Ako často meníte deťom oblečenie do škôlky?

22. sep 2022

Dobre ráno, zamýšľam sa ze ci dobre robím. Kazde ráno dieta prezliekam v škôlke, čiže veci ktoré ma tam oblečené mu keď pren idem vyzliekam. Ak to nie je špinavé, tak mu ti nechám aj na druhu deň. Však to mal len chvíľku, vy to robíte ako? Všímam si ze niektoré deti rovno už chodia oblečené do škôlky v pohodlnom. A každý deň v inom. Nosí tam leginy a tricko. Niekedy je to vyčerpávajúce to prezliekanie pred a po. Ale zas ráno v tej zime poslať dieťa do škôlky len v leginach mi príde chore.

evinqua
22. sep 2022

Chodi z domu v tom co bude mat aj v triede,ak je chladnejšie, obliekam vrstvy navyse, v triede je vzdy v teplakoch/leginsach- v zime nosi leginsy chlapcenske a ponozky miesto pancuch, je to praktickejšie aj vyzerá to lepšie ako by tam behal v pančuchách. Skolku mame 300m od domu, teraz je chory, ale keby chodil, nosil by tenšie teplaky a na to tenké softshellky, ktoré by mal na von, hore tricko, mikina, bunda/vesta, ciapka tenká. Ak ideme poobede zo skolky na kruzok, k doktorovi,...tak mu pribaliťm do ruksaku nohavice a prezlecie si ich pri odchode domov, inak je stále v tom istom cely den, aj po príchode domov. V skrinke ma veci na prezlecenie v prípade zaspinenia, ale reálne ho využil párkrát v prvej triede ked jedol polievku este všelijako gramblavo

kate_cs
22. sep 2022

Mením oblečenie, keď je špinavé. Ak je tričko čisté, ma ho aj 3 dni na sebe, nevidím problém. Ráno ho oblečiem (teplaky, tričko, mikina) a tak je v škôlke. Keď idu von na dvor, tak im v škôlke prezliekajú teplaky, ktoré majú v skrinke zavesené a sú určené na von. Keď idu dnu, prezlečú sa. Môj syn ani iné nohavice ako teplaky ani nenosí.

terezia323
22. sep 2022

Ráno ho oblečiem do čistého oblečenia, ktoré má v škôlke. Keď prídeme domov, prezlieka sa do “domáceho”. Po ceste zo škôlky sa zastavíme na ihrisku, v obchode a nechcem aby sa v takom oblečení doma váľal

danielahamar
22. sep 2022

každý deň nové, kedže je v tom celý deň a neprezlieka sa, pokiaľ sa nestane nejaká nehoda

marzuz89
22. sep 2022

Suhlasim s dievcatami, plus - podporuj ho v samostatnosti, na co treba skolkara prezliekat, obliekat? Staci pomoct so zipsom, snurovacimi topankami ak nosi take.. inak vsetko dokazu sami. Na komemtaroch vidim, ze vela mam skolakov oblieka aj rano doma, to som dost prekvapena.

h2
22. sep 2022

@januska12323 Nie. Najprv z pyžama do "na cestu do škôlky", potom v škôlke do "škôlkarskeho", z toho pri odchode domov zase do toho "na cestu" a z toho večer do pyžama. 🙃

terezia323
22. sep 2022

@marzuz89 ja som tiež napísala že ho obliekam, ale oblieka sa sám 😀

simca06022011
22. sep 2022

neprezliekala som nikdy dieta hore dole do skolky, prisla v tom co bola v skolke, ked je zima na leginy/pancuch atd k comu mala hore tricko/tuniku/saty si natiahla teple nohavice na to. TO robila dcera aj ked isla von. Natiahla si nohavince na to co mala. V zime detto, kombineza/oteplovaky na to v com beha v skolke (jasne hore mikina/sveter, bunda, podla pocasia)
A k tomu samozrejme nahradne oblecko jedno do skolky, to mala v skrinke non stop, keby sa zaspinila, vonku/alebo vnutri.

januska12323
22. sep 2022

@h2 moje nervy, čiže vlastne to cestovné má na cestu a doma a cestou sa ani nemôže hrať na ihrisku aby nedoniesol špinu domov, no to by ma ani nenapadlo takto riešiť.

qetka
22. sep 2022

@h2 este si zabudla, ze este ma ine teplaky v skolke na von, do ktorych ho pani ucitelka prezlecie zo skolkarskych legin. Po navrate z vonka, prezlieka pani ucitelka zo skolkarskych teplakov na von, do skolkarskych legin, idu na obed, nasledne sa prezlecie do pyzama, potom do skolkarskych legin, da si olovrant a nasledne do skolkarskych teplakov a idu von. Ked mamicka pride, prezlecie ho do domaceho a idu domov. Nebodaj sa niekde po ceste zastavit, ked uz je v domacom…

autor
22. sep 2022

@qetka @h2 joj ženy ale ste protivne niektoré riadne, len vytvárať zlobu a konflikty. Prečo by ho mala učiteľka prezliekat z legin do teplákov? Však na leginy mu natiahne teplaky a idú von. Niektoré co tu píšete za hatlaniny mam normálne dosť, len z toho druhého spraviť za každú cenu zlého. To človek aj olutuje ze sa tu slušne niečo opýta,lebo keď sa pustia do toho také harpie zlomyselne 🤦‍♀️

januska12323
22. sep 2022

Aké zlomyselne veď tú robotu navyše si vytváraš sama.

zuzuliennka1
22. sep 2022

Teraz na zimu treba skor vrstvit. A tiez kazde dieta je ine. Moj syn chodi celorocne vonku v teplakoch. Aj v decembri 😅 vadia mu rifle. Proste teplaky. Chory z toho este nebol, ze by prechladol.
A do skolky chodime autom. Teda rano mu obleciem teplaky a v tom je v skolke. V skrinke ma akurat jedny spodare a jedny teplaky ze nahrada. Neprezliekam. Akurat ked ma byt dazdivo, davam mu na teplaky este sustaky do dazda.
Neviem si uplne predstavit, aby napr. 20 deti chodilo tak, ze sa v skolke este prezlieka. Ked potom idu deti von - to aby ucitelky naspat obliekali do vecí “na von” kazde dieta samostatne. To asi nie.

qetka
22. sep 2022

to nevolo zlomyslene. je mi to vtipne, ako pises, ze je to vycerpavajuce stalo mnmjndieta prezliekat. Ved aj ty mozes zobrat dieta v leginach do skolky a suchnut na to tie teplaky a iba ich vyzliect, ako to ma robit pni ucitelka.Na co ho tolko prezliekas?

h2
22. sep 2022

No prepáč, autorka, akým právom mi píšeš, že som zlomyseľná harpya?! Odpovedala som inej diskutujúcej na jej otázku. A odpovedala som jej tak, ako si to ty sama popísala. 😡

qetka
22. sep 2022

to nebolo zlomyslene. Ale je mi to vtipne, ako pises, ze je vycerpavajuce stale dieta prezliekat. Ved aj ty mozes zobrat dieta v leginach do skolky a suchnut na to tie teplaky a iba ich vyzliect, ako to ma robit pni ucitelka. Na co ho tolko prezliekas a robis si uplne zbytocnu robotu?

larazivago
22. sep 2022

Dalsia, ktorej chýba zdravý úsudok. Ako budete riešiť naozaj dôležité veci? Zrušia koník, a vy sa zrútite 😃

zorkahorka
22. sep 2022

Si rada komplikujes zivot, ze? 🙂 moj syn chodi obleceny z domu, v skolke mu vyzleciem len mikinu a vestu. A ak to ma ciste, ide v tom aj na druhy den

zorkahorka
22. sep 2022

@marzuz89 mimo skolky sa oblieka sam, ale ked ideme do skolky, radsej to urobim ja. On je taky neuveritelny slimak,ze by sme skolku nestihli 🤷‍♀️ so slimakom neurobis nic.

karmen118
22. sep 2022

Prečo prezliekaš malého v šatni ešte z legín do teplákov? Môj je proste v legínach a tričku celý deň. Ráno má na to vrstvu hrubšie tepláky/mikina/bunda - u nás je už ráno dosť chladno. A keďže je v tom celý deň, tak keď prídeme domov tak sa väčšinou prezlečie do domáceho, alebo v tom je až kým sa nejde sprchovať. Každý deň mu dávam tú základnú vrstvu -tričko, legíny, ponožky atď. čistú, zvyšok mením podľa potreby.

ullala
22. sep 2022

Ani ja nemam rada, ked sa dieta doma vala po gauci a po posteli v gatiach, v ktorych bolo v skolke/vonku. Ale prezliekam ich do cisteho popoludni, ked prideme domov.

mikadooo
22. sep 2022

Ráno ho doma oblečiem a tak ostane oblečený aj v škôlke. Večer ho pred kúpaním vyzlečiem. Spodné prádlo ide automaticky do prádla, vrchné, ak je čisté (málokedy 😄), dostane aj na druhý deň to isté. Špinavé veci idú takisto do prádla. Ja som si v škôlke nikdy nevšimla, že by tam niekto prezliekal deti. U vás je to bežné takto?

joannita
22. sep 2022

Autorka ja mu teraz v septembri led je tak chladnejsie, obkiekam doma teplejsie teplaky, na to nepremokave tenucke nohavice, ktore su proti vode aj vetru, cize ked idu von, tak robia taku izolaciu.
Dalej tricko, mikina a nejaka prechodna bunda. Ciapka a nakrcnik kedze rano je kosa.
V skolke mu vyzleciem tie nepremokave gate, bundu a mikinu a ide do triedy.
Ked idu von, ucky mu oblecu zas len tie vrchne vrstvy.
Cize nemusis mu ani spodok menit.
Alebo mu daj hrube teplaky teraz a vybavene, nebude mu zima.alebo tenke leginy a na to tenke teplaky.
Vybavene.
Toto su tie vrchcne gate, su perefektne a tenucke
https://www.decathlon.sk/p/305114-94231_detske-...
A ja mu teda menit oblecenie kazdy den, lebo vzdy najdem nejaky ten fliacik.

A jahhhhhhhhhhhhhhhh

joannita
22. sep 2022

To ajahhhhhhhhhhh tam nemalo byt 😂

babydesire
22. sep 2022

Rano obleciem podla roc.obdobia a pocasia..vozi ich muz autom..v skolke vyzlecie teplaky/leginy a je v pancuskach, po obedr zasa oblecie ak je zima, ak je teplo posadi ich do auta tak v pancuchach..ale priznavam, ze pocity viny mavam aj ja hlavne rana v chladnych obdobiach..neznasam totiz,ked ja dieta obleciem teplo lebo vsak rano sotva 5stupnov, a v skolke mi to dieta nechaju navlecene v hrubych pancuchach a teplakoch a je tam 25stupnov..

zorkahorka
23. sep 2022

@babydesire ved ak ich vozite autom, tak nemaju kde prechladnut

timing
23. sep 2022

To nejaky komplikovany system obliekania si vymyslela 😯
- doma mame oblecenie rozdlene na domace / školka, tak ako aj my domace / do prace
- doma sa prezlecie do pohodlneho oblecenia do skolky, ked skonci skolka,tak sa doma prezlecie do domaceho ( skolkarske ide do pracky)
Tak ako nase pracovne oblecenie,

Ved ja sa do roboty tiez neprezliekam,pokial nemam taku profesiu. Bolo by mi cudne sa doma obliect do krasneho outfitu, v robote sa prezliect do teplakov , potom sa znovu prezliect z teplakov do outfitu a doma uz co? Dalsi kus? Akoze wtf?
Komplikujes dietatu zivot uz teraz.....

U nas v skolke nas riaditelka poprosila aby sme sa v satni nezdrziavali. Proste zobrat dieta a prec. Uz 20 minut " nieco " robit v satni bolo prilis.

nadazdi
23. sep 2022

Mne mala nosí legíny a na tom ešte softshelaky.. tie jej vyzleciem keď príde do škôlky a nechám jej ich v skrinke, ona si ich zas oblečie keď idu von.. potom v zime si dáva zas na leginky oteplovaky.. pokial v skrinke nemá ani jedno, tak je v leginach cely deň..

babydesire
23. sep 2022

@zorkahorka no ano , ale zobudis dieta o siestej, v dome prijemnych 20 na spanie, pocitovo 12stupnov, klepe sa ti dieta a fnuka, tak prioblecies (zupan), ked je konecne po ranajkach a hygiene a je oblecene do skolky/skoly a prebrate uz a ako tak aj zohriate a teraz ti ani nechce vyjst zo dveri do auta pomaly,lebo zima. A ako pisem v skolke mi ich nie vzdy prisposobili oblecenim zmene teploty v triede, ci ked sli von.napr. na jar boli navleceni vtom vcom rano prisli (tricko dl.rukav,mikina a hrube teplaky/leginy) ved rano bolo 15stupnov no okolo obeda 25stupnov..