Aké máte skúsenosti s jaslami v Trenčíne?

mojkamirka
18. mar 2009

Ahojte, hľadala som túto tému no nenašla som. Ak je tak sa ospravedňujem za založenie tejto témy.

Chcela by som sa opýtať mamičiek aké majú skúsenosti s jaslami v Trenčíne. Zaujímalo by ma ako to tam funguje, aké sú tam učiteľky, ako si zvykali deti na samotné jasle a kedy ste prýkrát dali deti do jaslí. Za odpovede moc ďakujem.

lienocka119
5. nov 2012

Ahoj Lucka, ja som taktiež veľmi spokojná s prístupom sestričiek. Sú stále usmiaté, veselo spievajú a recitujú deťom. Majú môj obdiv 🙂 Náš malý sa tam počas prvých dňoch naučil papať sám, nechce sa dať nakŕmiť ani doma. Síce spočiatku bol celý špinavý a tiež všetko okolo neho, teraz už papá krásne 🙂 Tak som na neho hrdá. A minulý týždeň mi krpec poukazoval, čo sa v jasličkách naučil. Krásne ukazuje ako kuje podkovičku, kolo - kolo mlynské a podobné básničky. Velmi ma to prekvapilo, pretože mal len rôčik a pol a vie už toho tolko 🙂 Takze som si istá, že sa detom sestricky plne venuju. 🙂 My sme boli chory tak vaznejsie len raz, ostali sme 2 tyzdne doma ale teraz obcas pokasle, sopliky raz tecu, potom zasa nie. Davam mu vitaminy, aby mal lepsiu imunitu, ale uplne sa soplikom nevyhneme. A co sa tyka spanku, som strasne prekvapena, ze tam sam zaspi a prespi aj 1 - 2 hodinky. Doma ho musim obcas uspavat aj na rukach!!! 🙂 Niekedy mám pocit, ze tam nie sú sestricky - ale carovne vily 🙂 My sme v 2 skupine. - neviem, ci je to aj vasa skupina. 🙂 papa

vierkaturcakova
15. sep 2013

Ahojte Dievcata, pridavam sa do diskusie o jasliach, syn tam chodil jeden skolsky rok 2012/2013 a boli sme nadmieru spokojni. Vsetko bolo presne ako opisujete, rezim, sestricky aj atmosfera. Vrelo odporucam TN jasle na ul.28.Oktobra. 🙂 super starostlivost za prijatelnu cenu oproti inym sukromnym zariadeniam. Sama mam jednu skusenost s jednou sukromnou skolkou v TN, ale s jaslickami sa to porovnat neda!

anncovicka
17. nov 2013

@vierkaturcakova Ahoj. Aký je tam režim? Od kedy do kedy sú otvorené? A majú v lete zavreté? Vedia po dohode ostať s malým dlhšie? Ďakujem.

atheena
3. jan 2014

Ahojte,
citam tie vase komentare a som velmi rada, ze mate take dobre recenzie na detske jasle 28. oktobra. Byvam hned za nimi. Estelen planujem babatko, ale uz teraz si robim starosti, kde ho dam, ked nastupim hned do prace. Zvazovala som prave tieto jaslicky a vidim, ze sa oplatia 🙂 To uz aby som teraz volala dopredu o zajednanie miesta 😀
Tak nech sa vasim detickam nadalej dari.

mirkatn
7. jan 2014

@lienocka119 a ako dlho pred umiestnenim si podavala ziadost? Ja chcem podat teraz a v septembri nastupujem do prace...

mirkatn
7. jan 2014

@vierkaturcakova kuk vyssie o riadok na moju otazku. Dakujeeeem

vierkaturcakova
7. jan 2014

ja som si podavala v januari a v septembri sme nastupovali, ale predtym mi v auguste este volali, ci moj zaujem stale plati a tak isto aj vsetkym ostatnym co mali podanu ziadost a potom mi poslali aj vyhodnotenie pisomne, ze miesto bude. ale dve moje kamaratky si podavali narychlo a kedze bolo miesto, tak ich zobrali do dvoch dni, takze nie je pravda, ze je tam taka tlacenka, ze sa neda dostat... zalezi samozrejme aj od volnych miest, ale pani na urade co to vybavuje mi hovorila, ze minuly rok 2012/2013 mali cely rok od 3-5 miest volnych...

vierkaturcakova
7. jan 2014

@anncovicka
otvorene maju od 6tej do 16,15 alebo 16,45 a po dohode urcite nezostanu dlhsie, je to statne zariadenie, nie sukromne, funguje to normalne ako skolka, ze s poslednym dietatom tam ucitelka caka v satni oblecena, lebo chce ist domov, ako ked sme my boli deti 🙂 ale pre vacsinu malickych deti je to aj tak prilis dlho, skoro vsetci chodili domov do 16tej hod z nasej triedy a to sme boli velkaci...

vierkaturcakova
7. jan 2014

@mirkatn
ja som si podavala v januari a v septembri sme nastupovali, ale predtym mi v auguste este volali, ci moj zaujem stale plati a tak isto aj vsetkym ostatnym co mali podanu ziadost a potom mi poslali aj vyhodnotenie pisomne, ze miesto bude. ale dve moje kamaratky si podavali narychlo a kedze bolo miesto, tak ich zobrali do dvoch dni, takze nie je pravda, ze je tam taka tlacenka, ze sa neda dostat... zalezi samozrejme aj od volnych miest, ale pani na urade co to vybavuje mi hovorila, ze minuly rok 2012/2013 mali cely rok od 3-5 miest volnych...

anncovicka
7. jan 2014

@vierkaturcakova Ďakujem.

mirkatn
7. jan 2014

@vierkaturcakova super,dakujem za info. V piatok sa stavim pre ziadost. Treba sa tam vopred.ohlasit? A z ktorej strany sa tam ide, od nemocnice?

lienocka119
7. jan 2014

Ahoj. Ja som si podavala ziadost v juni a nastupovali sme v septembri. Ale nebude ziaden problem. Urcite ti dietatko zoberu. Mne povedali ze doteraz vyhoveli vsetkym ziadostiam a tetaz ako su otvorene aj tie sukromne jaslicky maju pomenej deti. My sme tam uz teda neni, ale spokojnost nadovsetko ;) drzim palceky a ziadne obavy.

vierkaturcakova
8. jan 2014

ziadosti sa podavaju na socialnych sluzbach mesta Trencin : http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=...
Na vratnici sa opytaj na meno pani, co to ma na starosti a oni ti povedia presne. Je to oproti poliklinike pri potravinach Misko, vela stastia!

vierkaturcakova
8. jan 2014

@mirkatn ziadosti sa podavaju na socialnych sluzbach mesta Trencin : http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=...
Na vratnici sa opytaj na meno pani, co to ma na starosti a oni ti povedia presne. Je to oproti poliklinike pri potravinach Misko, vela stastia!

mirkatn
8. jan 2014

@vierkaturcakova dakujem,uz mam doma ziadost. Vyzera to tak ze nebude problem s miestom v septembri. Nevies mi povedat aky maju deti rezim co sa tyka spanku? Ze ci netreba dieta na to vopred naucit resp privyknut...

vierkaturcakova
9. jan 2014

@mirkatn zalezi od veku, ja som vsak maleho nic neucila, lebo boli prazdniny a behali sme po dovolenkach, vonku atd. a mal rezim taky, aky mi prave vyhovoval. Ale rychlo si na tan jaslickarsky privykol. Mensie deticky spavaju dva krat denne, niekedy aj vonku v kocikoch a tie vacsie, neviem presne ako to je rozdelene vekovo, spia na obed a rezim je podobny ako v skolke, myslim ze mesiac pred prijatim mi aj dali papiere kde bolo napisane vsetko, rezim, odhlasovanie zo stravy, otazky ohladne dietatka na vyplnenie a tak. Ale priblizne : prichod od 6-8, 7.45 rozcvicka - velmi zlate, 8.00 ranajky, ak niekto chodil na 6tu do 8mej nevydrzal, tak mu dali najest aj medzitym..., potom sa im venovali, tancovali, hrali sa a skoro kazdy den isli von, 11.30 bol tusim obed, 11.45 priprava na spanok - spanok do individualne, deti sa budili od 14tej do 15tej, vstavali kedy chceli a zalezalo aj aky mali spanok, ci slaby alebo silny, ci ich zobudli spoluspiaci, alebo sa nedali zobudit ani p.sestrickou... bolo to velmi mile ako tam niektore spinkali aj ked uz prisli rodicia... obcas sa dalo cez okna nazriet a raz ma pustila aj sestricka sa pozriet...🙂 potom olovrant, hry a domov. poobede uz von nechodia, cakaju na rodicov vnutri. inak my teraz v skolke mame taky isty rezim, s jedinym rozdielom, ze ak nejake dietatko nechce spat, tak ho p. ucitelky nutia, co som v jaslickach nepocula, ze by robili, moj maly nema problem spat, ale ma problem vstat, ale kamaratka co tam ma dcerku vravela, ze nechce spavat, tak ju p. ucitelky nenutia, samozrejme pokusia sa ju presvedcit, ale ak nevymysla a naozaj nepotrebuje spat, tak si ju zoberu so sebou ´´ vedla ´´ a moze pozerat rozpravky, kdezto viem, ze v nasej skolke musi spat kazdy a nutia ich, pretoze ani nemaju velmi kam inam ich zobrat, hernu a spalnu maju prepojenu a tak nespiace deti rusia tie co spia. V jaslickach to maju oddelene a maju tam aj miestnost s Tv a krasne hracky, didakticy nabytok atd - teda ja to porovnavam so statnou skolkou...

vierkaturcakova
9. jan 2014

@anncovicka
cez prazdniny maju zatvorene 2 tyzdne, vacsinou jeden v juli a druhy v auguste, inak su otvoreni normalne... 😉

vierkaturcakova
9. jan 2014

@lienocka119 Ahoj, do ktorej triedy ste chodili/chodite? my sme tiez nastupovali 09/13 a chodili sme do 4ky, od septembra je maly v skolke... Ale jaslicky nam obcas este chybaju, teda hlavne mne, on si asi nepamata...🙂

anncovicka
9. jan 2014

@vierkaturcakova už sme aj my nastúpili, malý sa zaúča, tak dúfam, že si rýchlo zvykne. A ďakujem za odpoveď 🙂

7slavka7
3. júl 2015

Ahojte, ja by som sa chcela spytat ci je pri nastupe dietatka do jasliciek aj nejaka doba na privyknutie. Ja nastupujem do jasliciek v auguste a podla toho by som prihlasila dcerku. Adelka ma dva roky a tri mesiace, najlepsie by bolo pre mna keby ju vzali do skolky, kde chodi aj nas starsi syn.

petronelak
11. aug 2015

Baby kde nájdem prihlášku do jaslí neviem to na stránke mesta nájsť prosím potrebujem zajtra ráno zaniesť, dakujem

vap2011
28. aug 2015

Ahojte prosím vás sú stále mestské jasle také dobré ako tu písali mamičky okolo toho roku 2013. Zaujímali by ma nejaké nové skúsenosti. Prosím.

mimulik8
18. dec 2015

Ahoj, neviem, či je téma ešte aktuálna, dcére chodila do mestských jasličiek od 2 rokov a boli sme veľmi spokojné, naučila sa tam pekne sama papať, aj piť z pohárika, všelijaké básničky, bolo vidieť, že pani učiteľky sa detičkám venovali.

lubosjezik
8. okt 2016

Veľmi pekne zariadené súkromné detské jasle v Trenčíne na Sihoti 3 s prvotriednym a príjemným personálom. Vrelo odporúčam.

https://mravcektn.sk

ketrina21
16. nov 2018

Ahojte dievčatá prosím vás má niekto skúsenosti so súkromnými jaslami pod sokolicami? Respektíve co sa týka poplatkov? Ďakujeeem