Aké máte skúsenosti so škôlkami v Bratislave-Dúbravke?

jesssie
13. feb 2008

Ahoj,
na škôlkach sa práve rozbieha zápis na budúci školský rok. V Dúbravke je tých škôlok vcelku dosť, niektoré sa dokonca prezentujú aj internetovými stránkami, ale z toho človek nezistí nič o napr. prístupe učiteliek k deťom alebo o kvalite poskytovaných služieb. Bola by som vďačná za každý názor, resp. osobnú skúsenosť mamičiek, ktorých dietky chodia do niektorej z MŠ v Dúbravke, ako sú spokojné, ktorú škôlku by ste mi odporučili. 🙂
Preferovala by som škôlku v ktorej je možné dieťa dať aj na angličtinu. Naša malá bude mať v septembri 3,5 roka ale vraj v štátnych škôlkach je problém aby také malé dieťa chodilo na angličtinu. ☹

suzi4
24. feb 2008

Ahoj Jesssie!

My sme z Dúbravky... a chodíme na Sekurisovu... Riaditeľka je fajn, a učiteľky (najmä v tých prvých dvoch triedach) sú úplne skvelé! Ja som mala tiež dilemu, ale som spokojná s voľbou, a aj naše dieťa, ktoré bude čochvíľa prváčikom! AJ je v škôlke, ale myslím od 4r. plus výtvarná, hudobná... A v pohode môžete prísť pozrieť, dieťatko sa môže pohrať...

Držím palce!

jesssie
autor
25. feb 2008

Ahoj suzi4,

vďaka za názor. Naša malá aj sama rozpráva, že chce chodiť do inej škôlky ale ja sa neviem rozhodnúť, či meniť keď už si zvykla na kolektív detí, aj keď je fakt, že pár vecí mi na tej škôlke vadí. Kde nabrať tú istotu, že človek neskočí z blata do kaluže v snahe dať dieťaťu to najlepšie. ☹

A nevieš náhodou nič o MŠ na Švantnerovej? Tá je aj celkom vynovená /myslím budova/.

suzi4
26. feb 2008

Čauko Jessie!

Žiaľ neviem, ale ak sa Ti pozdáva, skús ju navštíviť osobne aj s dcérkou... a určite riaditeľka Ti urobí malú prehliatku, prípadne zodpovie otázky...

Nech sa darí, príjemé slnečné dni!

danu
22. júl 2009

quetinka82 • 1d • Dnes o 11:53
Ahojte mamicky - buduci rok chceme dat nasho zbojnika do skolky. Na nete som si nasla vsetky statne v Dubravke, ale neviem sa rozhodnut, ze ktora by bola fajn. Najblizsie mame na Sekurisovej, ale neviem... Ake mate skusenosti vy?

lubkaj • 2d • Dnes o 13:54
Ahoj, dcerka chodila a syncek zacne teraz v septembri chodit do skolky Pri Krizi. My sme velmi spokojni, ale je velky problem sa tam dostat - tento rok sa tam hlasilo tusim vyse 60 deti a brali len 14. Vela mamiciek totiz nechava deti este rok v skolke, aj ked maju vek na skolu, nech si "predlzia detstvo" a potom nemozu brat nove deti. Nas zobrali, lebo byvame v ich rajone (skolku vidime z okna) a uz sme tam jedno dieta mali - surodenci maju prednost.

quetinka82 • 1d • Dnes o 14:21
Dakujem za odpoved :o) Ja to uz preto chcem riesit teraz, lebo som pocula, ze je problem s umiestnenim deti do statnych skolok. Nechcela by som zbytocne platit za sukromnu....

lubkaj • 2d • Dnes o 15:04
No ono ti velmi nepomoze, ze to riesis teraz. V Dubravke to totiz funguje takto: V priebehu marca sa daju v skolke vyzdvihnut prihlasky, tie potom treba potvrdit u lekara a (aspon v skolke Pri Krizi, v ostatnych neviem) aj u zamestnavatelov rodicov. A posledne dva marcove tyzdne sa prihlasky odovzdavaju do skolky (skor ti ju nezoberu). Po skonceni marca sa stretnu riaditelia vsetkych dubravskych skolok a spolu prechadzaju cez prihlasky, takze ak das na viacero skolok, hned sa na to pride. Vysledky su niekedy v priebehu aprila, tento rok to bolo az koncom...

quetinka82 • 1d • Dnes o 15:17
Takze nemozem dat prihlasku do viacerych? to som nevedela... hm, a ked v prvom kole nezoberu, tak mam zrejme smolu,co? a to je este obdobie baby boomu, takze skolky budu praskat vo svikoch s prihlaskami..... jajajaj

lubkaj • 2d • Dnes o 15:37
Do viacerych skolok sa prihlaska dat nesmie, uz sa to tu parkrat riesilo - ale vela mamiciek to ignoruje a viac prihlasok dava. Ale dat prihlasku do viacerych dubravskych skolok je zbytocne, lebo tie co su navyse, hned vyradia a nechaju len jednu. Myslim, ze najprv vyradia tie deti, ktorych aspon jeden rodic nepracuje (napr. mamicka je na materskej dovolenke s mladsim surodencom), deti ktore nemaju trvaly pobyt v Dubravke (alebo Bratislave, to presne neviem) a deti, ktore este v septembri nebudu mat 3 roky (to sa ma pytali hned pri odovzdavani prihlasky). A potom si ich rozdelia. Samozrejme, este im vela deti zostane, ale neviem, co sa s nimi robi potom. Videla som, ako chodili rodicia deti za riaditelkou a snazili sa najst nejake riesenie - neviem, s akym uspechom...

Na druhu stranu, asi sa da dohodnut. Videla som chlapceka, ktoreho zobrali od januara tohto roku a 3 roky mal az v maji. A nasmu aprilovemu povedali, ze ani nema zmysel podavat si prihlasku, lebo deti mladsie ako 3 roky neberu - jedno take totiz zabera miesto dvom detom, co 3 roky uz maju. Podla tej mamicky ich zobrali asi preto, lebo ona pracuje na skole Pri Krizi, akoze v ramci akejsi ucitelskej solidarity ci co...

quetinka82 • 1d • Dnes o 18:34
Fuha, tak dakujem za infosky. Ja ani neviem ako to bude s pracou, lebo chceli by sme aj druhe babo, ale ktovie kedy sa podari..... takze pockam do marca a uvidime ako dopadneme....

eva.macko • Dnes o 20:14
quetinka, ahoj, ja som sice z Karlovky, ale bezpecne viem ze mozes podat aj viacero prihlasok do viacero skolok. Ja som sa na to pytala, aj v skolkach. Ale je pravda, ze uprednostnuju predskolakov, deti z ich rajonu a napr. aj deti,ktore tam uz maju surodencov. My to ale budeme mat ovela tazsie, lebo tu nemame ani trvaly pobyt zatial, takze ja riesim skor sukromne skolky momentalne. A tie mam vyhliadnute 2 v Dubravke. Vela stastia v rozhodovani.

zanka7
28. feb 2011

Milé mamičky,presťahovali me sa z Michaloviec do BA,bývame v Dúbravke v prenajatom byte.Náš synček bude mať v máji 3 roky.Chcem sa vás opýtať ako zo školkami,koľko sa platí a či je dosť voľných miest,myslíte že nám zoberú synčeka so školky aj keď tu nemáme trvalý pobyt? A ešte taká otázka koľko približne zarábajú predavačky napr.v Tescu pri pokladni? Som vyučená predavačka a rada by som sa po materskéj zamestnala.Dá sa zamestnať aj na ranné smeny? Veľmi pekne ďakujem za pomoc.Žanka

czechzuzanaba
29. feb 2012

Baby, nevite nekdo jak je to letos se skolkami v Dubravke? Mala bude mit tri roky az v oktobri, no ma rada kolektiv, moc rada bych ji dala do skolky. Je vubec sance, ze mi ji tu vezmou? Nejbliz mame skolku Usiakova. No a navic jsem doma na materske s mladsi....

seba1
29. feb 2012

@czechzuzanaba to by si mala teraz v marci riešiť, ale vraj je problém, lebo je veľa detí a asi aj tie deti, čo sú na md mamičky neberú, zavolaj si do škôlky alebo na miestny úrad a najlepšie hneď zajtra

czechzuzanaba
29. feb 2012

@seba1 diky za odpoved, chystam se tam zitra. No moc sanci tomu nedavam....Ja si neumim predstavit, ze bude se mnou chudak dalsi rok doma 😅

seba1
29. feb 2012

@czechzuzanaba my sme chodili na ms cabanova, super škôlka, možno ti niečo na tom miestnom úrade poradia, náš chodil aj jeden aj druhý od 3 rokov, nie je to výhra, keď ti ju nezoberú, ale horšie by bolo keby si už pracovala a nebola by žiadna škôlka, možno ak sa zapíšete, počas roka sa niečo uvoľní

czechzuzanaba
29. feb 2012

@seba1 Ja uvazuju o Usiakove, nebo Sekurisove. Ty mame nejbliz. No mas pravdu, i od toho januara kdyby to slo, tak bych byla stastna. 🙂

seba1
29. feb 2012

@czechzuzanaba tak nech sa niečo zadarí

czechzuzanaba
29. feb 2012

@seba1 Diky 🙂 A nevis nahodou, porad plati, ze nema smysl davat prihlasku do vic skolek?

seba1
29. feb 2012

@czechzuzanaba nemám s tým skúsenosť, naši to mali inak, nebolo vtedy tak veľa detí

kukucalova
16. apr 2012

uvažovala som dat si svoje dieta na pekníkovu ms , ale ako som sa od rodičov dozvedela , že jednej učitelke z druhej triedy utieklo dieta domov , tak o tuto ms nemam záujem

sussie
16. apr 2012

@czechzuzanaba ja som prvy rok dala 5 prihlasok, ale riaditelka mi potom prezradila, ze oni vsetky spolu sedia a rozhoduju, ktore deti prijmu a ktore nie. ale ak si das len jednu prihlasku, neprijmu ta, a asi ti neponuknu alternativu - tak zvaz, ako ti je najlepsie...

sussie
16. apr 2012

@kukucalova nemas nahodou viac info? chodia mi tam obe deti, do 1. a do 2. triedy a o tomto som este nepocula...

kukucalova
16. apr 2012

@sussie nepočula si o tom preto , lebo sa to chce ako vždy ututlat. je to pravda. dieta utieklo ešte pred desiatou hodinou a priniesli ho až pred jedenástou hodinou.tak to hovorili rodičia.toto by mala matka dietata vediet a aj všetci rodičia z tej triedy.

sussie
16. apr 2012

@kukucalova asi to tak bude, pytala som sa aj deti, nevedeli sice presne, ale nieco predsa len potvrdili. co uz, snad sa to nam nestane, nie som si ista, ci by trafili domov 😝

dia123
3. máj 2012

Ahojte mamicky, uvitala by som referencie (pozitivne aj negativne) na skolku Usiakova v Dubravke, zaujimal by ma hlavne Vas nazor na ucitelky a ich vztah k detickam. Co sa tyka vzhladu skolky, tak sa mi vidi celkom vynovena, na svojej stranke maju vela fotografii. Dakujem

mamutka
6. máj 2012

@dia123 no neviem ako teraz, ale tak 2 roky dozadu sa mi stalo, pri prechadzkach okolo, ze tam ucitelka po detoch vrieskala, ci su uz ozaj sprosti, ze im padaju veci z ruk a pod.... plus, ked sa deti snazili dostat cez plot koli lopte co skoncila na ceste a damy "ucitelky" sedeli vsetky pokope, nic si nevsimli. tak som presla cez cestu a loptu im zaniesla, kto vie co by bolo, keby som sa na to vybodla. to ma este potom skrelo, ze som damam nesla povedat co prave prepasli, ale hold som mala inu pracu zrovna. mne to stacilo a mozno to boli len skarede vynimky a inak je tam vsetko ok, ale ja som zanevrela a ak by tam mal krpec ist, tak radsej nie, diky.....

pe
7. máj 2012

neviete mi niektora povedat, ktore skolky v dubravke su statne a ci vobec ?

tin007
7. máj 2012

@pe na konci tejto stranky je zoznam http://www.dubravka.sk/sk/Miestny-urad/Oddeleni... s tym, ze od septembra by mala pribudnut dalsia na Batkovej (ale zatial nie je zaradena Mini. skolstva do siete predskol. zariadeni)

dia123
9. máj 2012

@mamutka dakujem pekne za Tvoj nazor. Prave tohto sa obavam, lebo ani ja nemam z uciteliek najlepsi pocit. Minule som sa okolo 16.00h isla poprechadzat okolo skolky a tiez pani ucitelky na mna nespravili najlepsi dojem. Sedeli na lavicke, kecali a deticky pobehovali po celom dvore a oni si ich vobec nevsimali. Pripadalo mi to, ze sa nevedia dockat kedy si rodicia deticky konecne vyzdvihnu zo skolky. Vrieskat po detickach som ich nastastie nepocula, to by ma uplne odradilo od tej skolky. Kedze je velmi malo skolok na tolko deticiek, tak si take spravanie mozu dovolit, lebo sa nemusia obavat, ze by rodicia odhlasovali deticky zo skolky. Ja by som bola ale strasne nerada keby si moje dieto neoblubilo skolku kvoli ucitelkam a potom mi tam odmietalo chodit. Tuto skolku mam najblizsie a preto sa na nu pytam. A co cirkevna skolka na Bilikovej? Tam by sa snad mali spravat k detom milo, alebo sa mylim a nemam byt naivna? Skoda, ze na internete neviem najst ziadne nazory na uvedene skolky.

pe
14. máj 2012

@tin007 dakujem velmi pekne

lili007
4. feb 2013

@seba1 ahoj. Boli ste prosim ta spokojni na cabanovej?

seba1
4. feb 2013

@lili007 Boli sme veľmi spokojní, chodili tam obaja synovia a chcem tam dať aj dcéru 🙂 .

susy
17. mar 2013

Ahojte. Idem to tu trošku rozprášit🙂
Uvažujem o školke Bilikovej. Viete poradiť. ? Dakujem

rebecca2006
3. apr 2013

ahojte bambule, obnovujem tému. Bývame zatiaľ síce v SC, ale zvažujeme v priebehu budúceho roka presťahovanie do BA, asi najskôr do Dúbravky, viete mi poradať, ako to je tu so škôlkami? Aké máte skúsenosti maminky detičiek, čo ta,m chodia? Uvítam názory na štátne aj súktomné? Plus ako sú na tom štátne kapacitne? Predpokladám, že štátne sú asi plné......Je totiž možné, že sťahovať sa budeme musieť už počas roka niekedy na jar a neviem, prabvdu povediac, čo so synčekom, bude mať 4 roky v júli. Od sept. 2013 by ešte určite nastúpil v SC a potom uvidím. V jarnom termíne by som mu už na ďalší rok určite podávala prihlašku do BA, aj ke´d asi ešte nebudeme mať trvalý pobyt- ako predškoláka mi ho ako viem yobrať musia, tak to by nemal byť problém.... Len neviem, ktorú škôlku si mám vybrať....
A už vôbec neviem, ako vyriešiť tých pár mesiacov, keby sme sa sťahovali napt. v máji...či mi ho veymú do vybratej škôlky už počas roka/ napr. od mája/- asi to yávisí od kapacity a od ochoty riaditeľky, alebo budem musieť tých pár mesiacov preklanúť babičkami, respektíve aupairkami. Alebo ho dať do súkromnej škôlky a nechať ho tam až do nástupu do školy? Dávať ho na jar do spkromnej na oár mesiacov a potom od septembra zas do štátnej mi príde voči nemu hrozné, bude si musieť stále zvykať na zmeny... na druhej strane, je veľký roydiel platiť štátnu a súkromnúškôku. Ak súpkromnú, tak potom asi Wonderland... neviem, mámy toho chaos a uvítam každú skúsenosť mamín, čo sa sťahovali s malými deťmi a museli meniť škôlky.
Ešte mám 1,5 ročnú dcérku a s tou už teda vôlbec neviem, čo, Nástup do práce asi ke´&d bude mať 2 roky, potom podľa ydrvavotného stavu au- pairka, minijasle alebo klasická súkromná škôlka....
Ja viem, ynie to hroyne, ale ťahám 2. materrskú za sebou, financie nepustia, budem musieť skôr do práce. A mám náročné yamestnanie v BA a dochádyať do SC každý deň... no to si neviem predstaviť. Pár msiecov potiahnem ale ad furt sa nedá... v marci nám zas konbčí fix hypotéky, tak asi by sme k tomiu dátumu potrebovali vyriešiť bývanie.....
Žienky, ďakujem!

Ďakujem za tipy!!!

tin007
3. apr 2013

@rebecca2006
Skusim ti napisat tie veci, ktore viem:
Statne skolky (resp. to su mestske skolky) su plne, avsak zvycajne sa daju umiestnit deti, ktore dovrsia tri roky k septembru daneho roka, maju trvaly pobyt v Dubravke a ich rodicia pracuju (t.j. nie su nezamestnani ci mama nie je doma s dalsimi detmi). Minuly rok sa otvorila nova skolka na Bazovskeho, tam zobrali dokonca deti tych mam, ktore su doma s mladsimi surodencami (ale to su deti, ktore uz mali v case nastupu 3a 3/4 rokov, resp. viac).
Over si, ci ti skolka musi (lebo to tvrdis ty) zobrat predskolaka, ked nemas trvale bydlisko, pretoze musiet ti ho musi zobrat obec/MC tam, kde ho mas!
V Dubravke je aktualne 9 statnych skolok, od septembra pribudne 10ta (v samostatnej budove ZS na Nejedleho), ale rusi sa Peknikova (na spodu je zoznam, chyba tam Bazovskeho http://www.dubravka.sk/sk/Miestny-urad/Oddeleni...).
Osobne mam skusenosti s MS Ozvodikovou, sukromne nepoznam.

tin007
3. apr 2013

Pre vsetkych pridavam info od jednej maminy, ktora uz pol roka intenzivne komunikuje s MiU a hlada riesenia, ako umiestnit co najviac deti:
Ahojte , hlasim sa zo stretnutia s p. Korbelovou.
najprv zacnem zlou spravou, novy skolsky zakon mylell aj na skolkarov a obmedzil pocet deti v triedach tak, ze sa neda uz navysovat , ako sa to dalo doteraz. Cize bude menej miest. Bohuzial je to strasna sprstost, pretoze deti v skolke nieej nikdy plny pocet napriklad kvoli vysokej chorobnosti.

Su vidane nove oficialne prihlasky do skolok z MU dubrvaka, ale riditelky skolok to mohli pozmenit, maju to v svojej kompetencii. Cize darmo sme vydobili ze sa nebudu pytat na surodencov, niektore skolky si to tam aj tak nechali.
V prihlaskach je novy jav a to cestne prehlasenie o to ze ste poskytli udaje len jednej skolke.. nemusite ho podpiast ale treba napisat kam ste dali prihlasky este, Tuto informaciu prosim sirte sirte..

Potom sale nieje mozne presne zistit co znamena zamestnana matka..moze to byt kludne aj ciastocny uvezok.. nemaju to ako zisti. Konecne sa bude prepajat matrika a urad, aby sa dalo planovat akosa bude vyvijat stav zaujmu.
Komisia skolstva este bude rozhodovat ci sa bude naistoiste otvarat na nejedleho viac tried.. bude sa sem stahovat peknikova co su dve triedy, plus jedna trieda predskolakov a s vysokou pravdepodobnostou este jedna trieda, ale iste nieje nic, pokial to nieje na papieri. Detom bude vsetko novo vbudovane, aj ihrisko aj zachodiky. Ak chcete dat dieta na tuto skolku musite podat prihlasku na skolku pkenikova (ale nie sukromnu slniecko ale statnu).

Podla stavu penazi je jasne, ze mesto nebude finacovat dva alternativne smery skolok ako poldenne skolky a poolosukromne/polostatne skolky. Podla poctu deti, ktore ostanu vysiet mimo skolky, sa rozhodne a bude sa kvoli tomu robit stretnutie s rodicmi, ktory by mali o nieco zaujem, kde by sa prebralo co a ako a predtim mozno prieskum.

Chcela som zistit ci by sa nedali ak budu poldenne skolky , tak umiestnit aj mladsie deti ako su tri roky, no odobralo by kazde taketo dieta dve normalne miesta, lebo aj toto sa musi riadit skolkarskymi zakonmi a hygienou. Toto poldenne centrum by bolo v zs Nejedleho .

Ceny skolok sa budu dvihat, a bude sa riesit a uvolnovat miesto po tych skolkaroch co neplatia skolku, alebo co velmi dlho bez udania dovodu absentuju. Zrusilo sa teraz aj to nove pravidlo o 4 rocnych detoch, bude to naspet troj rocne deti.