Aké máte skúsenosti so škôlkami v Bratislave-Dúbravke?

jesssie
13. feb 2008

Ahoj,
na škôlkach sa práve rozbieha zápis na budúci školský rok. V Dúbravke je tých škôlok vcelku dosť, niektoré sa dokonca prezentujú aj internetovými stránkami, ale z toho človek nezistí nič o napr. prístupe učiteliek k deťom alebo o kvalite poskytovaných služieb. Bola by som vďačná za každý názor, resp. osobnú skúsenosť mamičiek, ktorých dietky chodia do niektorej z MŠ v Dúbravke, ako sú spokojné, ktorú škôlku by ste mi odporučili. 🙂
Preferovala by som škôlku v ktorej je možné dieťa dať aj na angličtinu. Naša malá bude mať v septembri 3,5 roka ale vraj v štátnych škôlkach je problém aby také malé dieťa chodilo na angličtinu. ☹

tin007
3. apr 2013

@rebecca2006 Este som si spomenula, ze na poslednom alebo predposlednom zastupitelstve sa poslanci rozpravali o tom, ze deti, ktore nemaju trvale bydlisko v Dubravke budu vylucene z dochadzky tu v Dubravke. A tiez potvrdzujem info o tom, ze kazdy rok si riaditelky MS sadnu spolu a umiestnuju deti, takze nema velky vyznam davat viac prihlasok, tie byvaju vyradene (je to teraz uz aj sucastou prihlasok - cestne vyhlasenie, ze davas prihlasku iba na jednu MS). Moze sa este stat taka vec, ze si das prihlasku na nejaku MS a z tej ti pride zamietnutie a naopak, ponuknu ti miesto v inej, aj to sa deje.

rebecca2006
3. apr 2013

@tin007 dakujem 🙂

mechurik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susy
29. dec 2013

Neviete mi povedať o škôlke pri kríži? Ďakujem

rebecca2006
24. jan 2014

obnovujem temu- skusenosti do škôlkami v Dúbravke- štátne aj súkromné. ďakujme všetkým 🙂

tin007
24. jan 2014

@rebecca2006
Ahoj, ak mas uz trvale bydlisko v Dubravke, tak Martinko ma 99% sancu na umiestnenie do statnej skolky v tejto mc. ;) Ktoru mate najblizsie?

rebecca2006
24. jan 2014

nemame trvale bydlisko. zatiaľ len predávame byt a hľadáme nový. Len bohužiaľ termín yápisu sa blíži, ta by som rada mala prehľad a aspoň do jednej zanesiem prihlášky. Uvediem tam, že plánujem počas roka sťahovanie a keď sa reálne presťahujeme, možno motyka vystrelí a podarí sa mi ich umiestniť aj počasd roka. Pokiaľ prihlášku nedám, tak som skončila, počas roka sa so mnou nikto ani baviť nebude. Ale myslím, že šancu nemámne a asi budem musieť aspoň prechodne dať deti do súkromných. A úprimne, s Martinom som sa v štátnej vytrápila viac než dosť- choroby choroby choroby, takže možno tie súkromné nebudú až také ylé riešenie, len samoyrejme to hooodne ide do peňazí....

tin007
24. jan 2014

@rebecca2006
Dubravka nie je mala; tazko radit, ked nevies, kam sa pristahujes (do ktorej casti). Nemas nahodou niekoho, kto ma trvaly pobyt, ze by si si sem zatial dala ty TP (deti maju tym padom automaticky)? Neviem, ake su sukromne; kamaratkine dcery chodili na Nejedlého 73, Dobre jasle, chvalili si, inej kamosky dcera tam chodila rok, tiez bola spokojna a svoju malu tam dava o par mesiacov.
Moj chodi na Ozvoldikovu, za OD Saratov; sme spokojni (teda hlavne on), dolezite je (pre neho aj mna), aby si sadol s ucitelkami, hrozne zalezi od kvality ucitela, ci bude dieta napredovat alebo nie. Kamosky, ktore maju deti na Usiakovej si nestazuju, dalsia ma na Sekurisovej a tiez OK.
MS Bazovského ma mensie triedy a tym padom mensi kolektiv deti (v jednej triede je ich tusim 17 a v druhej 19), ale deti spavaju v miestnosti, kde sa hraju. Vsak si pozri weby jednotlivých skolok http://www.dubravka.sk/files/zoznam škôl v m.c.pdf (nie je uplne najaktualnejsi, chyba tam Bazovského a Peknikova je prestahovana na Nejedlého, do budovy ZS) ale su tam linky a tel. cisla.

tin007
24. jan 2014

@rebecca2006
Mala je januarova? Ak by si mala TP v Dubravke, mozno by ti ju zobrali aj spolu s Martinkom, min rok brali deti, ktore dovrsili tri roky teraz v januari, dokonca februarove (oni nastupuju potom dovrsenim 3 rokov, dovtedy im drzia miesto). Zvaz aj to (ak nemas sancu na TP), ze by si si potom nasla niekoho, kto by ti strazil deti doma (kvôli chorobnosti) a pri dvoch detoch uz by to vyslo aj menej ako 2x sukromna MS.

rebecca2006
25. jan 2014

@tin007 dakujem veľmi pekne. S tým TP u niekoho je to ťažké, mám v DV dobrú priateľku, ale toto od nej žiadať nemôžem- to je podľa mňa služba, ktorá sa dá požadovať od rodiny....čo sa opatrovania doma týka, Martinko by už y takejto starostlivosti neprofitoval, je veľký, doma by ho porazilo, potrebuje kolektív, a pravdu povediac, niekedy mám pocit, že sa dieťaťu viac venujú v škôlke ako ke´d ostane s tatinom alebo strakými, to len fičí telka, royprávky a inak nič, človek ich neustriehne, musela bz som mať fakt výborné referencie...
Radšej sa ymierim s tým, že ak štátna nič, tak ten rok vydržím ťahať 2x súkromnú, o rok ide Maťko do školy, a Esterku už snáď ako 3,5 ročnú umiestnim podľa TP...ďakujem ešte raz za prehľad...skúsim ski obvolať škôlky a uvidím čo mi riaditeľky povedia....

tin007
8. feb 2014

Rodinne centrum Macko pozyva vsetkych na besedu s nazvom "V septembri do škôlky".
V pondelok 10. februara od 9.30 bude otvorena herna a o 10.00 zacne beseda o výbere MŠ, o prihlasovaní dieťaťa, o adaptácii a aktuálnych otázkach k danej téme. Prednášajúcim hosťom je riaditeľka MŠ Ožvoldíkova Mgr. Lucia Hromádková.

tin007
19. feb 2014

Ahojte, MiU Dubravky dal na web prihlasku do skolky http://www.dubravka.sk/sk/Skolstvo-kultura-a-sp...

vvia
25. feb 2014

Chcem sa spytat moja pojde do skolky az buduci rok ale uz teraz rozmyslam ze ako hm. Da sa vobec dostat do statnej skolky ked mala bude mat v sept. 2roky,9mesiacov?

tin007
1. mar 2014

@vvia Daj prihlasku a uvidis, ci ano alebo nie. Prihlasku mozes dat aj zaciatkom septembra a mozno ju od januara vezmu, ak neskusis, nebudes vediet.

tajomna21
1. mar 2014

@tin007 chcem sa popytat, vsimla som si, ze mas dobry prehlad o skolkach ... to, ze sa teraz prihlaska odovzdava na MU, kto bude rozhodovat o prijati ... lebo podla zakona je to riaditel MS, ci? ....

dendy1
1. mar 2014

@tajomna21 Áno. Tento rok sa budú dávať prihlášky na MU. Aj tak sa po minulé roky potom stretli riaditeľky na MU a tam sa to potriedilo. Hlavne duplicitné prihlášky 1 dieťa aby nebolo prijaté do 2-3 škôlok. Moja chodí na Galbavého. Zatiaľ som spokojná. Hlavne riaditeľka je fajn, taká akčná 😀

tin007
2. mar 2014

@tajomna21 Netusim, kto realne bude rozhodovat o prijati, ale riaditelky MS budu posielat rozhodnutia.

baby8686
13. jan 2015

Dobry den mamicky, chcela by som obnovit temu. Ako je to tento rok? Dcerka bude mat v auguste 3rocky, nemame trvaly pobyt v dubravke. Mozem dat viac prihlasok? Naozaj su skolky take plne? Mam len ju a vlastne verim, ze ak by mi ju aj niekde vzali, tak by som si mohla hladat pracu. Za kazdu odpoved dakujem.

tin007
13. jan 2015

@baby8686 Bez trvalého pobytu nemate velku sancu dostat sa do MS v Dubravke (nepisem, ze ziadnu sancu, ale bez TP je miziva). Minuly sk rok 2013/2014 navstevovalo v Dubravke skolky 936 deti a z toho len 12 bolo mimo dúbravských. Podmienky prijimania do MS este zverejnene neboli, zvycajne ich zverejnuju samotne MS na svojich webstránkach.

baby8686
13. jan 2015

@tin007 to vazne ?.. :( no tak to bude zaujimave... pocula som o tom, ze je to tazke ale az tak.. a neviete ako je to napr v karlovej? A.e zrejme vsade rovnako co?

tin007
13. jan 2015

@baby8686 Peniaze na dieta v MS (aj ZS) su viazane na podielove dane a tie sa prideluju podla trvalého bydliska, takze je logicke, ze su uprednostnene deti tych rodicov, ktorých dane idu spat do miesta trvalého bydliska. Samozrejme to nestaci na celu prevadzku v MS, cize obec este musi vyclenit peniaze v rozpocte na ich fungovanie (a tym padom je menej na chodniky, cesty, ihriska, zelen atd). V celej Bratislave je problem s umiestnenim dietata do MS.

tin007
7. feb 2015

Ahojte, v pondelok 9.2. bude v Rodinnom centre Macko, Sekurisova 12, BA Dubravka, prednaska v ramci herne "Chystáme sa do škôlky" - beseda o prihlasovaní detí do materských škôl, kritériách, či o tom, čo musi dieťatko k septembru zvládať. Prednáša riaditeľka MŠ Ožvoldíkova Mgr. Lucia Hromádková.

tin007
11. jan 2016

Novinka - prijimanie prihlasok do MS koncom aprila! http://www.dubravka.sk/files/documents/miestny_...
Vyplnenú žiadosť predloží zákonný zástupca riaditeľke materskej školy osobne:
V STREDU 27. apríla 2016 od 15.00 hodiny do 17.00 hodiny
VO ŠTVRTOK 28. apríla 2016 od 15.00 hodiny do 17.00 hodiny

andrejta
19. aug 2016

Ahojte, v septembri mi malý nastupuje prvýkrát do materskej škôlky, konkrétne MŠ Galbavého. Chcela by som sa opýtať na zvyklosti na začiatku roka /napr. kvetiny pre učiteľku-učiteľky; ako prebieha prvý deň? len ho tam šupnem a utekám preč, či? a ako je to s "rodičovským" združením, nejaká usmerňovacia schôdzka pred začiatkom roka nebýva? Viem, že v iných škôlkach takéto stretnutia boli už v júni... Som v tom nováčik, preto sa pýtam možno hlúposti 🙂. Ďakujem za odpovede

tin007
20. aug 2016

@andrejta Mozete doniest kvietok pre pani ucitelku (resp. si myslim, ze budu obe pritomne), ale nemusite. Ony budu mat dost prace s preberanim deti, je dost mozne, ze niektore budu plakat... Prvy den byvaju deti max 2 hodinky.
Podla informacie na webe skolky je potrebne, aby novoprijate deti prisli do 8.00 hod http://www.msgalbaveho.sk/kategoria/informacie/...
Informacie, co dieta potrebuje su uvedene tu http://www.msgalbaveho.sk/skola/o-nas

andrejta
20. aug 2016

@tin007 dakujem, o tych organizacnych veciach som vedela. Chcela som vediet len ten "folklor" okolo prveho dna 🙂

maminecka2
2. apr 2017

Ahojte, neviete ako je to tento rok s prijimanim deti do MS v Dubravke? My sa budeme v lete stahovat do Dubravky, kvoli prihlaskam si idem uz teraz menit trvaly pobyt. Neviete ci si mozem dat viac prihlasok, resp. ci to ma vyznam? Najblizsie mame Nejedleho a Sekurisova. Ja mam tri deti- chalani (3 a 5,5r.) chodia uz u nas do skolky, buduci rok by mali (snad) pokracovat uz v Dubravke. Starsi bude predskolak. Este som doma s najmladsou. Myslite ze mam sancu na umiestnenie oboch? Dakujem.

tin007
3. apr 2017

@maminecka2 Tu su informacie co robit: https://www.dubravka.sk/sk/Potrebujem-vybavit/S...
Tento rok by to malo byt lepsie, pretoze by mali od septembra pribudnut 2 nove skolky - Fedakova a Bullova. Ta Fedakova nie je daleko od Nejedleho (iba cez ulicu). Ak si do konca aprila zmenis TP, tak ti deti vezmu na 99%. Dolezity je trvaly pobyt, vek na skolku deti splnaju. Skus dat prihlasky max. do 2 skolok - Nejedleho a Fedakova, viac ani nedavaj, lebo riaditelky budu spolu sediet a vytriedia duplicity. Na st. 6 je velky clanok o prijimani do MS https://www.dubravka.sk/files/documents/organiz... Vsimni si kde je kolko predskolakov; napr. z Nejedelho by ich malo odist az 38, co znamena, ze Tolko miest by sa malo uvolnit.

tin007
3. apr 2017

@maminecka2 Akurat dnes hovorila veduca sk. uradu, ze bude prihlasovanie elektronicky, do par dni by mal byt link a instrukcie na webe.

maminecka2
3. apr 2017

@tin007 Ahoj, dakujem pekne za info. Dnes som nam bola zmenit TP, bola som sa popytat aj v skolkach na Nejedleho a Sekurisovej. Spominali to elektronicke prihlasovanie, tak som to hned nahodila. Nakoniec som si do prihlasky dala len tieto dve skolky, nech to prilis nekomplikujem (a nepohadzuju nas kamsi stylom- tej je to jedno). 1. som napisala Sekurisovu- zvazovala som, nakoniec pre mna zavazilo ze sa tam da dostat dovnutra aj s kocikom 😀 Lebo na Nejedleho je kopec schodov pri vstupe, jaj. No uvidime.
Len co budem robit o 2 roky ked budem potrebovat od aprila nastupit do prace, to skutocne netusim 🙄