Aké malé zvieratko pre trojročného chlapčeka?

natalieher
28. aug 2015

Ahojte maminky, poradili by ste nám prosím,nejaké malé nenáročné zvieratko do bytu, pre 3 ročného chlapčeka? Ďakujem 🙂

prasiatko30
29. aug 2015

ak chces ty mat doma zvieratko tak si kup take ake sa ti paci - dieta sa prisposobi, v tom veku je im uplne jedno ake zviera maju doma hlavne je to aby ho mohli obcas chytit do ruky a pohladkat - starat sa on urcite budes ty. aj pozicat kuriatko na tyzden je pre ne zazitok

0silvia0
29. aug 2015

@lilimoni no na zajkovi je ale zložité to, že nie každý zajko je kontaktný a hladkavý 😉 My sme mali doma samčeka, ten sa zbožňoval maznať a hladkať. Teraz máme doma 7-ročnú samičku a tá hladkacia vôbec nie je. Deti, keď boli hlučnejšie sa totálne vyhýbala a vyliezala až keď išli spať a boli sme v obývačke len my dvaja s mužom a ležkala si na koberci pod stolom. Mala a aj stále má rada kľud a jemné zaobchádzanie, čo pri 3-ročnom dieťati sa nedá až tak docieliť. Dnes sú už deti veľké a králikovi nevadia, má ich rada, ale keď boli menší, boli smutní z toho, že ich králik nemá rád... Takže ja králika pre takéto malé dieťa vôbec neodporúčam 😒

@natalieher všetky informácie o strave a starostlivosti o králika nájdeš na super stránke: www.kralici.cz
Skutočne výborná stránka

lilimoni
29. aug 2015

@natalieher ano mame trpazlicieho, maleho, bieleho 🙂
Treba prenho klietku 🙂 do klietky napajacku a misku na zradlo, z vonkajsej strany su tzv. jaslicky, tam sa dava seno. Rano dostava cistu vodu a sypane zradlo. Poobede mu vycistime wc. Tam mava pelety nasypane. Seno ma stale, sypane rano a vecer. Ked sme doma ma otvorenu klietku a cupka si aj pohladkat sa pride 🙂
Klietku zozenies v zmerimexe, zradlo, seno aj pelety aj v tescosi aj v kauflande. Raz za rok chodime ockovat. Starostlivost za cely den zabere asi tak 10 minut 😀

lilimoni
29. aug 2015

@0silvia0 isto nie kazdy, mi sme si z chs leg kupili este mimi 🙂 takze od prtata bol s nami a nie je problem 🙂

0silvia0
29. aug 2015

@sedem zaujíma ma, ako riešite kakanie morčiatok, keď sedia s vami pri TV. Sestre strážievam morčatá a oni stále cikajú a kadia pod seba a stále sú ocikané a mokré a púšťajú bobky kade-tade. Ako toto riešite?
Som zvyknutá skôr na zvieratá, ktoré vedia používať zvieraciu toaletu (králik, potkan) a sestrine morčatá toto vôbec nevedia 😢 a mne toto dosť vadí, takže mne je dosť nepríjemné sa s nimi hrať, keď musím dávať stále pozor na to, kedy padne na mňa bobek...

0silvia0
29. aug 2015

@lilimoni králiky sa očkujú raz za pol roka proti myxomatóze a králičiemu moru. Ja som mala tiež králikov od miminiek a napriek tomu mali výrazne rozdielne povahy. Takže podľa mňa je králik vhodnejší skôr pre staršie dieťa - tak okolo 10 rokov, určite by som pri 3-ročnom začala s nenáročnejším zvieratkom, napr. škrečkom...

lilimoni
29. aug 2015

@0silvia0 preto som nechcela morca ani skrecka. Vyprazdnia sa kdekolvek a mne morcata smrdia 😒

lilimoni
29. aug 2015

@0silvia0 mi ockujeme na jar vzdy zajka, dr vravel, ze bytoveho, kde komare likvidijume s raidom netreba 2x rocne. A isto zalezi aj od dietatka. Moja z gauca sledovala ako zajko blbne a skace a hladkat si ho vypytala. Je na zvieratka jemna 🙂

0silvia0
29. aug 2015

@lilimoni aj mne morčatá strašne smrdia, škrečok si žije sám pre seba. Pre mňa sú králiky top zvieratká, nesmrdia, majú hebký kožúšok a naučia sa na wc. Len tá naša je totálny introvert, ale je aj tak perfektná 🙂
Teraz má syn dvoch potkanov, tiež sa naučia na záchod, ale mne tiež vadí ich pach... ale syn ich má v izbe, takže to nemusím ňuchať stále 😀 Ale sú zlatí a milý a hraví...

lilimoni
29. aug 2015

@0silvia0 ku kludnejsiemu dietku kludne zajko, k divochovi radsej rybycky 😀

0silvia0
29. aug 2015

@lilimoni s tým očkovaním raz do roka je strašný mýtus, šírený niektorými veterinármi. Ak chceš 100-percentnú ochranu proti králičím chorobám, treba očkovať 2xročne. Choroba sa prenáša väčšinou bodavým hmyzom, ale môže sa aj vzduchom a inak...
http://www.kralici.cz/pages.asp?f=ockovani-vakciny

lilimoni
29. aug 2015

@0silvia0 tak si dam poradit a v oktobri pojdeme ockovat 🙂

0silvia0
29. aug 2015

@lilimoni aj my ideme v otóbri 🙂 Ja osobne to radšej dodržujem, lebo som videla na vlastné oči neočkované králiky, ktoré dostali králičí mor a behom jedného dňa bolo po nich... ale je pravda, že dnes sa chovné králiky chovajú v menšom množstve, takže riziko týchto nákaz je menšie ako pred pár rokmi... ale nechcem riskovať.

sedem
29. aug 2015

@0silvia0 my ich pustame len v obyvacke, klietku maju vzdy na zemi otvorenu, takze castokrat si do nej vbehnu, ale ano, obcas sa stane, ze pustia bobek aj na zemi, ale nijako mi to nevadi, da sa to lahko povysavat ;)

maciatkolulu
29. aug 2015

@briketa morcata nie su nocne zvierata, tie su cez den hore a su super nenarocne a chutne. Mame uz 10.rokov

maciatkolulu
29. aug 2015

@briketa a inak vtaciky fakt vedia krasne spievat, len ked je to rano o piatej, tak sa mi to az tak nepacilo 😉 a prenoska s morciatkom sa da super picnut do auta a trada na vylet, daju sa bravat von do travicky a pod. Co s vtacikom nejde.

pauliesivackova
29. aug 2015

Ako dievča tesne po pubertálnom veku s dvomi mladšími sestrami (11 a 5) ti poviem niečo ku každému zvieratku a jedno ti aj odporúčim.

Škrečok, morča, potkan, myš - zvieratká, s ktorých nebude mať nič. Iba sa na ne pozerať a keď si zmyslí sem tam si zvieratko vytiahne čo bude pre zvieratko stresujúce. Nemazná sa to, smrdí to a nakoniec sa o to budeš musieť starať ty. Väčšinou tieto zvieratká zomierajú do 2 rokov a veľmi bizarne. Jediné pozitívum v tom, že sme mali škrečkov vidím v tom, že sme sa nasmiali ako vždy divne umreli. (kruté, že? :D)
Zajac - zajaca má asi 3 mesiace moja sestra... staršia 11 ročná a ani tá sa o neho nevedela postarať tak aby skrotol, mohli ho vypustiť. Miesto toho je plachý a nevedia sa o neho postarať. Ako bonus smrdí viac ako škrečok.
Pes - ak nemáš dostatok času zabudni na venčenie , fakt zabudni na psa... syn je vo veku, kedy ho venčiť nebude môcť a starostlivosť by zostala na tebe
Papagáj - Skvelé zvieratko pre dieťa. Nemyslím andulky, kanáriky. Myslím väčšieho papagája ako žako, ktorým tvoj malý fascinovaný a veľa mu do života dá. ALE papagájom sa treba veľa venovať inak sa začnú šklbať.
Rybyčky, korytnačka - to mu nič nedá... bude na to len pozerať to je všetko

A NAPOKON víťaz... tramtararááááá MAČKA! Neviem či bývate v byte alebo v rodinnom dome ale na tom nezáleží. Mačka je super zviera. Netreba ju venčiť, nie je otravná ale je to ten najlepší liečiteľ a maznák. Odporúčam k dieťaťu britskú čistokrvnú mačku (samozrejme s chovu s PP na maznáčika s povinnou kastráciou) kastrované zviera ťa výjde lacnejšie, je prívetivejšie a nešklbú ním hormóny, je to balzám na dušu, keď vidíš že vedľa teba pradie. Britky milujú deti. Radi sa s nimi hrajú, sú trpezlivé a mäkkučké. Vedia sa vypariť na istú dobu , malú svoju osobnosť... ak si zoberieš mačku s PP budeš mať istotu že dostaneš povahovo to čo chceš - pravú britku. Od malička bude naučená na svoj záchod a stačí jej jedno škrabkadlo... Mačka je naozaj skvelá a nie falošná ako všetci hovoria ale nesmierne milé a vďačné stvorenie.

pauliesivackova
29. aug 2015

Toto je naša britská čokoládová mačka Pepsi. Je to čistokrvná britka, s vzácnym sfarbením a predstavuje presne to čo má pravá britská mačka mať. Je elegantná, maznavá ale nie dotieravá. Miluje moje sestry, prespí celú noc a cez deň sa hrá a mazná. Večer trochu pobehá po celom byte - to voláme šibóza ale to je pre tieto mačky typické. Zaujímavosťou pri tom je, že tieto mačky pri svojom hraní nič nezhadzujú. Sú opatrné a ladné. Nezjedia hocičo, nedotierajú pri stole, majú radi svoju stravu na ktorú si zvykly od mala... Nikdy nám nič doma nezničila a nedoškriabala, je veľmi učenlivá a po dvoch troch napomenutiach vie čo nesmie robiť...

asocial
29. aug 2015

@natalieher ZIADNE....
pretoze sa o to zvieratko budes starat aj tak ty..ja si myslim, ze take male dieta sa nevie starat o zviera, nevie mu napr. cistit klietku, ist s nim von, starat sa on, hladkat ho, venovat sa mu...(sama mam doma takmer trojrocne dieta)..takze jedine, ak take, za ktore prijmes zodpovednost ty a budes sa on starat a budes pre dieta prikladom

uz len to, ze pises v jednom prispevku, ze ste mali zajaca na balkone (!!!) vo mne evokuje, ze by som pockala...

@kasiopeja01 dovoilm si oponovat, mali sme 3x morca v rodine, vzdy z obchodu, vzdy bolo mile, pritulne a proste najlepsie🙂 je fakt, ze sme ich brali ako male...ale morca je super zvieratko🙂 len sa mu treba venovat..ak oasi vsetkym zvieratam

natalieher
autor
29. aug 2015

@asocial nie nie s tym zajacom to nebolo take krute,to bol ozajstny velikansky zajac,a sme ho stražili majitelom par tyzdnov,potom si ho zobrali.. to nebol maly zajko do bytu

emayl
27. sep 2015

POZOR !!!! ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!
- sprvu vyzerá krásne,čím vás iba klame, narastie totiž cca.5 násobne !! a už nebude viac chutnučký.
- Klietka musí byť veľká, a teda zaberie veľa priestoru !
A aj v klietke ktorá vyzerá veľká, keď vyrastie bude môcť už len ležať a nie behať.Teda bude trpeť.
- deti vám budú sľúbiť, že keď im ho kúpite, budú už poslúchať.
Moja skúsenosť : budú ešte horšie ! Zajac bude na prvom mieste a nič iné ich nebude zaujímať. ( toto platí asi aj na iné zvieratá )
- pozor, všade a všetci vás budú klamať že zajac nie je nočný živočích ale denný, a teda že sa vyspíte. Toto je klamstvo !!!!!! Zajac vstáva skoro ráno, v rôznych časoch, už od cca. 4:30. !! A je ho potom počuť !! To isté večer, vyžaduje si pozornosť vás alebo detí. V detskej izbe nemôže byť lebo deti kvôli jeho zvukom nezaspia. A nemyslite si že ho s klietkou niekam odložíte aby ste ho nepočuli, to vám deti nedovolia a aj keby : moja skúsenosť : zajac začne hrať na klietke !!! – do zubov chytí drôt klietky , potiahne a pustí. Ako na gitare(pokazenej a rozladenej). Je to strašný a silný zvuk ktorý je počuť všade a zobudí každého, garantujem !!!!!!
- Čo urobíte s jeho veľkou klietkou keď pôjdete na dovolenku ?
Musíte ju prenášať po rodine. Zakrátko ho však už rodina nebude chcieť !!!!!-na toto pozor !! ( lebo je sním dosť starosti, treba ho vypúšťať von, a narobí im bordel)
A keď ho niekam s klietkou budete brať so sebou, máte plný kufor len veľkej klietky !!!
- budete mať bordel – seno, chlpy atď – po celom dome/byte !!!!
Nedá sa tomu zabrániť, seno z klietky vypadáva, a roznáša sa na vašich a detských nohách. Roznáša sa tiež prenášaním zajaca a hraním sa s ním. Seno máte všade !
- Zajaca musíte na pár hodín vypustiť z klietky. Prečo? – okrem iného lebo je mu predsa malá a by trpel. A tým sa opäť aj roznáša seno všade. A zabudnite že deti to upracú. Resp.kým to urobia, urobíte to vy. A myslite na jedno – kto ho bude strážiť ??? (aby napr.neobhryzol nábytok a koberce, alebo neprehryzol elektrický kábel, atď...)
- Zaujimavosť – zajac vám zvýši spotrebu energie, lebo ho deti večer nebudú chcieť nechávať v izbičke v tme. Takže v nej svietite celé zimné večery.
Alebo si ho zoberiete k sebe ? - napr. do obývačky - a budete mať v nej všade seno !! a takto ho budete stále s klietkou prenášať hore dolu, až vás to prestane baviť.
- a niekoho z rodiny bude stáť zajac veĺa peńazí : klietka, stále žrádlo, návštevy veterinára .......
- a toto všetko bude trvať veľa rokov, keďže zajac žije dlho !!!!!!!!!!!!!!!
- ZAJACA si nikdy NEKUPUJTE !!!!! TRPKO OLUTUJETE !!!!!!

linda81
27. sep 2015

@emayl 😀 😀 😀 tak nejako...

veronika33
27. sep 2015

@emayl 🙂 🙂 🙂 asi mate nejakého zvláštneho králika, keď máš s nim takéto skúsenosti.
Že narastie 5 násobne? Záleží aké plemeno si vyberieš, my máme "zakrslý kuní modry" a má cca1kg.
Seno nemáme vôbec po celom byte, troška okolo klietky, keď natrúsim popritom keď jej ho dávam do klietky. Keď behá po byte, sem tam sa stane, že nejaký ten bobok stratí, ale je to suchá nezápachajúca gulička, ktorú stačí zahodiť do koša. Ostatné čo píšeš je o výchove králika, dajú sa naučiť veľa veciam. Moje deti sa s ňou super zahrajú.

svadlena
29. sep 2015

my mame veveričku burunduka vyžaduje vela priestoru a času aby skrotla dalej mame papagaja mnicha šedého uči sa hovoriť ale tiež to chce venovať sa naš najnovši člen je chamelen mame aj psa nemecku dogu času vyžaduje hrozne vela je to kontaktné plemeno no nam plne vyhovuje mame aj mačku rybyčky a rakou bývame v byte a smrad tu rozhodne nieje zvieratá milujeme ....nie zviera vhodne alebo nevhone pre dieťa ale ak k tomu vy nemáte vzťah tak ten plyšak bude najlepší 😉

danaholanova
3. okt 2015

Podla toho ako je dieta na zvieratko pripravene. Niektore vedia ako zaobchádzať, niektoré deti maju tendenciu udusiť. Ale najlepšie z hlodavcov je jednoznačne morča /škrečka, myš - neodporucam/ je kludne a pritulne ak kupite od dobreho chovatela. Ale super su aj rybky, možno nejaká andulka, videla som vela deti a super vztah k andulkam, mozte aj naucit samceka rozpravat ak je mlady. Ja som uz mala od malicka hadam vsetko. Teraz mame suchozemsku korytnacku ta je tiez fajn /vodne nie tam treba maskom krmit/ suchozemska zerie zeleninu,ovocie a travu. Ale musite trochu vediet ako sa starat ze v zime treba zazimovat /niektory to nerobia ale pre dobry zdravotny stav je to potrebne a prirodzene ako nase medvede/ 🙂 🙂 🙂

terinka015
3. dec 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Zajačika, morča alebo psíka. Záleží na tom, aké máte bytové podmienky 🙂

barca1205
17. dec 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Určite korytnačku, hlavne ak máte v rodine alergika. Prípadne si zájdite do chovatelských potrieb a nechajte si poradiť. Ja doporučujem ZOODOM v Bratislave na Bajkalskej 🙂

zanet63
17. dec 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

zajacika 🙂

bialica
17. dec 2015

nechcem byť blbá, ale najideálnejšie plyšové...

veronikave
30. dec 2015
Používateľ veronikave je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikave.

@bialica S tým budete mať určite najmenej starostí a može spať s dieťaťom v posteli 🙂