Aké máte skúsenosti s jaslami v Trenčíne?

mojkamirka
18. mar 2009

Ahojte, hľadala som túto tému no nenašla som. Ak je tak sa ospravedňujem za založenie tejto témy.

Chcela by som sa opýtať mamičiek aké majú skúsenosti s jaslami v Trenčíne. Zaujímalo by ma ako to tam funguje, aké sú tam učiteľky, ako si zvykali deti na samotné jasle a kedy ste prýkrát dali deti do jaslí. Za odpovede moc ďakujem.

tamarka
19. mar 2009

ja síce osobné skúsenosti s nimi nemám, ale kamarátka dala syna keď mal 1 rok. Nesťažovala sa na nič, čo sa týka chodu a ani na učiteľky nehovorila nič zlé, akurát nadávala na chorobnosť, ale to je problém aj v škôlke, záleží na matke, či chce svoje dieťa vystaviť chorobám skôr alebo až keď pôjde do škôlky.

mojkamirka
autor
19. mar 2009

tamarka, ono je to podľa mňa jedno, či skôr alebo neskôr. Tak či tak to obdobie chorobnosti musí prejsť. 😔

tamarka
20. mar 2009

v podstate máš pravdu, ale čím je dieťa menšie, tým to horšie znáša, Emka začala chodiť do škôlky, keď mala tri, všetky choroby nosila domov a Tamarka si to odskákala najviac.

mami.sk
20. mar 2009

ahojte, neviete náhodou koľko berú deti a či je problém s umiestnením? a poplatok?

mojkamirka
autor
20. mar 2009

mami, viem že majú kapacitu 40 detí, čo som sa dočítala na nete a poplatok je rodičovský príspevok + 30,- sk na stravu tuším. Ale neviem ako je to po novom, keď sa ti majú skrátiť rodič. príspevok ak dáš dieťa niekomu do starostlivosti.

mami.sk
20. mar 2009

mojkamirka, veď to, že som bola zvedavá ako je to po novom roku, čo platí ten nový zákon 😒
a nevieš či je problém s umiestnením? a treba sa nejako dopredu prihlásiť?
ja mám síce malinké bábo ale určite pôjdem do práce skôr ako po 3 rokoch tak zisťujem možnosti 😒
a aká je spodná veková hranica detičiek?

mojkamirka
autor
21. mar 2009

mami, berú od pol roka, ale viac neviem, ale keď chceš tu je tel. č do jaslí 032/6521508

mami.sk
21. mar 2009

jej, ďakujem pekne 😉

pepsyna
28. jún 2011

ahojte dievcata, znova otvaram tuto temu, lebo ma zaujimaju trencianske jaslicky..chystam sa na pohovor do prace a v pripade, ze ma vezmu musim dat malu do jasli.zaujuimaju ma teda konkretne statne jaslicky na 28.oktobra.je tu nejaka maminka, ktora tam dava svoje dietatko?vedeli by ste mi dat nejake blizsie info?hlavne o poplatkoch?dakujem 🙂

klya
29. jún 2011

@pepsyna Myslim, ze jaslicky si vlastne beru tolko, co dostavas za starostlivost o dietko, teda 190 EUR. Ale nepotesim, ja som sa o to zaujimala uz v januari a kapacita jasli na nasledujuci skolsky rok (teda od septembra) bola uz vtedy obsadena ☹

pepsyna
29. jún 2011

@klya to vazne? 😨 ☹ no tak to si ma teda nepotesila.a ako si to riesila?mas opatrovatelku alebo ti niekto z rodiny strazi dietatko?

klya
29. jún 2011

@pepsyna Veru ani ja som nemohla uverit... Vravela som si, ze ked to riesim tak skoro, tak by to malo byt OK. 😢 Skus si tam ale zavolat, pani na soc. sluzbach mesta (maju tieto veci na starosti) mi vravela, ze v lete este obvolavaju prihlasenych a preveruju si, kolko deti realne nastupi. Potom to riesia podla poradovnika... U nas sa nakoniec o malu na rok postara moj otec, ktory medzicasom ostal doma... Na opatrovatelku by sme nemali, to uz by sa mi pomaly neoplatilo ist do prace ☹

davija
9. aug 2011

@pepsyna Nám ide malá teraz od septembra do mestských jaslí v TN (dozvedela som sa to dnes, tak som z toho ešte trošku v šoku 😲 ) Poplatky sú: ak ste priamo Trencania 230 euro mesacne plus 1,2 euro denne na stravu, no ak ste mimo TN tak budete platit az 270 eura a 2,5 denne na stravu... my sme si davali ziadost niekedy v aprili, a do dnesneho dna sme vlastne nevedeli, ci pojdeme alebo nie. Oni to vzdy obvolaju tesne pred nastupom a vela ziadatelov si to vraj aj rozmysli, alebo niektore maminky medzicasom cakaju druhe babo a tak si to starsie nechaju doma a pod, takze aj ked to v aprili vyzeralo beznadejne, tak sme sa dostali. Co sa tyka ostatneho (denny rezim a pod.) o tom vela zialbohu neviem, ale zajtra sa chystam za jednou mamickou, co jej tam chodilo dieta a povypytujem sa. A aby som nezabudla, do troch rokov dietata mas narok na tych 190 euro mesacne, tzn. aj ked nastupis do prace a das dieta do jasliciek.

zutom78
18. jan 2012

Aké máte skúsenosti s mestskými jaslami v TN? Prípadne iným súkromným zariadením pre detičky, ktoré nemajú ešte 2.rôčky.

zanas
10. máj 2012

ahojte, obnovujem temu. Ake mate skusenosti s jaslami na 28.oktobra? aky tam maju deticky program?

lujza123
11. máj 2012

@zanas ahoj mne tam dcerka chvilocku (asi 2 mesiace s tym ze kazdy druhy tyzden chora) chodila ale plakavala tam neuveritelne ( co uz vraveli aj ostrielane pani ucitelky) tak sme s tym skoncili
platilo sa tam 280 eur mesacne, jasle sa mi zdali fajn, ucitelky velmi prijemne a ostatne deticky vyzerali ze tam chodia radi, co som zahliadla tak aj pekne utulne zariadene, program taky klasicky asi velmi podobny tomu domackemu, viem ze rano mavali rozcvicku pri basnickach, doobeda chodily von (takmer za kazdeho pocasia ked sa dalo),obed, spanok ...nepacil sa mi ten nemocnicny dezinfekcny smrad, erarne oblecko z roku 5 a docela cudny jedalnicek ..take moc dospelacke jedla niekedy, ja viem ze mam doma extra priebercivu slecnu ale rybacia pomazanka, gulas pre malicke deti cojaviem..(no myslim ze to isto nebolo korenene a tak len nevedeli ako to pekne nazvat aby to nebolo kazdy den maso stava zemiaky)..a na moj vkus prilis vela sladkosti, ja som jej ako 2 rocnej urcite doma nedavala kazdy den puding alebo lupacku s dzemom

Pokial mas dietatko 2 rocne skus aj sukromne, ta cena je porovnatelna

lujza123
11. máj 2012

@zanas ozaj a minuly rok ked som ju tam davala v oktobri tak nebol problem s miestom, vzali ju hned, zaucaci program trval asi dva tyzdne ( no po pravde moju tam nechceli dlhsie ako do 2hej 😀 😀 ) postupne najskor polhodku, potom hodinu atd
Ked je dietatko chore tak sa neplati strava inac poplatok za jasle (tusim 240) sa musi platit jedine ze by cely mesiac bolo doma

zanas
11. máj 2012

@lujza123 jeej dakujem velmi pekne, mala ma 1,5roka, planovala som vyskusat od septembra ... tak uvidime, ako to budeme obe zvladat 😀 ved ked to nepojde, ostaneme este spolu doma.

lujza123
11. máj 2012

@zanas vsak uvidite..inac kusocek odtial na J.Krala je sukromna skolka, vola sa lingual, od dvoch rokov sa tam plati tak isto ako v jasliach 280 a je to take sukromnejsie, domackejsie, bez toho nemocnicneho puchu ..miniskolka v RD, maju to tam velmi pekne..akurat je tam plno ale mozno by sa miestecko naslo

zanas
11. máj 2012

@lujza123 dakujem za info. Skusim zistit aj tam, mozno po novom roku by sme to aj tam skusili.

lulu1234
13. jún 2012

Skus aj bambino Skolka Pri maxe alebo slimacik velmi si iCh chvalia...malo deticiek a cenovo 280-290€ plus strava cca 2.35-3.00€ na den strava.ale malo deticiek

lienocka119
22. júl 2012

Ahojte maminy. Moj 1,5 rocny syncek ide do Trenčianskych mestskych jasli od septembra. V niektorych recenziach som citala o zaucacom programe. Viete mi nieco o tom povedat blizsie? Jasle su otvorene od 13. aug.,az odvtedy sa mozem ist informovat, no ja sa dost toho nastupu obavam. Maly je velmi spolocensky deticky ma rad a ani cudzie osoby u neho nenahanaju velky strach. Vidim vsak problem zo zaspavanim. Nevie sam zaspat, musim byt pri zaspavani s nim. Preto hladam informacie, kym je este cas 🙂

lucinkasun
1. aug 2012

@lienocka119
Ahoj Lienocka 119. My tiez nastupujeme 3.9.2012 - maly vtedy akurat oslavi prve narodeniny. Zaucaci program trva 2 tyzdne - postupne po hodinach - prvy den len 1 hodina, ked nas budu informovat. Mame si priniest papucky, plienky (podpisane), vlhcene obrusky a oblubenu hracku. Ak ti maly nevie zaspat sam, tak ho skus este dovtedy naucit... mas este 5 tyzdnov a do 2 tyzdnov to urcite zvladnete... nam to trvalo 3 dni. Metoda: nechas plakat a chodis za nim najprv kazdych 5 minut 3x a potom kazdych 10 minut - vyzera to kruto ale nas nikdy neplakal dlhsie ako 15 minut a teraz uz 4 mesiace zaspava vzdy sam a uplne bez problemov. Obcas si 20 sekund pomrnka, ale to uz pri zaspavani. Denny rezim maju presny: rano deticky dostanu ranajky, potom idu na nocnik, potom sa poobliekaju a idu von, potom sa vratia a idu na nocnik, potom ovocie, hraju sa, o pol dvanastej obed a nocnik a spinkat. Po zobudeni dostanu olovrant (chlebik a mlieko alebo tak). Som z toho uz teraz v strese, ale dufam, ze to zvladneme 🙂 L

lienocka119
1. aug 2012

Ahoj Lucinkasun. Tak to nasi dvaja budu spolujasličkari 🙂 Ja mam z toho tiez stresy, lebo moj Sebastiánko je vecne usmiate dieta plne zivota, vsetci mi hovoria aky je to maly certik, ocka ma ako dve iskricky a bojim sa, ze mu tie jaslicky ublizia. Ze bude utiahnuty a smutny. A co sa toho zaspavania tyka. On aj by zaspal sam, ale iba na nasich posteliach. A to si vie zijst z postele a 100 tisic krat pride do kuchyne s placom. Zajtra mu nasrobujem do postielky bocnicu naspat, oddelim od nasich posteli a zacnem ho ucit na zaspavanie v uzatvorenej postielke a este aj mimo mna. Dufam, ze to zvladneme, lebo inak neviem. Ale myslim optimisticky 🙂 A ty si uz bola v tych jaslickach pre info? Lebo mne vraveli, ze tam mam ist az po 13. 8. odvtedy su otvorene. Dakujem za info a pevne verim, ze si nasi krpcovia bez vacsich problemov zvyknu. 🙂

lucinkasun
14. aug 2012

@lienocka119 Ahoj Lienocka. Ja som si tam volala v este pocas jula. Tiez sme sa tam boli pozriet v marci a bola som prekvapena, ake boli deticky spokojne a ziadne neplakalo. A to nevedeli, ze prideme... lebo sme prisli do arealu a len nam riaditelka, ktora stala vonku ukazala, do ktorych mame ist dveri. Deticky to boli najmensie, co tam maju. Vsetky pekne sedeli za stolikom a papali po ranajkach este kukuricnu chrumku. Ucitelky vedla nich sedeli a kazda drzala 2 deticky a hladkali ich po hlave a rozpravali sa spolu. Hned sa na nas prisla pozriet aj pani kucharka a maleho brali na ruky a vsetko nam poukazovali. Zdali sa mi velmi mile a tiez pani riaditelka bola velmi ustretova. Predpokladam, ze zo zaciatku to asi nie je take idealne, ale ked si deticky zvyknu, tak to bude lepsie. Dufam, ze sa vam podarilo maleho naucit spinkat sameho. My sme naseho museli presunut iba na 1 spanok denne (on ma teraz len 11 mesiacov), takze na obed by som povedala ze odpadne skor ako je v postielke a je taky utahany ze chce len spat. Neviem ci ho ostatne deti nebudu budit..toho sa bojim ja. No ale hadam si zvykne. Cas sa nam krati a uz iba 2,5 tyzdna a sme jaslickari. Ja si myslim, ze budu smejkovia aj v jaslickach..predsa len deti su pre deti lepsi partaci na hru ako my dospeli. chorobnost je jedine co trapi mna...vieme ze budeme doma do vianoc casto..a sopliky nam budu tiect skoro stale.. ale ked to prejde, tak bude dobre. Lucia

lienocka119
14. aug 2012

Ahoj Lucka. Podarilo sa. Krásne zaspáva a spinka celú noc a na obed v uzatvorenej postielke. Som velmi rada, ze sa nam to podarilo. Tak uz nemam take obavy a práve naopak sa aj trosku tesime 🙂 Prave zajtra sa chystame s malym do jasli pre informacie a obzriet teren. Tvoje slova ma upokojuju a naozaj sa uz tesim, ako moj maly bude chodit z jasliciek ustebotaný a plny zazitkov. Ja si myslim, ze keby bol tvoj maly velmi unaveny, tak ho daju spinkat aj skor, alebo aj dva krat. Alebo nie? Uvidime. Napisem zajtrajsie postrehy. Pa Zuzana

lienocka119
15. aug 2012

Ahojte maminy. Dnes som bola v Trenčianskych mestskych jasličkach pre info. Ked sme dosli privitala nas usmiata pani riaditelka. Dala nam tlaciva na vyplnenie. Jedno o zvyklostiach dietata: kedy spi, ako papa, ako chodi, rozprava, co ma rado, ..... tiez je tam priestor na potvrdenie od lekarky, ze je zdravotne sposobile navstevovat take zariadenie. Na dalsom papieri sme dostali pokyny. Mame si priniest oznacene plienky a pevne papucky. Dietatu sa nemaju davat ziadne sperky. Taktiez su tam informacie o prevádzke jasli. Deti sa prijmaju medzi 6 a 8 rano. Odchadzaju medzi 14:30 a 16:30. Isli sme sa kuknut aj do priestorov jasli a bola som prekvapena, ako tam bolo cisto, vsetky hracky pekne ulozene, deticky prave sedeli na nocnickoch a boli pri nich sestricky. Ani jedno neplackalo a to tam boli poniektore aj prve dni. Nasemu krpcovi sa tam pacilo, myslim ze urobil dojem 🙂 Uz nemame take obavy a dokonca sa naozaj tesime, ze tam bude chodit. Myslim, ze sa tam vela nauci a ja dostudujem. Budeme sa ucit obaja. Ale samozrejme najradsej by som s nim bola domka. 🙂 pa

penka
3. sep 2012

@lienocka119 prosím ťa, koľko vás výjdu jasličky?

lienocka119
3. sep 2012

230 eur plus 1,20 eur na deň - strava

lucinkasun
30. okt 2012

@lienocka119 Ahoj Lienocka. Tak ako sa vam paci v jaslickach? Nam sa paci, aj ked sme stale chory a soplikovy. Sme velmi vyteseni aj s manzelom z tych sestriciek - oni su take uplne mile. Maly nam tam papa aj spinka.... no nemozem sa stazovat. Az na tie choroby. Paci sa mi, ako to tam vsetci robia uz roky... presne vedia, ako robit s takymi malinkymi detmi. Mna len fascinuje, ako vedia tolko deti naraz nakrmit, lebo niekedy mame co robit doma dvaja, aby sa nas najedol, ale v jaslickach vraj sedi, neuteka od stola a papa.. tak neviem..mala by som tam ist na zacvik 🙂 My chodime do tej triedy, kde su najmensi. A ako sa dari vam? Ako choroby? Pekny den ti prajem