Aké rozprávky pozerajú vaši drobci?

meggi
25. mar 2007

Aké rozprávky pozerávajú vaši drobci? Moderné či tradičné? V blízkej rodine totiž prevažujú skor moderné ako Shrek, Doba Ladová a iné? Komentujete a vysvetlujete rozprávky, alebo nemáte na to čas?

vodniicka
10. mar 2008

no presne 😀 krtka aj moj maly moze..ale zas ho nerada nechavam kukat dlho..ale teraz bol chory tak v ramci rezimu aby nebehal a bol kludny tak som mu dovolila kukat sa na rozpravky...

krajcoanka
8. apr 2008

náš Lubko má rád krtka, Madagaskar, autá,doba ľadová, macko pooh

sasulienqa
12. apr 2008

Klasicke rozpravky su najlepsie. Tie citam svojej dcerke po vceroch pred spanim, alebo si ich pozerame cez vikendy na DVD🙂 Aj niektore moderne su pekne - uz spominany Shrek, Nemo, Madagaskar a pod. Tie hrozne "rozpravky" ale, kde sa zabija a v kuse tecie krv, malej nedovolujem. Nechapem tych tvorcov, ktori prisli s takymito napadmi pre male deti.

tilly
15. apr 2008

tak vlk a zajac, to je strašné, tam sa stále len naháňajú
simpsonovci nie je rozprávka pre deti, ale pre pubišov alebo dospelých, tomu dieťa nemôže chápať podľa mňa
vo včielke maji sa stále len kričí a stále sa tam niekto niečoho bojí
vláčik thomas je celkom OK, len domča to moc nebaví
páči sa mi noddy, len to je len v češtine
shrek je diskutabilný, tam je tiež dosť násilia a niektoré hlášky (hlavne v III) sú tam také, že tomu dieťa nerozumie
pat a mat je zlatý, tiež som to mala rada ako decko
krtko domča nezaujal...

je to jedno, či je to stará rozprávka alebo nová, všetky majú svoje klady aj zápory, hlavné je, aby ich deti nepozerali príliš, radšej nech behajú po vonku 😀

tilly
16. apr 2008

ozaj, ešte mi tak napadlo, že naše televízie vôbec nerobia programy pre deti, napr. cez víkend dopoludnia vôbec nič nie je v tej telke pre deti, je tam herkules a hovadiny, keď som ja bola malá, tak celá sobota dopoludnia bola o rozprávkach... a v nedeľu ráno bol kuko a pod... teraz nič také nie je 😠

na čt chodí každé ráno kouzelná školka, v nedeľu ju hele nedele

katuska26
16. apr 2008

Ahojte tak moja malá pozerá Krtka, Včielku Maju, Macka Pufa, Pat a Mat,Myckey Mouse, páči sa jej aj Schrek,Nemo pán Včielka to má aj knižky, no a čítame a počúvame aj tie klasické, Perníkový domček, O kozliatkach, Janko a Marienka, červená čiapočka, tie má veľmi rada, učí sa v nich že zlo musí byť potrestané 😉
No veru a ten Kuko by bol dobrý pre detičky, aspoň v sobotu a v nedeľu
Takže my sme aj za moderné aj za klasické 🙂
No a máme radi aj Čin čin knižku aj kreslenú rozprávku 😅

mtsl
18. júl 2008

nemáte niektorá rozprávku Soľ nad zlato na CD? veľmi by som ju potrebovala, ale takú tú klasickú

emjee
27. aug 2008

dorotaw • 2d • Dnes o 08:51
Moji chalani maju najradsej Lokomotiva Tomas

trixi • 1d • Dnes o 09:15
Borek stavitel a rozpravky na Bebe TV a tiez lokomotiva Tomas.

mimakro • 2d • Dnes o 09:26 |
Krtko, Pat a Mat (A je to), Lokomotíva Tomáš a potom všetky ostatné

pacna • 2d • Dnes o 09:28
u nas Barbie,Princezna ze mlejna,Gumkači a vela vela dalsich

titkovamiriam • 3d • Dnes o 09:31
Marek: lokomotiva tomas a poziarnik sam-/momentalne/ a starsi uz niesu na rozpravky ale na horory a krvaky

dididi30 • 2d • Dnes o 09:33
barbie, lokomotiva thomas, horsland.....

erikasadek • 2d • Dnes o 09:36
matko a kubko, krtko, a je to!, lolek a bolek, disney, mickey; cars,

sylviabab • 1d • Dnes o 09:59
Momentalne ficime na Bebe , neskor sa urcite zoznamime s Bambulkou, Gumkacmi, Kacerom Donaldom a so vsetkymi ostatnymi.

prasiatko30 • Dnes o 10:07
jednoznacne bambulka - a ine ani nepozera televizor vidi minimalne fakt na ten jeden dva diely bambulky

kukona1 • 1d • Dnes o 10:31
u nás dokola Shrek,Macko uško,bebe TV

dannynka • 1d • Dnes o 10:44
u nas vedie macko-uško,rákosniček,a teraz fičime na Tom a Jerry

martina.d. • 2d • Dnes o 12:00
tak moja dcérka má rada najmä tieto rozprávky : Tom a jerry, Pat a mat, Shrek 1-2-3, Doba ľadová, nemo, mrázik, princezna ze mlejna1-2, No počkaj, príbeh žraloka a pod.

zuzitka • 1d • Dnes o 12:31
Samko ma najradsej Cars - blesk mc queen potom Lokomotiva Tomas, Autobusy v jednom kole,....... a asi vsetko na Minimaxe a na JimJame

nitka • 1d • Dnes o 12:58
medvedik mandarinka a garfield

sticker • 2d • Dnes o 13:06
Ahojte Moja Janka najradšej pozerá Macka Uška, Bambuľku a Nody

dorotaw • 2d • Dnes o 13:31
Este pozeraju pepeka namornika.Kubkovi som musela kupit fajku a lod

kaluha
27. aug 2008

ahojte tak u nás psíček a mačička a teraz najnovšie dokola pat a mat až mi duní v hlave ked počujem znelku.lokomotívu má tiež rád ale autobusi to už nemusí a pritom je to podobné.Na včielke maje sa mi rozplakal jak ju lutoval že sa jej zlepili krídla a macko uško a bambulka to sa mu zas moc páči ale musím sa priznat teraz v lete moc nemá o rozprávky záujem až na posledné dni.ale inak minule som rátala jeho dvd a je ich vyše 100.celkom pekná zbierka.

mamiska
27. aug 2008

ahojte, tak my sme zacali Nemom, Tri oriesky a teraz stale len Garfield a Macko Pu...a co sa tyka kniziek, tak klasika : O kozliatkach, O repe, Červena čiapočka...

certica
27. aug 2008

u nas:
krtko
a je to
pockaj zajac!
macko usko
v podstate vsak vsetky rozpravky na mini maxe, aj ked teraz velmi nepozerava, skor v kniznej podobe a hudba ho bavi

pezincanka
28. aug 2008

V nedelu rano, ale ozaj skoro rano byvaju na STV rozpravky, aj okolo 6,00 🙄 a o 8,00-8,30 byva Ela Hop. TO je dobre, ale kratke a dost skoro. Teda ako na ktoru rodinu....

vroni
29. aug 2008

U nás je favoritom číslo 1 Shreck ("pozerám koňa" oznamuje dieťa a má na mysli toho somára zo Shreka), potom Cars, Maxipes Fík, Kubko a Maťko, Krtko, Pat a Mat a Vipo (to je taký lietajúci cestopisný pes) - nie nevyhnutne v tomto poradí. Absolútnym tabu sú japonské blivajzy a programy na spôsob Jetixu. Vláčik Thomas ju nezaujíma, Bob a Bobek žiaľ tiež nie, Nemo je u nás prepadák 😀. Na hrané rozprávky sa zatiaľ moc nechytá (Bambuľka zatiaľ 0 bodov), knižky "číta" najradšej sama, ale snažíme sa a na cd rozprávky vôbec nereaguje, nezaujíma ju to, keď jej ich pustím v aute, dožaduje sa radšej pesničiek (detských)
Kaluha, odkiaľ máte psíčka a mačičku? Aj ja by som chcela.........

krajcoanka
29. aug 2008

Krtko, bob staviteľ-keďže Lubko majstruje s tatom v garáži, thomas

maca793
29. aug 2008

ako som si dala urobiť UPC, tak je to hlavne kanál jim-jam, a be-be. fičíme na všetkom.. 😀

friiva
13. sep 2008

Ahojte nemate niekto na dvd lokomotivu Thomas?Chlapci to radi pozeraju a neviem kde to zohnat.

lefika
13. sep 2008

tak u nas najviac letia videa z youtube s lego panacikmi 😅 len treba opatrne vyberat, lebo velakrat su pre deti dost nevhodne 🙄

prellinka
2. okt 2008

dobrý deń som tu nová
mám už dospelé deti a najradšej pozerali klasiku- tri oriešky pre popolušku -kreslenú snehulienku alebo tiež kreslenú popolušku a veľmi sa im páčila aj rozprávka- husiar maťo- s vynikajúcim slovenským dabingom ale stratili sme ju niekde a odvtedy ju zháńam už viac ako 15 rokov ak ju niekto máte rada ju odkúpim ďakujem dajte mi vedieť na mail prelinka@gmail.com chcem to pre vnučku -ešte raz ďakujem

wodana
21. okt 2008

Mojej dcerke sa paci Vlacik Tomas. a postar Pat. som tomu celkom rada, lebo su to pekne nenasilne rozpravky.

penny
2. apr 2009

Nám sa páči Vipo, Arthur, Bambuľka a Macko uško. A mnoho ďalších.

emjee
14. apr 2009

lessy • Dnes o 12:31
Bebe tv, JimJam, Jetix , Minimax.... To sú detské programy. Akú rozprávku z nich najviac zbožňujú Vaši drobcii? Moja mladšia dcéra kuká Bebe. Môj Jarko má rád Lazytown , Arthura a Noddyho. A staršia dcéra Gabika Noddyho, Arthura a Vipa.

macca5 • 2d • Dnes o 13:38
Samko miluje svet Elmo,Jana a drak, Noddy.Na dvd je to zas Pat a Mat

martinaema • 1d • Dnes o 13:43
Noddy, Teletubies, na dvd WALL-e

martinaema • 1d • Dnes o 13:44
a samozrejme krtko

digysa
14. apr 2009

Baby- mali by ste si zohnat rozpravku o korytnacke Franklin. Videla som, ze je na Slovensku dostat. Je to uplne super pozitivna rozpravaka, kde sa deti ucia roznym dobrym mravom. Neklamat, poziciavat si veci, nekradnut, pomahat si...no proste velmi mile. Myslim ze tak od 2-3 tieho roku by to mali deti chapat.

My mame radi: lokomtiva Tomas, Max & Ruby, Franklin, Lazytown, Backyardigans, Wonder Pets, Miss Spider....a mozem pisat do rana...
😵

other_side
15. apr 2009

tak u nas sa pozera na dvd macko pooh, kvoli nemu sme sa prihlasili aj do kniznice a chodime si tam poziciavat knizky o tychto kamaratoch, pretoze inac by sme aj o gate prisli keby sme to vsetko mali kupovat 😉 pozeraju a citaju sa u nas aj ine rozpravky ale najcastejsie teda toto 😅

lessy
15. apr 2009

Mne je smutno. ke´d som bola malá, vždy v sobotu a v nedeĺu aj cez Vianoce už ošiestej vstávala, aby so mvidela tie pekné rozprávky. A teraz ani jedna z nich neni!

janulap
15. apr 2009

Tak u nas vedie Bambulka a Barbie.Krtko,Noddy,macko Pooh nas nezaujali.Sem tam si este pozrieme A je to!,Popolusku,Snehulienku....a teraz momentalne pozeravame Scooby Doo,ide to v sobotu a v nedelu rano pred 6hod...my to nechavame nahravat apotom si to baby p 🙂 ozru

digysa
15. apr 2009

lessy: k tvojmu IP- ja som v USA, takze wonder pets, Max &Rubi a ostatne rozpravky, ktore pozerame nie su vsetky dostupne na SK. V kratkosti ale, obe rozpravky maju zvieracie postavy a su velmi zaujimave. Skoda, ze ich na SK nedavaju. Celkovo v USA su velmi, ale velmi kvalitne rozpravky pre deti do 8 rokov. Potom to uz samozrejme ide dole kopcom, lebo zacinaju byt teenageri, ale ked som bola na SK a porovnala som si rozpravky, ktore tam vysielaju pre deti....no nebola som nadsena. Mne sa pacia iba tie klasicke filmove rozpravky.

Ak vas to zaujima, tak pre porovnanie si mozete mrknut: http://www.noggin.com/

Tam su aj videa vsetkych rozpravok, ale bohuzial vsetko je v anglictine.

capy
16. apr 2009

tak u nas najoblubenejsia je auto mcqeen, po nom krtko a nasleduju Wall-e, madagaskar,za plotom,franklin,doba ladova a skoro vsetky rozpravky na minimaxe 😉

penny13
29. apr 2009

Teraz ma napdol jeden večeníček. neviem, ako sa volala, ale keď bola Katka malá ho zbožňovala. speival osa tam: na polici v hrnci tam volačo mrčí.....
a bola tam myška a kocúrik. boli to vlastne prezlečení ľudia-

sylvia75
29. apr 2009

penny13,tú rozprávku si pamätám z môjho detstva.Neviem prečo,no premňa ako dieťa to bola hororová rozprávka,nemala som ju rada,ale dodnes neviem prečo.
Môj malý teraz frčí na Shrekovi,Krtkovi,Rákosníčkovi,tiež obľubuje Slimáka Maťa a škriatka Klinčeka a Pásli ovce valasy.A samozrejme Pinokio,tú keď pozerá tak denne aj 10 krát. 😅

hecuba
29. apr 2009

Tiez suhlasim, ze aj tie nase klasicke rozpravky nie su vsetky uplne koser, staci sa na ne pozriet z ineho uhla. My sme boli vychovavani inak--No pockaj je plny nasilia, ale nikomu to vtedy tak neprislo, takisto uz spominane Dobsinskeho rozpravky. Hlavne, ze dobro vzdy zvitazi nad zlom 😉 Asi pred rokom sme citali Smeleho Zajka. Maly mal problem s tym, ze Zajko vyplasil zbojnikov, ktori si preratuvali ulupene peniaze a potom si ich vsetky zobral pre seba. Co ako som sa mu to snazila vysvetlit, nepochodila som 😀 Taky Sponge Bob Squarepants (s tych predtinejdzerskych serialov mu dovolim pozerat jedine toto) je aspon vtipny a eticky. Nie vsetko americke je zle. A vacsina Disney trhakov je trhakmi prave preto, ze imponuje aj dospelym. Taky Shrek, napriklad. A tym korenistejsim vtipom dieta aj tak nerozumie, tak naco riesit? A inak, minulu sobotu som videla jeden uplne super novy Disney film, dokumentarny. Volalo sa to Earth. Bola to uzasna podivana. Ale pod 5 rokov by som na to asi nebrala. Nieco na sposob Pochodu tucniakov.