s veducou o tom co varit, vzdy nas usmerni, ze mame na to knihy (normy) inak jej to program nevynormuje..... 🙂 a v podstate sa toho musime drzat

nika82
13. máj 2020

@mimi1983 daj do jedalne anketu pre deti coby si zelali, myslim ze urcite to nebudu same hranolky šnicle a hambace

mila23
13. máj 2020

@lubka474 ano, spagety s kecupom deti lubia, ale to je jedlo, ktore urobi rychlo mama ,ked pride o 6 domov z prace a nakupu, popr. ihriska a nema cas vyvarat. Od skolskej jedalne by som cakala vyzivnejsi obed....urcite ani ten kecup nie je nejaky kvalitny....aj ked chapem,ze to je lacne
aj tie parene buchty...cize iba ohrejete? chapem,ze vo velkych skolach to asi nestihaju,ale napr. v skolke by mohli stihnut...
to nie je osobne voci Tebe.....to len sa tak vseobecne rozhorcujem

veduce jedalne sa casto ohanaju normami - hlavne ked sa im nechce nic menit.Ale keby chceli, tak vedia vymysliet jedla chutne, dobre, poctive aj dodrzat normy.

bagre
13. máj 2020

@mila23 nuž špagety nepovažujem za niečo extra, ale radšej tie ako buchty a palacinky ktoré nie sú jedlé ( vážne nechápem čo sa na tom dá pokaziť, bežne to zje väčšina detí...a teraz to všetci nosili naspäť. ) Tie špagety tam deti zjedia, takže aspoň nie sú hladné...

lubka474
13. máj 2020

@mila23 konkretne nasa kuchyna parene buchty vobec nerobi. Iba cez prázdniny, ked funguje iba skolka vieme spravit. Ale robime ich, nie polotovary (cez skolsky rok varime i pre skolu a to by boli tie buchty nerealne, takze vtedy sa nerobia)

adinam
13. máj 2020

@mimi1983 asi ťažko zavedieš niečo nové,keď máš presné receptúry a normy z ktorých skladáš jedálniček...akurát pár noviniek pribudlo s názvom flexi,ktoré sú zatiaľ nepovinné.

adinam
13. máj 2020

@mila23 to sa mýliš,preštuduj si problematiku školského stravovania.Všetko je presne určené a kontrolované,takže vedúca musí dodržať postupy.

sendy1977
13. máj 2020

@adinam ano všade sa musia dodržiavať normy, ale aby k obedu deti (ZS) dostali lacné turecké keksy, tak to radšej 1 mandarínku alebo nič. Podotýkam ani tie deti tie keksy najedli.

poopsie
13. máj 2020

Ja len aby sa nezabudalo, kto to papá. Jedia to deti, a to som videla v škôlke počas obedu, ako drvivú väčšinu chytala panika, keď videli olivy, mrkvu, alebo kapiu. Napríklad čo môžem povedať ako rodič, či buduci pedagóg je, že sa mi nepáči, keď každý týždeň majú hríby malé 3 ročne deti, je to pre nich úplne nevhodná potravina.Takisto mi tvrdili, že halušky mama doma vôbec nevarí, tvárili sa že ich vidia prvýkrát. Kuchárky na olovrant uvarili jablká s pudingom, ale aj s jadernikmi a semienkami... No to sa nedalo jesť.. A potom frflali aké su deti rozmaznané..

adinam
13. máj 2020

@sendy1977 tak to určite nebolo v súlade s normami