Ako "donutiť" dieťa k upratovaniu?

kamajka
12. dec 2007

ahojte,

žienky, upratuju vaši školkari po sebe?
Lebo moja ani bohovi 😠

dadulka19
4. jan 2008

ani moja babula nechce upratovať 😠 ,obyčajne vraj nevládze.... 😠 ...alebo,že ju to nebaví 😠 .Tak som jej povedala,že ani mňa napr.nebaví umývať riady,ale urobiť to musím.Tak sme začali pretekať,že či uprace ona prvá,alebo ja umyjem riad 🙂 ,samozrejme,že vyhrala 😉 (to bola fakt raketová rýchlosť upratovania)

andrea.m
4. jan 2008

u nás je to väčšinou tak že tamarka celý deň rozhadzuje (obzvlášť ked je filipko v škôlke) a po filipkovi to chcem večer upratať.dávno som sa rozlúčila z myšlienkou že hračky budú v regálových policiach,namiesto toho som nakúpila kartonové krabice so zaujímavými motívmy a pekne sa hračky delia do krabíc-bábiky,autíčka,kocky,hrkalky a pod.-upratujeme s filipkom spolu väčšinou na preteky kto skôr on svoje hračky a ja tamarkine aby mu nebolo ľúto že to musí odmakať za ségru.tie krabice sú super vec,využívam ich asi mesiac ale som nadmieru spokojná a hlavne to upratovanie je rýchle.

adkap
4. jan 2008

aj ja som malej kupila taky policovy system z ikea kde sa zasuvaju take boxy my to volame kastliky a i ked si tam hracky nahazde zasupneme to a je upratane urcite je zbytocne ukladat veci do policky takze andrea s krabicami tiez uzasna vec ;) my si niekedy rozdelime do tych kastlikov hracky ze v jednom su veci pre babiku v druhom doktorka v dalsom hudobne nastroje a v dalsom "zmiesany tovar" 😀 skor som to rozdelovala ja ako mala ale postupne cim je vacsia som zistila ze aj ona trocha zadeluje. A este som zistila ze detom sa ovela lepsie upratuje ked im hovoris za chrbtom mas loptu, pozbieraj kocky...predtym som jej povedala chodt si upratat hracky a ja som zatial varila alebo ladovala pracku a ked som prisla samozrejme sa v tej kope hraciek len prehrabavala a nevedela co prv chytit a okunala sa vykrucala teraz si sadnem na schodik a komandujem. S mojou neterou som sa hrala na robota zobrala som ovladac od telky ona bola robot a ja som tlacila gombicky "zober babiky" no sranda to bola aj sme sa na rehotali 😉

kajja
4. jan 2008

baby, s tými krabicami je to dobrý nápad. My máme zatiaľ len akúsi bedničku na menšie hračky, zmes všetkého možného, ale fakt je, že Kajku ani nenapadne vyberať hračky z políc, ale siahne pod postieľku a vyberá tú bedničku. Asi si kúpim také kartónové krabice a prejdem úplne na krabicový sistém.Teraz ma napadá, že včera som to videla aj u kamošky, ale vôbec ma to netrklo.

aadula
13. jan 2008

ja mám 11 ročnú dcéru a keby lenivosť kvitla...tak je náádherný rozkvitnutý krík 🙂 Už som skúšala všeličo..nič nezaberá... Šaty má na kope a ked robím s nou krik, že ako to vyzerá, tak len pozrie na mňa .."akože" ma počúva a ktovie čo si myslí. Keď chodila do škôlky..a prišla som po ňu, tak vždy vysvetľovala, že ešte nemôže ísť lebo hračky musí upratať... učiteľky ju vždy chválili aká je šikovná, ale ako sme prišli domov...tak nejak na tú šikovnosť zabudla..síce mi pomáha teraz s mojim mesačným synčekom, umyje riad, odíde do obchodu prípadne ked pečiem pomôže, ale upratať..utrieť prach a podobne ...to NEHROZI... Som zvedavá keď toto malé drobča mesačné narastie, či bude šikovnejší .. alebo ? mu ona bude vysvetľovať, že hračky si treba odložiť 🙂

chymenitta33
4. sep 2012

Ahojte🙂

Náš David od malinka ked už si trochu uvedomoval, tak si musel upratať, zo začiatku som mu pomahala a potom si zvykol. Mal aj obdobie, že nie ani za svet, vtedy pomohlo, že aj Bambulka si nevažila, neupratovala hračky a zmizli jej 😉 v tej dobe ju velmi zbožnoval Bambulka bola svata...
On je moj asistent aj všeobecne, vo všetkom mi pomaha, ako vie ja ho vychvalim aký je šikovný a on sa teší z toho ako mamičke pomaha 😅 Ako tak ale nech si zvyka že sa to nerobí samo 😎
svokra mala preslov že to je neskutočne, čo musí 4-ročne dieta robiť, ale nemyslím si že to prehanam, ma to formou hry a bude mat aké také zaklady na poriadok, aby nebola šokovana nejaká dievčina za 20 rokov ako ja kedysi 😀

mecenga
20. nov 2012

ja neviem, ale môj malý ma 3 roky a ten si upratuje hračky sám. 😀

jasmika
20. nov 2012

ja to riešim tak, že ked si malá nevie po sebe hračky upratať, tak si ich neváži a teda ich vyhodíme do koša alebo ešte lepšie podarujeme iným detičkám ktoré si ich budú vedieť pekne uložiť... Zaberá vždy 😀 a poviem jej ak chce tak jej s tým pomôžem..ale ak si nebude upratovať tak nech sa s nimi rozlúči

terina25
20. nov 2012

no,ja som začala využívať metodu ,,počítania,, 😀 Poviem deťom,že napočítam do 5 a keď nebudú dovtedy hračky upratané,tak ich vyhodím do koša. a hneď upratujú o stošesť 😀 zatiaľ to zaberá, uvidím do kedy.

sevi
20. nov 2012

mi sa doma držíme pravidla-ked nieco chces,niečo pre to sprav. Zvacsa to funguje. Ale dlho som moje deti 6r syn a 4r dcera na to ucila. Keď chceli napríklad kocky a mali rozhadzane iné hračky či farbičky, museli si to najprv upratať a potom dostali tu vec ktorú chceli.pravdaže sem tam im pomôžem ak je rozhadzane toho veľa.ale nikdy neupratujem sama. Snažím sa deti zapajat do upratovania domacnosti aj ked ide o malickosti.

luc22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz