Aké prezuvky pre prváka?

janinah
26. jún 2012

Hľadám prezuvky pre prváka,ktorý má ploché nôžky a teda musia byť anatomicky tvarované vo vnútri,aké prezuvky nosia vaši prváci?Papučky,sandálky,či?Stále platí,že musia mať bielu podrážku,či nie každá škola to vyžaduje? Vďaka.

cikyta
26. jún 2012

Napr.papučky zn.RAK, sandalky zn.PROTETIKA, poprípade si pýtaj na predpis od ortopeda vložky,ktore su robené na mieru a máš na ne nárok 2 krát za rok zo zdravotných dôvodou (ploche nôžky).

vefi89
26. jún 2012

zdravotne sandále? papučky si myslím sa do školia nehodia

katy1979
26. jún 2012

podla mna take ake nosil aj v skolke. u nas bud platenky s anatomickou vlozkou kedze tiez mame ploche nohy popr. sandalky

evickapooh
26. jún 2012

kup si nejake kvalitne prezuvky-nie slapky!!!odporucam od firmy RAK, ci ROHACAN...daj si do topanok ortopedicke vlozky specielne na ploche nohy......hm...protetiku z vlastnych skusenosti neodporucam maju velmi pevnu podrazku-vobec nie je ohybna...nie su pohodlne!!!aspon pre nas ....

zuzanka.h
26. jún 2012

no hlavne nie šlapky, croksy a sandálky, kde sa mu môže zvrtnúť noha. Chce to pevnú obuv pre ploché nohy aj s vložkou. Deti sú veľmi živé a v škole sa určite iba neprechádzajú 😉

tenty
26. jún 2012

ja odporucam zdravotne sandale, su ortopedicky tvarovane, nozka sa v nich nepoti a remienok ic pevne drzi na nohe 😉 a maju aj svetlu podrazku
v papuciach sa nohy velmi potia, neviete si predstavit ten smradik v triede, som ucka, viem o com hovorim 😉

simsalabim
26. jún 2012

Ja odporucam sandalky znacky birkenstock, resp. ich podznacky birskis alebo papillio. Su drahsie, ale su hodne kazdeho centu. Vydrz maju neskutocnu, moja mladsia dcerka ma tiez plochu nozku a tieto nosime aj doma a v skolke ako prezuvky, aj sandalky na von (cize mame 3 pary). Nozicka jej rastie rychlostou 1 cislo za rok a aj po tom roku su tie sandalky v 100% stave, na rozdiel od protetiky, ktoru sme skusili raz a po 10dnoch boli ako od kontajnera 😖 Normalne tie sandalky po nej mozem predat dalej, su fakt perfektne.
Kade chodim, tade ich chvalim - birkenstock je renomovana nemecka ortopedicka firma, tie sandalky maju naozaj tvarovanu stielku s ozaj vysokym "kopcekom" a podrazka je OHYBNA pod prstami (sandalky od Protetiky maju podosvu ako lyziarky!) Su lahucke, na pohlad krasne...dieta v nich nema zviazanu nohu az nad clenky, takze svaly na nozke mozu pracovat....ja ich kupujem priamo z Nemecka vo vypredajoch, ale maju ich aj na stranke nanohy.sk.

Papucky a inu uzavretu obuv by som do skoly nedavala, podla mna nozicka musi volne dychat...

anjelicek26
26. jún 2012

Pridavam sa k @simsalabim - my budeme vyberat pre obe deti papucky birkenstock, pripadne naturino - system chodza po piesku - z tej serie.

katecameron
26. jún 2012

moja ma tiez ploche nozky a cakame na specialnu obuv vyrobenu na mieru po lete chcem aby sandalky nosila ako prezuvky

koniarova
26. jún 2012

Ak má ploché nohy, určite chodí k ortopédovi. Prečo mu ten nepredpíše špeciálne merané na jeho nôžku? 😉 Jedine také, mu zaručia správnu výšku klenby. V obchode by som nekupovala, pri tejto indikácii /ploché nohy/. Môže byť sebelepšia značka, pri plochých nohách majú byť topánky na mieru od ortopéda. Teda výška klenby je presne zmeraná. 😉

stanislavao
26. jún 2012

u nas na skole blede podrazky maju byt. na ploche nozky vam odporucam ortopedicku obuv, korkove sandalky napr. urcite take, co je v tom noha pevna, nie nejake slapky, nasuchovacky, lebo deti behaju a moze padnut, nohu si vyvrtnut.

peliroja
4. júl 2017

@simsalabim ahojko, prosim ked mas osobnu skusenost, nevedela by si mi poradit aku mam vziat dcere velkost? Ma presne 18cm a 28ky maju udajne 18cm no 29 az 19cm. Chcem jej jedny vziat teraz na leto take gumenne a v septembri kozene do skoly 🙂 Dakujem krasne

simsalabim
4. júl 2017

18cm = sandale na taku dlzku chodidla. Take by som brala.

cikyta
27. aug 2017

@vefi89
@tenty len doplnam, že papučky boli dobre v zimných mesiacoch. (Trištvrte triedy ich malo tiež, čo sa prváčikov týka) pretože v zime im s otvorenou špicou pri sandalkach bola zima...predsa len tam viac sedeli, ako v škôlke a bola im zima.
A ku smradíku ... ten bol prebitý (😀) smradíkom z wc cez celú chodbu, kedže tam už menej existovali mydlá, funkčné splachovače atd... (to už je ale konkretny problém zš)
😉

brnkatko
31. aug 2019

@simsalabim sice starsia tema ake zaujimalo by ma ci nevies ci su non-mark?

simsalabim
3. sep 2019

@brnkatko asi su...nikdy som si nevsimla, ze by nechavali cmuhy.

brnkatko
3. sep 2019

@simsalabim dakujem