Aké jedlá by ste chceli, aby sa varili Vašim deťom v školskej jedálni?

mimi1983
13. máj 2020

Maminy poraďte, aké jedlá chutia Vašim ratolestiam v škôlkach a školských jedálňach? Alebo aké jedlá by ste odporúčali variť pre Vaše detičky? Ďakujem za inšpirácie
(zn. Budúca zamestnankyňa školskej jedálne 😜)

6mia6
14. máj 2020

@kosicanka1 😲 môj by toto do školy neťahal asi by bol radšej hladný ☹ ale chodí busom

kosicanka1
14. máj 2020

@6mia6 moji su radi, ze maju fajne domace. A hlavne ze na treningoch a kruzkoch po skole nie su hladni.
A tiez chodia busom po skole na kruzky. 😉

6mia6
14. máj 2020

@kosicanka1 naš by zjedol v jedalni aj doma kludne aj klince takže radosť variť pre také deti

sendy1977
14. máj 2020

@6mia6
@kosicanka1 môj syn na ZS nechodil na obed, od 8 a 9 ročníka keď mali už viac hodín si tiež nosil obed. Máme doma viac termosiek a s žiadnou sme neboli spokojní, tak si jedlo nosil v klasickej sklenenej dóze obalenej alobalom, niečo bolo vlažne niečo studené na obed. Už aj na ZS si poniektorí jeho spolužiaci z dedín nosili obedy. Na gymnáziu to iste nosil si obed a tiež aj poniektorí spolužiaci. Pre mňa by boli lepšie zaplatiť obed a nie variť každé ráno, ale čo už.

kosicanka1
14. máj 2020

@6mia6 aj moji by mozno pojedli, len mne sa kvalita a zlozenie stravy vobec nepaci.
Vela deti sa stazovalo na mastne slachove maso, tu nejaka pani kucharka z jedalne sama priznala ze varia z polotovarov. No diky moc...

kosicanka1
14. máj 2020

@sendy1977 ano suhlasim. Tiez by mi bolo jednoduchsie zaplatit obed a nestarat sa. Ale ja sama tiez uvazujem co vlozim do ust, a aj deti k tomu vediem. A radsej navarim doma. A chvalabohu, ze v dnesnej dobe, ked chceme ist von, daju sa najst aj kvalitne restiky. 😉

sara07
14. máj 2020

@daganov ja som myslela že stravuje sa 100 detí tak šalatu urobím 60 kusov , ved to sa dá odsledovat kolko vlastne ich ostane vždy , za mesiac by to urobilo nejaku sumu a o to by sa mohlo lepšie nakupit
či musí byt 100 deti tak 100 šalatov a bodka lebo potom je to celé na hlavu

sara07
14. máj 2020

@nini1010 vytrhavaš z kontextu špagety ano aj cestoviny ano ale špagety s omáčkou s paradajkovej pasaty a nie s kečupom
ja neviem ale ked zješ z oboch tak musíš chutovo vidiet rozdiel, zase ta pasata nestoji tolko je jej treba menej ako kečupu a nie lacak syr ale napr struhany parmazan ano jasne parmazanu by muselo byt polovičné množstov to je jasné

traktor
14. máj 2020

@sara07 samozrejme ,že koľko porcií jedla,toľko porcie aj šalátu...tak isto musíš mať rovnaký počet ovocia,či jogurtu..skrátka koľko prihlásených stravníkov toľko musí byť aj porcií
..nemôžeš si len tak urobiť menej..príde hygiena a skončila si..porcie aj vážia..takže tam systém neoklames

daganov
14. máj 2020

@poopsie viem, že píšeš z vlastných skúseností, no ja mám presne opačné - napr. tú zapekanú brokolicu, múka sa tam nedáva, deti majú radi

sara07
14. máj 2020

@traktor no to je ako fakt smutné že nie je umyvačka riadu v škôlke, to by mala byt samozrejmost , smutné že v triede musí byt mobil a fotky na fb čo robia detičky , fotak a akvarium a diaprojektor, pc a ineternet
smutné že zriadovatel nechce a nevie odlahčit aj by to bolo hygienickejšie aj času ušetrilo , v tomto teda mám fakt mylnu predstavu že riad sa v tejto dobe v jedalnach umyva myčkou
na kraviny prachy su ale na toto nie, že im nie je hanba

sara07
14. máj 2020

@traktor smutné hlavne že sa to vyhodí, jogurt ako chápem ale tie šalaty keby sa chcelo tak by to šlo , niekedy tie normy a hygiena su na hlavu chcelo by to jednoducho pružnost nič viac

6mia6
14. máj 2020

@sendy1977 ja som celú strednú školu prežila bez obedov. Jedla som keď som prišla zo školy a niekedy som ani nestihla lebo tréning. Mali sme školu bez jedálne

sendy1977
14. máj 2020

@6mia6 teraz sú už deti iné, nerobí im problém nosiť v dozách obed. Syn hovoril, že v prvom ročníku SŠ, prvý mesiac iba dvaja nosili obed, postupne sa pridávali aj iný chlapci. Ja by som tiež do školy nechodila s dózami, radšej by som bola hladná 🙂

traktor
14. máj 2020

@sara07 ...ale zas ber to s tej druhej strany..ako sa majú deti naučiť jesť šalát či iné,keď im to nebude ponúkané...a ešte na margo umývačky..ja mám fakt malú kuchyňu,nebolo by ju ani kde dať..a potom..ja som asi trošku šibnutá v tomto😀..ja veľmi rada umývam riad..a to vážne...dajte mi jar a budem umývať celý deň..preto nemám ani doma umývačku..a to musím povedať,že mám super starostu..keby o ňu požiadam,verím,že by jej miesto určite našiel..ale to by bola zas práca naviac..naložiť ju,vyložiť..nie je čas kým doumýva..to by zas muselo byť viac riadu atd...čiže v tomto smere je to u nás v poriadku tak ako je.. málo miesta, málo priestoru..ale vieme fungovať😉

6mia6
14. máj 2020

@traktor ty si bohovsky pozitívny človek 👍

sara07
15. máj 2020

@traktor no u nás je to najdôležitejší pristroj v domacnosti, doslova
ten šalát, skušam stále ponukam ale najstaršieho nehrozi zatial , pritom najmladšie zje aj za neho potom ten šalát, ako šancu má ale proste prestal jest
stredny ten ako kedy ale tak zje
ale pokrok aspon maliny začal jest a čučoriedky